Zpravodajství

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Breeders´Cup, část I.: Rekord dráhy pro koně trenérky-začátečnice (+ videa)


Prvních pět dostihů dnešního programu Breeders´Cupu  nepřineslo žádnou radost evropským účastníkům, zato se v Keenelandu radovali Mongolci, a padl také jeden rekord dráhy. Mimořádně zajímavou zprávou je, že jak mongolský kůň, tak vítěz BC SPrint vyhráli své dostihy bez asistence v Americe obvykle podávaného lasixu.

Brečka veze do Pardubic hrdinu z Liverpoolu: "Je to má jednička"

 

Dvojnásobný vítěz Velké národní steeplechase v Liverpoolu Leighton Aspell bude v sobotu nepochybně  jezdeckou hvězdou odpoledne na pardubickém závodišti. Ostřílený irský matador  se do Pardubic podívá na pozvání slovenského trenéra Jaroslava Brečky, pro kterého už jezdil v minulosti nejenom na středoevropských drahách, ale i v Itálii.   Nyní v Pardubicích  bude Aspell k vidění  celkem čtyřikrát, do hlavního kvalifikačního dostihu ovšem Brečka  (foto) povede svého svěřence Vajgarose sám….

Václav Janáček rides his 1 000th winner

Thirty-three-year-old Czech jockey Václav Janáček rode his 1 000th winner on Friday, August 10th, when he won the last race of the afternoon at the traditional three-day meeting on the beach at Sanlúcar de Barrameda, a resort in southern Spain. He is only the second Czech jockey ever to have reached a four-figure number of winners, and he reached this mark on a 6-y-o gelding, Mind the Gap. 

Wroblewski: Santo Cerro potvrdil, že má velkou kvalitu

 

Třetí vítězství v řadě v letošním šestém startu, devátý dostih v sérii, v němž vydělal  více než 100 tisíc korun, a k tomu tři svěřenci italského šampiona Josefa Váni seřazení  za ním v listině poražených, to jsou po neděli charakteristiky pětiletého reprezentanta stáje Vocetka Santo  Cerro. Svěřenec Grega Wroblewského pod vedením Jana Faltejska posunul své životní dotační konto už přes metu tří a půl milionu korun, a  po posledních startech vypadá na italské dráze podobně nepřemožitelně  jako obhájce triumfu v Gran Premiu Al Bustan…

Slušovice: Letním králem Adam Florian

Králem letošního léta na závodišti ve Slušovicích je bez pochyby jezdec Adam Florian, který v neděli stejně jako před čtrnácti dny vyhrál tři dostihy. Jediný tuzemský dostihový den tohoto víkendu postrádal jednoznačný vrchol, nejvýznamnějšími dostihy byly tři rovinová měření sil třetí kategorie, avšak pozice nejlépe dotovaného dostihu díky vyšším dotacím v překážkových dostizích připadla čtyřkovým proutěnkám Cena společnosti D Plast, a. s., které se staly kořistí Josefem Piruchem připravované Concord of Gracie v sedle s žokejem Marcelem Novákem.

Shergar Cup v Ascotu patřil ženám

Dámský den se zrodil v Ascotu při letošní edici Shergar Cupu. Ojedinělá žokejská soutěž, v níž proti sobě stojí tým žen a tři mužské týmy složená z Británie a Irska, zbytku Evropy a zbytku světa, je jedním z významných bodů britského prázdninového kalendáře už před patnáct let. V letošním ročníku se ale prosadily ženy v sedle v sestavě Hollie Doyleová, Josephine Turnerová a Hayley Turnerová, které ziskem 76 bodů zastínily mužské soupeře, z nichž nejvýše se dostal tým Evropy. Turnerová sama získala trofej pro nejúspěšnějšího žokeje odpoledne, i když jediným jezdce, který si zapsal dvě vítězství, byl Brazilec Joao Moreira. V dresu Evropy jedno vítězství zapsal i u nás dobře známý Švéd Graberg a jednou vyhrál i Němec Andrasch Starke.

Václav Janáček – 1000. vítězství!

Třiatřicetiletý žokej Václav Janáček v pátek 10. srpna vyhrál závěrečný dostih tradičního třídenního mítinku, konaného na pláži jihošpanělského letoviska Sanlúcar de Barrameda, a stal se historicky druhým českým dostihovým jezdcem, který dosáhl čtyřciferného počtu vítězství v kariéře! Jubilejní triumf si zapsal v sedle šestiletého valacha Mind the Gap.

Pages