Překážky

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Wroblewski: Wroclawskou hrdinku nyní čeká Francie

Jediné české vítězství při prvním dostihovém mítinku letošního kalendáře v polské Wroclawi bylo  částečně polské – postarala se o ně svěřenkyně Grega Wroblewského Džidžali v Ceně  zahájení sezóny roku 2018, když pod vedením Sertaše Ferhanova udolala polského Netta. Trenér Woblewski si tak užil  triumf na jedné ze svých oblíbených drah, jak ale říká, další kroky klisny už nepovedou z Mimoně na sever, ale na západ, příští start ji čeká ve Francii….

Češi v cizině. Hattrick pro Janáčka, vítězství ve Wroclawi (+video)

Dostihový mítink v Bratislavě měl dnes vrchol v tamní verzi Velké dubnové ceny,  která se tentokrát stala domácí záležitostí. Bratislavský specialista stáje Lokotrans Ideal Approach totiž stačil jen na čtvrté místo, triumf si podle očekávání připsala domácí Zoriana pod Štefanem Budovičem.   Pozvání do Bratislavy dnes proměnil ve dvě vítězství Bayjuržan Murzabajev, který vyhrál po jednom dostihu v maďarských a rakouských službách. Jediné české vítězství přišlo podle očekávání nad překážkami, Memoriál J. Němčanského vyhrál Adam Čmiel v sedle Flower of Love

I wroclawské dostihy při prvním letošním mítinku viděly jen jedno české vítězství. V Nagroda Otwarcia Sezonu 20 000 zł se prosadila z trojice svěřenců Grega Wroblewského nečekaně Džidžali pd Sertašem Ferhanovem. Druhé místo si zapsal domácí Netto před další českou trojicí Celadonem, All About Cossio a Tarantem.  Jedno vítězství si z Polska veze také Jaroslav Myška, který uspěl s domácím Haad Rin. Záznam všech wroclawských dostihů je k vidění zde

Hattrick si na závodišti La Zarzuela připsal na své konto úřadující španělský šampion Václav Janáček, který se  prosadil ve třech ze čtyř dostihů, do kterých dnes nastoupil.  Jedno vítězství na konto v Kolíně nad Rýnem zapsal také úřadující německý šampion Filip Minařík, který se po návratu z Japonska v Německu dostává opět do formy.

Milán s jedním vítězstvím

Jedno vítězství ze tří startů na milánských překážkách si připsali  v Itálii svěřenci Josefa Váni. Triumf ukořistil v prodejní Premio Marco Rocca o 10 tisíc eur Jan Kratochvíl v sedle Option Be. Další dostihy už Váňovcům tak nevyšly , když  v dalším testu nesplnil očekávání Broughton a tandem A Pigalle (Kratochvíl) – Accelerator (Kousek) si podělil druhé a třetí místo V závěrečných proutěných překážkách pak Jan Kratochvíl třetím místem uzavřel svou „medailovou bilanci“ milánského odpoledne s Aeneasem, vyhrál favorizovaný Live your Life s Raffaelem Romanem

Velká národní: Tiger Roll vyhrál. Dočkají se ho i Pardubice? (+video)

Velká národní steeplechase v roce 2018 se stala irskou záležitostí. Triumf v ní ukořistil nejstarší žokej na startu, osmatřicetiletý Davy Russell, který vedl Tiger Rolla a zvítězil s ním v nejtěsnějším doběhu od roku 2012. Tiger Roll v čtyřicítce účastníků patřil k nejmenším koním, jeho žokej však  oblékl barvy jednoho z největších dnešních překážkových majitelů, Michaela O’Learyho, který je kromě koní také majitelem letecké společnosti Ryanair.  Trenérem vítěze je Gordon Elliot, pro kterého, stejně jako pro majitele, jde o druhé vítězství ve Velké národní.  

