Z domova

Váňa ml.: Do Pau odjet chceme, a to i s Bartošem

 Pondělní plánovaný odjezd výpravy trenéra Josefa Váni mladšího do francouzského Pau se nekonal.  Přesto ale Váňa věří, že se tento týden jeho svěřenci v Pyrenejích představí a že se povede  všechno uskutečnit podle plánu. Pokud by ale všechno neklaplo, zůstává v záloze náhradní řešení v podobě dostihů v Pise, kde se jeho svěřencům v neděli dařilo.

Ze zahraničí

Ascot: To bylo skvělé...

Novináři se při chrakterizování včerejší SBK Clarence House Chase předhánějí v superlativech, nejvýstižněji však tento dostih chrakterizovala jedna dáma spěchající po eskalátoru na tribuně ascotského závodiště, aby stihla příchod aktérů do prostoru pro odsedlávání - zvolala prostě jen "It was glorious..." čili nádherné, skvělé, úžasné... 

Rozhovor

Kabelková: Hrdina loňské Velké zimuje spokojeně

  Zatímco některé tutzemské stáji v těchto dnech zbrojí směrem k dostihovému dění v Itálii, Francii nebo Saúdské Arábii, vítěz poslední Velké pardubické Talent si užívá zimní přestávku a trenérka hana Kabelková prozatím v klidu spřádá plány, na jejichž konci by měl být pokus o obhajobu vítězství v nejbohatším a nejprestižnějším českém dostihu.