Zprávy pořadatelů

Česky

TZ DS Pardubice: Kdo si počká, ten se dočká...

Dostihový jezdec Jakub Kocman si v pondělí 8. května připsal své 50. překážkové vítězství v kariéře a je oficiálně žokejem. Jubilejní výhry dosáhl na pardubickém dostihovém závodišti v sedle desetileté hnědky Babilonie v Ceně společnosti Zámecký vrch, a to po strhujícím závěru a souboji v cílové rovině se skvělým Čáryjapem a favorizovanou Dylankou.

TZ EMHF: Dosažení dohody o uznání plnokrevníků na OH

DOSAŽENÍ DOHODY O UZNÁNÍ PLNOKREVNÍKŮ NA OLYMPIJSKÝCH HRÁCH

Na olympijských hrách v Paříži v příštím roce budou plnokrevníci, kteří budou soutěžit v některé z jezdeckých disciplín - drezura, skoky a jezdectví - poprvé uznáni ve startovních listinách a výsledcích. Na minulých olympijských hrách byli vysloužilí dostihoví koně uváděni pouze jako "neznámý chov".

Tisková zpráva DS Pardubice: Spolek slaví třicítku

Dostihový spolek slaví třicítku. Naděluje delší a bohatší sezónu.

 

Pardubice, 4. května 2023 – Po celou letošní sezónu si bude Dostihový spolek a.s. připomínat 30. výročí svého založení. Pořadatel dostihů na Pardubickém závodišti v tomto roce připravil delší sezónu s novými dostihy, vyššími dotacemi a s rozšířením spolupráce s významnými partnery, zejména s titulárním partnerem Velké pardubické Slavia pojišťovnou.

 

TZ DS Pardubice: Sezóna odstartuje už v neděli, v akci bude vítěz Velké pardubické i loňský šampion

Pardubice, 12. dubna 2023 - Start letošní sezóny obstará v neděli 16. dubna trojice rovin a dvojice proutěnek, které otevřou českou překážkovou sezónu. Na programu jsou sice pouze dostihy nižších kategorií, nicméně diváci se mohou těšit například na účast jezdecké špičky, a to včetně Jana Faltejska. Toho na podzim vyřadilo zranění z boje o obhajobu šampiónského titulu, ale o minulém víkendu se dostal na vítěznou vlnu, když slavil dvě vítězství v Bratislavě.

Tisková zpráva DS Pardubice: Sezona bude plná změn

 

 

Sezóna 2023 bude plná změn

 

Pardubice, 3. března 2023 - Pardubická dostihová sezóna bude jiná. Bude delší, s novými dostihy i navýšenými dotacemi některých dostihů, a to celkem o jeden a půl milionu korun. Změní se systém kvalifikací na Velkou pardubickou. A do Pardubic míří také prestižní dostih pro dvouleté klisny – Cena zimní královny. V jubilejní 30. sezóně Dostihového spolku startujeme už 16. dubna. 

 

Prodloužená sezóna

Tisková zpráva DS Pardubice: Cenu Mr Spexe ovládl Averis

Lokotrans sobě. Cenu Mr Spexe ovládl jeho stájový kolega Averis

 

Pardubice, 22. října 2022 - Pardubické dostihové závodiště se loučilo se sezonou. V dostihu, který bývá pravidelně pojmenován po vítězi posledního ročníku Velké pardubické, zvítězil pětiletý hnědý valach Averis ze stejné stáje jako je poslední vítěz Velké Mr Spex. Hlavní dostih, Cenu města Pardubic, pro sebe získal svěřenec trenéra Stanislava Popelky Imphal s žokejem Jaroslavem Myškou v sedle.

Tisková zpráva DS Pardubice: Zítra o vítěze šampionátu pardubických jezdců

Kdo z koho?

V sobotu budeme znát vítěze šampionátu jezdců na Pardubickém závodišti

 

Pardubice, 21. října 2022 – Už několik sezón je na Pardubickém závodišti sledován šampionát jezdců. K obhajobě má velmi blízko žokej Jan Faltejsek, který titul vloni získal jen těžko uvěřitelným závěrem. Letos bude v Pardubicích scházet, přesto by mu náskok měl stačit. Co s tím ale udělá Jan Odložil? 

TZ DS Pardubice: Žokejové pomáhali

Žokejové pomáhali, pro nemocnou Terezku se vydražilo šestačtyřicet tisíc korun

 

V rámci nabitého odpoledního programu letošního ročníku Velké pardubické se také pomáhalo. Z iniciativy bývalé jezdkyně Barbory Málkové – Miksánkové se spojila česko-slovenská žokejská elita a poskytla své rajtky do dobročinné dražby. Její výtěžek putoval ve prospěch malé Terezky, která onemocněla leukémií. Výsledkem je částka 46 tisíc korun. Další finanční prostředky lidé zasílají na transparentní účet.

 

Stránky