Z domova

A. Petrlík: Za návrat do Pičína jsem vděčný

Čtyřnásobný šampion rovinových trenérů v České republice Allan Petrlík  působí od loňského podzimu v pičínské tréninkové centrále stáje Rabbit Trhový Štěpánov.  V ní chystá na letošní dostihy celkem 37 koní a byl by rád, aby o koních se zelenobílým dresem bylo i v letošním roce  slyšet. 

Ze zahraničí

Doping: V Emirátech trestají rychle...

Pouhý měsíc trvalo dostihovým autoritám ve Spojených arabských emirátech posoudit případ trenéra, jehož svěřenec byl  při lednových dostizích v Jebel Ali  pozitivní na zakázaný ketamin. Trenér Salem Bin Ghadayer obdržel od místních dostihových autorit roční odnětí licence, a  protože jsou Emiráty zemí „kde zítra znamená včera“, stihla tamní dostihová autorita už i projednat trenérovo odvolání a trest potvrdit. Člen místní trenérské špičky tak do března příštího roku nesmí trénovat žádné koně…

Rozhovor

Ženy známých mužů – Yvona Töröková

Společně se svým mužem tvoří jeden z nejelegantnějších párů českého dostihového sportu. Ona HR specialistka ve firmě zabývající se izolačními a zateplovacími pracemi, on kouč moderní dostihové centrály ve Zhoři u Jihlavy. V dalším díle naší nepravidelné rubriky nahlédneme k rodinnému krbu manželů Törokových, kteří pod společným příjmením fungují od července loňského roku.