Překážky

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Váňa ml: V Meranu velkými soupeři Northerly Wind i Francouzi

Dvanáct koní se sejde v neděli na startu letošního meranského Gran Premia. Plnou třetinu z nich posílá do boje trenér Josef Váňa mladší, který s L´Estranem obhajuje triumf z loňského ročníku největšího italského překážkového dostihu. L´Estran s Josefem Bartoše povede ekipu stáje Josef Aichner i letos, ve hře budou ale i Notti Magiche, Kapjahr a Il Superstite. Jak se jejich trenér na letošní startovní listinu dostihu o čtvrt milionu eur dívá?

Sternkranz v Praze porazil obhájce

Zlatý pohár Elektrizace železnic v pražské Chuchli se dnes stal záležitostí svěřenců Josefa Váni mladšího. Dostih dotovaný 360000 Kč vyhrál Sternkranz pod Lukášem Matuským, který tentokrát zastínil obhájce vítězství Capivariho s Josefem Bartošem.  Reprezentanty stáje Josefa Aichnera od sebe v cíli dělilo půldruhé délky, zatímco třetí San Marino dělilo dalších deset délek.

Bartoš: Vítězství ve Wroclavi? Cenné, ale lehčí než ve Francii

Do galerie úspěchů žokeje Josefa Bartoše v neděli přibyl největší polský překážkový dostih, Velká wroclawská.  Se svěřencem Josefa Váni mladšího Brunch Royalem dominovali dostihu, který se v posledních letech stal především českou záležitostí,  a jak potvrdil, úspěch na hlavní polské překážkové dráze udělal realizačnímu týmu radost.

Brečka: Kaiserwalzer je jako automat

  O příslovečném uchu, které se konečně utrhlo, mohl v Pardubicích přemýšlet trenér Jaroslav Brečka. Slovenský úspěch v poslední letošní kvalifikaci se sice zrodil v dostih podstandardně početně obeslaného dostihu,  jenže jeho svěřenec Kaiserwalzer porazil na cestě k tomuto úspěchu hrdinu Velké zpřed dvou let Theophila a o tom, že se jedná o cenné a perně vybojované vítězství, si dnes málokdo dovolí zapochybovat…

Váňa: Wroclaw přináší kvalitu, Pardubice především prověrku

Už tradičně posílá trenér Josef Váňa  starší do Pardubic při kvalifikačním mítinku poměrně početnou sestavu svých zástupců, která bude usilovat o co nejlepší výsledky.  Tandem jeho zástupců v početně nijak oslnivě obsazené kvalifikaciznamená v tomto dostihu třetinu startovního pole,  Theophilos na startu by měl ale garantovat kvalitu. S jakým cílem jde on a ostatní Váňovci do Pardubic, a jaké ambice si dělá tato centrála v Polsku v neděli?

Váňa ml.: L´Estran se vrací v pravou dobu

Trenéru Josefu Váňovi mladšímu v Meranu v neděli spadl kámen ze srdce. Jak by ne. Dvojnásobný vítěz Gran Premia z minulých let L´Estran si totiž připsal po trablech v úvodu sezóny první letošní dokončený dostih. A navíc v něm vyhrál a ukázal, že je třeba s ním počítat do vrcholu sezóny i v roce letošním.

Lombargini? Do podzimu má splněno...

  První letošní start, a hned vítězství v pardubické kvalifikaci.  Desetiletí Lombargini se na tak dlouhou trať pustil až v 34. startu svého života a dvakrát stříbrný kůň z posledních ročníků Ceny Labe ukázal, že i přes  kvalitní konkurenci vyzrál jako víno.  Na startu sice chyběla řada příslušníků krosové elity, ale Stanislav Popelka i  Jan Odložil byli se sobotním výkonem i výsledkem oprávněně spokojeni.

Váňa: Bad Harzburg? Lidi tam mají dostihy rádi...

Dvě vítězství, ale také tituly německých překážkových šampionů si z Bah Harzburgu přivezli žokej Josef Bartoš a trenér Josef Váňa. V Německu se totiž další překážkové dostihy letos už nekonají, a tak se  na populárním mítinku rozhodovalo i o těchto titulech.  A Josef Váňa byl samozřejmě s bilancí jednoho druhého místa a dvou vítězství spokojen…

Překážkám v Bad Harzburgu vládli Češi (+video)

Tři překážkové dostihy byly na programu mítinku v německém Bad Harzburgu, a tři vítězství z nich se stěhovala do Česka.  Úspěšný byl den v Německu především pro trenéra Josefa Váňu  a žokeje Josefa Bartoše, kteří sahali po vítězném hattricku a nakonec jim jej zhatili další čeští účastníci. V proutěných překážkách kategorie listed Preis des Elektrohandwerks navázal pětiletý Bitcoin na vítězství v červnových Pardubic a v cíli měl k dobru čtyři a půl délky na zkušeného Azteka pod Janem Faltejskem, další soupeři v dostihu prakticky neexistovali a prvního z nečeských koní od úspěšného  tandemu dělilo 35 délek. I další dostih  na překážkách - Bocksberg-Burgberg-Aussichtsreich-Rennen o šest tisíc eur – se odehrál jednoznačně podle českých not. Bartoš pro Váňu tentokrát dovedl k úspěchu Meeradlera  s náskokem tří a půl délky na favorizovaného Arkalona, polská Dagora na třetím místě ztrácela deset délek a dalších 22 chybělo německým soupeřům.  Meeradler absolvoval druhý start v českém tréninku a po druhém místě v Pardubicích nyní slavil první vítězství.  Typický překážkový test specifické německé dráhy, raceBets.de-Seejagdrennen, ale už Bartoš s Váňou nevyhráli. Dostih, který při brodu ztratil velkého německého favorita Wutzelmanna, vyhrála svěřenkyně Grega Wroblewského Piraniya, která se po boji udržela půl délky před Shoemakerem vedeným Josefem Bartošem.  Specifický  překážkový test dokončili nakonec pouze tři koně. Mítinku v Bad Harzburgu se zúčastnili i rovinoví koně z Česka, a vezou si domů třetí místa zásluhou Polish Kinga, Bell Elysees a Planteur's Whiskey           

Stránky