z domova

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Verner: Šampion se s tlakem vyrovnal

Jan Verner v průběhu letošní  zvláštní dostihové sezóny od jejího startu stíhal v čele českého šampionátu Tomáše Lukáška. Nakonec se mu ho podařilo udolat a v rámci závěrečného dostihového dne už si mohl užívat pocitů, které prožívá šampion, jehož už o titul nelze připravit. Stálý člen užší české jezdecké špičky v posledních letech ale nechystal nějaké bujaré oslavy ani v okamžiku, kdy budou v Česku povoleny…

Nedorostek: Do Česka se chceme vracet i nadále

  Trenér Bohumil Nedorostek své svěřence letos do Prahy posílal z Německa třikrát. Poprvé při derby s Vivienne Wells dorazit nemohl, sedlal své svěřence také do velkých dostihů v Baden Badenu. Podruhé, při Evropském poháru žokejů, chtěl pražskému publiku představit  neporazitelnou Jin Jin, ale administrativní problém nakonec  start německých koní neumožnil. Až napotřetí klaplo všechno jak mělo. Vivienne Wells se představila v Praze podruhé, a v St. Leger, kde papírově neměla mít soupeře, ho nakonec také nenašla.

Vivienne Wells vyhrála pražský St. Leger

Poslední klasický dostih letošní sezóny v České republice se konal dnes krátce po poledni na závodišti v pražské Chuchli. St. Leger, na jehož startu se sešlo pouhých sedm koní, vyhrála podle očekávání německá favoritka Vivienne Wells, kterou, stejně jako v předchozích startech na českém a slovenském území, vedl Alexander Pietsch.  Z českých koní se nejlépe vedlo Cote Jardin pod Adamem Florianem, který vybojoval očekávané druhé místo.

Havelková: Kenshibu a distance St. Leger? On chce cválat pořád...

Trenérka Martina Havelková před sebou má už druhý listopadový St. Leger. Zatímco ten italský absolvovala v sedle Cacophonouse a zajistila si v Miláně čtvrté místo, do české verze v sobotu nastoupí v sedle dalšího svého svěřence Kenshibu. Reprezentant stáj Pure Nutrition má za sebou v letošním roce po příchodu do Česka osm startů, v nichž se prosadil nejvýše na čtvrté místo, a tak není divu, že podle sázkových kurzů nepatří ve svém druhém klasickém startu k favoritům.  Termín v závěru sezóny i dlouhá distance ale mohou dosavadní rozdíly ve výkonnosti stírat….

J. Chaloupka: Cote Jardin je na klasiku připraven

Na startovní listině sobotního St. Leger nakonec chybí zřejmě největší domácí naděje Rusel, a tak se v Německu chystané favoritce Vivienne Wells postaví domácí sestava,  jejímž prozatím nejvýraznějším členem je sedmý z Českého derby Cote Jardin, jehož v dostihu povede jeho trenér Jiří Chaloupka. Na jeho straně jistě bude výhoda domácího prostředí, prozatímní výsledky ale signalizují, že proti favoritce pro něj povede cesta k úspěchu přes životní výkon…

Nieslanik: Rusel může německou favoritku porazit

Dvojici koní do klasického St Legeru přihlásil trenér Miroslav Nieslanik.   Předchozí výsledky přitom naznačují, že právě jeho svěřenec Rusel může mít ambice stát se největším soupeřem v Německu chystané favoritce Viviennne Wells.  Ta sice Rusela v českém derby porazila,  dva a půl měsíce poté může být ale situace docela jiná.

Luka. Někdejší spolufavorit derby nenastoupí ani v St Leger

Srbský odchovanec Markoni LP se v srpnu posunul po triumfu v opožděné Velké červnové ceně mezi nejužší špičku tříletého ročníku. Od té doby ho ale provázela smůla -  pro zdravotní komplikace nemohl nastoupit do Českého a poté ani Rakouského derby, a jak potvrzuje trenér Václav Luka,  klasickou chuť si nespraví ani v závěrečné klasice letošního roku.

Köhler: Cacophonous bude pokoušet cizinu i dál

Pětiletý hnědák Cacophonous byl loni v Newmarketu zakoupen na dražbě jako nezvítězivší kůň, který se na ostrovech marně pokoušel  jako svěřenec trenéra Menuisiera vyhrát na regionálních drahách.  V letošním roce se jako svěřenec Martiny Havelkové dokázal umístit ve Francii a v Itálii ve dvou grupových dostizích. Jeho majitel Ivo Köhler tento nákup tedy těžko může hodnotit jinak než jako úspěšný. A spokojen byl i s víkendovou prezentací v Miláně.

Stránky