z domova

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Barthesa poražena, zimní královnou je Fraga

Vítězkou Ceny zimní královny DS  Pegas se na karlovarské dráze stala reprezentantka stáje Leram Fraga, která pod vedením Jana Vernera o půldruhé délky porazila dosud výhradně vítězící Barthesu. Svěřenkyně Václava Luky Fraga tak ve dvou startech zůstává neporažená a přebírá od Barthesy žezlo královny dvouletého ročníku. Třetí o další půl délky zpět dokončila Sterli. V rámcovém programu centrála se jistým úspěchem blýskla také dvouletá Kathy Ames, v jejímž sedle Jan Verner rozjel své úspěšné odpoledne. Dvojkový test v podobě Ceny Jockey Clubu získal Res Judicata pod vedením Jiřího Chaloupky. Res Judicata vyhrál poprvé od svého úspěchu v bratislavské Karpatské ceně dvouletých

Olehla: O Zimní královně, Florianovi i nováčkovi pro Velkou

 

Partnerem vrcholného dostihu víkendového programu v Karlových Varech je Dostihová stáj Pegas, která má na startu dostihu také jedno želízko v ohni v podobě francouzské rodačky Sterli.   Stejně jako ostatní klisny na startu i ona půjde na trať se záměrem potrápit dosavadní suverénku ročníku, Barthesu. Jak vidí její ambice trenér Čestmír Olehla?  Na dalších řádcích čtěte rovněž o tom, jaká bude další spolupráce s leaderem šampionátu žokejů Adamem Florianem a jaké jsou vyhlídky nové akvizice stáje DS Pegas pro  Velkou pardubickou…

Lukášek: Soupeřka pro Barthesu? Nejspíš Fraga

 

Pozice královny dvouletého ročníku bude definitivně potvrzena o víkendu v Karlových Varech, prozatím se ale v roli korunní princezny velmi rezolutně prosazovalo jediné jméno  - Barthesa. Stálým jezdcem svěřenkyně Heleny Vocáskové je žokej Tomáš Lukášek, který v jejím sedle letos nepoznal hořkost porážky a věří, že tuto bilanci si udrží i po největším ročníkovém testu vypsaném pro mladé klisny. 

Luka: V Zimní královně chceme s favoritkou bojovat

Nedělní vrchol karlovarského mítinku – Cena zimní královny – bude týden po  pražském sólu Famous Valley  další příležitostí pro klisnu v tréninku Heleny Vocáskové k prodloužení vítězné série. Barthesa má zatím na kontě vítězné starty tři a v neděli se pokus o čtvrtý triumf. Jako neporažená jde ale do souboje s ní také svěřenkyně Václava Luky Fraga, jež vyhrála jediný dosavadní start, a to na karlovarské dráze.  Tentokrát ji ovšem čeká vyšší kategorie soupeřek a trenér tuší, že to Fraga nebude mít jednoduché.

Kratochvíl: V Itálii i v Pardubicích chce hrát podstatnou roli

Úspěšná víkendová vystoupení zajistila v rámci letošního roku žokeji Janu Kratochvílovi jeho doposud nejúspěšnější sezóny z hlediska počtu vyhraných dostihů.  Před vrcholnými událostmi překážkového roku je tak předloňský vítěz Velké pardubické „rozjetý“ a s očekáváním vyhlíží největší dostihy roku, které čekají v Meranu i v Pardubicích.

Koplík: Vítěz Rakouského derby potřebuje čas

Rakouské derby si včera zapsali na konto bratři Koplíkové. Pro Silver Seama, který po boji dominoval  s převahou půl délky, šlo o druhý start pod vedením trenéra Koplíka a o první vítězství. Zdena Koplíka výsledek z Ebreichsdorfu potěšil jistě i proto, že v zahraničí vyhrál se svými svěřenci poprvé od druhého května, a v Rakousku navíc prostřednictvím Ultimate Fight sahal po double, ale Ultimate Fight se nakonec musel sklonit před domácím Do It In Rio.

Velká série Famous Valley pokračuje

Velká série Famous Valley už je na jedenácti vítězných startech v řadě. Reprezentantka stáje Staniclav Chudáček  dominovala pražskému Zlatému poháru EŽ s jednoznačnou převahou před Slivkou a rezolutně uťala pochyby, které se snad mohly vyskytovat ohledně její překážkové třídy. 4200 m dlouhý test o 360 000 Kč je jejím prozatím největším úspěchem, pro Pavla Složila mladšího jde týden po triumfu ve Velké Wroclavské o druhý velký triumf v průběhu dvou týdnů.

Slušovický vrchol měl dva vítěze

V největším překážkovém dostihu dnešního slušovického programu, Cena společnosti D Plast na 3200 m o 90 000 Kč, se vítězná dotace dělila po současnému doběhu. Ani cílová kamera nedokázala oddělit favorizovaného Imphala (ž. Novák) a Oratory Davise (am. Mikšovský).  Pro Michala Mikšovského ale Slušovice přinesly i smůlu v podobě zranění po pádu ze Silver Night ve vzpomínkovém dostihu na Miroslava Ševčíka. Dostihům ve Slušovicích dominovaly těsné doběhy, od třetího do devátého dostihu nebyl nikdy mezi prvními dvěma koňmi rozdíl větší než jedna délka.

Olehla: Francouzského nováčka otestují pražské skoky

Velkou neznámou na startovní listině nedělního Zlatého poháru EŽ v Praze je francouzský import v barvách DS Pegas Polo Rouge.  Majitele tří vítězných francouzských startů z letošní sezóny chystá v posledních týdnech Čestmír Olehla a jak konstatuje, v neděli jej bude zajímat především to, jak se jeho svěřenec sžije s českým překážkovým prostředím, výsledkové ambice si s nováčkem na české scéně prozatím neklade….

Stránky