Z domova

Lukášek: Pohár žokejů je bez Soumillona otevřený

Česká sestava v Evropském poháru žokejů – Tomáš Lukášek, Jan Rája, Jan Verner i Adam Florian – v souvislosti s nedělním mítinkem po odstoupení Christopha Soumillona  určitě není bez šancí výrazně do pořadí žokejů promluvit. Svou šanci si tu uvědomuje i současný leader tuzemského šampionátu Tomáš Lukášek.

Ze zahraničí

Kratochvíl v Meranu získal double

PO hattricku dnes v Meranu sahal žokej Jan Kratochvíl, nakonec ale se svěřenci Josefa Váni staršího získal „jen“ dvě vítězství a jedno druhé místo.  Triumfovat se mu postupně v Itálii podařilo v sedlech  Natama stáje Tania – Váňa (Siepi na 3000 metrů o 15000 eur) a Almost Human stáje Jokr Váňa v cross country na 4100 metrů o 11000 eur. Druhé místo na Kratochvíla zbylo v sedle Theresie na proutěných překážkách pro tříleté, i tak si ale Jan Kratichvíl v Meranu užil jedno z nejúspěšnějších odpolední

Rozhovor

Luka: Letošní zimní královna je o něco lepší než loňská

Na trůn mezi českými dvouletými se v Karlových Varech vrátila reprezentantka barev stáje Leram Muguruza.   Vzájemný poměr výsledků s druhou elitní představitelkou ročníku, Gianninou, upravila v Ceně zimní královny na 2:1  a vrátila soupeřce  porážku na dráze, kde její výkon minule vyzněl poněkud jalově.  Žokej Jiří Chaloupka v jejím sedle oslavil první vítězství na scéně nejvyšší kategorie po dvou letech a jednom měsíci….