z domova

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Holčák: Hegnus nemládne, formu ale drží

 

Jedenáctiletý Hegnus  letos ve Velké pardubické může obhajovat loňské druhé místo. Reprezentant stáje Ševců nestačil jen na Tzigane du Berlais, s nímž obnoví rivalitu  už v sobotu při první z kvalifikačních dostihů. Na rozdíl od svého přemožitele před ním stojí nutnost kvalifikaci absolvovat, pokud se má třináctého října postavit na start klenotu mezi českými dostihy. Trenér Radek Holčák však věří, že to nebude vůbec žádný problém, a v ideálním případě by rád, aby po sobotních dostizích už jeho svěřenec nemusel žádné  další dostihy kvůli kvalifikaci absolvovat.

Váňa: Solitér v kvalifikaci? Prostě to tak vyšlo

 

S jediným koněm jde do první letošní pardubické kvalifikace trenér  Josef Váňa přesto, že i v letošním ročníku hrají jeho svěřenci z hlediska celkového počtu přihlášených prim. Do Velké ceny města Pardubic ale nastoupí pouze Theophilos, a to je ve světle minulých kvalifikací možná poněkud nečekaná informace.

Urbánek: Najde ze v sobotu "ztracený" Ribelino?

 

Startovní pole sobotní pardubické kvalifikace se může kromě přítomnosti úřadujícího vítěze Velké pochlubit i startem koně, který v minulosti Velkou vyhrál aniž by v cíli byl první. Reprezentant stáje  Lokotrans Ribelino se v jedenácti letech vrací na pardubickou dráhu letos už podruhé, minulý start ale trenéru Luboši Urbánkovi mnoho neprozradil…

Tůma: Tzigane vykročí za obhajobou podobně jako loni

První kvalifikací v sobotu odstartují přípravy pro letošní ročník Velké pardubické. Velká cena města Pardubic na startu tradičně mívá zajímavou konkurenci, a i když letošní ročník dostihu působí při pohledu na startovní listinu dietněji než  některé minulé edice,  některá velká jména si cestu na start najdou. Včetně minulých vítězů Velké Ribelina a Tzigane du Berlais, byť ten, jako obhájce vítězství, pro start v letošní Velké ani kvalifikační podmínky plnit nemusí.

Cape Freedom a květnová? Ideální míle...

„Cape Freedom je na naše poměry moc dobrý mílař. Bylo načase to s ním ukázat,“ vyjádřil se po doběhu Velké květnové ceny žokej Jaromír Šafář.  Právě on reprezentanta stáje Russian Racing Syndicate k triumfu v pražské Květnové dovedl, a z tribun  měl jeho výkon a vítězství  atributy velké podívané, v jejímž rámci se vítězný kůň dostal k triumfu na poslední chvíli, když Šafář objevil dlouho neexistující skulinu mezi hradbou těl soupeřů.

Olehla: Noble Cliffsovi ve Velké květnové může pomoci Foret

 

S dvěma nadějemi půjde do nedělní Velké květnové ceny Renomia na pražské dráze stáj DS Pegas a trenér Čestmír Olehla.  Zatímco Noble Cliffse si už letos pražské publikum jednou prohlédlo, pro Sagara půjde o sezónní premiéru. Prvně jmenovaný je i přes porážku v předchozím startu pro bookmakery veden jako mírný favorit   mílařského vrcholu českého jara, a trenér doufá, že více než měsíční vítězný půst jeho stáje  skutečně může ukončit.

Váňa ml.: V Miláně na závěr smůla i spokojenost

 

Vyvrcholení dostihového snažení na milánské dráze má pro jarní část sezóny San Siro v překážkách  za sebou, a trenér Josef Váňa mladší může podle očekávání sčítat klady a zápory. Ta první veličina ovšem převažuje přesto, že první žokej stáje, Josef Bartoš, tentokrát v grupových testech vyšel z hlediska vítězných čárek naprázdno a  samotný trenér zapsal „jen“ jednu. Zato tu největší…

Stránky