z domova

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Váňa: Milánská grupa je cennější než Francie, Champ nás potěšil

 

Dva zajímavé zásahy do černého si v posledních dnech zapsali na prestižních zahraničních drahách svěřenci Josefa Váni. V Miláně pod Josefem Váňou mladším vyhrál Champ de Bataille tamní test grupy 1 před dalším českých vyslancem Aztekem, ve francouzském Fontainebleau se v proutěnkách o 45000 eur prosadil šestiletý Stafettino. Jak hodnotí své letošní trenérské úspěchy s pořadovými čísly 55 a 56 trenér Josef Váňa?

Petrlík:Spokojenost konce sezóny zvýšila patnáctka posil

Foto: Tattersalls IrelandSpokojeně hodnotí trenér Allan Petrlík první kompletní sezónu po návratu do pičínské centrály stáje Rabbit Trhový Štěpánov. Jak by také ne, v letošním roce si jeho svěřenci zapsali na českých drahách pětadvacet vítězství, a on sám se v trenérské roli dostal přes hranici tří stovek vyhraných dostihů. V tuzemském šampionátu sice skončil druhý za momentálně nedostižnou Helenou Vocáskovou,  jinak ale  při pohledu na sezónu nevidí velká negativa.

Bodlák: Sezónu zakončila slušovická spokojenost

Spokojeně se vracel ze Slušovic po posledním mítinku sezóny 2018 domů trenér Radim Bodlák. Delight My Fire, před sezónou neoddiskutovatelná hvězda jeho stájí, vyhrála hlavní dostih,  druhý z jeho hvězdných skokanů, Tiara Man, ji doprovodil druhým místem.  PO sezóně, která klisně rozhodně nevyšla podle představ,  Slušovice přinesly tečku s nadějí do příštích  období.

Slušovice: Obhajoba Delight my Fire a loučení se sezónou

Poslední den letošní tuzemské dostihové sezóny se v neděli uskutečnil ve Slušovicích. Na programu bylo celkem osm dostihů, pět rovinových a tři překážkové, vzhledem ke skutečnosti, že dva překážkové měli status první kategorie, byla největší pozornost soustředěna tímto směrem. V „krátké“ steeplechase Ceně Sergeanta Thundera se ukázalo, že zkrácení distance prospělo loňskému vítězi pardubického Zlatého poháru Dangerous Gleamovi (ž. Matuský) a v tradičním vrcholu slušovického závěru sezóny Velké slušovické steeplechase rozpaky z dosavadního průběhu sezóny napravila předloňská vítězka Delight my Fire (ž. Ferhanov), která se stala po Železníkovi teprve druhým dvojnásobným vítězem ve více než třicetileté historii tohoto dostihu.

Kolesa: Double pro trenéra Popelku a jezdce Boekhouta

V sobotu po poledni se na závodišti v Kolesách u Kladrub nad Labem uskutečnil předposlední dostihový den letošní tuzemské dostihové sezóny. Na programu byly dostihy nižších kategorií, přičemž nejvýznamnějším z nich byl čtyřkový cross Memoriál Michala Köhla, který se stal kořistí Stanislavem Popelkou připravovaného Thirteen Diamonda v sedle s jezdcem Pavlem Složilem mladším. Vzhledem ke skutečnosti, že rovinové šampionáty již byly de facto rozhodnuté, byla pozornost soustředěna především na ty překážkové - v jezdeckém Trebitsch Česká whisky šampionátu si žokej Marcel Novák díky triumfu s Dukem uchoval teoretickou šanci na vítězství, definitivně rozhodnut není ani trenérský Nutrin Cup, dvě čárky za vítězství Thirteen Diamonda a Duka udržely ve hře Stanislava Popelku, ale podobně jako Marcel Novák i on by musel zvítězit ve všech třech nedělních překážkových dostizích ve Slušovicích.

Holčák: Do Slušovic jedeme i uctít Sergeant Thundera

Závěrečný mítink letošního roku ve Slušovicích se neobejde bez tradičních účastníků  zdejších dostihů z Velkých Karlovic. Trenér František Holčák posílá na start Velké slušovické steeplechase Delipa, přiznává ale, že zvlášť ambiociózní cíle si ve velkokarlovické centrále tentokrát před sebe nikdo nestaví a v jeho podání se jedná především o rozlučku s poměrně úspěšnou sezónou roku 2018.

Tůma: Be Master splnil očekávání, může dojít ještě dál

 

Nedělní   „prezidentské“ hody na pražském závodišti  přinesly další pokračování nadvlády stáje Dr. Charvát ve vrcholných dostizích  říjnového programu  českého turfu. Be Master, nešťastník z Českého derby, který se nedostal na start největšího testu tříletých, si  předchozí letošní zklamání vynahradil jistým úspěchem, po suverénním výkonu Jana Vernera v jeho sedle a naznačil, že bychom o něm mohli slýchat i v příštím roce.

Velká Chuchle: Cena prezidenta pro prezidenta

V neděli, v den oslav stého výročí založení samostatného Československa, se s letošní dostihovou sezónou rozloučilo centrální rovinové závodiště v Praze - Velké Chuchli. Tradičním vrcholem závěrečného chuchelského odpoledne je supervytralecká Cena prezidenta republiky, jejíž historie je jen o dva roky kratší než historie samostané republiky. V letošním ročníku dominoval tříletý Be Master (ž. Verner), kterého v Dvorcích na Bruntálsku pro stáj prezidenta Jockey Clubu ČR Dr. Charváta připravuje trenér Pavel Tůma, jenž v závěru nedal stejně starému Sapientimu (ž. Šafář) šanci prodloužit jeho vítěznou sérii a zvítězil lehce o tři a půl délky, s odstupem o tři čtvrtiny délky větší úspěch klasického ročníku v tomto dostihu třetím místem podtrhl Barabash v sedle s novopečeným rovinovým šampionem "žákem žokejem" Davidem Liškou.

Stránky