z domova

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

A. Petrlík: Za návrat do Pičína jsem vděčný

Čtyřnásobný šampion rovinových trenérů v České republice Allan Petrlík  působí od loňského podzimu v pičínské tréninkové centrále stáje Rabbit Trhový Štěpánov.  V ní chystá na letošní dostihy celkem 37 koní a byl by rád, aby o koních se zelenobílým dresem bylo i v letošním roce  slyšet. 

Myška: První starty ve Francii přinesly spokojenost

 

Dva francouzské starty, dvě dotované pozice, start do sezóny roku 2018 se svěřencům Štěpánky Myškové vydařil podle představ. Z Auteuil a Compiegne přivezli  Capferret  a Lodgian Whistle více než tři sta tisíc korun,  a i když o vítězství v posledních metrech svých dostihů nebojovali, žokej Jaroslav Myška byl s jejich výkony spokojen.

Luka: Z Francie nyní bez vítězství, ale přesto jsme spokojení

Bez výrazných výsledků se vrátili svěřenci Václava Luky z posledních několika startů ve Francii. V těchto mrazivých dnech z Bošovic žádná další výprava do země galského kohouta nestartuje, přesto je ale Luka momentálně spokojen a věří, že sezóna se v tomto raném stádiu rozjíždí tak, jak je třeba. Důležitější souboje totiž na bošovické teprve čekají, a dnes není důvod k obavám, že by se na nich něco mělo vyvíjet špatně…

Bartoš: Santo Cerro ve Francii podal moc dobrý výkon

Ve třech dnech měl žokej Josef Bartoš příležitost vyzkoušet si rozdíly mezi překážkovými dostihy ve Francii a v Itálii a přesto, že na italské půdě zaznamenal dvě vítězství včetně toho v dostihu grupy 1,  jeho vysvědčení z pohledu úrovně dostihů a jejich zabezpečení vyznívá vcelku pochopitelně ve prospěch Francie. Byť  z ní přivezl „jen“ druhé místo s reprezentantem stáje Vocetka Santo Cerrem, chystaným Grzegorzem Wroblewským…

Váňa ml: Vítězství v grupě jsme Bartošovi darovali...

Tři starty, tři vítězství, tak zněl nepochybně bojový plán žokeje Josefa Váni před nedělním mítinkem v italské Pise.   Nakonec se ale vracel do Česka „jen“ s jedním triumfem a dvěma druhými místy.   Obě další vítězství mu uzmul krajan Josef Bartoš s italskými koňmi, kteří papírově Váňovce porazit neměli. Jenže porazili, což Josefa Váňu samozřejmě nepotěšilo.

Dostihový soud rozhodl o podmíněném trestu

Jockey Club České republiky dnes zveřejnil výsledek jednání Dostihového soudu z minulého úterý, při kterém Dostihový soud projednal odvolání šampiona trenérů na rovinách z roku 2017 Ludvíka Harise proti rozhodnutí Pořádkové komise, které po pozitivním dopingovém nálezu u koně Lagaro  při odběru v tréninkovém středisku Lagarova trenéra Ludvíka Harise potrestala sankcí nepodmíněného odnětí trenérské licence na deset měsíců. Dostihový soud  podle oznámení JCČR  na svém jednání potvrdil  trest peněžitou sankcí ve výši 10 000,- Kč, odnětím trenérské licence na šest měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu jednoho roku a povinností k náhradě nákladů spojených s odběrem, dopravou a vyšetřením odebraného vzorku.
Pro majitele koně Rostislava Kopeckého není případ ještě uzavřenou záležitostí, neboť kolem dopingu dosud probíhá policejní řízení.  Rozhodnutí DS však majitel stáje Darhose přivítal, neboť jeho trenérovi umožňuje pokračovat  pro nejbližší období v činnosti. „K případu se můžeme vyjádřit až poté, co bude  známý výsledek šetření kriminální policie,  je pro nás ale samozřejmě důležité,  že tréninková centrála může nyní pokračovat v činnosti směrem, který jsme si stanovili,“ komentuje vývoj Rostislav Kopecký.

Neuberg: Do Německa se chceme s Iraklinem vrátit pro lepší výsledky

Dva starty v průběhu jediného týdne stihl začátkem února na německých „all weather“ drahách svěřenec Filipa Neuberga Iraklin a vytěžil z nich jedno čtvrté místo. V součti s lednovým pátým umístěním je jediným tuzemským rovinovým koněm, který už nastřádal za rok 2018 tři starty. Jak ale upozorňuje trenér osmiletého valacha,  zvlášť úspěšný výsledek v jeho podání ani nebyl očekávaný, a letos prozatím jediný český účastník dostihů v Neussu a Dortmundu  tak vcelku splnil očekávání, s kterým do Německa odjížděl. Příště už by to ale podle trenéra ovšem měla být v Německu  „docela jiná káva.“

Wroblewski: Terapeně pomohl přechod na těžké skoky

Na pátý pokus se letos trenér Grzegorz Wroblewski vítězně „trefil“ v italské Pisa.  Tamní steeplechase Premio Feltre vyhrála jeho svěřenkyně Terapena pod Britem Garnerem s velkým přehledem a dala  tak zapomenout na nevýrazná vystoupení svých posledních vystoupení z Pardubic či Merana. Trenér byl po italském triumfu spokojen nejenom se samotným úspěchem, ale také se skutečností, že se  prvního úspěchu dočkal nový majitel klisny.

Kratochvíl: První vítězství pro Favera potěšilo

První letošní vítězství loňského premianta Velké pardubické Jana Kratochvíla přišlo v italské Pise v sedle svěřence Paola Favera Spiritofhayton. Českého žokeje samozřejmě vítězství těší, byť je dosáhl v sedle svěřence jednoho z největších konkurentů Josefa Váni.  Pro příští Pisu Kratochvíl samozřejmě věří, že štěstí se na něj usměje i s koňmi, na jejichž přípravě se sám podílí. Přiznává ale, že je velmi rád, že v Pise nyní ukončil čekání na první vítězství roku 2018…

Stránky