Roviny

Česky

Breeders´Cup, část I.: Rekord dráhy pro koně trenérky-začátečnice (+ videa)


Prvních pět dostihů dnešního programu Breeders´Cupu  nepřineslo žádnou radost evropským účastníkům, zato se v Keenelandu radovali Mongolci, a padl také jeden rekord dráhy. Mimořádně zajímavou zprávou je, že jak mongolský kůň, tak vítěz BC SPrint vyhráli své dostihy bez asistence v Americe obvykle podávaného lasixu.

Holčák: Arcturus nyní zkusí slovenskou Trojkorunu

 

Modré stuhy za vítězství v derby na území Česka a Slovenska za rok 2019 mohou zdobit vitríny na obou stranách Velkých Karlovic. Zbytek České i Slovenské republiky má z tohoto pohledu po letošním ročníku těchto dostihů smůlu.  Po triumfu Pacific Hilla v Praze se z Bratislavy  vracel včera s triumfem Arcturus a jeho trenér František Holčák. Po strhujícím souboji s Kristianem jeho svěřenec udělal také druhý krok k zisku Holčákovy  první slovenské klasické Trojkoruny.

Palík: V Bratislavě můžeme jen překvapit

Po prvním místě v pražském a třetím v hamburském derby bude v neděli v Bratislavě v akci i žokej Jiří Palík. Zatímco ale v Praze se mu podařilo zvítězit a v Německu vybojoval třetí místo, na Slovensku bude patřit do skupiny outsiderů, kteří by překvapili doběhem na dotovaných pozicích.  Bell Elysees má dosud na kontě vítězství pouze v pražské Ceně Klokánku Hostivice, mezi špičkou se prozatím výrazně neprosadil.

Holčák: Arcturus v Bratislavě umí, předvede to v derby?

Jestliže trenér Josef Váňa touží v nedělním Slovenském derby po satisfakci za druhé místo v pražské edici stejného dostihu, jeho kolega František Holčák se v Bratislavě bude pokoušet s Arcturusem o zachování šance na zisk slovenské klasické Trojkoruny. Tříletý reprezentant stáje Meridian totiž v květnu v Bratislavě vyhrál tamní edici slovenské Velké jarní ceny, a i když poté našel přemožitele ve Starohájském kritériu i v Českém derby, v Bratislavě má nadále naději na prestižní ocenění. Stejně jako u Angkor Wata  dochází navíc i u něj k jezdecké změně ve srovnání s českou edicí, Jaromíra Šafáře střídá lokální matador Zdenko Šmida.

Váňa: Ve Slovenském derby pozor na Ryonyho

Po druhém místě v Českém  derby se trenér Josef Váňa pokusí s Angkor Watem dosáhnout o stupínek výše v nedělní bratislavské verzi stejného dostihu. Kousek, který se mu v minulosti už podařil s Timekeeperem,  určitě nebude jednoduchý, Váňa však věří, že jeho svěřenec má třídu i formu na to, aby si v Bratislavě modrou stuhu přece jen zajistil.

Nagano Gold: Příští start v Německu nebo ve Francii?

 

Fantastický výkon Nagano Golda (foto ze startu v Praze) v britském Ascotu z minulé soboty už česká dostihová veřejnost stihla strávit, a protože s jídlem roste chuť,  výrazně už rezonuje otázka, na co se můžeme od reprezentanta stáje V3J těšit příště. Zdá se, že  opakování cesty na prestižní britskou dráhu v létě to nebude, ve hře jsou momentálně německý Hoppegarten a francouzské lázeňské středisko dostihového léta v Deauville.

Ile Jones v Praze zařídila překvapení roku

 

Dostihové odpoledne při Českém derby přineslo kromě velkého výsledku stáje Monte Negro také velké překvapení. V někdejších „Napajedlech“ je  zařídila svěřenkyně Václava Hulínského Ile Jones, která napsala v rámci pražského derby – dne neuvěřitelný vítězný příběh. Ten, kdo jí před startem důvěřoval, si na jejím vítězství „pomohl“ díku kurzu 650:10, v kterém byla  nabízena společností Tipsport.

Luka: Vyhrát se dalo v Chuchli i v Ascotu, i tak jsme nadšení.

Trenér Václav Luka prožil možná nejemotivnější sobotu své kariéry.  Čeští trenéři na mítink Royal Ascot neposílají koně každý den (přesněji řečeno – stalo se tak podruhé v historii). A že by tam bojovali o vítězství, to znělo ještě před pár hodinami jako hodně naivní dostihová sci fi. Nyní zásluhou trenéra Luky,  majitelského trojlístku Luka st. – Sobotka - Vedral  a především Nagano Golda už je něco takového realitou. A to je zjištění, které vykompenzuje i mírné zklamání, které v bošovickém týmu cítili po doběhu Českého derby, v němž brali „jen“ třetí a čtvrté místo…

Váňa: Ange Guardian si s Novákem sedl, Angkor Wat vyhlíží Bratislavu

Trenér Josef Váňa musel v Českém derby spolknout hořkou pilulku v podobě druhého místa favorita Angkor Wata. V neděli byl ovšem v plné síle v Pardubicích a asistoval vítězství Ange Guardiana v Memoriálu majora Svobody, druhé z kvalifikací pro letošní Velkou pardubickou.  Po víkendu, ke kterému mohl hledět s velkým očekáváním, si tak nakonec udělal alespoň jednu vítěznou „čárku“ za velké dostihy.

Stránky