Z domova

Váňa ml.: Na Riviéře chceme uspět i bez Suroita

 První dva dostihové dny má za sebou česká výprava na překážkových dostizích ve francouzském Cagnes-sur-mer, a prozatím se svěřenci Josefa Váni mladšího prokousali k druhému a třetímu místu. Očekávaný start Sternkranze ovšem skončil  neúspěchem, a tak má česká výprava ve Francii o čem přemýšlet.

Ze zahraničí

Žokejům v Hongkongu vládl Ho, Murzabajev bez bodu

Vítězství v letošním ročníku  LONGINES International Jockeys’ Championship v Hongkongu zůstalo doma. Na dráze Happy Valley v centru Hogkongu se v seriálu bodovaných dostihů nejlépe vedlo Vincentu Ho, který v rámci čtyř dostihů série zaznamenal jedno vítězství a dvě třetí místa.

Rozhovor

Iva Miličková: Nová budoucnost u koní? – 2. díl

Ve své době byla doslova zjevením. Drobná dívka ze Slavičína s ideální výškou a proporcemi pro kariéru rovinové jezdkyně, jež se dokázala prosazovat v konkurenci špičkových žokejů, jakými byli například Jan Rája, Dušan Andrés či René Koplík. Svou otevřenou povahou a se stálým úsměvem na rtech si během několika let získala mnoho příznivců, kteří pak sledovali, jak se populární „Ivi Mili“  vydala do světa.  O tom, co ukončilo její profesní kariéru u koní i o tom jak nyní žije a s partnerem a dětmi ve Francii a co plánuje do budoucna, jsme si povídaly během jednoho příjemného večera…