Zpravodajství z domova

Šavujev: Mobilization nepotěšil, ale zkusí to znovu

S pátým místem se z Pisy vrátil tentokrát svěřenec Arslangireje Šavujeva a  po nadějných minulých výkonech tentokrát zaznamenal spíše zklamání.   Proč se tak stalo, a jaké další plány se svým prvním „českým“ překážkářem trenér Šavujev má v dalším období?  Odpovědi najdete na následujících řádcích

Bartoš: Další hattrick? Koně mají formu i výkonnost...

Rodí se v Pise nová tradice? Žokej Josef Bartoš by jistě nebyl proti.  Další  z překážkových programů na tamní dráze mu totiž  přinesl vítězný hattrick obdobně, jako tomu bylo při posledních tamních dostizích. A aby podobností nebylo málo, i tentokrát se dvakrát prosadil v sedlech koní Josefa Váni mladšího, a jeden úspěch doplnil pro svého předchozího chlebodárce Paola Favera.  Na rozdíl od minulých dostihů v Pise se ale tentokrát pro vítězství až tak nezapotil…

Bartoš: Itálie je letos znovu prioritou

Lednový hattrick je něco, co u českých žokejů nebývá k vidění každý týden. Josef Bartoš si ten svůj užil v italské Pise,  kde vyhrál všechny tři dostihy překážkového programu – dvakrát uspěl se svěřenci Josefa Váni mladšího, jednou zabodoval také pro Paola Favera, a podělil tak svého současného i minulého chlebodárce.  Vracet se tak úřadující italský šampion mohl v té nejlepší náladě.

Tůma: Po Pise hledá náhradu za Arosu

Kromě tradičních „zimních“ trenérů na české dostihové scéně – Josefa Váni (letos nově mladšího) a Václava Luky už letos v prvních dnech ledna nastřádali první letošní pokusy také svěřenci Grega Wroblewského a Pavla Tůmy. Ačkoli v Pise nedosáhl na vítězství, všichni se domů vraceli se ziskem dotovaných umístění. Pavel Tůma konkrétně do Česka přijel s druhým a čtvrtým místem.   A mohl být spokojen….

Váňa ml.: Jako trenér se víc zaměřím na Francii

Přestup Josefa Váni mladšího z řad dostihových jezdců do kategorie trenérů se koncem prosince stal  největší zprávou „okurkové“ sezóny v českých dostizích. Italský šampion z roku 2017 neobhájil v prosinci titul, a poblahopřál k němu muži, který jej jako jezdec v barvách Scuderie Aichner nahradí – Josefu Bartošovi. Ten se tak vrací  po letech, kdy jezdil pro italského soupeře rodiny Váňů, Paola Favera. A  jak změnu v „zařazení“ vnímá před prvním letoším startem ve Francii Váňa mladší?

Italský šampion Bartoš: "Letos mě titul velmi potěšil"

Až do posledního možného data  se letos natáhlo rozhodnutí italského jezdeckého šampionátu na překážkách. V bitvě dvou Josefů nakonec triumfoval ten starší a zkušenější. Josef Bartoš šel do dnešního programu v Pise se ztrátou jednoho vítězství,  na konci odpoledne to byl ale právě on, kdo si – v jeho případě na italské půdě už počtvrté – mohl zanotovat We are the Champions. S náskokem jednoho vítězného zásahu se stal letošním italským překážkovým šampionem.

Váňa ml.: V Pise to vyšlo, ale boj o titul je stále otevřený

Po prvním překážkovém mítinku letošní zimy v Pise je Josef Váňa mladší blízko obhajobě italského šampionského titulu na překážkách.  Na svého největšího a nyní už také jediného konkurenta – Josefa Bartoše – získal náskok jednoho vítězství poté, co triumfoval hned v úvodu odpoledne s Il Superstite a do statistik si tak zapsal také první trenérské vítězství.  Další dva překážkové dostihy programu tentokrát Váňovci neobsadili, a tak si tentokrát z Pisy vezli stoprocentní bilanci.

Popelka: Spokojenost s italským loučením

Netradičně až do prosince protáhl dvěma svým svěřencům letošní sezónu i trenér Stanislav Popelka. Tandem jeho svěřenců Čáriray a Dangerous Gleam se v pondělí představil na dráze v italském Trevisu, a druhým a třetím místem rozhodně nezklamal. Stanislav Popelka po posledním letošním startu svých svěřenců tak mohl bilancovat s mírnou spokojeností. A proč mírnou?

Wroblewski: Smolař Neo se našel na písku

Trenér Greg Wrobewski vyhrál osmého dubna Gomba handicap a jistě netušil, že zásluhou Master of Golda zapsal své poslední letošní tuzemské vítězství. Přesto ale nebyla ani letošní sezóna z pohledu jeho svěřenců neúspěšná,  slušný počet vítězství totiž vozil ze zahraničí. To (zatím) poslední obstaral pětiletý Neo na pískové dráze v německém Dortmundu po triumfu o lehkých jedenáct délek. Výsledek, který byl šokem pro německé sázkaře, přišel poté, co stejný kůň předtím v Německu zapsal dvě poslední místa.  Jak se tak velkou změnu povedlo zařídit?

Bartoš: O italský šampionát bude boj až do konce sezóny

 

Po jednom vítězství si v italském Trevisu včera připsali čeští jezdci Josef Bartoš a Josef Váňa.  Podle italského Hippowebu v letošním překážkovém jezdeckém šampionátu vede právě Bartoš před Váňou o tři vítězství, drama posledních týdnů  bude ale v boji o šampionát ještě větší. Předloňský šampion Bartoš totiž  kontstatuje,  že stav v šampionátu je ve skutečnosti vyrovnaný…

Stránky