Z domova

Šatra: Anitschka si v Gombě s váhou snad poradí

Reprezentantka stáje Joly Anitschka uzavřela svou klasickou sezónu nečekaným triumfem ve Svatováclavské  ceně a nominovala se tak do boje o pozici nejlepšího tuzemského sprintera, navíc vyletěla ke třetí pozici v handicapu loňského klasického ročníku. Hned o první dostihové neděli roku 2017 bude svou pozici hájit, určitě ji ale nečeká nic jednoduchého. V Gomba handicapu  pod vedením šampionského žokeje Jana Ráji ponese nálož 61,5 kilogramu. Jak soudí trenér Tomáš Šatra, nemusí ale tato skutečnost v dostihu  jednoznačně mluvit proti jeho svěřenkyni. 

Ze zahraničí

Češi v cizině: Janáčkovo double a neúspěchy ve Francii a Německu (video)

Na dostihovém mítinku v německém Düsseldorfu se velmi dobře dařilo žokeji Jozefu Bojkovi, který si zapsal dva vítězné zásahy. Jedno trenérské vítězství zapsala Olga Lanznovska, naopak německý šampion z loňska Filip Minařík a český exšampion Bayjuržan Murzabajev z hlediska vítězství vyšli tentokrát naprázdno.  Čeští koně neuspěli ani v Mannheimu, kde došlo ke zrušení překážkového testu na trati, protože v kurzu trati ležel kůň.

Dva vítězné zásahy si při dnešním mítinku v Madridu na konto zapsal žokej Václav Janáček, který se v obou případech prosadil v sedle svěřenců Guillerma Arizkorrety. Vítězství Brunety (na videu) ylo pro Janáčka jubilejním desátým vítězným zásahem aktuální španělské  sezóny

 

Velká je propast mezi italskými a francouzskými překážkami. Naznačilo to aspoň vystooupení Santo Cerra dnes v Auteuil. V tamní Přix Virelan na 3600 metrů na proutěných překážkách pod Janem  Faltejskem dokončil šestý, poslední z dokončivších koní- Následně pak Jan Faltejsek ještě získal desáté místo s Reliankou. Českým koním se ve Francii nevedlo ani v MOntluconu, kde tři svěřenci Zdena Koplíka dokončili mimo dotované pozice a Lukáš Sloup na překážkách s domácími koňmi vybojoval čtvrté a páté místo. 


Rozhovor

Ženy známých mužů – Monika Preislerová

Pochází z Mostu, vystudovala střední zemědělskou a ekologickou školu v Žatci a několik let pracovala jako recepční, nejdříve ve společnosti Cream Real Estate na rodném severu a poté ve wellness hotelu Horal ve Velkých Karlovicích. Právě tam se před více než rokem přestěhovala za svou láskou – jezdcem a ošetřovatelem Tomášem Bosákem. Hostem v naší nepravidelné rubrice „Ženy známých mužů“ byla půvabná fotografka, jejíž velkou láskou je ex-dostihová klisna Annabella, Monika Preislerová.