Překážky

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Váňa: Merano ještě v květnu? Chceme tomu věřit...

 

Podle původního plánu jsme v těchto chvílích měli sledovat závěr prvního obnoveného odpoledne italských překážkových dostihů v Meranu. Místo toho ale Josef Váňa mladší a jeho tým zapsali další volný víkend, a  program původně stanovený na dnešek, se přesunuje na 24. Května.  Webové stránky pořadatelem v Meranu však dodávají, že konání dostihů závisí na udělení povolení vládních orgánů.

Urbánek: Eternity dospěla, šance pro Floriana?

V tréninkovém středisku stáje Lokotrans má trenér Luboš Urbánek  momentálně k dispozici dva ze tří jezdeckých šampionů posledních tří let.  Poté, co ambiciózní středisko zlákalo úřadujícího šampiona Adama Floriana se k týmu připojil v zimě také Jaromír Šafář a i tato skutečnost signalizuje, že  stáj Lokotrans bude mít i  letos vysoké ambice.  Napnovat se je může pokusit už v prvním dostihovém dnu v Mostě, do Deylova memoriálu  by tam měla zamířit loňská hrdinka bratislavské Ceny BBAG Eternity.

Al Boum Photo obhájil

Osmiletý hnědák Al Boum Photo získal vstupenku mezi legendy cheltenhamského festivalu, když dokázal po boji obhájit loňské vítězství ve vrcholu mítinku The Magners Cheltenham Gold Cupu, Gd1 steeplechase na 5.300 metrů o 625.000 liber. Žokej Paul Townend v jeho sedle první část dostihu držel svého svěřence blízko čela na cca 3 až 4 pozici, kde odpočíval za vodícím Bristol de Mai. Po náběhu do druhého okruhu se čelo postupně vyrovnávalo a do cílové roviny už točil budouví vítěz v první linii, kde po posledním skoku získal menší náskok, který před dotírajícím Santinim s vypětím udržel až do cí

Gold Cup Day - Cheltenham počtvrté

Dnes se poslední festivalový den odběhne v cheltenhamském Prestbury parku především vrchol celého mítinku, tradiční Magners Cheltenham Gold Cup Gd1 na 5.300 metrů. Favoritem je sice obhájce loňského vítězství Al Boum Photo (10/3), ale ve vyrovnaném poli nepřekvapí vítězstvím celá řada dalších koní, především Delta Work (5/1), Santini (5/1), Clan des Obeaux (15/2) a Lostintranslation (15/2). Své příznivce najde i Kemboy (9/1) nebo Presenting Percy (11/1).

Favorit i outsider - čtvrtek v Cheltenhamu

Čtvrteční vrcholy třetího dne cheltenhamského dostihového festivalu trochu pro české turfmany upozadily zprávy o aktuálním vývoji u nás doma, vládní opatření v boji s koronavirem a s nimi spojené důsledky, jak pro minimálně odložený start domácí dostihové sezóny, tak pro nemožnost zahraničních startů našich koní v západní Evropě, především ve Francii a Německu.

Také Tiger Roll bez hattricku

Na třetí vítězství v řadě útočil desetiletý Tiger Roll irského trenéra Gordona Elliotta v cross-country Glenfarclas Chase na 6.000 metrů v pozici desetinového favorita dostihu. Avšak v cíli se musel sklonit před výkonem teprve šestiletého francouzského hosta Easysland, kterého majitel John McManus ponechal ve francouzském tréninku Davida Cottina a kterého k úspěchu přivedl také francouzský jezdec Jonathan Plouganou. Po dlouhé době zvítězil na festivalu kůň, jehož vítězství neovlivní populární Prestbury Cup, respektive jehož vítězný bod neovlivní souboj Británie s Irskem.

Pokažený hattrick

Pouhou formalitou mělo být pro žokeje Barryho Geraghtyho a majitele Johna McManuse dosažení čistého hattricku v průběhu druhého dne cheltenhamského festivalu, když po vítězstvích Champa ve steeplechase nováčků Gd1 a Dame de Compagnie v proutěnkářském handicapu Gd3 (oba jsou svěřenci zatím letos veleúspěšného Nickyho Hendersona) nastupoval jejich Defi du Seul do vrcholu odpoledne Betway Queen Mother Champion Stakes (Grade 1) na cca 3.300 metrů o 400.000 liber v pozici čtyřdesetinového favorita.

Češi zítra do Trevisa: Bodlák ne, další ano

Zítřejší mítink v italském Trevisu se podle všech zpráv bude konat tak, jak je naplánováno, a vypravila se na něj i početná skupina českých účastníků.  Nejpočetnější skupinu veze tradičně trenér Josef Váňa mladší, který do Itálie veze i tandem účastníků pro  Premio steeple Chase di Treviso, listed o 25000 eur.

Stránky