z domova

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Hulínský: Chuchelská vítězka chce další dotaci

V neděli se v Karlových Varech koná čtvrtý klasický dostih letošního roku. Oaks, které nepochybně  nemá  na startu kvalitu Českého derby, je výsadou klisen, a také otevřenou záležitostí. O tom, že letos mezi tříletými klisnami na českých drahách lze čekat leccos, nejlépe napověděla předzkouška pro Oaks na pražské dráze.

Holčák: Arcturus nyní zkusí slovenskou Trojkorunu

 

Modré stuhy za vítězství v derby na území Česka a Slovenska za rok 2019 mohou zdobit vitríny na obou stranách Velkých Karlovic. Zbytek České i Slovenské republiky má z tohoto pohledu po letošním ročníku těchto dostihů smůlu.  Po triumfu Pacific Hilla v Praze se z Bratislavy  vracel včera s triumfem Arcturus a jeho trenér František Holčák. Po strhujícím souboji s Kristianem jeho svěřenec udělal také druhý krok k zisku Holčákovy  první slovenské klasické Trojkoruny.

Holčák: Arcturus v Bratislavě umí, předvede to v derby?

Jestliže trenér Josef Váňa touží v nedělním Slovenském derby po satisfakci za druhé místo v pražské edici stejného dostihu, jeho kolega František Holčák se v Bratislavě bude pokoušet s Arcturusem o zachování šance na zisk slovenské klasické Trojkoruny. Tříletý reprezentant stáje Meridian totiž v květnu v Bratislavě vyhrál tamní edici slovenské Velké jarní ceny, a i když poté našel přemožitele ve Starohájském kritériu i v Českém derby, v Bratislavě má nadále naději na prestižní ocenění. Stejně jako u Angkor Wata  dochází navíc i u něj k jezdecké změně ve srovnání s českou edicí, Jaromíra Šafáře střídá lokální matador Zdenko Šmida.

Váňa: Ve Slovenském derby pozor na Ryonyho

Po druhém místě v Českém  derby se trenér Josef Váňa pokusí s Angkor Watem dosáhnout o stupínek výše v nedělní bratislavské verzi stejného dostihu. Kousek, který se mu v minulosti už podařil s Timekeeperem,  určitě nebude jednoduchý, Váňa však věří, že jeho svěřenec má třídu i formu na to, aby si v Bratislavě modrou stuhu přece jen zajistil.

Holčák: Bugsy jede do Lysé na zkoušku

Vrcholná událost letního mítinku v Lysé nad Labem na start přivede také místního novice Bugsy Malone. Svěřenec Radka Holčáka z Velkých Karlovic přicestuje v prvnímu startu po příchodu z britských ostrovů a podle bookmakerů  by měl patřit k favoritům, samotný trenér ovšem konstatuje, že pro výsledek do Polabí tak úplně nejede.

Váňa ml: Meranský víkend patřil především Faltejskovi

 

Trenér Josef Váňa mladší se díky zranění Josefa Bartoše i Jiřího Kouska musel na dvoudenním mítinku v Meranu obrátit o pomoc na jiné žokeje. A dobře udělal, že mezi nimi nevynechal Jana Faltejska, ten měl totiž v Meranu formu jako hrom, a potvrdil to i v největším dostihu dvoudenního mítinku, kde dominoval v největších dostizích programu a jak konstatuje Váňa, předvedl možná i některé ze svých vůbec nejlepších výkonů.

Ile Jones v Praze zařídila překvapení roku

 

Dostihové odpoledne při Českém derby přineslo kromě velkého výsledku stáje Monte Negro také velké překvapení. V někdejších „Napajedlech“ je  zařídila svěřenkyně Václava Hulínského Ile Jones, která napsala v rámci pražského derby – dne neuvěřitelný vítězný příběh. Ten, kdo jí před startem důvěřoval, si na jejím vítězství „pomohl“ díku kurzu 650:10, v kterém byla  nabízena společností Tipsport.

Váňa: Ange Guardian si s Novákem sedl, Angkor Wat vyhlíží Bratislavu

Trenér Josef Váňa musel v Českém derby spolknout hořkou pilulku v podobě druhého místa favorita Angkor Wata. V neděli byl ovšem v plné síle v Pardubicích a asistoval vítězství Ange Guardiana v Memoriálu majora Svobody, druhé z kvalifikací pro letošní Velkou pardubickou.  Po víkendu, ke kterému mohl hledět s velkým očekáváním, si tak nakonec udělal alespoň jednu vítěznou „čárku“ za velké dostihy.

Stránky