Zpravodajství

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Breeders´Cup, část I.: Rekord dráhy pro koně trenérky-začátečnice (+ videa)


Prvních pět dostihů dnešního programu Breeders´Cupu  nepřineslo žádnou radost evropským účastníkům, zato se v Keenelandu radovali Mongolci, a padl také jeden rekord dráhy. Mimořádně zajímavou zprávou je, že jak mongolský kůň, tak vítěz BC SPrint vyhráli své dostihy bez asistence v Americe obvykle podávaného lasixu.

Wroblewski:Když by derby nevyšlo, Gangster zkusí překážky

 

Amazing Gangster vyhrál v pražské Chuchli v rámci rozjezdu letošní sezóny Michalův memoriál a hodně nahlas se hovořilo o tom, že jde pravděpodobně o jeho poslední rovinový start. Kůň, který působil nezvladatelným dojmem, ale poté vytěžil výborné druhé místo z klasické Velké jarní ceny a nyní míří i na start tříletého vrcholu při Českém derby.  A to celé za situace, kdy v něm jeho trenér stáje vidí velký překážkový talent.

R. Holčák: Kdo je nejlepší v Karlovicích? Uvidíme při derby!

Stáj Monte Negro už má pocity vítězství v derby z minulých let dobře vyzkoušené, a přesto, že modrobílé barvy v posledních letech na nejvyšším stupínku přenechaly místo na slunci konkurentům, v letošním roce  se  ale prostřednictvím Pacific Hilla opět hlásí s atakem na pozice nejvyšší. V pohledu sázkové kanceláře je svěřenec Radka Holčáka jedním ze spolufavoritů pro sobotní vrchol české sezóny, a přesto, že v červnové předzkoušce nestačil na vítězného Angkor Wata, ze všech indikací je jasné, že může mířit hodně vysoko…

Minařík: Angkor Wat je dobrou šancí

 

V roce 2016 přivedl Filip Minařík hrdinu Velké červnové ceny Timekeepera k devátému místu v Českém derby. O  tři roky později bude nejúspěšnější český žokej historie v sedle dalšího vítěze Velké červnové a dalšího svěřence Josefa Váni. V sedle Angkor Wata se pokusí na závodišti, kde absolvoval své jezdecké začátky, dobýt vytouženou modrou stuhu s vědomím všech specifik, která dostih jménem derby přináší.

Subway Dancer: Royal Ascot ne, dál se uvidí

Český Kůň roku 2018 Subway Dancer se v letošním roce nepodívá na mítink Royal Ascot tak, jak bylo původně v plánu, a  zápolení nejlepších koní na kontinentu bude jeho realizační tým sledovat jen z povzdálí. Trenér Zdeno Koplík vysvětluje, že jeho svěřenec v letošním roce  neměl v předpokládané přípravě na růžích ustláno,  a jeho další plány nejsou ještě úplně dané.

Tůma: "pozlacený" Northerly Wind je po Pardubicích v pořádku

 

Úspěch Northerly Winda v pardubickém Zlatém poháru trenér Pavel Tůma uzavřel slovy, že se uvidí, jak na tom kůň bude po dostihu. Nyní je ale ve středisku ve Dvorech nejnovější člen rodiny českých dostihových milionářů v pořádku, a tak může trenér definitivně zhodnotit nepříliš očekávané vítězství pozitivně, i když o dalších plánech pozlaceného Northerly Winda prozatím ještě úplně jasno ani on nemá…

Luka: Zock má pražský blok?

 Nečekaným, ale jistým vítězem mostecké Ceny Jezdectví se v neděli stal reprezentant stáje Joly Zock. Zimní favorit zpřed tří let si na dráze, kde dosud zapsal největší úspěch kariéry, zapsal další jedničkové vítězství a pod Davidem Liškou přesvědčil, že zdaleka nepatří do starého železa. O tom je ostatně přesvědčen i trenér Václav Luka.

Stránky