Zpravodajství z domova

Bartoš: Mauricius v Pise neměl velký problém

Třetí ze svých čtyř vítězství v tréninku Josefa Váni mladšího vybojoval bělouš Mauricius na dráze v Pise, a zdá se, že tamní zimní podmínky jsou jeho skutečnou doménou. Letos v sedle  vyměnil Josef Bartoš Pavla Složila, Mauricius si ale s přehledem připsal v Pise další grupový úspěch.  A jak Bartoš konstatuje,  nešlo tentokrát o zvlášť náročnou misi.

Janáčková Koplíková: Po vítězství v Lyonu už jsou koně na Riviéře

  První české rovinové vítězství roku si ve Francii zapsala pětiletá Agenda. Reprezentantku stáje Steffen Molks poslala k vítěznému startu v Lyonu trenéra Ingrid Janáčková Koplíková a pětiletá klisna si zapsala první úspěch v českém tréninku.  Pro trenérku, která o tomto víkendu rozbila provizorní tábor v Cagnes-sur-mer šlo jistě o pozitivní signál poté, co klisnu k francouzskému úspěchu nachystala v českých podmínkách.

Váňa ml:Výsledek z Francie? Prostě bomba...

Konec dobrý, všechno dobré, mohli komentovat čeští zástupci při odjezdu z překážkových dostihů v Cagnes-sur-mer. Mítink, na jehož začátku je provázela spíše smůla, uzavřeli největším vítězstvím, jaké lze na skocích na této dráze získat.  A tak trenéra Josefa Váňu mladšího nemuselo mrzet ani včerejší „kufrování“ při leteckém návratu domů.  To, co ve Francii na scéně grupy 3 předvedl jeho svěřenec Suroit,  se totiž vymykalo zažitým zvyklostem.

Nieslanik: Ponntos potvrdil, že se v Dubaji neztratí

Trenér Miroslav Nieslanik sledoval heroický výkon svého svěřence Ponntose v arabské poušti z Česka, i na vzdálenost šesti tisíc kilometrů  ho ale jeho svěřenec velmi potěšil. Není divu, třetí místo z dubajského dostihu kategorie listed je v našich poměrech mimořádným počinem, a to se přitom jednalo o první krok jeho arabského předjaří…

Bartoš: Nahradí "nováček" Sternkranze?

První leden, první letošní vítězství ve Francii. Bilancí jako z dostihového pohádky se mohou pochlubit Josefové Váňa a Bartoš, kterým se v rámci francouzského pobytu v Cagnes-sur-mer s blížícím se koncem tamního překážkového mítinku povedl zatím největší zásah. A to zásluhou koně, jehož jméno u nás dosud nepatřilo k často skloňovaným. Devítiletý Suroit ovšem přesvědčil, že  byl v loňském roce pro stáj Josefa Aichnera dobrou investicí.

Janáčková Koplíková: Z české zimy do Dubaje i Rijádu

Svěřenec Ingrid Janáčkové Koplíkové Josephino se už příští týden vydá z české zimy do Dubaje.  Jeho cílem bude připojit se k široké světové sestavě koní, na které čeká start v rámci tamního dostihového karnevalu. A pokud možno se také pokusit dubajský festival ozdobit českou stopou. 

Josef Váňa mladší: Dvoustovku jsem si uvědomil až dodatečně

  První vítězství při mítinku v Cagnes-sur-mer pro svěřence Josefa Váni mladšího mělo na sklonku minulého týdne příchuť speciálního triumfu. Trenér si totiž po úspěchu s Capivarim zapsal dvoustou vítěznou „čárku“ své kariéry, a to je pro každého trenéra hodně významný mezník. Ani majitel slavného českého dostihového jména není v tomto ohledu žádnou výjimkou.

Nieslanik: Pozvání pro Ponntose si vážíme

Nejvýše hodnocený kůň českého handicapu za rok 2022 Ponntos  byl dubajskými pořadateli vybrán  jako jeden z české dvojice, která je zvána na tamní dostihový Racing Carnival.   Reprezentant oranžovobílých barev se tak chystá, že koncem prosince přes Paříž vyrazí do Dubaje. S jakými vyhlídkami, na to jsme se zeptali jeho trenéra Miroslava Nieslanika.

Murzabajev: K šampionátu Jiřině gratuluji

Japonská mise někdejšího českého a aktuálního německého šampiona Bajuržana Murzabajeva letos začala devátým místem v Japan Cupu, od jedenáctého prosince ale populární žokej v Japonsku bude znovu,  do sedmého března tam v rámci dočasné licence bude usilovat o další úspěchy své bohaté a úspěšné kariéry.  Před odjezdem do Japonska  pro nás Murzabajev odpověděl na několik otázek.

Bartoš: V Cagnes-sur-mer jsme jeli do zdi

První starty na zimním mítinku ve francouzském Cagnes-sur-mer  mají za sebou svěřenci Josefa Váni mladšího, kteří v těchto týdnech mají na jihu Francie svou novou provizorní základnu.  V rámci pátečního mítinku se žádný z reprezentantů Scuderie Aichner neprosadil mezi nejlepších pět koní v dostihu,  jak ale konstatuje žokej Josef Bartoš, pomalejší rozjezd ve Francii se tak trochu dal očekávat.

Stránky