z domova

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

K. Vary: Dvojnásobnou míli získal Cacophonous

Nejúspěšnějšího rovinového supervytrvalce v Česku má momentálně v péči Martina Havelková. Její svěřenec Cacophonous (na snímku z Prahy) totiž po chuchelském vítězství na trati 2800 metrů zpřed dvou týdnů dnes v Karlových Varech svou pozici potvrdil triumfem  v karlovarské Dvojnásobné míli a pod vedením své trenérky dominoval o jednu délku před Dalandim, loňský  hrdina pražské Ceny prezidenta Dominique se musel spokojit se čtvrtým místem, nosil v dostihu ovšem o devět kilogramů více než vítěz.

Pardubice: Theophilos se s Hegnusem nadřel

Pardubické kvalifikaci po velkém boji v cílové rovině vládl loňský král Velké Theophilos. Vítěznou jízdu mu ale do posledních okamžiků znepříjemňoval skvěle finišující Hegnus a dlouho nenápadný Plůayer, kteří s loňským hrdinou Velké svedli  strhující souboj.  „V závěru jsem měl co dělat,  Theophilose  poslední metry vážně zmáhaly,“ přiznal vítězný žokej Josef Bartoš V rámcovém programu se blýskl velmi solidním výkonem a druhým místem na netradičně krátké trati vítěz Velké zpřed tří let No time To Lose. Třetí z minulých vítězů Velké, který byl dnes v akci – Ribelino – si vybojoval kvalifikaci jedenáctým  místem.

Bodlák: Cosmic Magic ve Wroclawi potěšila i Lovéna

S jedním vítězství se vrátila česká výprava z odloženého prvního dne dostihové sezóny v polském překážkovém svatostánku ve Wroclawi. Postarala se o ně svěřenkyně Radima Bodláka Cosmic Magic, která zadrženě dominovala 4200 m dlouhé Nagroda Otwarcia Sezonu Przeszkodowego pod vedením Švéda Niklase Lovéna. A nebylo divu, že  trenér po návratu neskrýval spokojenost.

Váňa: Theophilos si jede "vydělat" na Velkou

Dvojice vítězů Velké pardubické z posledních lichách let směřuje  na sobotní kvalifikační mítink. Oba míří na závodiště z centrály Josefa Váni.  Po zdravotní pauze se vracející No Time To Lose si vyzkouší tentokrát ještě kratší trať, Theophilos, byť jako obhájce vítězství z Velké kvalifikaci absolvovat nemusí, si ji hned napoprvé vyzkouší.

R Holčák: Trio v kvalifikaci? Nechtěli jsme čekat...

Napilno mají před první pardubickou kvalifikací ve Velkých  Karlovicích. Radek Holčák totiž do hlavního pardubického dostihu posílá hned tři koně, což je úkaz, na jaké jsme si v minulosti zvykli spíše v podání Josefa Váni. Trio zkušených harcovníků v sestavě Hegnus, Bugsie Malone a  Direct Lagrange se v Ceně Města Pardubic pokusí splnit napoprvé kvalifikační  požadavky. Pokud uspějí, počítá s nimi všemi Holčák i pro účast ve vrcholné události letošní sezóny.

Urbánek: Eternity i Al Bustan potěšili, napodobí je Ribelino?

Třetím místem korunovala vítězka Jarní ceny klisen Eternity svou snahu získat český „jarní double“. Ve Velké jarní ceně byla nad její síly Zariyaanka a vítězný Rate, Eternity ale neztratila nic na svém kreditu a i Rateův žokej Milan Zatloukal  konstatoval, že  předběhnout tuto klisnu nebylo pro favorita vůbec snadné.

Rekordní Rate splnil očekávání: Vyhrál Velkou jarní

Velká jarní cena dnes v Praze – Chuchli uzavřela první část dostihové sezóny na českých drahách přesně v termínu, který měl přinést podle původních očekávání České derby. Mílovou trať mezi elitou českého klasického ročníku nejlépe zvládl favorizovaný Rate pod vedením Milana Zatloukala a uzavřel tak v odpoledním vedru velký hattrick stáje Pegas a trenéra Olehly poté, co Black Canyon půl hodiny předtím vyhrál Velkou květnovou cenu  v rekordu pražské dráhy, který ale Rate krátce poté ještě vylepšil na hodnotu 1:35,53

Stránky