z domova

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Wroblewski: Do Strömsholmu pro další úspěch?

Tradiční vrchol skandinávské překážkové sezóny se odehraje v sobotu ve švédském Strömsholmu. Tamní Svenkst Grand National na 4500 metrů o 207 000 švédských korun se v posledních letech stala tradičním cílem některých českých výprav, a ani letos na startu nebude chybět kůň v českém tréninku. Je  jím pětiletý Pretty King, s kterým do Švédska odcestoval trenér Greg Wroblewski.

Most: Manoamano v "jezdectví" uzavřel hattrick

Ve znamení hattricku letošních mosteckých vítězství proběhl dnes hlavní dostih sobotního odpoledne na severočeské dráze. Reprezentant stáje Dr. Evy Nieslanikové Manoamano  i  ve třetím letošním startu nenašel na zdejší dráze přemožitele a po dvou úspěších v nižších kategoriích dnes opanoval také  startovní pole Ceny jezdectví společnosti Tipsport.

Nieslanik: Manoamano má v Mostu dobrou šanci

Stáj dr. Evy Nieslanikové se šest dní po grupovém triumfu Ponntose ve Francii pokusí prodloužit rodící se vítěznou sérii také na domácí scéně. Její reprezentant Manoamano  se v Mostu postaví na start letošní Ceny Jezdectví poté, co letos na jaře na stejné dráze zaznamenal už dva vítězné starty v nižších kategoriích a nyní se tedy pokusí o uzavření mosteckého hattricku.

Kratochvil: Dva hattricky? Jsem moc rád

Dva  vrcholné jarní meranské mítinky, dva vítězné hattricky. To je bilance žokeje Jana Kratochvíla na italských překážkách na začátku června roku 2024.  Žokej, který se díky posledním dvěma meranským nedělím posunul v historické bilanci nad hranici padesáti vyhraných dostihů nejvyšší kategorie přiznává, že v jeho kariéře šlo o mimořádně vyvedené období.„Oba ty víkendy byly prostě super.

Luka: S Eskadrou po kritériu zřejmě do derby

Pro mnohé nečekaný triumf v bratislavském derby-trialu v rámci včerejšího galamítinku si zapsala klisna Eskadra Zero. Reprezentantka barev stáje Rustikal HC zajistila jejím barvám první úspěch na nejvyšší scéně a trenér Václav Luka věří, že  její další logický krok v kariéře ji postaví na start Českého derby…

Další vítězné růžové odpoledne zásluhou klisen

Dva vrcholy nabídlo první červnové odpoledne ve Velké Chuchli. Velká pozornost se soustředila především na CPIPG Velkou červnovou cenu, tradiční předzkoušku Českého derby na distanci 2210 metrů. Mezi dvanáctkou účastníků měla nejvíce sil hnědka Fine Anyway a prosadila se o dvě délky před aktivním Queen’s William. Pro stáj Statek Blata Český Ráj to bylo už druhé jedničkové vítězství v rámci odpoledne. Cenu Nory Jeane vyhrála přesvědčivě Ciotola.

Několik čísel před Velkou červnovou

Hlavní předzkouška derby, to je přívlastek hlavního dostihu sobotního odpoledne ve Velké Chuchli, Velké červnové ceny. Startovní listina po jednom škrtu obsahuje 12 jmen, která se ucházejí o start v nejprestižnějším rovinovém dostihu sezony, Českém derby. Pojďme se podívat na několik čísel z modernější historie zpravidla 2200 metrů dlouhého dostihu i když letos bude distance o 10 metrů delší.

Stránky