Překážky

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Váňa: Vyzraje Forever Dry až pro St Leger?

Mezi  trenéry,  kteří o víkendových vrcholech hrají „na dvou frontách“, celkem pochopitelně  nechybí ani ten největší (nikoli vzrůstem, ale počtem koní v tréninku).  Josef Váňa, který dnes posílá dva svěřence do bojů v Auteuil, se chystá do boje jak v pardubické kvalifikaci, tak v českém derby, ovšem z hlediska ambicí v „modré stuze“ tuší, že Forever Dry  je koněm, kterému může ještě cosi chybět.

R. Holčák: Do Pardubic s matadorem, do derby s "mezkem"

 

 

Mezi trenéry, kteří  zbrojí jak na sobotní pardubickou kvalifikaci, tak na nedělní pražský derby-mítink,  patří i velkokarlovický Radek Holčák. Ten  v letošní překážkové sezóně chystá Hegnuse, s nímž se pokusí splnit kvalifikační požadavky v Memoriálu majora Svobody. Tříletý King Heart na startu Českého derby sice už není tak výraznou osobností v rámci klasického ročníku, jako se zdál být na konci loňského roku, velkokarlovický tým by ale nepochybně tuto charakteristiku rád změnil  vrátil reprezentanta modrobílých barev zpět na vrchol ročníkových statistik.

Ve Švédsku vyhrál domácí favorit

Švédská Velká národní se dnes v Strömsholmu stala domácí kořistí.  Vyhrál ji domácí favorit  Truckers Glory  pod Christopherem Robertsem. Truckers Glory byl předloni zakoupen na dražbě v Doncasteru za 3500 guinejí, nyní už vyhrál třetí švédskou steeplechase v řadě.  Z českých vyslanců ve Švédsku  se lépe prosadil Carry The Glory, který dokončil v závěrečné steeplechase na třetím místě.

Olehla: Švédská národní s malým polem není bez kvality

 

Loňský triumf ve Švédské Velké národní steeplechase na dráze v Strömsholmu bude o nadcházejícím víkendu obhajovat žokej Josef Bartoš, nikoli ale v sedle Al Bustana, s kterým dominovali loni, ale s Poinsettií,  která už letos bude ve Švédsku běhat podruhé. Na třetí místo z Blommerödu by trenér Čestmír Olehla nyní rád navázal podobným výsledkem…

Wroblewski. Kam se Sztormem? Možnostmi jsou Pardubice i Merano

Přes tři čtvrtě milionu korun v neděli na vydělali v Itálii a v Polsku čtyři vítězové, které nachystal do tamních překážkových dostihů Grzegorz Witold Wroblewski. Jeho mimoňská tréninková centrála se tak  dočkala prozatím nejúspěšnějšího odpoledne své historie a skutečnost, že jedním z triumfů byl i největší polský překážkový dostih prvního pololetí, jen umocňuje mimořádně příznivý dojem posledních hodin. Přesto ale neviděl Wroblewski poslední dostihy na skocích jen pozitivně. Proč? 

Novák: Vítězství Sztorma? Lehčí, než jsem čekal

Wroclawské dostihové odpoledne včera přineslo řadu úspěchů českým hostům, v jejichž režii se odehrál také vrchol celého programu, tedy polská zastávka krosového seriálu Crystal Cupu. Tam si v sedle Sztorma zapsal jedno z dosud největších vítězství český šampion překážkových jezdců z roku 2017 Marcel Novák, který  tak samozřejmě hodnotil  wroclawské dostihy pozitivně. 

Češi v cizině: polský Crystal Cup i meranské vrcholy opět do Česka (+video)

Wroclawský hipodrom dnes hostil vrchol tamní první poloviny sezóny v podobě Crystal Cupu a 5500 metrů dlouhý dostih o 172000 zlotých se stal českou záležitostí, když jej o jistých osm délek vyhrál svěřenec Grega Wroblewského Sztorm pod vedením Marcela Nováka.  Za devítiletým reprezentantem stáje Nýznerov dokončil na druhém místě Pareto se Sertašem Ferhanovem.  Další čeští koně – Reki a Celadon – dokončili šestý a sedmý, Delight My Fire pod Švédem Lovenem dostih nedokončila.  Česká vítězství se zrodila i v dalších testech – Dostih čtyřletých na 3800 metrů ovládl Illdowhatica

Pardubice: Zlatý pohár pro Mustamira

Vrcholem letošního třetího dostihového odpoledne za závodišti v Pardubicích byl 25. ročník nejvýznamnější tuzemské klasické steeplechase Zlatého poháru aneb Ceny předsedy Poslanecké sněmovny PČR. V dostihu se bez větších problémů, jistě o tři a čtvrt délky, prosadil sázkový favorit Mustamir (ž. Stromský), který v cílové rovině snadno zlomil odpor celý dostih tempo diktujícího Lamuma (ž. Bartoš), třetí se stejným odstupem finišoval Váňův Tahini (ž. Kratochvíl). Nejvýznamnějším crossovým dostihem v rámci odpoledne byla dvojková Cena města Pardubic, v níž dominovali svěřenci Josefa Váni, když zvítězil Wild Danger (ž. Kousek) o délku před A Pigalle (ž. Kratochvíl), pro kterého to bylo již páté umístění na druhém místě v řadě.

Popelka: Al Bustana letos čeká jen Merano

První letošní start má na neděli naplánován loňský hrdina meranského Gran premia Al Bustan. Svěřenec Stanislava Popelky míří do meranské Premio Val Passiria, kde změří síly s třemi současnými a jedním bývalým svěřencem Josefa Váni a dvěma „plnokrevnými“ Italy. Ještě předtím ale samozřejmě trenéra Popelku a celou českou překážkovou veřejnost čeká mítink v Pardubicích, jehož vrcholem je Zlatý pohár.

Stránky