Překážky

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Váňa ml.: Trenérský hattrick v Miláně? Vyšlo nám to náramně...

 

Dostihový víkend z hlediska českých úspěchů v zahraničí nepatřil pouze triumfu Nagano Golda v Paříži. Výborný mítink mají za sebou také svěřenci Josefa Váni, kteří si zapsali výhry ve všech překážkových dostizích milánského programu a jemu na kontě přibyl další trenérský hattrick. Jedno druhé místo se navíc povedlo ukořistit v nedělním Štrasburku.

Váňa mladší - O Auteuil, Miláně i otcově tréninku "na dálku"

 

Z další výpravy po evropských zemích se vrátil po událostmi napěchovaném víkendu  tým trenéra Josefa Váni. Jedno vítězství z Milána  v jeho poměrech neznačí mimořádný úspěch, i tak  je ale s vývojem sezóny Váňa spokojen, a i návštěva ve francouzské „jámě lvové“ v podobě závodiště v Auteuil z jeho pohledu nedopadla nijak zle.

Češi v cizině: Subway Dancer nestartoval, Nando vyhrál

V pařížském Longchamp měl dnes startovat v gr.2 Prix d´Harcourt český úřadující Kůň roku Subway Dancer, pro nepředložení  nezbytné dokumentace ale na start nebyl připuštěn. Gr. 2 test se odehrál pod taktovkou stáje Godolphin, vítězství pro trenéra Applebyho  zajistil William Buick v sedle   Gaiyyath před dalším godolphinským zástupcem Soleil Marin

V Miláně dnes trenér Josef Váňa získal vítězství  hned v úvodním překážkovém testu odpoledne, do sedla Nanda angažoval Josefa Bartoše. Stejný tandem bral v následujících dvou překážkových testech druhá místa zásluhou Morning Star i Option Be. Druhé místo z úvodního dostihu si zapsala také trenérka Jana Nováková, jejíž Hades s Niklasem Lovénem nestačil pouze na uvedeného Nanda.

V Berlíně se při prvním mítinku letošního roku  prosadil k jednomu vítězství Bayjuržan  Murzabajev, další  pokud jezdců s českou minulostí se v Hoppegartenu s vítěznou odezvou nesetkaly, a stejně se tentokrát vedlo také Václav Janáčkovi v Madridu.

Velká národní: Tiger Roll navázal na velkého Red Ruma (+ video)

Poprvé od dob nezapomenutelného Red Ruma ma Velká národní v Liverpoolu vítěze, který dokázal vyhrát dva ročníky v řadě. Jmenuje se Tiger Roll, patří do stáje trenéra Gordona Elliotta a před dnešní gigantickou návštěvou na závodišti v Aintree jej k vítězství dovedl Davy Russell.  Místo pro oslavy mají také týmy kolem druhého v cíli, outsidera Magic of Light, a třetího Rathvindena.  Naopak smutně skončila Velká národní pro Up For Review, který skončil svou pouť dostihem a bohužel i životem hned na prvním skoku.

Velká národní: Uspějí letos ženy v sedle či v paddocku?

Letošní Velká národní steeplechase startuje v Aintree v sobotu v 18.15 a stejně jako v jiných letech je i letos jedním z vrcholů britské dostihové sezóny. Pro politikou unavené a znechucené Brity je velmi dobrou příležitostí přenést pozornost  od nekonečného parlamentního maratonu k celonárodní pouti, kterou se Velká v mnoha ohledech stává.

Wroblewski: S Master of Goldem pro zlatý hattrick?

 

Dva minulé ročníky pražského Gomba handicapu měly společného jmenovatele ve jménu vítěze. Master Of Gold, jehož pro stáj TVD chystá Greg Wroblewski, se v nich prezentoval výbornou jarní formou a zaznamenal v nich své dosud největší životní triumfy. Povede se mu v neděli zapsat triumfální hattrick?  Zkušený trenér z mimoňské centrály je přesvědčen, že šance pro jeho svěřence jsou otevřené.

Váňa: Na upravené dráze v Miláně potěšili hlavně čtyřletí (+video)

 

Spokojenost, ale i zklamání si z prvních letošních dostihů na skocích v Miláně přivezla český výprava. Trenér Josef Váňa mladší zapsal jedno vítězství,  a na nově postavené dráze tak zaznamenal vítěznou premiéru. Pro příští milánské testy věří, že je se svými svěřenci na dobré cestě,  radost mu udělali především čtyřletí.

Bartoš: Lékaři v Plzni zase pomohli

Zatímco většina českých žokejů se v letošním roce teprve chystá na příchod hlavní sezóny. Úřadující italský šampion a skocích Josef Bartoš ale už letos stihl v Itálii nejenom dva vítězné hattricky, ale také nepříjemný pád a pobyt v nemocnicích v Pise a Plzni. Nyní je v domácím léčení a věří, že se v dubnu znovu objeví na dostihových oválech.

Váňa: Do Trevisa nyní s vyšší kvalitou

Další vítězný hattrick v Itálii sice o minulém víkendu Josefům Váňům zhatil pád Romana, jinak ale na  italské provincii jejich svěřenci s Janem Kratochvílem ve skokanském programu zatím dominují a tak není divu, že mladší Váňa nemá – pokud jde o Treviso  - důvody ke stížnostem, byť si tentokrát rozdělil trenérská vítězství se svým otcem . O nadcházejícím víkendu v Itálii na jeho svěřence čeká vyvrcholení dosavadní tamní sezóny, a tak tentokrát chystá do boje „větší“ kalibr.

Stránky