Tisková zpráva k přípravě dostihové sezóny v Praze Chuchli

Rodina Vítkových pokračuje v bohaté tradici rovinových dostihů na závodišti ve Velké Chuchli. Na letošní sezonu je ve sportovním kalendáři zapsáno celkem 18 dostihových dnů, tedy o dva více než vloni. A přestože proměna v moderní jezdecký areál bude ještě během na dlouhou trať, návštěvníci se s viditelnými změnami setkají již na prvním dostihovém dni, kterým bude v neděli 8. dubna tradiční Gomba handicap. „Úpravy se dotknout především zvýšení kvality a komfortu stravovacích kapacit, rekonstrukce vnitřních prostor restaurace, rozšíří se nabídka vyžití pro rodiny s dětmi a pozitivních změn doznají i prostory pro obchodní partnery,“ přiblížil Martin Pecka, ředitel dostihového závodiště Velká Chuchle.

Do budoucna je plánována významná investice, která tvář dostihového závodiště zásadním způsobem změní a přivede do Chuchle jezdecké disciplíny, jako jsou například parkurové skákání či drezura. Celková koncepce nového areálu se nyní nachází ve stadiu přípravy projektových prací, pasportizace pozemků a budov. Složitost celého projektu je vzhledem k poloze v záplavovém území ovlivněna povodňovým plánem a zásadním okamžikem je i vyřešení majetkoprávních vztahů s pozemky na území závodiště. Konečná podoba areálu, jeho název ani přesné funkce tedy teprve vzniknou. „Víme však, že bude sloužit dostihovému a jezdeckému sportu v rozsahu, který v ČR doposud nemá obdoby. Přinese komplexní služby se všemi sportovními disciplínami a co víc, bude sloužit široké veřejnosti po celý rok,“ prozradil ředitel Pecka, proč by v budoucnu měli návštěvníci z Prahy a širokého okolí do Velké Chuchle přijet. Projekt počítá s restauračním provozem, rozšířeným dětským hřištěm a také s jezdeckými aktivitami pro pokročilé i úplné začátečníky a děti. Areál poskytne také prostory pro společenská setkání a firemní eventy v unikátním prostředí slavného závodiště. V úvahu připadá i doplnění aktivit o zcela jiné sportovní disciplíny pro širokou veřejnost nejen z Prahy. „Každým rokem zde probíhá start a cíl jedné z etap známého seriálu Kolo pro život a velké oblibě se těšil i zimní Skipark Praha,“ upřesnil ředitel Martin Pecka.

Kontrolu nad slavným dostihovým závodištěm ve Velké Chuchli získala v prosinci loňského roku rodina miliardáře Radovana Vítka. Hlavním cílem je zachovat tradici dostihů a přijít se zbrusu novou vizí k vybudování velkého a moderního jezdeckého areálu, který by se plně vyrovnal podobným areálům ve světě. Rodina Vítkových se ve svých vizích chce zaměřit nejen na rovinové dostihy, ale také na parkurové skákání.