Překážky

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

J. Charvát: First Of All i de Giles potvrdili v Gran Premiu kvality

Čtyřletá vláda L´Estrana v meranském Gran Premiu je u konce. I nový král největšího italského překážkového dostihu však přijel z Česka. Čtvrt milionem eur dotované Gran Premio na trati pěti kilometrů vyhrál First Of All. Svěřence Pavla Tůmy pro stáj Jiřího Charváta odjezdil bezchybně Francouz Felix de Giles poté, co stálý jezdec Jan Faltejsek pro zdravotní indispozici dostih absolvovat nemohl.

Sternkranzův hattrick ve Zlatém poháru

Zlatý pohár Elektrizace železnic, proutěné překážky na 4200 metrů, se stal ve své historii záležitostí především otce a syna Váňových, 17. ročník tuto skutečnost jen podtrhl. Josef Váňa mladší si připsal čtvrté trenérské vítězství, stejný počet nasbíral i jako jezdec pro svého otce. Jméno Josef Váňa najdeme v listině vítězů celkem u deseti ročníků Zlatého poháru. Čistý hattrick pro tmavého hnědáka Sternkranze se ovšem nerodil lehce.

P. Maher: Irové vykročili směrem k letošní Velké

Dlouho očekávaná irská návštěva na pardubické sráze se dnes stala realitou. Kdo čekal, že dvojice Jet Fighter a Alpha Male rozdrtí kvalitní českou společnost, nedočkal se. Naopak, oba svěřenci Petera Mahera uzavřeli doběh Ceny deníku Právo s dvanáctidélkovým odstupem na koně před sebou, ale trenér Maher po doběhu nebyl nijak nespokojený a potvrdil, že původní plán – že oba koně  v Česku zůstanou a budou se chystat na mítink Velké pardubické  - platí, jak potvrdil i v našem rozhovoru.

Wroblewski: Irové z Pardubic míří do Velké, Her Him do Wroclawi

Pardubické dostihy po dlouhých letech v sobotu uvítají na startu opět irské účastníky. Hned dvojice koní ze země dostihům zaslíbené se nepředstaví v posledním z kvalifikačních dostihů,  postaví se na start Ceny deníku Právo o 120 000 Kč na 4500 metrů. Tandem svěřenců trenéra Petera Maherna  přitom ovšem necílí v Česku jen na zmíněný rámcový dostih, jeho cílem je samozřejmě samotná Velká pardubická.

Váňa ml.: L´Estranova francouzská odbočka byla dobrou přípravou

Čtyřnásobný hrdina meranského Gran Premia L´Estran se včera  poprvé po více než čtyřech letech objevil na startu ve Francii. Do Vittelu ho trenér Josef Váňa mladší vezl za přípravou pro neuvěřitelný pátý triumf v největší italské steeplechase, a L´Estranovi nadiktoval start v disciplíně, kterou jeho svěřenec běhal naposled dokonce před pěti a půl lety, kdy ho ještě ze sedla vedl právě Josef Váňa mladší.  Proč v přípravě na největší italský dostih překážkové sezóny volilo právě tuto cestu?

Nedělní karlovarská derniéra

Netradičně brzy se v neděli uzavřela letošní dostihová sezóna na závodišti v Karlových Varech, vrchol tradičního posledního dne tamní sezóny Cenu zimní královny, bude letos hostit závodiště v Pardubicích. Itinerář karlovarské derniéry čítal celkem položek, mezi nimiž nejvýznamnější byla vytrvalecká cena Cena Mediag PB a. s., která ač proponována pouze jako dostih II. kategorie přilákala na start řadu kvalitních koní na čele s aktuálně nejlépe hodnoceným tuzemským rovinovým koněm Vert Liberte, jehož průběžý handicap má hodnotu 91 kilogramů. To, že nejlepší soupeři měli známku o 14 kilogramů nižší z něj udělalo desetinového favorita a této roli nakonec dostál, i když žokej Petr Foret v jeho sedle se načasováním jeho finiše postaral o nejdramatičtější koncovku celého dne.

Stránky