Z domova

Pozvánka na víkend: St. Leger se soubojem Gontchar versus Timekeeper

Na poslední srpnový víkend jsou připraveny dva dostihové dny - v sobotu se uskuteční letošní třetí dostihové odpoledne na závodišti v Mostě, přičemž největší pozornost budou poutat dva jedničkové dostihy, středotraťařská Velká letní cena a sprinterský handicap pojmenovaný Cena společnosti United Energy, zatímco v neděli odstartuje podzimní část sezóny na centrální rovinové dráze v chuchelském Conseq Parku a zde se diváci mohou těšit na poslední klasický dostih letošní sezóny St. Leger a druhý ročník nejlépe dotované klasické steeplechase u nás Agrofert Velké národní steeplechase o Pohár Josefa Váni

Ze zahraničí

Vyhráli Murzabajev i Lukášek

Jediné vítězství tentokrát v rámci varšavského dostihového dvojdne čekalo na žokeje Tomáše Lukáška. Ten se prosadil už v sobotu, jeho nedělní varšavské dostihové počiny vyšly naprázdno, a stejně tak nevyhráli ani další Češi, kteří v Polsku obvykle působí.

 

V Německu se o víkendu dařilo českému šampionovi Bayuržanu Murzabajevovi. Ten se totiž vítězně prosadil i v Hannoveru, kde vyhrál poslední dostih  a v rámci mítinku tak  zaznamenal vítězství na rozdíl od Filipa Minaříka Ten v Hannoveru vybojoval druhé místo ve vrcholném dostihu mítinku, testu grupy 3.

Tipovací hitparáda

Tipovací hitparáda: Výsledky XXI. kola

Ve XXI. kole novinářské Tipovací hitparády se tipovalo deset dostihů - všech osm bodů sobotního programu v pardubickém Agrofert Parku a hlavní rovinový a překážkový dostih z nedělních Netolic. Nejlepšího výsledku v tomto kole dosáhl Petr Malík z Galopp Reporteru, který získal pět bodů za čtyři úspěšné tipy a správně označenou tutovku, což mu vyneslo návrat na třetí příčku průběžného pořadí. Vedení v průběžném pořadí si nadále udržuje jeho "stájový" kolega Jaroslav Fabris aktuálně o bod před Petrem Feldsteinem z České televize, který má nejlepší úspěšnost tipů ze všech účastníků hitparády. Vítěze, který se dokázal prosadit v nejvyšším kurzu má na svém kontě stále Petr Malík a to již od poloviny května, kdy se ve Velké Chuchli prosadila Tanitschka v kurzu 15:1.

Rozhovor

Pět otázek pro…Simonu Laubeovou

V rámci nedělního karlovarského odpoledne si odbyla svou dostihovou premiéru „malá“ sestra nejmladšího českého žokeje Simona Laubeová. Sympatická tmavovláska, která svou podobou rodinu rozhodně nezapře, se tak po několika pokusech v dostizích poníků a neregistrovaných koní vrhla do dostihového dění ještě před nástupem na SŠDSaJ, kde bude od září studovat obor jezdec-ošetřovatel.