Překážky

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Netolice: Gejzir uzavřel hattrick

S radostí budou na dnešní dostihový den v Netolicích vzpomínat amatérky Tereza Jedličková a Kateřina Kuntová, oběma totiž přinesl jejich první životní dostihové vítězství. V hlavním dostihu, překážkové Velké ceně Netolic, zkompletoval letní vítězný hattrick dvanáctiletý Gejzir, tentokrát vedený Michalem Kubíkem.

Popelka: Kvalifikační tandem ladí formu hlavně na podzim

Tandem svých svěřenců posílá do třetího kvalifikačního testu na pardubické dráze nejenom Josef Váňa, ale také Stanislav Popelka. Oba jeho svěřenci – Stretton i Mahony – již kvalifikační podmínky pro letošní rok splnili, letní program na pardubické dráze ale trenér vidí jako optimální součást přípravy na podzimní důležité sezónní vyvrcholení.

Novák: S Playerem je ve hře i Velká

Jediného koně, který mezi startujícími sobotní kvalifikace v Pardubicích není přihlášen do říjnového vrcholu sezóny, povede Marcel Novák. Svěřenec jeho přítelkyně Lenky Kvapilové, sedmiletý Player, ale už letos předvedl v první z kvalifikací velmi kvalitní výkon a dokončil ji na třetím místě. Bez nadějí tedy nepůjde ani na start té zítřejší…

Bodlák: Vítěz Českého derby si vyzkouší Wroclaw

Zatímco stěhování letošního vítěze derby Pacific Hilla je čerstvou událostí, nad kterou se ještě „nezavřela voda,“ jeden z jeho předchodců v seriálu o vládcích modré stuhy, Gontchar, měnil působiště už před koncem loňského roku. Svou premiéru pod novým trenérem si však má odbýt až o nadcházejícím víkendu, kdy ho trenér Radim Bodlák veze na překážkové závodiště do Wroclawi. Skákat se ale s někdejším derbystou nechystá….

Váňa: V kvalifikaci nás čeká kvalitní konkurence

S tandemem svěřenců půjde trenér Josef Váňa do třetího kvalifikačního zápolení před Velkou pardubickou. Sobotní mítink, na kterém vrcholí program kvalifikační Cenou firmy Chládek a Tintěra, ovšem Josefu Váňovi před startem přinesl nejenom velká očekávání, ale i vrásky….

Váňa: Prospěje Father Frostovi delší distance?

Zkušený Father Frost rozšířil po dohláškách startovní listinu karlovarského Memoriálu Josefa Dolejšího – Ceny města Karlovy Vary. Svěřenec Josefa Váni měl původně v další kariéře namířeno na skoky, v Karlových Varech má ale ještě jednu příležitost si připomenout své minulé rovinové úspěchy a Josef Váňa věří, že na závodiště „za humny“ svých stájí nepojede jen pro účast.

Bodlák: "Neporazitelná" Slivka po Goteborgu asi do Prahy

Čtvrtý start na překážkách, čtvrté vítězství. To je bilance svěřenkyně Radima Bodláka Slivky, která aktuálně svůj čtvrtý skokanský triumf zapsala na  pro nás poněkud exotické dráze ve švédském Göteborgu. Pod vedením Nicklase Lovéna se jí podařilo na  proutěných překážkách zastínit solidní domácí konkurenci a prokázat, že v ní českému chovu roste další naděje.

(nejen) Češi v cizině: Murzabajev potvrdil německé vedení

Červencové čekání na vítězství ve Španělsku ukončil žokej Václav Janáček dnes v San Sebastiánu, když se dočkal úspěchu v posledním dostihu mítinku v sedle Liberri trenéra Arizkorrety. Janáčkovi průběžně patří mezi španělskými jezdci druhé místo, na Ricarda Sousu v čele šampionátu ztrácí tři vítězství

Dva vítězné zásahy si na konto v Bad Harzburgu zapsal průběžný leader německého šampionátu žokejů Bayjuržan Murzabajev. „odchovanec“ české dostihové scény   si tak ve své nejúspěšnější německé sezóně jistil průběžné vedení v šampionátu na mítinku, kde se jednou trefil také průběžně třetí muž šampionátu Jozef Bojko, a jednou vyhrál také René Koplík.   Mítink v Düsseldorfu byl zase jednou úspěšný pro Filipa Minaříka.

V Meranu dnes pro české účastníky přišla doba stříbrná. Ani jeden český překážkář se nedostal na vítěznou pozici, druhá místa si ale postupně připsali Quinze de la Rose trenéra Seménky s Janem Faltejskem a Star Man a Big Fly Josefa Váni mladšího pod Janem Kratochvílem.

V Bratislavě se koně českých stájí dnes vítězně příliš neprosazovali, dařilo se pouze Tech Jury pod L. Charvátem v závěrečných „čtyřkách“.  Mezi jezdci se na dnešním mítinku prosadili také Martin Srnec a Michaela Musialová.

Stránky