Zpravodajství

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Breeders´Cup, část I.: Rekord dráhy pro koně trenérky-začátečnice (+ videa)


Prvních pět dostihů dnešního programu Breeders´Cupu  nepřineslo žádnou radost evropským účastníkům, zato se v Keenelandu radovali Mongolci, a padl také jeden rekord dráhy. Mimořádně zajímavou zprávou je, že jak mongolský kůň, tak vítěz BC SPrint vyhráli své dostihy bez asistence v Americe obvykle podávaného lasixu.

Vendula Korečková: Dochází mi to v podstatě až teď

Trénuje teprve třetím rokem a na rozdíl od některých svých kolegů, kteří na derby-úspěch čekají mnoho let, ona už na svém kontě jeden má. Je čerstvý, pochází z Bratislavy a postarala se o něj zástupkyně bílo-růžových barev podnikatele Františka Rozy, klisna jménem Francis Gold. V sedle s Petrem Foretem nedala soupeřům šanci a zvítězila lehce o 2 a ¾ délky ve Slovenském derby, čímž potěšila nejen svou trenérku Vendulu Korečkovou, ale i její čistě dámský tým, který se v Lysé nad Labem podílí na přípravě patnáctky koní…

Luka: You Just Rock potřeboval čas. Zlepší se ve Varech?

Největší tuzemský dostih nadcházejícího  víkendu pod názvem Cena 95. MĚSTA KARLOVY VARY 125 leté výročí dostihového závodiště nalákal na start 2000 metrů dlouhé trati půltucet uchazečů. Nechybí mezi nimi majitel druhých míst z loňského českého i slovenského derby You Just Rock, který je ale letos spíše stínem koně, kterému loni blízce unikly obě největší středoevropské klasiky…

Hongkong: Obrat sázek mírně klesl

Dostihová velmoc v Hongkongu  ukončila o víkendu sezónu 2023-2024 a po 831 dostizích došlo k vyhlášení tamních šampionátů. Po málo vídaném výkonu v rámci posledního odpoledne, které mu přineslo šest vítězství, obhájil mezi žokeji titul Australan Zac Purton, který si zapsal už sedmý šampionský titul na jihovýchodě Asie. Mezi trenéry si nečekaně titul zapsal Francis Lui, jenž v rámci posledního odpoledne zapsal čtyři vítězné starty.

Německý "hattrick" Storm Kodi? Je to kvalitní klisna...

Trenér Jiří Brož má na letošním kontě šest vítězných startů. Čtyři z nich pocházejí z Německa, dva z českých drah.  Nejzdatněji mu přitom k vítězným číslům letos zatím pomáhá pětiletá Storm Kodi, která letos třikrát vyjela ke startům na německých drahách, a třikrát ve svých startech zvítězila.  V přehledu kariéry má ale místo hattricku z těchto vítězství zapsána jen dvě, to druhé si zapsala v sobotu po velkém boji v Magdeburku.  Obě pod vedením Tomáše Romana (na snímku)

Foret: Francis Gold měla derby bez problémů

Že Slovenské derby vyhraje host z České republiky, to se v Bratislavě o víkendu celkem předpokládalo. Že se tím vítězným hostem stane právě Francis Gold,  na to by si však vsadil málokdo.  Podle sázkových kvót měla totiž mít z českých nájezdníků nejmenší šance, a přece to byla právě ona, kdo jako jediný udolal domácího outsidera Hájka a tempo obstarávající Ninnu Best. Žokej Petr Foret tak v barvách stáje OZ Roza s.r.o. oslavil své třetí derby-vítězství kariéry, a  pro trenérku Vendulu Korečkovou znamenal úspěch v derby teprve šestý plný zásah v její  trenérské kariéře.

Stránky