Zprávy pořadatelů

Česky

Infoservis Conseq Parku - 97. ČESKÉ DERBY ČESKÉ PODNIKATELSKÉ POJIŠŤOVNY

DERBY je absolutním vrcholem dostihového kalendáře, má status zkoušky, významově převyšující nejen ostatní zápolení první kategorie, ale i ostatní čtyři klasické dostihy. Triumf v něm nesmazatelně zapíše jméno vítězného koně do historie, pro jeho jezdce, trenéra, majitele, chovatele a ošetřovatele je pak tou naprosto nejvyšší metou, jíž lze v dostihovém světě dosáhnout. Derby spolu se dvěma dalšími klasickými testy tříletých hřebců a klisen - Velkou jarní cenou a St. Leger - tvoří takzvanou klasickou Trojkorunu. Dotace (celkový součet cen v dostihu) je 2,500.000 Kč, a tak je České derby již po řadu let nejbohatším rovinovým dostihem ve středoevropském regionu. Jeho 97. ročník, pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky, a další program s řadou tradičních špičkových dostihů se v Conseq Parku Velká Chuchle uskuteční v neděli 25. června. V osmi bodech slavnostního programu se představí celkem 80 koní a 20 jezdců. První dostih programu startuje ve 14 hodin, areál Conseq Parku bude otevřen od 12 hodin. Doporučujeme návštěvníkům, aby si naplánovali včasný příjezd na závodiště, ideálně okolo 13. hodiny.

Tisková zpráva Agrofert Parku - doprovodný program sobotních dostihů

 Zelená kvalifikace na Velkou pardubickou bude i o dalších sportech   Pardubice, 16. června 2017 – Už příští sobotu (24. června) budou mít zájemci o start ve 127. Velké pardubické s Českou pojišťovnou další příležitost splnit kvalifikační podmínky. Dostihový mítink ale samozřejmě nebude jen o kvalifikaci, ale také o sedmi dalších dostizích. A také o doprovodném programu.    HRAJEME SI S BARVAMI Závodiště si opět bude hrát s barvami.

Tisková zpráva Agrofert Parku: Trojici ostřílených koní vyzve nastupující generace

Pardubice, 20. června 2017 - Osoby a obsazení se pro druhé kvalifikační pokračování letošního roku mění. Nebudeme svědky opakování soubojů starých známých jmen z kvalifikací a samotné Velké pardubické, ale trojici koní, které již jsme ve vrcholu sezóny viděli, vyzve nadějné mládí nebo koně, kteří zatím nemohli uplatit svůj potenciál.

Pozvánka do Karlových Varů: Zaostřeno na supervytrvalce

Vrcholem druhého dostihového odpoledne v neděli 18. června na karlovarském závodišti bude jedna z místních specialit.Málokterý z dostihů konaných v největších tuzemských lázních se může pyšnit tak dlouhou a bohatou historií, jako proslulá Karlovarská dvojnásobná míle (I.kat., 3.200m).Poprvé se uskutečnila v roce 1928, tedy necelých 30 let po slavnostním otevření závodiště. Její konání znemožnilo pouze válečné období a několik dalších výjimek. Společně s pražskou podzimní Cenou prezidenta je jediným tuzemským testem nejvyšší kategorie určeným ultra vytrvalcům.

Dostihový infoservis Conseq Parku - Červnový pohár

VIII. den metropolitní sezóny: 14. Červnový pohár
Osmá kapitola letošní metropolitní sezóny se v Conseq Parku Velká Chuchle uskutečnila netradičně v pátek a již od 11 hodin, důvodem byl příjem sázek na tyto dostihy ze strany francouzské společnosti PMU, jejímž požadavkům se celá akce musela přizpůsobit.
Dally Hit s jubilejním triumfem a novým rekordem

Dostihový infoservis Conseq Parku - 14. Červnový pohár

Osmá kapitola letošní sezóny v Conseq Parku Velká Chuchle proběhne netradičně v pátek již od 11 hodin, důvodem této termínové odlišnosti je účast francouzské sázkové kanceláře PMU, která bude, historicky poprvé, přijímat sázky na dostihy z České republiky (konkrétně na prvních pět pátečních dostihů). Vrcholem programu je 14. Červnový pohár (II. k., 1800 m, 100 tis. Kč, start v 11.40 hodin), v němž svůj letošní třetí start absolvuje držitelka titulu Kůň roku 2016 Dally Hit. Díky výjimečnému termínu se v sedlech vedle kompletní domácí žokejské špičky představí i úspěšní čeští legionáři Václav Janáček a Tomáš Lukášek. Celkem je nominováno 86 koní a 28 jezdců, úvodní dostih startuje v 11.10 hodin, areál Conseq Parku bude otevřen od 10 hodin.

Tisková zpráva Agrofert Parku - Zlatý pohár

Pardubice, 6. června 2017 - Poprvé se Zlatý pohár konal koncem června 1994, od té doby už si našel své pevné místo v tuzemském dostihovém kalendáři a tentokrát budeme svědky jeho 24. ročníku opět pod patronátem předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na trati 4400 metrů se představí „jen“ sedm koní, ale velmi kvalitních.

Dostihový infoservis Conseq Parku: 65. Mironet Velká červnová cena

VII. den metropolitní sezóny: 65. Mironet Velká červnová cena
Červnové dění v Conseq Parku Velká Chuchle odstartoval nedělní Ladies Day, akce s bohatým doprovodným programem, jehož vyvrcholením bylo defilé účastnic soutěže Miss léta 2017. Početné publikum zhlédlo osm zajímavých dostihů, mezi nimiž byl hlavním bodem nejdůležitější přípravný test před Českým derby, 65. Mironet Velká červnová cena (I. k., 2225 m, 135 tis. Kč).
Suverénní Black Canyon

Dostihový infoservis Conseq Parku: LADIES DAY 65. Mironet Velká červnová cena, 14. Cena Nory Jeane

Sedmá kapitola letošní sezóny v Conseq Parku Velká Chuchle nabídne tuto neděli osm dostihů a bohatý doprovodný program, který vyvrcholí slavnostním zahájením soutěže Miss léta 2017. Hlavními položkami nabídky budou 65. Mironet Velká červnová cena, hlavní přípravná zkouška pro nejprestižnější klasický dostih roku České derby, a Cena Nory Jeane pro tříleté a starší klisny, dále se uskuteční např. první díl tradičního seriálu Fitmin Cup pro dvouleté české odchovance, dva dostihy mezinárodního čtyřutkání (ČR – SR – Maďarko – Irsko) žákovských jezdců, či speciální dostih Ladies Race, určený výhradně jezdkyním. Celkem je nominováno 73 koní a 31 jezdců, úvodní dostih startuje ve 14 hodin, areál Conseq Parku bude otevřen od 12 hodin.

Stránky