z domova

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Tůma: Po Pise hledá náhradu za Arosu

Kromě tradičních „zimních“ trenérů na české dostihové scéně – Josefa Váni (letos nově mladšího) a Václava Luky už letos v prvních dnech ledna nastřádali první letošní pokusy také svěřenci Grega Wroblewského a Pavla Tůmy. Ačkoli v Pise nedosáhl na vítězství, všichni se domů vraceli se ziskem dotovaných umístění. Pavel Tůma konkrétně do Česka přijel s druhým a čtvrtým místem.   A mohl být spokojen….

Váňa ml.: Jako trenér se víc zaměřím na Francii

Přestup Josefa Váni mladšího z řad dostihových jezdců do kategorie trenérů se koncem prosince stal  největší zprávou „okurkové“ sezóny v českých dostizích. Italský šampion z roku 2017 neobhájil v prosinci titul, a poblahopřál k němu muži, který jej jako jezdec v barvách Scuderie Aichner nahradí – Josefu Bartošovi. Ten se tak vrací  po letech, kdy jezdil pro italského soupeře rodiny Váňů, Paola Favera. A  jak změnu v „zařazení“ vnímá před prvním letoším startem ve Francii Váňa mladší?

Italský šampion Bartoš: "Letos mě titul velmi potěšil"

Až do posledního možného data  se letos natáhlo rozhodnutí italského jezdeckého šampionátu na překážkách. V bitvě dvou Josefů nakonec triumfoval ten starší a zkušenější. Josef Bartoš šel do dnešního programu v Pise se ztrátou jednoho vítězství,  na konci odpoledne to byl ale právě on, kdo si – v jeho případě na italské půdě už počtvrté – mohl zanotovat We are the Champions. S náskokem jednoho vítězného zásahu se stal letošním italským překážkovým šampionem.

Váňa ml.: V Pise to vyšlo, ale boj o titul je stále otevřený

Po prvním překážkovém mítinku letošní zimy v Pise je Josef Váňa mladší blízko obhajobě italského šampionského titulu na překážkách.  Na svého největšího a nyní už také jediného konkurenta – Josefa Bartoše – získal náskok jednoho vítězství poté, co triumfoval hned v úvodu odpoledne s Il Superstite a do statistik si tak zapsal také první trenérské vítězství.  Další dva překážkové dostihy programu tentokrát Váňovci neobsadili, a tak si tentokrát z Pisy vezli stoprocentní bilanci.

Popelka: Spokojenost s italským loučením

Netradičně až do prosince protáhl dvěma svým svěřencům letošní sezónu i trenér Stanislav Popelka. Tandem jeho svěřenců Čáriray a Dangerous Gleam se v pondělí představil na dráze v italském Trevisu, a druhým a třetím místem rozhodně nezklamal. Stanislav Popelka po posledním letošním startu svých svěřenců tak mohl bilancovat s mírnou spokojeností. A proč mírnou?

Wroblewski: Smolař Neo se našel na písku

Trenér Greg Wrobewski vyhrál osmého dubna Gomba handicap a jistě netušil, že zásluhou Master of Golda zapsal své poslední letošní tuzemské vítězství. Přesto ale nebyla ani letošní sezóna z pohledu jeho svěřenců neúspěšná,  slušný počet vítězství totiž vozil ze zahraničí. To (zatím) poslední obstaral pětiletý Neo na pískové dráze v německém Dortmundu po triumfu o lehkých jedenáct délek. Výsledek, který byl šokem pro německé sázkaře, přišel poté, co stejný kůň předtím v Německu zapsal dvě poslední místa.  Jak se tak velkou změnu povedlo zařídit?

Bartoš: O italský šampionát bude boj až do konce sezóny

 

Po jednom vítězství si v italském Trevisu včera připsali čeští jezdci Josef Bartoš a Josef Váňa.  Podle italského Hippowebu v letošním překážkovém jezdeckém šampionátu vede právě Bartoš před Váňou o tři vítězství, drama posledních týdnů  bude ale v boji o šampionát ještě větší. Předloňský šampion Bartoš totiž  kontstatuje,  že stav v šampionátu je ve skutečnosti vyrovnaný…

Šavujev: Překážkový úspěch? Mobilization se do Itálie vrátí

Trenér Arslangirej Šavujev už ve střední Evropě povyhrával se svými svěřenci kdeco, jedna významná oblast místního provozu mu však prozatím unikala – překážky. Triumf Mobilization v italském Trevisu ale přinesl  proměnu i na této scéně a ruský rodák má tak nyní na kontě také překážkového vítěze. Proč a jak došlo k tomu, že donedávna exkluzivně rovinová stáj vyzkoušela překážky?  A jaké jsou její další skokanské plány?

Váňa: Milánská grupa je cennější než Francie, Champ nás potěšil

 

Dva zajímavé zásahy do černého si v posledních dnech zapsali na prestižních zahraničních drahách svěřenci Josefa Váni. V Miláně pod Josefem Váňou mladším vyhrál Champ de Bataille tamní test grupy 1 před dalším českých vyslancem Aztekem, ve francouzském Fontainebleau se v proutěnkách o 45000 eur prosadil šestiletý Stafettino. Jak hodnotí své letošní trenérské úspěchy s pořadovými čísly 55 a 56 trenér Josef Váňa?

Stránky