Z domova

Holčák: Mr. Righta čeká několik kvalitních soupeřů

 

Českomoravskou cenu na 1400 metrech v loňském roce na mosteckém hipodromu vyhrál Mr. Right. Stejný kůň je jejím favoritem i v letošní edici, kdy se do jeho sedla poprvé vyhoupne o šampionský titul usilující Jan Verner. A trenér František Holčák doufá, že si s jeho svěřencem porozumí stejně jako loni Václav Janáček….

Ze zahraničí

Enable zůstane v tréninku i jako šestiletá

Tajné přání většiny světových turfmanů se vyplnilo.  Nejlepší kůň světa  v letošním roce se (prozatím) neloučí s kariérou porážkou. Pětiletá Enable, jejíž vítězná série skončila v Ceně Vítězného oblouku, se představí v dostizích i jako šestiletá.  Nečekanou novinku potvrdil její trenér John Gosden, žádné dostihové cíle ale nebyly momentálně jmenovány. Enable  se s největší pravděpodobností pokusí získat svůj třetí Oblouk a dá se čekat, že k tomuto cíli bude směřována celá její šestiletá kampaň.  Arc bude v příštím roce slavit stoleté výročí a klisna, která vyhrála dvanáct z posledních třinácti startů, by mezi jeho účastníky nepochybně byla ozdobou.

Rozhovor

Trojnásobný vítěz Velké Bartoš: Sparťan s pohárem od Slavie

 

Josef Bartoš potřetí vyhrál Velkou pardubickou. S Theophilem se na triumf pořádně nadřel, nakonec jím ale uzavřel výsledkově nejlepších čtrnáct dní svého jezdeckého života.  Den poté  jsme s úřadujícím vítězem Velké, Gran Premia a italským šampionem hovořili také o tom, jak se cítí Sparťan vyznamenaný Slavií (byť pojišťovnou) i o otázce kdy a jak hodlá  zaútočit na metu tisíce vyhraných dostihů.