Zpravodajství z domova

Cena Masise: Barthesa nadále bez porážky

Svěřenkyně Heleny Vocáskové Barthesa dnes v Karlových Varech potvrdila svou převahu nad českým dvouletým ročníkem. Potřetí se reprezentantka barev Statku Blata Český Ráj postavila na start, a potřetí se radovala z jistého vítězství. Spokojen mohl být i trenér Miroslav Nieslanik, jehož svěřenci se seřadili na druhém a čtvrtém místě v pořadí Archird-Maverana. Třetí místo a progres proti minulému startu předvedl Torero trenéra Šavujeva, do jehož sedla přijel hostovat Martin Laube.

Germič: Do "Masisky" pro dvě umístění?

S tandemem svých svěřenkyň půjde do nedělního Gerschova memoriálu na karlovarském závodišti trenér Karel Germič. Poprvé se mezi „lepší společnost“ podívá vítězka z Lysé nad Labem Ambra a doplní tak druhou z pražské Simsonovy ceny Milušku Ex Meggle. S jakými představami svůj tandem Karel Germič na start do Karlových Varů poveze?

Netolice: Gejzir uzavřel hattrick

S radostí budou na dnešní dostihový den v Netolicích vzpomínat amatérky Tereza Jedličková a Kateřina Kuntová, oběma totiž přinesl jejich první životní dostihové vítězství. V hlavním dostihu, překážkové Velké ceně Netolic, zkompletoval letní vítězný hattrick dvanáctiletý Gejzir, tentokrát vedený Michalem Kubíkem.

Popelka: Kvalifikační tandem ladí formu hlavně na podzim

Tandem svých svěřenců posílá do třetího kvalifikačního testu na pardubické dráze nejenom Josef Váňa, ale také Stanislav Popelka. Oba jeho svěřenci – Stretton i Mahony – již kvalifikační podmínky pro letošní rok splnili, letní program na pardubické dráze ale trenér vidí jako optimální součást přípravy na podzimní důležité sezónní vyvrcholení.

Novák: S Playerem je ve hře i Velká

Jediného koně, který mezi startujícími sobotní kvalifikace v Pardubicích není přihlášen do říjnového vrcholu sezóny, povede Marcel Novák. Svěřenec jeho přítelkyně Lenky Kvapilové, sedmiletý Player, ale už letos předvedl v první z kvalifikací velmi kvalitní výkon a dokončil ji na třetím místě. Bez nadějí tedy nepůjde ani na start té zítřejší…

Váňa: V kvalifikaci nás čeká kvalitní konkurence

S tandemem svěřenců půjde trenér Josef Váňa do třetího kvalifikačního zápolení před Velkou pardubickou. Sobotní mítink, na kterém vrcholí program kvalifikační Cenou firmy Chládek a Tintěra, ovšem Josefu Váňovi před startem přinesl nejenom velká očekávání, ale i vrásky….

Změna trenérů stáje Monte Negro - rozšířená verze

 

O odchodu mimořádně úspěšné stáje Monte Negro z Velkých Karlovic od trenéra Radka Holčáka dnes informoval server Dostihy Fitmin.  Podle jeho informací míří vítěz Českého derby Pacific Hill do Lysé nad Labem k trenéru Tomáši Váňovi a další koně se stěhují k trenéru Radimu Bodlákovi.  Server www.dostihy.fitmin.cz cituje vyjádření majitele Jiřího Posáda: "Jeden příběh končí, jiný začíná. Kdysi jsem se rozhodl mít koně u Holčáků, teď jsem se rozhodl je mít jinde, víc nemám co bych k tomu dodal."

Wroblewski: "Skokani" zlobí - získali rovinový double ve Varech

„Ta to vidíte. Mám dva koně, s kterými si moc fandím na překážky, a oni si vyhrávají na rovinách,“ shrnul dnešní velký double v jedničkových dostizích v Karlových Varech trenér Greg Wroblewski.  „Oba ukázali, že tu třídu na rovině mají. A majitelé obou by si s nimi ještě rádi tu třídu na rovinách užili. Tak co s nimi mám dělat?“

Váňa: Prospěje Father Frostovi delší distance?

Zkušený Father Frost rozšířil po dohláškách startovní listinu karlovarského Memoriálu Josefa Dolejšího – Ceny města Karlovy Vary. Svěřenec Josefa Váni měl původně v další kariéře namířeno na skoky, v Karlových Varech má ale ještě jednu příležitost si připomenout své minulé rovinové úspěchy a Josef Váňa věří, že na závodiště „za humny“ svých stájí nepojede jen pro účast.

Stránky