Komentáře

Česky

Pardubická hala: Dostihy přijdou zkrátka?

Projekt nové haly v Pardubicích v těsném sousedství pardubického závodiště v minulých dnech vyvolal řadu emocí.  Majitel hokejového  Dynama Pardubice Petr Dědek  přišel s odvážným projektem stánku, který by se v Pardubicích měl stát jednou z nejmodernějších hal v Evropě. V těsném sousedství závodiště by měl vyrůst kolos, který podle jeho zastánců přinese městu, hokeji i dostihovém provozu mnoho pozitiv a jistot do budoucnosti.

Odešel "plemeník plemeníků"

Jak informoval coolmorský hřebčín, ve věku 23 let odešel Galileo, asi nejvýznamnější plemeník světa v posledních 15 letech. Vítěz Derby z roku 2001  pro svého majitele pršel skvělou dostihovou kariérou v čele s triumfem v Derby roku 2001, ještě podstatně významnější roli měl  ale jako plemeník. Majitel coolmorského hřebčína John Magnier o něm řekl, že mimořádný plemeník za sebou nechal potomstvo nebývalých rozměrů a kvality.

Sedmdesátiny Františka Holčáka

K sedmdesátinám Františka Holčáka

Petr Feldstein

  Čerstvý jubilant František Holčák, který 6. června 2021 přešel do kategorie statných sedmdesátníků, má dodnes z pochopitelných důvodů nostalgický vztah ke koni, který dal po čase jméno jeho dostihové stáji. V roce 1986 vyhrál jako ne kdovíjak známý trenér z Velkých Karlovic díky němu, Valenciovi, který triumfoval pod jezdcem Karlem Zajkem, poprvé Velkou pardubickou. 

Vzpomínka na Chrise Richnera

Švýcarský občan Chris Richner se v České republice objevil kolem roku 1999 a brzy se tu stal významným majitelem dostihových koní. Zpočátku bylo jeho velkou ambicí vyhrát Velkou pardubickou. Řadu dostihových koní vlastnil po vstupu na českou scénu v tréninkových střediscích  v Lysé nad Labem a v Mimoni. Po několika letech dojíždění mezi Švýcarskem a Českou republikou se rozhodl žít převážně v České republice a založil si svého vlastní tréninkové středisko vedené trenérem Pavlem Kinským.

odešel šejk Hamdan

Po odchodu saúdského prince Chalída Abdullaha ztratil dostihový svět v krátkém čase druhého člena elitní skupiny nejvýznamnějších dostihových majitelů minulých dekád. Šejku Hamdanu al- Maktúmovi bylo pětasedmdesát let, a v dostihovém světě se pohyboval více než třicet let. Je starším bratrem dubajského vládce šejka Mohameda al-Maktouma  a v dostizích se svými koňmi vyhrál nejvýznamnější testy na všech kontinentech.

Zemřel Ing. Josef Vraný

Smutná zpráva dorazila ze západních Čech, kde včera ve věku 84 let podlehl krátké nemoci Ing. Josef Vraný. Tento rodák z Opavy, dostihový nadšenec, který svou nezištnou pomocí stál poslední tři desetiletí za úspěchy své dcery, trenérky Pavlíny Baštové z Osvinova, se jako majitel stáje Statek Stráž dočkal úspěchů i na nejvyšší scéně. Sám si nejvíce cenil třetího místa bělouše Chalcedona ve Velké pardubické 1995, přestože dvě jedničková vítězství mu přinesli jiní koně shodně na trati "domácí" Velké karlovarské steeplechase.

Pohlednice: Tři dny v Rijádu....

Návštěva světového dostihového kolotoče v arabské poušti je minulostí.  Nejzářivější hvězdy turfové scény se v neděli z Rijádu vydaly do svých domovů. Všechny  vybavené i zásluhou covidové doby silnými netradičními zážitky, a některé kromě toho také nemalými balíky nově vydělaných dolarů, které na chladném písku závodiště krále Absdulazize čekaly na vyzvednutí.

Juddmonte Farms pokračuje i po skonu majitele

   Jeden z nejúspěšnějších majitelů ve dostihovém světě,  saúdský princ Chálid Abdula, zemřel minulé úterý ve věku třiaosmdesáti let.  Saúdský monarcha, jehož plné jméno v anglickém přepisu znělo Khalid ibn Abdullah ibn Abdul Rahman ibn Faisal ibn Turki ibn Abdullah ibn Muhammad ibn Saud ibn Muhammad ibn Muqrin Al Saud,  proslul jako majitel Juddmonte Farms a pod  jeho jménem nebo jménem jeho hřebčína se na světových dostihových drahách prezentovali nejlepší koně planety  jako Dancing Brave, Frankel, Arrogate nebo Enable (foto).  

Jorge Ricardo dokázal vyhrát 13.000 dostih! (+ video)

Osmapadesátiletý brazilský fenomén v sedle to dokázal! Jorge Ricardo, nejúspěšnější žokej všech dob, zaznamenal vítězství s neuvěřitelnou visačkou 13 000 – slovy třináct tisíc. Žokej, který příští týden oslaví 59. narozeniny, oslavil neuvěřitelné jubileum na hipodromu Gavea v Rio de Janeiru po suverénním triumfu v sedle Gloriosa Negra.

Stránky