Z domova

Šavujev: Mobilization nepotěšil, ale zkusí to znovu

S pátým místem se z Pisy vrátil tentokrát svěřenec Arslangireje Šavujeva a  po nadějných minulých výkonech tentokrát zaznamenal spíše zklamání.   Proč se tak stalo, a jaké další plány se svým prvním „českým“ překážkářem trenér Šavujev má v dalším období?  Odpovědi najdete na následujících řádcích

Ze zahraničí

Z Pisy s jedním vítězstvím

Jedno vítězství dnes v Pise zapsala dvojice trenér Josef Váňa – žokej Josef Bartoš.  V úvodní Premio Pardubice se prosadil Andoins, který vyhrál 3500 m dlouhou steeplechase pro čtyřleté o 19800 eur.  V dostihu grupy 1 o 60 000 eur Premio Corsa Siepi Nazionale ale přicestoval do Pisy soupeř nad jiné kvalitní, francouzský  Candalex trenéra Macaira, a ten v dostihu také splnil roli favorita a triumfoval před českým zástupcem Morning Starem.

Rozhovor

Otázkový ping-pong s… Beysimem Ferhanovem

Necelé dva měsíce před zahájením tuzemské dostihové sezóny přinášíme hned několik nových seriálů. V prvním z nich pro vás budeme lehkou formou zpovídat osobnosti českého a slovenského turfu. Začínáme s mužem, který v loňském roce zaznamenal doslova raketový vzestup. Pětadvacetiletý Beysim Ferhanov vyhrál za sezónu celkem 22 dostihů, včetně dvou klasických Oaks a s úspěšností více než 34 % obsadil druhé místo v šampionátu profesionálních jezdců. Jak prožívá zimu a v jakém dresu ho budeme vídat v roce 2019? To se dozvíte v následujících řádcích.