Roviny

Česky

Breeders´Cup, část I.: Rekord dráhy pro koně trenérky-začátečnice (+ videa)


Prvních pět dostihů dnešního programu Breeders´Cupu  nepřineslo žádnou radost evropským účastníkům, zato se v Keenelandu radovali Mongolci, a padl také jeden rekord dráhy. Mimořádně zajímavou zprávou je, že jak mongolský kůň, tak vítěz BC SPrint vyhráli své dostihy bez asistence v Americe obvykle podávaného lasixu.

Češi s cizině: Opět vítězné Merano

-Dvě vítězství si dnes v Madridu zajistil žokej Václav Janáček a nadále tak s převahou vede pořadí španělského rovinového šampionátu pro rok 2018

- Druhým místem se ve vrcholné události švýcarského dostihového podzimu blýskl Milan Zatloukal.   Tomu se sice příliš nevedlo na trati St Leger, poté ale získal v Dielsdorfu druhé místo při 2475 m dlouhé Frand Prix de Jockey Clup. V sedle Samuraie nestačili jen na vítězného favorita Malkoboy vedeného Francouzem Veronem

- První a třetí místo vezou z Merana svěřenci Josefa Váni Il Superstite a Home Please ze steeplechase Foto Press o 14000 eur. Vítěze vedl Josef Váňa mladší, druhého reprezentanta stáje Sc Aichner pak Jiří Kousek. Ten si v rámcovém programu zapsal jedno vítězství pro italského trenéra Paola Favera, stejně tak  jako jeho kolega Josef Bartoš

Velká Chuchle: EJC - Murzabajev podruhé

V sobotu odpoledne se na závodišti v pražské Velké Chuchli uskutečnil nejbohatší rovinový den letošní tuzemské dostihové sezóny Evropský pohár žokejů. Šestnáct žokejů reprezentujících patnáct zemí se v sedmi dostizích, z nichž čtyři byly kategorie Listed a vyšší, utkalo o titul pro nejlepšího z nich. Podruhé ve čtyřleté historii tohoto projektu se vítězem stal aktuálně v Německu působící kazašský rodák Bajuržan Murzabajev, těžící ze spolupráce s trenérem Václavem Lukou mladším, jehož svěřenci ze čtyř jedničkových dostihů zvítězili hned ve třech včetně nejbohatšího rovinového dostihu sezóny EJC Million s celkovou dotací 2,6 milionu korun.

Holčák: Do Prahy i Bratislavy pro kvalitní výsledky

 

Šest dní po triumfu na bratislavské scéně si vyzkouší svěřenec Františka Holčáka Mr Right start v rovinovém vrcholu českého podzimu  při EJC Leram Million, a  jak potvrzuje velezkušený trenér, do Prahy nepojede bez ambicí.   Nejenom na pražské závodiště se ale chystá velkokarlovický tým s ambicemi,  vítěz ze srpnového Mostu Darkolva totiž v neděli  v pozici spolufavorita zamíří  na Slovenský St Leger….

Luka: V sobotu bychom rádi jedno až dvě vítězství

 

Nejpočetnější zastoupení na startu elitních sobotních dostihů mezi českými trenéry prezentuje pochopitelně Václav Luka, který se na organizaci největšího tuzemského rovinového mítinku od jeho prvopočátků podílí nejenom jako trenér.  Tentokrát má vícečlenné zastoupení ve všech čtyřech jedničkových testech a rád by získal i jedno až dvě vítezství. „Bude to ale zatraceně těžké,“ uvědomuje si.

Váňa: Dilema pro Father Frosta - udělá radost, nebo půjde skákat

 

Josef Váňa si sice připsal v posledních letech trenérská  vítězství na scéně Českého i Slovenského derby, jeho dlouhodobě nejvýraznějším svěřencem na rovinách je ale Father Frost,  kterého  v sobotním EJC Leram Million pojede zkušený  Brett  Doyle.  Father Frost sice v posledních startech úplně nepotvrzoval minulé výsledky z Itálie,  Josef Váňa je ale v souvislosti s ním tentokrát poměrně optimistický.

Myška: Henrytheaeroplane drží mosteckou formu. Na co stačí v Chuchli?

 

Sobotní vrchol české rovinové sezóny na pražské dráze je něčím, na co se dostihový národ může po právu těšit. Největší dostih programu,  EJC Leram Million, v našich podmínkách působí svou zahraniční konkurencí jako zjevení, ale i česká konkurence na startu vypadá nesmírně zdatně a těší se na srovnání svých kvalit s cizími hosty. Po čerstvém mosteckém triumfu Henrytheaeroplane  patří mezi žhavá česká želízka i reprezentant centrály manželů Myškových, kterou jinak máme spojenu především s překážkovými počiny…

Velká Chuchle: Sprinterský test pro Iraklina

Sprinterský Zářijový handicap byl vrcholem nedělního dostihového odpoledne na centrálním rovinovém závodišti v Praze – Velké Chuchli. V dostihu se představilo jedenáct koní, mezi nimiž se pohledným závěrem prosadil letos převážně v Německu svěřenec Filipa Neuberga Iraklin (ž. Rája), když jistě o jeden a čtvrt délky zdolal pátou ze Svatováclavské ceny Benidiction (ž. Zatloukal), zatímco třetí Manolla (ž. Janáčková) ztrácela ještě o délku více. V rámcovém programu se dařilo svěřencům Tomáše Váni, který díky Sense of Destiny a Apophisovi slavil vítězný double.

Slušovice: Hattrick pro valašského krále

Dostihové závodiště ve Slušovicích v sobotu hostilo letošní pátý dostihový den. Tamní dostihový den jako obvykle postrádal jednoznačný vrchol, nejvýznamnějšími dostihy čtyři měření sil třetí kategorie, dvě na rovinách, jedno přes proutěnné překážky a jedna steeplechase. V rámci odpoledne se dařilo svěřencům trenéra Františka Holčáka, kteří zvítězili ve třech dostizích, dvě vítězství zaznamenali reprezentanti tréninkové centrály Radima Bodláka. Mezi jezdci byla nejúspěšnější žokejka Martina Havelková, která zaznamenala dva triumfy.

Stránky