Z domova

Wroblewski: Green Rockse nyní láká Auteuil

Svěřenec Grega Wroblewského Green Rocks se dnes podruhé v českém „posezónním“ čase vydal na francouzské závodiště ve Fontainebleau a podruhé na něm vybojoval vítězství. Dnes se tak stalo  v Prix Baron de Waldner na 3600 metrů a zaznamenal při té příležitosti sedmé vítězství z posledních osmi startů. Tentokrát po velké boji  o pouhý krk. Vítěze pro českou stáj I. Porkátová vedl jeden z nejúspěšnějších žokejů francouzské scény James Reveley.

Ze zahraničí

Japan Cup vyhrál Oisin Murphy (video)

V Tokiu se dnes konal letošní ročník Japan Cupu,  který byl ve všech směrech zvláštní edicí nejbohatšího japonského dostihu: Běželo se totiž poprvé bez jediného zahraničního účastníka a navíc před nejslabší návštěvou. Nutno ovšem poznamenat, že nejslabší návštěva v Japan Cupu znamenala 80,826 návštěvníků, a že Japan Cup vyhrál alespoň zahraniční jezdec – čtyřiadvacetiletý britský šampion letošního roku Oisin Murphy.

Murphy vedl k vítězství Suave Richarda, který  se letos umístil na třetím místě v Dubai Sheema Classic a jehož majitelé v příštím roce chtějí s tímto koně startovat také na evropské scéně. Britský šampion se přitom do sedla tohoto koně dostal tak trochu dílem náhody, neboť původně měl v Japan Cupu  jezdit druhého favorita Curren Bouquetd'or,  který nakonec skončil na druhém místě se ztrátou tři čtvrtě délky. Murphy ale nebyl schopen na tříletého Curren Bouquetd'or, a tak nakonec musel jezdit pozdějšího vítěze. Favorizovaný Rey de Oro s Williamem Buickem dokončil jedenáctý

Rozhovor

Váňa ml.: Takový rok bude těžké zopakovat

V úterý v Trevisu získal Josef Váňa mladší své padesáté trenérské vítězství. To bylo  pro něj zároveň dosažením padesátky v letošním roce,  a splněním posledního z cílů, které si pro letošní sezónu vytkl.  Jím trénovaní koně skutečně povyhrávali padesát dostihů a na konto  majitele zapsali více než půl milionu eur, což jsou údaje, s jakými se v českém  turfu často nepotkáme.  Po úspěších v Gran Premiu, Velké pardubické či trenérském českém šampionátu je tak u Váňů opět co slavit.