Roviny

Česky

Breeders´Cup, část I.: Rekord dráhy pro koně trenérky-začátečnice (+ videa)


Prvních pět dostihů dnešního programu Breeders´Cupu  nepřineslo žádnou radost evropským účastníkům, zato se v Keenelandu radovali Mongolci, a padl také jeden rekord dráhy. Mimořádně zajímavou zprávou je, že jak mongolský kůň, tak vítěz BC SPrint vyhráli své dostihy bez asistence v Americe obvykle podávaného lasixu.

Bodlák: Lysá i Wroclaw jsou přípravou na Švédsko

Ojedinělý souboj druhého a ttřetího koně loňské Švédské národní steeplechase ze Strömsholmu nabídne  prvního května na dráze v Lysé nad Labem tamní dostihový program.  Svěřence Stanislava Popelky Al Bustana, který  byl ve Švédsku druhý, vyzve  Rockinger. Ten na konci loňského roku přešel ze švédské přípravy do tréninku Radima Bodláka a jak trenér konstatuje, I letos je pro něj hlavním cílem sezóny právě návrat do Strömsholmu. Lysá nad Labem je ale na této cestě prvním velkým  přípravným krokem…

Holčák: Bratislavská tříletá spokojenost před cestou do Lysé

Velkokarlovické dostihové středisko se dočkalo prvního letošního úspěchu možná dříve, než jeho protagonisté čekali. Bratislavské testy tříletého ročníku se staly kořistí  koní z Velkých Karlovic a tandem ze stáje Františka Holčáka mezi tříletými hřebci  nečekaně obsadil „stupně vítězů“, na něž mezi sebe pustil jediného soupeře.  Zdá se tedy, že nejúspěšnější trenér historie Českého derby má v letošní sezóně opět nakročeno  do zajímavého klasického období….

Pallazzo Corsini: Test, který mnoho neřekl

Pallazzo Corsini sice zatím ozdobil svou kariéru pouze vítězstvím na úrovni třetí kategorie,  v rámci českého prostředí se ale stal fenoménem. Svěřenec Grega Wroblewského je na pražské dráze už dvojnásobným vítězem, přičemž jak Szcepan Mazor, tak Bajuržan Murzabajev po jeho triumfech měl pro potomka nejslavnějšího evropského plemeníka současnosti slova uznání a chvály. Samotný trenér Grzegorz Witold Wroblewski ale z komety na českém tříletém nebi má poněkud zamotanou  hlavu a uvažuje, po jaké další cestě se s disponovaným tříletkem vydá.

Shergar Cup se dvěma "Němci"

Letošní ročník mezinárodního žokejského Shergar Cupu v Ascotu oznámil žokejské nominace. Poprvé v historii soutěže žokejů se v jejím rámci představí dva žokejové, kteří nastálo působí v sousedním Německu. Kromě Adrieho de Vriese, který má za sebou výtečnou zimu na arabských drahách, nastoupí do Shergar Cupu také Alexander Pietsch. V týmu Evropy budou letos absentovat Francouzi, jeho kapitánem bude Frankie Dettori.  Za „zbytek světa“ se představí hrdina Melbourne Cupu, Australan McEvoy, Jihoafričan Delpech a Japonec Tosaki, tým žen v sedle tvoří Emma-Jayne Wilsonová, Josephine Gordonová a předloňská vítězka Melbourne Cupu  Michelle Payneová. Domácí britský tým tvoří pro Shergar Cup Ryan Moore, Jamie Spencer a Neil Callan.

Šavujev: Mamadysh do francouzské klasiky? Asi spíš do Chuchle..

Tři vítězství z chuchelské neděle trenéra Arlsangireje Šavujeva katapultovaly  v českém trenérském žebříčku do nejvyšších pater, a skutečnost, že jeho svěřenci pobrali dvě hlavní ceny nedělního odpoledne, tuto skutečnost jen dokreslila.  PO nevýrazných výsledcích z Francie se tak krabčické středisko dočkalo letošní vítězné premiéry, a Šavujev může ve střední Evropě spřádat plány na další velké útoky. 

Koplík nahradil Murzabajeva. A získal velký double

Žokej Bayjuržan Murzabajev se vrátil v neděli do pražské Chuchle, aby sledoval z odstupu úspěchy koní, s kterými měl ještě v loňském roce hodně společného, Dashing Home i Mamadysh jsou totiž chystáni v krabčickém tréninkovém středisku u Arslangireje Šavujeva, který ovšem po odchodu kazašsakého jezdeckého talentu do Německa sáhl tentokrát pro hlavní dostihy po jezdeckých službách Radka Koplíka, žokeje, s nímž  už v minulosti mnohokrát spolupracoval. A tentokrát se jeho prostřednictvím trefil do černého. A to hned dvakrát. Pro Koplíka šlo v letošním roce o vítězství s pořadovým číslem jedna a dvě přesto, že už absolvoval dostihy na několika francouzských drahách a na střední Evropu se „adaptoval“ přií mítinku v Bratislavě o minulé neděli. 

Stránky