Z domova

Šavujev: I bez Meandra a Murzabajeva myslíme především na Francii

Krabčická tréninková centrála je dočasným domovem řady čtyřnohých hvězd české scény, a to i poté, co do hřebčína odešel  zatím poslední český vítěz dostihu grupy 1. Meandre. Jeho trenér Arslangirej Šavujev se v roce 2017 bude muset obejít nejenom  bez služeb populárního bělouše, ale také bez  nejúspěšnějšího jezdce na českém území v posledních letech, Bayjuržana Murzabajeva.  Jak se nyní v Krabčicích hledí na loňskou sezónu, a jak trenér nahlíží na tu letošní? 

Ze zahraničí

Lukášek v Kataru opět vítězný

Výbornou letošní sérii vítězných startů v Kataru prodloužil žokej Tomáš Lukášek i dnes. Na dráze v Dauhá tentokrát bral první a druhé místo, když triumf mu tentokráte zařídila tříletá britská ročka Incandescent  v testu na 1200 metrů. Klisnu vedl Lukášek pro trenéra Al Ramzaniho a se sedmi délkami k dobru s ní zaznamenal svou zajím  nejjistější arabskou výhru. Ve statistikách aktuální sezóny se v Kataru český žokej posunul do druhé desítky jezdců a v pořadí se posunul mimo jiné před Francouze Pesliera…

Rozhovor

Ženy známých mužů – Irena Cápová

Není mnoho párů, u nichž jste si hned na první pohled jistí, že právě tito dva lidé se měli v životě potkat a dát se dohromady. U Ireny a Martina Cápových není pochyb, že do této kategorie patří. Sdílí nejen stejnou profesi, ale i řadu společných zájmů, počínaje dcerou Bětuškou, které budou letos v květnu tři roky, přes dobré knihy, dobré jídlo až po swingovou hudbu populárních Melody Makers Ondřeje Havelky. V dalším díle našeho nepravidelného seriálu vám představíme dámu, jež by se svým šarmem určitě neztratila v prvorepublikových filmech, které má tak ráda – redaktorku ekonomického magazínu Forbes, Irenu Cápovou.