Z domova

M. Novák: All About Cossio v Itálii potěšil

Sedmnácté letošní vítězství si v Grossetu připsal žokej Marcel Novák v sedle svěřence Pavla Polese All About Cossia. Reprezentant stáje Vocetka si tak doplnil  listinu svých letošních italských úspěchů, a potvrdilo se, že za nepřítomnosti svěřenců Paola Favera se českým koním na italských drahách daří. I když je otázkou, zda a kdy inkasují jejich majitelé italské dotace, vítězství jim nikdo  „neodpáře“. A jeho styl tentokrát Marcela Nováka (na snímku z Pardubic) potěšil.

Ze zahraničí

Delight My Fire v Cheltenhamu nedokončila

Po Registaně a Orphee des Blins se ani třetí excelentní české krosařce nepodařilo zlomit cheltenhamské prokletí. Delight My Fire se  na trati Glenfarclas Cross Country Handicap Chase na 6060 metrů  sice držela až do cílové roviny na pozici signalizující boj o vítězství,  nakonec ji ale o všechny naděje připravil pád a klisna dostih nedokončila.  Druhý český zástupce v Cheltenhamu, Taurito, na konkurenci na proutěných překážkách nestačil a dokončil poslední

Rozhovor

Török: Nabídka přišla v pravou chvíli

Jako trenér již prošel řadou působišť (Velká Chuchle, Pičín, Tušovice) a zaznamenal řadu úspěchů. Jeho rukama prošli například talentovaný Ramble On, následně úspěšný i ve Francii, pozdější plemeník Jazz Dancer nebo dnes již osvědčené napajedelské matky Rabbit Zamindar a Vadeona. Další příležitostí k posunu dosavadních úspěchů je pro Dalibora Töröka, kterého jsme si zvykli v posledních letech vídat jako dostihového experta v přenosech České televize, příprava koní v tréninkovém středisku ve Zhoři u Jihlavy, kam před pár dny nastoupil.