Zpravodajství

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Breeders´Cup, část I.: Rekord dráhy pro koně trenérky-začátečnice (+ videa)


Prvních pět dostihů dnešního programu Breeders´Cupu  nepřineslo žádnou radost evropským účastníkům, zato se v Keenelandu radovali Mongolci, a padl také jeden rekord dráhy. Mimořádně zajímavou zprávou je, že jak mongolský kůň, tak vítěz BC SPrint vyhráli své dostihy bez asistence v Americe obvykle podávaného lasixu.

Josephino čtvrtý v Dubaji

Výborná bilance českých účastníků letošního Racing Carnivalu v Dubaji pokračuje. Po úvodním úspěchu Ponntose se tentokrát v akci představil Josephino a i svěřenec Ingrid Janáčkové Koplíkové dokončil svůj start „za peníze“.  V dostihu Longines Record Collection na 1400metrů o 75000 dolarů se Josephino pod vedením Francouze Thea Bachelota umístil na velmi solidním čtvrtím místě,  když na vítězného Western Symphony ztratil sedm a čtvrt délky. Reprezentant stáje Jany Dufkové na hluboce nasáklé pískové dráze závodiště Meydan vybojoval 3750 dolarů.

Bartoš: Mauricius v Pise neměl velký problém

Třetí ze svých čtyř vítězství v tréninku Josefa Váni mladšího vybojoval bělouš Mauricius na dráze v Pise, a zdá se, že tamní zimní podmínky jsou jeho skutečnou doménou. Letos v sedle  vyměnil Josef Bartoš Pavla Složila, Mauricius si ale s přehledem připsal v Pise další grupový úspěch.  A jak Bartoš konstatuje,  nešlo tentokrát o zvlášť náročnou misi.

Murzabajev i Bartoš vyhráli grupové dostihy

Po vítězném hattricku na minulém mítinku v Pise se tentokrát musel žokej Josef Bartoš spokojit „jen“ s dvěma vyhranými dostihy z tří překážkových testů.  První grupový test tamní sezóny vyhrál svěenec Josefa Váni mladšího Mauricius, který pod Bartošem s převahou šesti délek vyhrál Premio Gran Corsa Siepi di Pisa o 30000 eur. Pro třetí místo zde navíc doběhl Younes trenéra Zdeňka Seménky před další Váňovou akvizicí Peace Garden. Vítězně pro tandem Bartoš-Váňa skončilo i úvodní Premio Chivas Regal na 3500 metrů zásluhou osmiletého Kapjahr. V Pise vítězně bodovala i stáj Dr.

Flightline Koněm roku, v hodnocení vyrovnal Frankela

Hrdina loňské dostihové sezóny Flightline byl v Londýně vyhlášen nejlepším koněm světa za rok 2022.  Mezinárodní federace dostihových autorit na slavnostní večeru udělala oficiální tečku za minulým rokem potvrzením výsledku,  který si mohli všichni turfmani dát dohromady z hodnocení nejlepších koní světa už v průběhu minulého roku.

Svatý Mořic také s Abrams Creekem

I přes dosavadní pramálo zimní charakter letošní zimy jsou ve Svatém Mořici v plném proudy přípravy na letošní ročník tamních ledových dostihů.  Prozatím v únoru pořadatelé počítají s uspořádáním všech tří plánovaných dostihových dnů a pro letošní Velkou cenu Svatého Mořice na 2000 metrůse jim sešlo 24 přihlášek koní chystaných ve Švýcarsku, Německu, Španělsku a Velké Británii. Jméno českých vyzyvatelů i letos mezi přihlášenými chybí, přesto se ale ve Velké  ceně může objevit starý známý.

Stránky