Zpravodajství

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Breeders´Cup, část I.: Rekord dráhy pro koně trenérky-začátečnice (+ videa)


Prvních pět dostihů dnešního programu Breeders´Cupu  nepřineslo žádnou radost evropským účastníkům, zato se v Keenelandu radovali Mongolci, a padl také jeden rekord dráhy. Mimořádně zajímavou zprávou je, že jak mongolský kůň, tak vítěz BC SPrint vyhráli své dostihy bez asistence v Americe obvykle podávaného lasixu.

Nieslanik: Dettori si s Ponntosem dobře rozumí

      Triumf  koně v českém tréninku na evropské grupové scéně je událostí, která se neděje každý den, ba ani každý rok. Vítězství Ponntose ze stáje Evy Nieslanikové  v pařížské nedělní  Prix de Saint-Georges (gr.3) na 1000 metrů se nesporně zařadilo do historie, a to písmem o to výraznějším, že českého vyslance vedla v Longchamp k triumfu největší současná osobnost evropských dostihů, Lanfranco Dettori.

Velká Chuchle: VJC pro českého odchovance Zamica

Nedělní odpoledne v Chuchle Aréně Praha přineslo jeden z vrcholů úvodní části letošní dostihové sezóny – 101. ročník první části letošní klasické Trojkoruny Velké jarní ceny tentokrát pod patronátem investiční společnosti Conseq a v konkurenci třinácti importovaných koní se prosadil jeden z dvojice reprezentantů českého chovu v tomto dostihu, nebyl to však „oficiální“ loňský zimní favorit a nejlepší dvouletý hřebec uplynulé sezóny Red Coral, který loňskou formu bohužel zatím marně hledá, nýbrž „pražský“ zimní favorit Zamico (ž. Zatloukal), kterého jeho trenér Allan Petrlík v pičíně připravuje pro stáj Rabbit Trhový Štěpánov jeho chovatele Zdeňka Jandejska.

Jandejsek: Zamico připomněl hrdiny Slovenského derby

Emotivní momenty prožil tým stáje Rabbit Trhový Štěpánov v neděli po prvním dostihu české klasické Trojkoruny. Suverénní triumf podceňovaného Zamica rozjásal  příznivce českého chovu, pro majitele stáje Zdeňka Jandejska ale emotivní momenty  rozezněly i speciální podtón, hrdina nedělného testu je totiž synem jím vlastněné vítězky českého oaks Rabbit Zamindar.

Pozvánka na víkend: Slušovický předkrm a nedělní klasické menu

Na nadcházející víkend jsou připraveny dva dostihové dny – v sobotu bude letošní druhého odpoledne hostit centrální moravské závodiště ve Slušovicích, kde bude hlavním bodem programu dvojková steeplechase Cena moravských podnikatelů, zatímco v neděli se v Chuchle Aréně Praha uskuteční jeden z vrcholů první poloviny tuzemské sezóny – 101. ročník Velké jarní ceny, první části klasické Trojkoruny.

Seménka: Další klasika,další umístění?

Stejně jako před týdnem do Mostu, i tentokrát do Prahy pojede trenér Zdeněk Seménka s ambicí uspět v klasickém dostihu. Poté, co z Mostu přivezla jeho svěřenkyně Dally Top druhé místo, se pokusí o další úspěch ve Velké jarní ceně s hřebcem Like Magic, který se dosud českému dostihovému publiku nepředstavil.  A přece by nebylo radno nad jeho ambicemi ohrnovat nos.

Stránky