Překážky

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Bartoš: Budou Capivarimu chutnat Slušovice?

Čtyři vítězné starty v průběhu jediného odpoledne, to je bilance, která se překážkovým žokejům nestává každý týden. Josef Bartoš  je sice z pohledu počtu vyhraných dostihů  historicky nejúspěšnějším překážkovým žokejem u nás a v neděli v Meranu vyhrál svůj 800. překážkový dostih kariéry, ani u něj se ale podobné události nerodí často. A neurodí se ani v pátek ve Slušovicích, kam totiž Bartoš míří jen za třemi starty…

Váňa ml.: Návrat do Pardubic je možný, l´Estran do Paříže nemíří

Nejlepší kůň v tréninku Josefa Váni mladšího přihlášen do Auteuil? L´Estranovo jméno na pařížských přihláškách překvapilo leckoho. Jak ale trenér ujišťuje, čtyřnásobný hrdina z Merana se na cestu do Francie nechystá. Po pardubickém mítinku se nyní v jeho stáji zbrojí do Merana a do polské Wroclawi…

TZ DS Pardubice: Žokejové pomáhali

Žokejové pomáhali, pro nemocnou Terezku se vydražilo šestačtyřicet tisíc korun

 

V rámci nabitého odpoledního programu letošního ročníku Velké pardubické se také pomáhalo. Z iniciativy bývalé jezdkyně Barbory Málkové – Miksánkové se spojila česko-slovenská žokejská elita a poskytla své rajtky do dobročinné dražby. Její výtěžek putoval ve prospěch malé Terezky, která onemocněla leukémií. Výsledkem je částka 46 tisíc korun. Další finanční prostředky lidé zasílají na transparentní účet.

 

TZ DS Pardubice: Návštěvnost Velké atakovala rekordy „předcovidové“ doby

Po dvou letech restrikcí se letošní ročník Velké pardubické mohl konat bez jakýchkoli opatření. V roce 2020 se vrchol české překážkové sezóny musel běžet před prázdnými tribunami, vloni bylo nutné prokazovat se očkováním nebo negativním testem na covid-19. Volný režim a slunečné počasí přivedlo na pardubické dostihové závodiště na pětadvacet tisíc lidí.

TZ DS Pardubice: Zajímavosti rámcového programu VP

Druhou říjnovou neděli je pozornost upírána především k Velké pardubické, ovšem i rámcový program má každý rok co nabídnout. Stejné to bylo i letos, kdy se kromě 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou běželo dalších šest atraktivních dostihů, ve kterých bylo možné číst mnoho příběhů.

Velká pardubická: Magie sedmiček a triumf Mr Spexe

„Věřil jsem, že v našem případě zafunguje osvědčená magie sedmiček“ sděloval na tiskové konferenci po doběhu letošního 132. ročníku Velké pardubické se Slavia pojišťovnou spokojený majitel stáje Lokotrans a jejího čerstvého vítěze Mr Spexe Karel Jalový a hned přidal vysvětlení: „Letos je to sedm let od našeho prvního triumfu ve Velké s Ribellinem (byť až po dikvalifikaci Nikase), který měl v dostihu číslo sedm a Mr Spex dnes také startoval s číslem sedm…“

TZ DS Pardubice: Sternkranz si strhujícím finišem sáhl na Stříbrnou trofej

Vítězství ve Stříbrné trofeji získal svěřenec Josefa Váni mladšího, osmiletý hnědák Sternkranz s žokejem Josefem Bartošem v sedle. I druhé vítězství v dalším hlavním dostihu – Křišťálovém poháru města Pardubic se urodilo až v samotném závěru. Skvělým koncem doslova přiletěla teprve čtyřletá hnědka Pomella s Jakubem Kocmanem v sedle. Zlatou sponu pro nejlepšího tříletého koně získal Fort Medoc.

Stránky