Komentáře

Česky

Inzerce: Volné místo v hřebčíně Etzean

Volné místo v plnokrevném hřebčíně Etzean

Přední plnokrevný hřebčín potřebuje posílit tým a hledá motivované zaměstnance na krátkodobý a dlouhodobý úvazek. 

Zkušenosti s péčí o klisny s hříbaty a mladými koňmi jsou vítány. 

V jarním období bude základem Vaší práce péče o klisny s hříbaty, v průběhu roku dále budete pracovat zejména s mladými koňmi. 

Samostatné bydlení zajištěno. 

Výborné platové podmínky.

Přihlášky na: info@gestuet-etzean.de

03.04.2024

Cheltenhamské rekordy

V úterý začíná Cheltenham Festival, neoficiální překážkové mistrovství světa. Během čtyř dnů bude k vidění 28 dostihů, s celkovou dotací více než 4,8 milionu liber (více než 143 milionů korun). Pojďme se podívat na několik rekordů prestižního mítinku.

Předstihne Townend legendárního McCoye?

Bojovník Torque Power stojí v Kostolných Kračanech

Populární bělouš Torque Power v aktuální sezóně doplňuje nabídku plemeníku v našem regionu. Na uplatnění  čeká ve své první sezóně chovu Jána Madarázse, zůstává však i nadále v majetku Josefa Sallera mladšího,  jehož stáj The Sons of Sharpour reprezentoval i v posledních startech své bohaté kariéry.

Zajímavosti z českých startů v zahraničí

Zhruba před týdnem se zavřela opona za rokem 2023, a tak je čas na malé bilancování. Tuzemská sezona je minulostí několik týdnů, ale poslední start na zahraničních drahách nese datum 30. prosince 2023. Následující řádky nabízí několik zajímavostí, neboť rok 2023 byl v zahraničí rekordní. Toto ohlédnutí je zpracováno až na výjimky (především finanční) bez slovenských dostihů, kde je konkurence téměř totožná s domácí.

Petr Feldstein slaví 80. narozeniny

 Významné životní jubileum oslavil v pátek pan Petr Feldstein, spolupracovník naší redakce, významný dostihový publicista a spisovatel, dlouhodobý propagátor dostihového sportu, někdejší propagační pracovník Státního závodiště v Praze.  Jménem redakce Dostihového světa přejeme Petru Feldsteinovi k jeho 80. narozeninám mnoho zdraví a radosti v rodinném životě i ve všech dalších činnostech včetně dostihů, na kterých se s ním pravidelně setkáváme.

Pozitivní zprávy od sázkových pokladen

Sázkový obrat u sázkové kanceláře Tipsport je v letošním roce vyšší než v loňském roce. Základní a velice příjemná zpráva. Vím, že se mě všichni okamžitě budou ptát, co z toho dostihy mají. Nezbývá než odpovědět, že nic, ale jedná se s Tipsportem o nové smlouvě, třeba pozitivní čísla zaberou a plnění bude vyšší než v posledních třech letech.

Zajímavosti a rekordy Velké pardubické

Mnoho zajímavostí se pojí k Velké pardubické, nejpopulárnějšímu a nejsledovanějšímu tuzemskému dostihu. Letos bude svědky 133. ročníku dostihu, který byl založen jako moderní steeplechase před 149 lety. Pro každého překážkového jezdce je snem v tomto dostihu startovat, co jej teprve vyhrát. Každý majitel, kterého lákají překážkové dostihy, chce mít na startu koně. Ještě před tím, než se uzavře definitivní podoba startovní listiny, už se spekuluje o tom, kdo by se mohl zapsat mezi vítěze.

Stránky