Zpravodajství z domova

Popelka: Spokojenost s italským loučením

Netradičně až do prosince protáhl dvěma svým svěřencům letošní sezónu i trenér Stanislav Popelka. Tandem jeho svěřenců Čáriray a Dangerous Gleam se v pondělí představil na dráze v italském Trevisu, a druhým a třetím místem rozhodně nezklamal. Stanislav Popelka po posledním letošním startu svých svěřenců tak mohl bilancovat s mírnou spokojeností. A proč mírnou?

Wroblewski: Smolař Neo se našel na písku

Trenér Greg Wrobewski vyhrál osmého dubna Gomba handicap a jistě netušil, že zásluhou Master of Golda zapsal své poslední letošní tuzemské vítězství. Přesto ale nebyla ani letošní sezóna z pohledu jeho svěřenců neúspěšná,  slušný počet vítězství totiž vozil ze zahraničí. To (zatím) poslední obstaral pětiletý Neo na pískové dráze v německém Dortmundu po triumfu o lehkých jedenáct délek. Výsledek, který byl šokem pro německé sázkaře, přišel poté, co stejný kůň předtím v Německu zapsal dvě poslední místa.  Jak se tak velkou změnu povedlo zařídit?

Bartoš: O italský šampionát bude boj až do konce sezóny

 

Po jednom vítězství si v italském Trevisu včera připsali čeští jezdci Josef Bartoš a Josef Váňa.  Podle italského Hippowebu v letošním překážkovém jezdeckém šampionátu vede právě Bartoš před Váňou o tři vítězství, drama posledních týdnů  bude ale v boji o šampionát ještě větší. Předloňský šampion Bartoš totiž  kontstatuje,  že stav v šampionátu je ve skutečnosti vyrovnaný…

Šavujev: Překážkový úspěch? Mobilization se do Itálie vrátí

Trenér Arslangirej Šavujev už ve střední Evropě povyhrával se svými svěřenci kdeco, jedna významná oblast místního provozu mu však prozatím unikala – překážky. Triumf Mobilization v italském Trevisu ale přinesl  proměnu i na této scéně a ruský rodák má tak nyní na kontě také překážkového vítěze. Proč a jak došlo k tomu, že donedávna exkluzivně rovinová stáj vyzkoušela překážky?  A jaké jsou její další skokanské plány?

Váňa: Milánská grupa je cennější než Francie, Champ nás potěšil

 

Dva zajímavé zásahy do černého si v posledních dnech zapsali na prestižních zahraničních drahách svěřenci Josefa Váni. V Miláně pod Josefem Váňou mladším vyhrál Champ de Bataille tamní test grupy 1 před dalším českých vyslancem Aztekem, ve francouzském Fontainebleau se v proutěnkách o 45000 eur prosadil šestiletý Stafettino. Jak hodnotí své letošní trenérské úspěchy s pořadovými čísly 55 a 56 trenér Josef Váňa?

Petrlík:Spokojenost konce sezóny zvýšila patnáctka posil

Foto: Tattersalls IrelandSpokojeně hodnotí trenér Allan Petrlík první kompletní sezónu po návratu do pičínské centrály stáje Rabbit Trhový Štěpánov. Jak by také ne, v letošním roce si jeho svěřenci zapsali na českých drahách pětadvacet vítězství, a on sám se v trenérské roli dostal přes hranici tří stovek vyhraných dostihů. V tuzemském šampionátu sice skončil druhý za momentálně nedostižnou Helenou Vocáskovou,  jinak ale  při pohledu na sezónu nevidí velká negativa.

Bodlák: Sezónu zakončila slušovická spokojenost

Spokojeně se vracel ze Slušovic po posledním mítinku sezóny 2018 domů trenér Radim Bodlák. Delight My Fire, před sezónou neoddiskutovatelná hvězda jeho stájí, vyhrála hlavní dostih,  druhý z jeho hvězdných skokanů, Tiara Man, ji doprovodil druhým místem.  PO sezóně, která klisně rozhodně nevyšla podle představ,  Slušovice přinesly tečku s nadějí do příštích  období.

Slušovice: Obhajoba Delight my Fire a loučení se sezónou

Poslední den letošní tuzemské dostihové sezóny se v neděli uskutečnil ve Slušovicích. Na programu bylo celkem osm dostihů, pět rovinových a tři překážkové, vzhledem ke skutečnosti, že dva překážkové měli status první kategorie, byla největší pozornost soustředěna tímto směrem. V „krátké“ steeplechase Ceně Sergeanta Thundera se ukázalo, že zkrácení distance prospělo loňskému vítězi pardubického Zlatého poháru Dangerous Gleamovi (ž. Matuský) a v tradičním vrcholu slušovického závěru sezóny Velké slušovické steeplechase rozpaky z dosavadního průběhu sezóny napravila předloňská vítězka Delight my Fire (ž. Ferhanov), která se stala po Železníkovi teprve druhým dvojnásobným vítězem ve více než třicetileté historii tohoto dostihu.

Kolesa: Double pro trenéra Popelku a jezdce Boekhouta

V sobotu po poledni se na závodišti v Kolesách u Kladrub nad Labem uskutečnil předposlední dostihový den letošní tuzemské dostihové sezóny. Na programu byly dostihy nižších kategorií, přičemž nejvýznamnějším z nich byl čtyřkový cross Memoriál Michala Köhla, který se stal kořistí Stanislavem Popelkou připravovaného Thirteen Diamonda v sedle s jezdcem Pavlem Složilem mladším. Vzhledem ke skutečnosti, že rovinové šampionáty již byly de facto rozhodnuté, byla pozornost soustředěna především na ty překážkové - v jezdeckém Trebitsch Česká whisky šampionátu si žokej Marcel Novák díky triumfu s Dukem uchoval teoretickou šanci na vítězství, definitivně rozhodnut není ani trenérský Nutrin Cup, dvě čárky za vítězství Thirteen Diamonda a Duka udržely ve hře Stanislava Popelku, ale podobně jako Marcel Novák i on by musel zvítězit ve všech třech nedělních překážkových dostizích ve Slušovicích.

Holčák: Do Slušovic jedeme i uctít Sergeant Thundera

Závěrečný mítink letošního roku ve Slušovicích se neobejde bez tradičních účastníků  zdejších dostihů z Velkých Karlovic. Trenér František Holčák posílá na start Velké slušovické steeplechase Delipa, přiznává ale, že zvlášť ambiociózní cíle si ve velkokarlovické centrále tentokrát před sebe nikdo nestaví a v jeho podání se jedná především o rozlučku s poměrně úspěšnou sezónou roku 2018.

Stránky