Zpravodajství

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Breeders´Cup, část I.: Rekord dráhy pro koně trenérky-začátečnice (+ videa)


Prvních pět dostihů dnešního programu Breeders´Cupu  nepřineslo žádnou radost evropským účastníkům, zato se v Keenelandu radovali Mongolci, a padl také jeden rekord dráhy. Mimořádně zajímavou zprávou je, že jak mongolský kůň, tak vítěz BC SPrint vyhráli své dostihy bez asistence v Americe obvykle podávaného lasixu.

Wroblewski: Green Rockse nyní láká Auteuil

Svěřenec Grega Wroblewského Green Rocks se dnes podruhé v českém „posezónním“ čase vydal na francouzské závodiště ve Fontainebleau a podruhé na něm vybojoval vítězství. Dnes se tak stalo  v Prix Baron de Waldner na 3600 metrů a zaznamenal při té příležitosti sedmé vítězství z posledních osmi startů. Tentokrát po velké boji  o pouhý krk. Vítěze pro českou stáj I. Porkátová vedl jeden z nejúspěšnějších žokejů francouzské scény James Reveley.

Bartoš: Padesátka asi letos nepadne...

Dvě vítězství v Trevisu, kterými v tomto týdnu vylepšil svou letošní bohatou italskou bilanci trenér Josef Váňa, ze sedla „šéfovala“ jeho jezdecká jednička, Josef Bartoš. Jeho bilance letošního roku se tím podle statistik Jockey Clubu vyšplhala na 44 vyhraných startů. Loni, kdy na Josefu Váňovi vybojoval italský titul, jich přitom získal o jedenáct méně.

Tůma: Další zimní dostihy? Pokud povolí počasí

 

Dvě vítězství ve Francii v minulém týdnu trenéru Pavlu Tůmovi přinesla nepochybně radostné okamžiky, o to více proto, že zásluhou Cheminée se podařilo dobýt i svatostánek francouzských překážek v Auteuil. Ve Dvorcích se ovšem ani po dvojitém francouzském zásahu nespí zimním spánkem a trenér zvažuje, kam se vydá příště. I když je samozřejmě závislý především na počasí…

Japan Cup vyhrál Oisin Murphy (video)

V Tokiu se dnes konal letošní ročník Japan Cupu,  který byl ve všech směrech zvláštní edicí nejbohatšího japonského dostihu: Běželo se totiž poprvé bez jediného zahraničního účastníka a navíc před nejslabší návštěvou. Nutno ovšem poznamenat, že nejslabší návštěva v Japan Cupu znamenala 80,826 návštěvníků, a že Japan Cup vyhrál alespoň zahraniční jezdec – čtyřiadvacetiletý britský šampion letošního roku Oisin Murphy.

Murphy vedl k vítězství Suave Richarda, který  se letos umístil na třetím místě v Dubai Sheema Classic a jehož majitelé v příštím roce chtějí s tímto koně startovat také na evropské scéně. Britský šampion se přitom do sedla tohoto koně dostal tak trochu dílem náhody, neboť původně měl v Japan Cupu  jezdit druhého favorita Curren Bouquetd'or,  který nakonec skončil na druhém místě se ztrátou tři čtvrtě délky. Murphy ale nebyl schopen na tříletého Curren Bouquetd'or, a tak nakonec musel jezdit pozdějšího vítěze. Favorizovaný Rey de Oro s Williamem Buickem dokončil jedenáctý

Váňa ml.: Takový rok bude těžké zopakovat

V úterý v Trevisu získal Josef Váňa mladší své padesáté trenérské vítězství. To bylo  pro něj zároveň dosažením padesátky v letošním roce,  a splněním posledního z cílů, které si pro letošní sezónu vytkl.  Jím trénovaní koně skutečně povyhrávali padesát dostihů a na konto  majitele zapsali více než půl milionu eur, což jsou údaje, s jakými se v českém  turfu často nepotkáme.  Po úspěších v Gran Premiu, Velké pardubické či trenérském českém šampionátu je tak u Váňů opět co slavit.

Janáček: Ve Španělsku bude boj až do konce

Tři vítězství ma náskok aktuálně v čele  španělského rovinového šampionátu jezdců Václav Janáček na průběžně druhého muže pořadí Ricarda Sousu. Pětinásobný španělský šampion z minulých let tak dotáhl v posledních týdnech hrozivou ztrátu a zdá se, že ve Španělsku se bude  i letos bojovat o šampionát až do posledních mítinků sezóny. 

Stránky