Zpravodajství z domova

K. Vary: Dvojnásobnou míli získal Cacophonous

Nejúspěšnějšího rovinového supervytrvalce v Česku má momentálně v péči Martina Havelková. Její svěřenec Cacophonous (na snímku z Prahy) totiž po chuchelském vítězství na trati 2800 metrů zpřed dvou týdnů dnes v Karlových Varech svou pozici potvrdil triumfem  v karlovarské Dvojnásobné míli a pod vedením své trenérky dominoval o jednu délku před Dalandim, loňský  hrdina pražské Ceny prezidenta Dominique se musel spokojit se čtvrtým místem, nosil v dostihu ovšem o devět kilogramů více než vítěz.

Pardubice: Theophilos se s Hegnusem nadřel

Pardubické kvalifikaci po velkém boji v cílové rovině vládl loňský král Velké Theophilos. Vítěznou jízdu mu ale do posledních okamžiků znepříjemňoval skvěle finišující Hegnus a dlouho nenápadný Plůayer, kteří s loňským hrdinou Velké svedli  strhující souboj.  „V závěru jsem měl co dělat,  Theophilose  poslední metry vážně zmáhaly,“ přiznal vítězný žokej Josef Bartoš V rámcovém programu se blýskl velmi solidním výkonem a druhým místem na netradičně krátké trati vítěz Velké zpřed tří let No time To Lose. Třetí z minulých vítězů Velké, který byl dnes v akci – Ribelino – si vybojoval kvalifikaci jedenáctým  místem.

Bodlák: Cosmic Magic ve Wroclawi potěšila i Lovéna

S jedním vítězství se vrátila česká výprava z odloženého prvního dne dostihové sezóny v polském překážkovém svatostánku ve Wroclawi. Postarala se o ně svěřenkyně Radima Bodláka Cosmic Magic, která zadrženě dominovala 4200 m dlouhé Nagroda Otwarcia Sezonu Przeszkodowego pod vedením Švéda Niklase Lovéna. A nebylo divu, že  trenér po návratu neskrýval spokojenost.

Váňa: Theophilos si jede "vydělat" na Velkou

Dvojice vítězů Velké pardubické z posledních lichách let směřuje  na sobotní kvalifikační mítink. Oba míří na závodiště z centrály Josefa Váni.  Po zdravotní pauze se vracející No Time To Lose si vyzkouší tentokrát ještě kratší trať, Theophilos, byť jako obhájce vítězství z Velké kvalifikaci absolvovat nemusí, si ji hned napoprvé vyzkouší.

R Holčák: Trio v kvalifikaci? Nechtěli jsme čekat...

Napilno mají před první pardubickou kvalifikací ve Velkých  Karlovicích. Radek Holčák totiž do hlavního pardubického dostihu posílá hned tři koně, což je úkaz, na jaké jsme si v minulosti zvykli spíše v podání Josefa Váni. Trio zkušených harcovníků v sestavě Hegnus, Bugsie Malone a  Direct Lagrange se v Ceně Města Pardubic pokusí splnit napoprvé kvalifikační  požadavky. Pokud uspějí, počítá s nimi všemi Holčák i pro účast ve vrcholné události letošní sezóny.

Urbánek: Eternity i Al Bustan potěšili, napodobí je Ribelino?

Třetím místem korunovala vítězka Jarní ceny klisen Eternity svou snahu získat český „jarní double“. Ve Velké jarní ceně byla nad její síly Zariyaanka a vítězný Rate, Eternity ale neztratila nic na svém kreditu a i Rateův žokej Milan Zatloukal  konstatoval, že  předběhnout tuto klisnu nebylo pro favorita vůbec snadné.

Rekordní Rate splnil očekávání: Vyhrál Velkou jarní

Velká jarní cena dnes v Praze – Chuchli uzavřela první část dostihové sezóny na českých drahách přesně v termínu, který měl přinést podle původních očekávání České derby. Mílovou trať mezi elitou českého klasického ročníku nejlépe zvládl favorizovaný Rate pod vedením Milana Zatloukala a uzavřel tak v odpoledním vedru velký hattrick stáje Pegas a trenéra Olehly poté, co Black Canyon půl hodiny předtím vyhrál Velkou květnovou cenu  v rekordu pražské dráhy, který ale Rate krátce poté ještě vylepšil na hodnotu 1:35,53

Slušovice: Dvojité úspěchy Havelkové, Petrlíka i Ilíkové

Slušovické dostihové odpoledne dnes přineslo několik vítězných doublů a ne všechny patřily k těm očekávaným. S dvojitým vítězstvím se ze Slušovic vraceli žokej Martina Havelková a trenéři Allan Petrlík a Kateřina Ilíková. Martina Havelková slavila vítězství i v 1600m dlouhé Ceně Zlínského kraje, v které v sedle Moonlight Serenade porazila dvě účastnice Jarní  ceny klisen Secret Passion a Rabbit Toronado. Realizační tým poslední jmenované si  ale vše vynahradil v Ceně města Slušovice, vítězství Vadetaberry pro žokeje Lukáška a trenéra Petrlíka bylo úspěchem v nejvyrovnanějším dostihu programu, Elsin, Apolon a Armitago se na dalším místech seřadili s odstupem krku, nosu a krku.  Steeplechase o 50000 Kč si rozdělili Celentano trenéra Františka Holčáka pod Adamem Čmielem a Sacamiro Kateřiny Ilíkové pod Petrem Tůmou.  

Stránky