Zpravodajství

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Breeders´Cup, část I.: Rekord dráhy pro koně trenérky-začátečnice (+ videa)


Prvních pět dostihů dnešního programu Breeders´Cupu  nepřineslo žádnou radost evropským účastníkům, zato se v Keenelandu radovali Mongolci, a padl také jeden rekord dráhy. Mimořádně zajímavou zprávou je, že jak mongolský kůň, tak vítěz BC SPrint vyhráli své dostihy bez asistence v Americe obvykle podávaného lasixu.

Vítěz Saudi Cupu: Překvapení z Nového Mexika

Že vyhraje letošní Saudi Cup americký kůň, to se jevilo jako poměrně pravděpodobné, že se ale nebude po nejbohatším dostihu světa roku 2024 skloňovat ani jméno National Treasure, ani White Abarrio, to ale čekal málokdo. Šestiletý Senor Buscador se ale dočkal svého revanše za předchozí porážky se všemi přítomnými americkým soupeři v minulých dostizích, a stal se nejbohatším koněm historie státu Nové Mexiko.

Druhé vítězství Shahbandara na Riviéře, dva úspěchy v Trevisu

Čtyřletý Shahbandar, vítěz zářijového Millionu ve Velké Chuchli, je na závodišti v Cagnes sur Mer ve skvělé formě. Sedmý únorový den vyhrál dostih Quinté na 1500 metrů a v neděli 25. února vyhrál na stejné distanci dostih classe 2, když měl v sedle opět Theo Bachelota.

Rijád: Jak povede vítězku Českého derby Flavien Prat?

 Už třetí česká účast v Saudi International Handicapu se stane realitou v sobotu odpoledne. Start čtyřleté Abhy, vítězky loňského Českého derby, je v Saúdské Arábii nachystán a tým kolem klisny v čele s Ingrid Janáčkovou Koplíkovou se těší na utkání s koňmi z šesti zemí.  Abha nastupuje na start jako jediná klisna a ponese nejnižší váhu ze všech účastníků.

Stránky