Překážky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Brečka veze do Pardubic hrdinu z Liverpoolu: "Je to má jednička"

 

Dvojnásobný vítěz Velké národní steeplechase v Liverpoolu Leighton Aspell bude v sobotu nepochybně  jezdeckou hvězdou odpoledne na pardubickém závodišti. Ostřílený irský matador  se do Pardubic podívá na pozvání slovenského trenéra Jaroslava Brečky, pro kterého už jezdil v minulosti nejenom na středoevropských drahách, ale i v Itálii.   Nyní v Pardubicích  bude Aspell k vidění  celkem čtyřikrát, do hlavního kvalifikačního dostihu ovšem Brečka  (foto) povede svého svěřence Vajgarose sám….

Wroblewski: Santo Cerro potvrdil, že má velkou kvalitu

 

Třetí vítězství v řadě v letošním šestém startu, devátý dostih v sérii, v němž vydělal  více než 100 tisíc korun, a k tomu tři svěřenci italského šampiona Josefa Váni seřazení  za ním v listině poražených, to jsou po neděli charakteristiky pětiletého reprezentanta stáje Vocetka Santo  Cerro. Svěřenec Grega Wroblewského pod vedením Jana Faltejska posunul své životní dotační konto už přes metu tří a půl milionu korun, a  po posledních startech vypadá na italské dráze podobně nepřemožitelně  jako obhájce triumfu v Gran Premiu Al Bustan…

Slušovice: Letním králem Adam Florian

Králem letošního léta na závodišti ve Slušovicích je bez pochyby jezdec Adam Florian, který v neděli stejně jako před čtrnácti dny vyhrál tři dostihy. Jediný tuzemský dostihový den tohoto víkendu postrádal jednoznačný vrchol, nejvýznamnějšími dostihy byly tři rovinová měření sil třetí kategorie, avšak pozice nejlépe dotovaného dostihu díky vyšším dotacím v překážkových dostizích připadla čtyřkovým proutěnkám Cena společnosti D Plast, a. s., které se staly kořistí Josefem Piruchem připravované Concord of Gracie v sedle s žokejem Marcelem Novákem.

Holčák: King Heart potřeboval změnu. Proto míří na skoky

V loňském roce byl svěřenec Radka Holčáka King Heart druhým nejvýše hodnoceným koněm letošního klasického ročníku  v Česku, letos se ovšem na rovinách neprosadil, a  tak se účastník Českého derby ocitl mezi přihlášenými koňmi pro překážkový mítink o nadcházejícím víkendu v Meranu. Jak ale Radek Holčák konstatuje, jeho svěřenec se tentokrát do Itálie nevydá, odchod na skoky jej nicméně čeká, pozdrží se pravděpodobně o týden…

Mimoň: Jezdecké double pro Petrlíka s Odložilem

V sobotu se letos potřetí otevřely brány mimoňského závodiště. Nedaleký vrch Ralsko poskytuje úchvatnou scenérii, avšak bohužel nikoli v dnešních horkých dnech tolik žádaný stín. Sedm připravených dostihů se proto odehrávalo za tropických teplot na dráze svou barvou, dle mínění očitých svědků, ze všeho nejvíc připomínající australskou buš. V rovinových dostizích se dařilo týmu rodiny Petrlíků, když svěřenci trenéra Allana Petrlíka v sedle s jeho synem Nikolou dvakrát zvítězili. V překážkovém programu na sebe dvěma vítězstvími se svěřenci Antonína Nováka upozornil jezdec Jan Odložil.

Aztek uspěl v Bad Harzburgu

Třinácté vítězství v kariéře si připsal sedmiletýž svěřenec Tomáše Váni Aztek na dráze v Bad Harzburgu, kde se  mu podařilo vyhrát Preis vom Männerkarussel o 7700  eur. Dostih  na proutěných překážkách vyhrál  pod vedením Jana Faltejska před  Eggi Dici, jehož v Německu chystá Jan Vovčenko a v Bad Harzburgu jej svěřil Janu Kratochvílovi

Váňa: Merano? Jsem rád, že jsou koně bez problémů doma...

 

Víkendové dostihy v parném Meranu se ani tentokrát neobešly bez české účasti, z větší části zajišťované tradičně reprezentanty tréninkového střediska Josefa Váni.  A i když tentokrát přivezl půltucet koní domů „jen“ jedno vítězství,  trenér je  s výsledky a výkony svých svěřenců tentokrát poměrně spokojen.

Tůma: Návrat Anakinga? V Německu to bylo dobré

Vítězství Anakinga (foto z Prahy) v německém Bad Harzburgu přišlo poté, co reprezentant stáje dr. Charvát v minulém startu v Pardubicích sice rovněž vyhrál,  výkonem ale pověsti někdejšího vítěze „velkých“ meranských proutěných překážek příliš nedostál. Nyní se ale v proutěných překážkách Preis des Elektrohandwerks Goslar výrazně zlepšil  a trenér Tůma může uvažovat o návratu mezi nejlepší společnost „předními dveřmi“.

Karlovy Vary: Dylanka vítězkou Oaks

Jediným dostihovým dnem tohoto víkendu bylo nedělní odpoledne na závodišti v Karlových Varech, které mělo svůj vrchol v podobě 73. ročníku čtvrtého klasického dostihu sezóny Oaks holdingu Rabbit CZ. V pouze klisnám otevřené vytrvalecké klasice se prosadila svěřenka trenrky Heleny Vocáskové Dylanka (B. Ferhanov), která v závěru eliminovala snahu favorizované Carmelly (ž. Foret) a zvítězila jistě o tři čtvrtiny délky. Rodinný tým rodiny Vocáskových měl v neděli velice úspěšný den, když vedle hlavního dostihu vyhrál ještě dvakrát a mohl slavit vítězný hattrick. Hattricku v neděli dosáhla i žokejka Martina Havelková, která navíc dosáhla i jubilejního 150. vítězství v kariéře.

Stránky