Olehla: Švédská provincie byla pro nás poučná

Švédské středisko Blommeröd zvolil  pro premiéru svých svěřenců v roce 2018 trenér Čestmír Olehla. Destinace, která doposud žádného českého koně nespatřila, přinesla třetí místo a 12 tisíc švédských korun Poinsettii pod Jakubem Spáčilem, a realizační tým ze Světlé Hory tedy cestu na sever neabsolvoval zbytečně. Zahraniční angažmá čeká tamní koně i o nadcházejícím víkendu, tentokrát ale Čestmír Olehla rozdělí pozornost  pouze mezi Wroclaw a Bratislavu. 

Češi v cizině: Na Slovensku jedna výhra , v Lonchamp se nevedlo (+ video)

Šestiletá svěřenkyně Jozefa Pirucha Romaneta je jediným v Česku chystaným vítězem premiéry dostihového provozu na Slovensku v roce 2018.  Pod vedením Michala Dema vyhrála čtyřková dostih čtvrté kategorie. Triumf v hlavním dostihu, Jarní ceně Petržalky na 3800 metrů, si zajistil žokej Jan Kratochvíl s outsiderkou Rain Magna. Desetiletá svěřenkyně  Jaroslava Brečky za sebou  nechala na druhém místě debutujícího skokana Trip to Sydney, až pátá pak skončila favoritka Meny Bay. Čtyři vítězství na konto v Bratislavě připsali svěřenci trenéra M. Stančíka.

Osmé místo mezi dvanácti účastníky získal svěřenec Zdena Koplíka Subway Dancer v pařížském Longchamp při Gr. 2 Prix d Harcourt. Triumf z dvoukilometrového testu grupy 2 získal britský Air Pilot pod vedením Christopha Soumillona. Český zástupce pod žokejem Picconem zavedl startovní pole do cílové roviny, v ní ale podlehl závěru sedmi soupeřů. Na stejném mítinku v Longchamp se představil i favorit Českého derby Wetrov německého trenéra Rohneho, pařížská Prix La Force byla ale nad jeho síly a 1800 m dlouhý test grupy 3 dokončil osmý z devíti.

Bodlák: Delight My Fire je po Francii zdravá a čeká ji Milán

Třetí z loňské Velké pardubické Delight My Fire je prvním členem tuzemské krosové elity, který už se prezentoval na dráze i v roce 2018. Její výsledek z francouzského Fontainebleau ovšem na zápis do zlaté knihy českého turfu neaspiruje, klisna, která v minulých letech udivovala mimo jiné i konzistencí svých grupových výsledků,  totiž ve Francii tentokrát žádné dotační peníze nezískala. Trenér Radim Bodlák ovšem z jejího vystoupení nijak znechucen nebyl…

Delight My Fire neuspěla, vyhrál pardubický absentér

Svěřenkyně Radima Bodláka Delight My Fire dnes ve francouzském Fontainebleau nastoupila do tamní šestikilometrové cross country a Grand Steeple Chase CC a pod vedením Niklase Lovéna skončila na osmém místě v jedenáctihlavém startovním poli.  Osmiletá vítězka loňské Velké Wroclawské ztratila na vítěze pětatřicet dílek. Triumf v dostihu neslavil nikdo jiný než Virtus d´Estruval, svěřenec Guillama Macaira, který byl loni na startovní listině Velké pardubické, ale trenér jej nakonec nenechal startovat vzhledem k extrémním klimatickým podmínkám.  Vítěze tentokrát vedl James Reveley.

Fehraltorf: Zatloukal s vítězstvím, Schiergen s jubileem

Dostihový mítink ve švýcarském Fehraltorfu byl v pondělí místem prezentace několika českých jezdců. Nejlépe se vedlo ve Švýcarsku etablovanému Milanu Zatloukalovi, který vyhrál úvodní dostih v sedle  Carpendale a navíc vytěžil i jedno druhé místo.  Za Zatloukalem při jeho vítězství se na druhém místě dostal do cíle Michal Mach. Nejúspěšnějším mužem odpoledne byl však syn slavného otce Dennis Schiergen, který bodoval na rovině i v překážkách, a na své konto si zapsal jubilejní 200. vítězství kariéry.  Při překážkovém startu mu z druhého místa asistoval Tomáš Vodrážka s Val de Roi, pátý dokončil ještě Ondřej Velek.

Stránky