Z domova

Váňa ml.: Myška má formu, ale o titul bude ještě boj...

Zatímco rovinová sezóna na českých drahách už reálně umožňuje mezi žokeji scénář pouze pro dva potenciální šampiony, nevídaně otevřený souboj se rýsuje pro poslední dostihové dny na překážkách v Poháru Josefa Váni-šampionátu překážkových jezdců.   Šampiony z let minulých – Jana Kratochvíla, Josefa Váňu ml.  či Jaroslava Myšku, mohou v posledních týdnech sezóny udolat Marcel Novák i Lukáš Matuský,  teoretické ambice mají ale i další jezdci v pořadí.  Do víkendových dostihů půjde se silnou  kartou Josef Váňa mladší, jenž si věří zejména v nedělní Chuchli.

Ze zahraničí

Veakalto vyhrál v Deauville

 

Další velký úspěch z Francie veze stáj Leram a trenér Václav Luka. Tentokrát se vítězně prosadila další nový akvizice barev stáje Leram Veakalto, který pod Mickaelem Barzalonou dominoval šestnáctihlavému poli handicapu Prix Equidays na 1900 metrů o 52 000 eur a pod nejnižší váhou v poli 54,5 kg po boji porazil favorizovaného Star Sun. Někdejší svěřenec trenéra Rossiho v barvách Leramu startuje od září, zakoupen byl při červencové „prodejce“ ve Vichy za 17290 eur.

Tipovací hitparáda

Tipovací hitparáda: Výsledky XXX. kola

Ve třicátém kole novinářské Tipovací hitparády se tipovalo všech patnáct víkendových dostihů na závodištích v Mostě a Pražské Velké Chuchli. Nejlepšího výsledku v tomto kole dosáhla Michaela Zemanová z Turf Magazínu, která získala devět bodů za sedm úspěšných tipů na vítěze a dvě správně označené tutovky. V čele průběžného pořadí nadále zůstavá Jaroslav Fabris z Galopp Reporteru o čtyři body před svým "stájovým" kolegou Petrem Malíkem, třetí Petr Feldstein reprezentující Českou televizi ztrácí další tři body. Jaroslav Fabris má na svém kontě i největší úspěšnost tipů, zatímco jeho kolega Petr Malík spolu s Robiem Arthurem Healeym z anglické verze Dostihového světa stále drží nejúspěšnější tip z hlediska výše kurzu a to Tanitschku, resp. Sir Suna, kteří se prosadili v kurzu 15:1.

Rozhovor

Debutují ve Velké – Jan Odložil

Velká pardubická – nejtěžší překážkový dostih starého kontinentu, jedinečná podívaná, která rok co rok láká na pardubické závodiště i k obrazovkám nejen skalní příznivce turfu. Překážkový vrchol roku, k němuž upínají své šance snad všichni majitelé, trenéři i jezdci v překážkovém provozu…. V našem miniseriálu vám představíme trojici jezdců, kteří atmosféru tohoto dostihu v neděli okusí poprvé. Jaké jsou jejich pocity, a která překážka je pro ně strašákem? Na tyto otázky nám jako třetí a zároveň poslední v pořadí odpovídal Jan Odložil.