Z domova

Wroblewski: Santo Cerro potvrdil, že má velkou kvalitu

 

Třetí vítězství v řadě v letošním šestém startu, devátý dostih v sérii, v němž vydělal  více než 100 tisíc korun, a k tomu tři svěřenci italského šampiona Josefa Váni seřazení  za ním v listině poražených, to jsou po neděli charakteristiky pětiletého reprezentanta stáje Vocetka Santo  Cerro. Svěřenec Grega Wroblewského pod vedením Jana Faltejska posunul své životní dotační konto už přes metu tří a půl milionu korun, a  po posledních startech vypadá na italské dráze podobně nepřemožitelně  jako obhájce triumfu v Gran Premiu Al Bustan…

Ze zahraničí

Brečka veze do Pardubic hrdinu z Liverpoolu: "Je to má jednička"

 

Dvojnásobný vítěz Velké národní steeplechase v Liverpoolu Leighton Aspell bude v sobotu nepochybně  jezdeckou hvězdou odpoledne na pardubickém závodišti. Ostřílený irský matador  se do Pardubic podívá na pozvání slovenského trenéra Jaroslava Brečky, pro kterého už jezdil v minulosti nejenom na středoevropských drahách, ale i v Itálii.   Nyní v Pardubicích  bude Aspell k vidění  celkem čtyřikrát, do hlavního kvalifikačního dostihu ovšem Brečka  (foto) povede svého svěřence Vajgarose sám….

Rozhovor

Minařík: Diana je v Německu velmi ceněná

 

Triumf v düsseldorfské Preis der Diana včera pro českého rodáka Filipa Minaříka přinesl prozatím největší úspěch letošní sezóny. V sedle klisny  Well Timed  splnil očekávání a v roli  favoritů si společně zapsali jednu z největších událostí německé sezóny. Jak  ale zkušený žokej přiznává,  prožil si s letošním dostihem  těžké chvíle,  nakonec se ale s tlakem srovnal nejlepším možným způsobem.