Překážky

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Bodlák: S Tiara Manem i Delight My Fire ještě do Slušovic

Trenér Radim Bodlák patřil v Pardubicích k těm, které doběh Velké až tak nezajímal. Jeho želízka v ohni, Delight My Fire, se totiž rozhodující fáze netýkaly, a klisna tak po loňské excelentní sezóně tak spíše potvrdila letošní výsledkové rozpaky. Její trenér  je však v souvislosti s ní nadále optimistou, a po  pardubických dostizích vlastně  nejenom s ní. Tiara Man totiž nečekaně získal úspěch v Memoriálu kpt. poplera ukázal jako zajímavý kůň.

Holčák: Hegnus za rok znovu o vítězství?

Druhé místo ve Velké pardubické. Pozice vděčná i nevděčná.  Na jedné straně je vyznamenáno slávou a dotací,  k jakým se v „obyčejných“ českých dostizích nelze ani přiblížit, na druhou stranu je ale provázeno věčnou otázku – co kdyby se to a to udělalo jinak. Nemohlo z toho být i první místo a zápis do knihy nesmrtelných?  Žokej Marek Stromský, který si druhé místo letos odnesl,  při odchodu z dráhy jednoznačně konstatoval: „Úspěch to je. Veliký. Já se perfektně svezl, ale našel se jeden lepší kůň. I tak, díky celému týmu od Holčáků za tu jízdu, bylo to výborné.“

Tůma: Tzigane? "Bahňák", který překvapil i trenéra

 

Nový hrdina Velké pardubické Tzigane Du Berlais už je doma ve Dvorech, a podle trenéra Pavla Tůmy se prozatím tváří relativně spokojeně.   Další letošní start mimo území České republiky však trenér jako  příliš pravděpodobný nevidí, i když se už včera v Pardubicích objevily spekulace o cestě letošního hrdiny Velké do britského Cheltenhamu, na závodiště, které v minulosti marně dobývala taková esa pardubického provozu jako byli Peruán nebo Registana.

Pardubice: Tzigane du Berlais a pátý triumf pro Jana Faltejska

Sluncem zalité pardubické závodiště v neděli odpoledne hostilo dostihový den, kterým vyvrcholila letošní překážková sezóna - dostihový den jehož vrcholem byl 128. ročník Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Letošní ročník Velké nabídl dramatickou podívanou - početné davy diváků přivedl do varu drtivý závěr sedmiletého Tzigane du Berlais, v jehož sedle se z pátého triumfu ve Velké radoval žokej Jan Faltejsek. Reprezentant stáje prezidenta Jockey Clubu ČR Dr. Charváta, kterého ve Dvorcích na Brutálsku připravuje trenér Pavel Tůma, díky nejsilnější koncovce zvítězil jistě o tři délky před Hegnusem (ž. Stromský), jenž o hlavu předčil Strettona (ž. Garner), čtvrtý odstupem dvou a půl délky finišoval Zarif (ž. Romano) a pětici nejlepších se ztrátou o čtvrtinu délky menší uzavřel obhájce loňského vítězství No Time to Loose (ž. Váňa ml.) Po stáj Dr. Charváta je to druhé vítězství v historii Velké pardubické, které přišlo dvanáct let po premiérovém triumfu s Decent Fellowem, trenér Pavel Tůma okusil pocit vítězství v nejznámějším tuzemském dostihu poprvé.

 

Jalový: Dráha ve Velké není pro Vicodyho...

Majitel stáje Lokotrans  Karel Jalový jde do Velké pardubické s dvěma reprezentanty své stáje, každý se ale chystá do dostihu u jiného trenéra.  A každý je také v odlišné části své kariéry. Ribelino je zkušený harcovník, který v minulosti už triumf ve Velké získal,  naopak Vicody  (foto) by měl mít to nejpodstatnější ve své pardubické kariéře ještě před sebou. Kterému z nich bude majitel ve Velké přát lepší výsledek? A co si myslí o soupeřích?

Török: Úspěch na překážkách mimořádně těší

Sedmiletý reprezentant stáje Pegas Monsieur Bachir si v sobotu na pardubické dráze  vybojoval svůj největší tuzemský úspěch. Kůň, který byl před pár lety považován za možného nástupce Orphee des Blins, dokázal v solidní konkurenci Stříbrné trofeje  pokořit soupeře v klasické steeplechase po impozantním výkonu a trenéra Dalibora Töröka jím nepochybně potěšil- zapsal mu totiž na konto prozatím největší tuzemský pardubický úspěch.

Pardubice: Sobotní předkrm s triem jedničkových vrcholů

V sobotu odpoledne se na závodišti v Pardubicích uskutečnil první díl dvoudenního mítinku, který v neděli vyvrcholí 128. ročníkem Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Program sobotního "předkrmu" sestával ze sedmi dostihů, z nich hned tři měly jedničkový status. Prvním z nich byla Zlatá spona tříletých, dostih přes proutěnné překážky určený tříletým koním, ve kterém se jistě prosadil svěřenec Heleny Vocáskové Saul (S. Ferhanov), potvrzení jeho triumfu však přišlo až po protestu ex offo, kdy dostihová komise projednávala jeho účast na vybočení jednoho z favoritů Laverna (ž. Novák) tři překážky před cílem. V následujícím Křišťálovém poháru města Pardubic nad proutěnými překážkami změřili síly čtyřletí a starší mezi nimiž se víceméně stylem start cíl prosadil Pavlem Tůmou pro stáj Dr. Charváta připravovaný Anaking s sedle s Janem Faltejskem. Poslední z tria jedniček byla klasická steeplechase Stříbrná trofej, ve které se nakonec prosadil Daliborem Törökem připravovaný Monsieur Bachir (ž. Boyer, foto), jenž cílem proběhl s náskokem dvou a půl délky před Northerly Windem (ž. Faltejsek).

 

Stránky