Roviny

Česky

Breeders´Cup, část I.: Rekord dráhy pro koně trenérky-začátečnice (+ videa)


Prvních pět dostihů dnešního programu Breeders´Cupu  nepřineslo žádnou radost evropským účastníkům, zato se v Keenelandu radovali Mongolci, a padl také jeden rekord dráhy. Mimořádně zajímavou zprávou je, že jak mongolský kůň, tak vítěz BC SPrint vyhráli své dostihy bez asistence v Americe obvykle podávaného lasixu.

Šavujev: O dalších plánech napoví pražská neděle

 Tréninková centrála Arslangireje Šavujeva má za sebou první dva letošní starty v Mostu, při kterých její koně skončili hluboko v polích poražených. O nadcházejícím víkendu posílá zkušený trenér do boje sestavu starších koní, kteří vesměs zazářili na pražské dráze loni na podzim. Jak z krabčické centrály hodnotí ambice a možnosti svých svěřenců? 

Mostecká premiéra: Devoir Rien zůstala neporažená, Verner má double

Triumfem v hlavním dostihu a vítězným double odstartoval tuzemskou dostihovou sezónu úřadující žokejský šampion Jan Verner. Memoriál R. Deyla společnosti Tipsport opanovala jím vedená reprezentantka stáje dr.Charvát  Devoir Rien. Loni v Bratislavě neporažená klisna si svou dokonalou bilanci udržela i v prvním českém startu a předzkoušku Jarní ceny klisen vyhrála i přes závěrečný nápor v Itálii rozběhané Sparkle Shout. 

Petrlík: V klasickém ročníku máme silnou sestavu

Poslední přípravy na start letošní tuzemské dostihové sezóny dokončují všechna tréninková střediska u nás. Výjimkou není ani pičínská centrála, ve které chystá koně stáje Rabbit Trhový Štěpánov Allan Petrlík.  A letos v zimě se měl. Se svým týmem co otáčet, v přípravě totiž má hned 36 plnokrevníků.  Jak se s nimi ohlíží za zimní přestávkou, a především – jak se dívá do nadcházející sezóny?

Janáček: Po španělském titulu do Dubaje

   Sedmý titul šampiona mezi španělskými žokeji na rovinách získal v roce 2020 Václav Janáček.  Český žokej, který  se ve Španělsku i letos dostal nad 50 vyhraných dostihů, se vítězně srovnal s atakem domácího tandemu Fayos-Sousa a obhájil svou loňskou šampionskou pozici přesto, že před dvěma měsíci ani sám příliš o dalším titulu neuvažoval…

Excelentní milánský víkend uzařel Ponntos (+ video)

Výborný milánský víkend pro české stáje dnes po včerejším výborném odpoledni na překážkách uzavřelo i jedno rovinové vítězství na dráze v San Siru. Včera se české stáje prosadily ve všech překážkových dostizích programu, přičemž  hlavní překážkový test tamní  podzimní sezóny, Grande Steeple Chase di Milano na 5 kilometrů o 650000 eur,  vyhrál  pro stáj Dr. Charvát a trenéra Pavla Tůmu favorizovaný stříbrný z meranského Gran Premia Northerly Wind pod Janem Faltejskem před váňovským tandemem Notti Magiche a Capivari, čtvrtá zůstala královna wroclawské dráhy Cosmic Magic. Tým trenér  Tůma, žokej Faltejsek uspěl také v proutěných překážkách grupy 2 o 44000 eur  pro tříleté zásluhou Roncala. Corsa siepi dei 4 anni  (gr2,50 050 eur) pro změnu vyhrál pro tým Josefa Váni mladšího  Josef Bartoš s Gangster de Coddes před stájovým kolegou No Pasaran s Janem Kratochvílem, a steeplechase pro čtyřleté (gr.3, 33000 eur)  vyhrál Jan Kratochvíl s Pour Vous et Nous před stájovým kolegou Lordem Dragonem a Avestanem, jehož do Itálie vyslal Greg Wroblewski.

Na vítězství překážkářů dnes v Miláně navázal Ponntos trenéra Miroslava Nieslanika, který pod vedením Milana Zatloukala  vyhrál test dvouletých na 1200 metrů o 19 800 eur a uzavřel tak excelentní české víkendové vystoupení z Lombardie

Most: Verner střídá Lukáška v čele šampionátu

 Poprvé od startu letošní dostihové sezóny dochází ke střídání na pozici vedoucího muže jezdeckého šampionátu na rovinách. Jan Verner,  který dnes zaznamenal dvě vítězství v rámci mosteckých dostihů, střídá  na této pozici Tomáše Lukáška. Verner v Mostě vyhrál v sedle dvouleté Jean Blue a čtyřletého Reine d´Argent. Hlavní mostecký test, Podzimní cena CHARVÁT GROUP na dva kilometry, vyzněl pro Grigri de Lancray pod vedením Venduly Korečkové. I ta zaznamenala v průběhu odpoledne dva zásahy, stejně jako amatérka Sabina Mokrošová, která letos suverénně dominuje českému amatérskému šampionátu

Nagano Gold ve Varšavě: Pokoří polskou "Velkou"?

Zatímco český národ se v neděli pravděpodobně usadí u maratonského přenosu z největšího překážkového dostihu v naší části Evropy, nejlepšího českého koně ve stejném termínu čeká cesta na sever.  Nagano  Gold, který od října roku 2017 startoval výhradně na drahách západně od našich hranic, má namířeno do největšího polského dostihu,  Velké varšavské. V testu, který je dotován 220 000 zlotých (1.35 mil Kč) na trati 2600 metrů se v sedle reprezentanta stáje V3J představí hrdina pražského Poháru žokejů zpřed dvou týdnů Vincent Cheminaud.

Cacophonous skončil v Paříži na "tabuli" (+ video)

Výborný výsledek si veze z Paříže svěřenec Martiny Havelkové Cacophonous. Na startu dnešní grupy 1 – Qatar Prix du Cadran na 4000 metrů, byl český vyslanec největším outsiderem, nakonec ale v devítihlavé konkurenci Cacophonous dokončil pátý a veze si z dostihu dotaci 5,148 eur.  V Prix Dollar (gr.2) na 1950 metrů zůstali čeští zástupci Subway Dancer a Raging Storm na posledních dvou místech. V dražebním dostihu dvouletých společnosti Arqana dokončil Bobik trenéra Jiřího Michala devátý ze sedmnácti startujících.

Cacophonous, který v Paříži startoval v barvách majitele Iva Köhlera, v letošní sezóně zaznamenal v Česku dva vítězné starty v nižších kategoriích a umístil se také druhý a třetí v dalších dostizích, dnešní doběh na hluboké dráze v Paříži je ale nepochybně jeho nejlepším životním výkonem. Dostih vyhrála pětkrát v řadě vítězná svěřenkyně Ira Tonyho Mullinse Princess Zoe, která loni v německém tréninku nebyla nijak mimořádná a na grupové scéně zasáhla takto vysoko na první pokus. Favorizovaný Call the Wind dokončil třetí.

Stránky