Z domova

Most: Napajev s životním úspěchem, Zatloukal s hattrickem

Mostecké dostihy v letošním roce svědčí narozeninovým oslavencům. Po minulém galapředstavení Sabiny Mokrošové se o tom tentokrát přesvědčil žokej Milan Zatloukal, který zapsal tři vítězné starty s koňmi trenérky Jany Manové.  Hlavní dostih, Cenu první dámy na 2200 metrů, si ovšem v rámci mosteckého vítězného double zajistila Jiřina Andrésová v sedle pětiletého Napajeva.

Ze zahraničí

L’Estran se probral, Kratochvílův hattrick

Jarní překážkový vrchol italské sezony hostilo v neděli odpoledne závodiště Maia. V Grande steeplechase D’Europa na 4600 metrů zažíval sezónní premiéru First of All s Janem Faltejskem, vyzyvateli mu byli především L’Estran a Gangster de Coddes ze Scuderia Aichner SRL. Už jedenáctiletý L’Estran měl prokázat, že ještě nepatří do starého železa, v posledních čtyřech startech na výhru nedosáhl, ale překvapivě měl ve finiši lepší koncovku než First of All a poprvé v kariéře vyhrál jarní vrchol.

Rozhovor

Jana Manová: Žádné konkrétní cíle nemáme

Před dvěma lety, když s trénováním oficiálně začínala, měla hvězdný start a díky deseti vítězstvím za sezónu obsadila šesté místo v žebříčku rovinových trenérů. Vloni přibylo na Pavlin Dvůr nejen koní, ale i majitelů, nicméně vítězství se sympatické Janě Manové vyhýbala. Letos, po necelých dvou měsících tuzemské sezóny a prvním hattricku, který se zrodil 19. května ve Velké Chuchli, to vypadá, že dostihová centrála manželů Manových se opět vrací do hry. Do hry o nejvyšší příčky v trenérském šampionátu, k čemuž by mohl přispět svým dílem už tento víkend, kdy vysílají do boje hned osm svěřenců…