Z domova

Koplíkové se Subway Dancerem v ascotských Champion Stakes

 

Zatímco ve Francii jsou koně chystaní v Česku pravidelnými hosty, do země, která je kolébkou dostihového sportu, si najdou koně v české přípravě jen výjimečně. Ještě výjimečněji pak startují v Británii v dostizích grupy 1. Právě to se ale bude realizovat v sobotu, kdy trenér Zdeno Koplík (foto) nasedlá svého svěřence Subway Dancera, aby se v sedle s jeho bratrem Radkem zúčastnil tamních  Qipco Champion Stakes. Na vítěze dvoukilometrového testu v Ascotu čeká přibližně šestadvacet milionů korun,  v konkurenci, která ale v sobotu odpoledne čeká, to není zrovna částka, o které by česká výprava mohla uvažovat.

Ze zahraničí

Enable po Oblouku zkusí dobýt Breeders´Cup

Hrdinka Ceny Vítězného oblouku Enable se pokusí stát se prvním koněm, který po úspěchu ve Francii vyhrál také Breeders´Cup Turf. Dostih, který se letos koná v Churchill Downs v Kentucky, je totiž historicky pohřebištěm vítězů Arc de Triomphe, když se jich dosud pokoušelo sedm navázat na úspěch z Paříže za oceánem, ani jeden ale nakonec neuspěl, a neuspěl ani osmý z nich,. Sakhee, který se po Arcu ambiciózně vydal přímo do  Breeders´Cup Classic.

Rozhovor

Faltejsek: Tzigane se může dál zlepšovat

Jan Faltejsek je po Velké pardubické roku 2018 pětinásobným hrdinou dostihu, nad kterým Česku tají dech. Letošní ročník Velké, který napsal další smutné i veselé příběhy,  vyhrál s reprezentantem barev stáje Dr. Charvát (prezident Jockey Clubu ČR slavil vítězství ve Velké historicky podruhé) pro trenéra Pavla Tůmu (ten se do vítězné listiny zapsal poprvé).  Faltejsek  už pomalu může brát vítězství ve Velké jako rutinu, vždyť v posledních sedmi ročnících jen jednou odcházel jako poražený  (loni na start Velké totiž vůbec nenastoupil, a v roce 2015 skončil „až“ třetí…).