Zpravodajství

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Breeders´Cup, část I.: Rekord dráhy pro koně trenérky-začátečnice (+ videa)


Prvních pět dostihů dnešního programu Breeders´Cupu  nepřineslo žádnou radost evropským účastníkům, zato se v Keenelandu radovali Mongolci, a padl také jeden rekord dráhy. Mimořádně zajímavou zprávou je, že jak mongolský kůň, tak vítěz BC SPrint vyhráli své dostihy bez asistence v Americe obvykle podávaného lasixu.

Češi v cizině: Páté místo v Auteuil

Páté místo Lord Dragona v dostihu na proutěné překážky  na 3600 metrů je nejlepším výsledkem z trojice startů svěřenců Josefa Váni mladšího vedených Josefem Bartošem na dostihové dráze v Auteuil. Pětiletý valach Scuderie Aichner si zapsal 3100 eur dotace a dostih dokončil s odstupem 13 délek  na vítěze. Sternkranz, který letos už ve Francii bodoval, zůstal tentokrát v handicapu na 4400 metrů na osmém místě jednu příčku za dotovanými pozicemi

Dostihový den v německém Dortmundu nakonec nabídl sedm dostihů z původně plánovaných osmi. V Německu byly krátce před víkendem upraveny regule o očkování v souvislosti s novou vlnou nákazy  herpes, která  zabrzdila jezdecké soutěže v Evropě.  Úřadující německý šampion Bajuržan Murzabajev ani dnes v Dortmundu nezaznamenal žádné vítězství a musí si tedy na jediném německém all-weather závodišti počkat na příští dostihový den.

Madridu se představil v rámci dnešního mítinku po návratu ze Spojených arabských emirátů také žokej Václav Janáček, ani ve Španělsku se ale dnes úřadující šampion vítězně netrefil. Janáček byl dnes nejlépe druhý v sedle Pelliquera v 1800 m dlouhém handicapu

Laldann vyhrál v Trevisu a překonal dva miliony

Dostihový mítink v italském Trevisu se tentokrát dočkal českého vítězství. V rámci sobotních dostihů Hlavní překážkový dostih odpoledne, STEEPLE-CHASES DI TREVISO (3500 m, 25000 Eur), vyhrál svěřenec Josefa Váni mladšího Laldann, kterého vedl Pavel Složil mladší. Šest délek chybělo z druhého místa Avestan, spolufavorizovaný Saint Joseph se musel spokojit s pátým místem. V rámci dostihů v Trevisu šlo dnes o jediné české vítězství, když  v rámcovém programu vybojovali třetí místa ještě Peintre Elusif a na rovině Ventura Bounty. Laldann už letos zaznamenal jedno vítězství v Pise a dnešním triumfem se mu podařilo překonat hranici dvou milionů korun na vydělaných dostihových cenách. Celkem v kariéře zaznamenal šest vítězných startů na drahách v Milánu, Meranu, Pise a nyní v Trevisu

Trenér Elliot na rok suspendován

Trenér dvojnásobného vítěze Velké národní Tiger Rolla Gordon Elliot si vyslechl ortel irské dostihové autority. Za fotografii, ve které figuroval na mrtvém koni, nesmí jeden rok vykonávat svou práci a musí zaplatit pokutu 15000 eur.  Elliot už potvrdil, že se proti tomuto rozhodnutí nebude odvolávat a že je přijímá.

Mishriff vynechá Dubai World Cup

Vítěz Saudi Cupu Mishriff nebude obhajovat svou pozici vítěze nad americkou elitou na dubajském Meydanu. V rámci mítinku Dubai World Cupu totiž hrdina nejbohatšího dostihu planety nenastoupí do hlavního dostihu, ale představí se „jen“ na travnaté dráze v rámci Dubai Sheema Classic.   2400 metrů dlouhý test je druhým nejbohatším dostihem dubajského mítinku s dotací pěti milionů dolarů a pro Mishriffa by účast v něm znamenala první start na distanci 2400 metrů Dosud nejdelším dostihem, který absolvoval, bylo vítězné francouzské derby, které se v Chantilly koná na trati 2100 metrů.   Mishriff v dlouhodobých sázkách nyní opustil pozici předběžného favorita pro Dubai World Cup a přesunul se do pozice favorita pro Sheema Classic.

Z Deauville s umístěním

Čtvrté místo šestiletého valacha Billabong Cat stáje Leram bylo dnes v Deauville nejlepším umístěním v rámci čtveřice startů svěřenců Václava Luky vedených Bajuržanem Murzabajevem.  Billabong Cat absolvoval v českém tréninku druhý start po loňské účasti ve Vichy, dnes si na trati 1500 metrů zapsal dotaci 1800 eur.

Liverpool bez Tiger Rolla. A co Cheltenham?

Tiger Roll se definitivně nezúčastní letošní Velké národní steeplechase a nebude se tak pokoušet o to, aby jako první kůň historie napodobil Red Ruma a ikonický dostih v Liverpoolu vyhrál třikrát.  V prohlášení majitele pod hlavičkou  Gigginstown Stud s uvádí, že o škrtnutí fenoména posledních dvou konaných ročníků (2018 a 2019) rozhodla nefér stanovená váha, kterou Tiger Rollovi přidělil britský handicaper.

Stránky