Z domova

Cena Masise: Barthesa nadále bez porážky

Svěřenkyně Heleny Vocáskové Barthesa dnes v Karlových Varech potvrdila svou převahu nad českým dvouletým ročníkem. Potřetí se reprezentantka barev Statku Blata Český Ráj postavila na start, a potřetí se radovala z jistého vítězství. Spokojen mohl být i trenér Miroslav Nieslanik, jehož svěřenci se seřadili na druhém a čtvrtém místě v pořadí Archird-Maverana. Třetí místo a progres proti minulému startu předvedl Torero trenéra Šavujeva, do jehož sedla přijel hostovat Martin Laube.

Ze zahraničí

Merano: Vítězství pro Hidden Flame

Jediné české vítězství v Meranu se dnes zrodilo na rovině. Hned na úvod odpoledne tam vyhrál Hidden Flame, který pod Federiocem Bossou vyhrál Premio Turistica Tirolo na 1600 metrů.  Překážky se v Meranu dnes soustředily na proutěnkářskou dráhu a na té si vedla v  Premio Raiffeisenkasse Tirol nejlépe slovenská Meny Bay pod svým trenérem Jaroslavem Brečkou, která porazila české favority v pořadí Noble House – Notti Magiche – Aztek. Posledním českým vítězem z Merana na skocích tak zůstává ze čtvrtka L´Estran, který tam udolala Al Bustana, Duszigrosze i hrdinu pardubického Zlatého poháru Northerly Wind

Rozhovor

Laube: V Německu se zatím daří nad očekávání

 

Až do čtvrtého srpna si žokej Martin Laube musel počkat na první tuzemské vítězství.  Na karlovarském hipodromu se mu ale zadařilo hned dvakrát a opanoval s koňmi trenéra Wroblewského oba hlavní dostihy programu.  Korunoval tak ze svého pohledu báječný víkend, který mu kromě toho přinesl i tři německá vítězství, a tak nebylo divu, že v Karlových Varech vyzařoval velkou spokojenost.