Zpravodajství

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Breeders´Cup, část I.: Rekord dráhy pro koně trenérky-začátečnice (+ videa)


Prvních pět dostihů dnešního programu Breeders´Cupu  nepřineslo žádnou radost evropským účastníkům, zato se v Keenelandu radovali Mongolci, a padl také jeden rekord dráhy. Mimořádně zajímavou zprávou je, že jak mongolský kůň, tak vítěz BC SPrint vyhráli své dostihy bez asistence v Americe obvykle podávaného lasixu.

Lukášek: Pohár žokejů je bez Soumillona otevřený

Česká sestava v Evropském poháru žokejů – Tomáš Lukášek, Jan Rája, Jan Verner i Adam Florian – v souvislosti s nedělním mítinkem po odstoupení Christopha Soumillona  určitě není bez šancí výrazně do pořadí žokejů promluvit. Svou šanci si tu uvědomuje i současný leader tuzemského šampionátu Tomáš Lukášek.

Olehla: Porazit Ignacia Reillyho se Soumillonem? To je hodně těžké

Parádní pražský dostihový víkend, který bude vyvrcholením tuzemské rovinové sezóny, nabídne samozřejmě  největší hvězdy v souvislosti s bošovickým týmem: Christophe Soumillon mezi žokeji a Ignacius Reilly mezi koňskými účastníky ze zbytku „pole“ vyčnívají, ovšem nikdo nemůže podceňovat ani jejich soupeře, kteří si dělají zálusk na překvapení na úkor favoritů.  Hned několik koní s vysokými ambicemi pocestuje do Prahy ze Zhoře, a reprezentanty stáje DS Pegas v sobotu přijede ze Španělska jezdecky posílit také žokej Václav Janáček.   S jakými ambicemi kvartet svých svěřenců poveze do Prahy trenér Čestmír Olehla?

Luka: Letošní zimní královna je o něco lepší než loňská

Na trůn mezi českými dvouletými se v Karlových Varech vrátila reprezentantka barev stáje Leram Muguruza.   Vzájemný poměr výsledků s druhou elitní představitelkou ročníku, Gianninou, upravila v Ceně zimní královny na 2:1  a vrátila soupeřce  porážku na dráze, kde její výkon minule vyzněl poněkud jalově.  Žokej Jiří Chaloupka v jejím sedle oslavil první vítězství na scéně nejvyšší kategorie po dvou letech a jednom měsíci….

Muguruza zpět na trůnu. Po roce vyhrál Šavujev, premiérově Matyáš Luka

Hrdinka chuchelské Simsonovy ceny Muguruza v Karlových Varech po porážce z Ceny Masise opět našla vítěznou formu a vrátila své minulé přemožitelce Giannině  porážku v Ceně zimní královny. Největší český dostih dvouletých klisen tak  po loňském úspěchu Fragy opět zapsala na své konto  reprezentantka bošovické centrály Václava Luky mladšího, kterou tentokrát k nečekanému triumfu dovedl žokej Jiří Chaloupka.

Kratochvíl v Meranu získal double

PO hattricku dnes v Meranu sahal žokej Jan Kratochvíl, nakonec ale se svěřenci Josefa Váni staršího získal „jen“ dvě vítězství a jedno druhé místo.  Triumfovat se mu postupně v Itálii podařilo v sedlech  Natama stáje Tania – Váňa (Siepi na 3000 metrů o 15000 eur) a Almost Human stáje Jokr Váňa v cross country na 4100 metrů o 11000 eur. Druhé místo na Kratochvíla zbylo v sedle Theresie na proutěných překážkách pro tříleté, i tak si ale Jan Kratichvíl v Meranu užil jedno z nejúspěšnějších odpolední

The meeting at Prague Velká Chuchle on Sunday October 4th has been cancelled

TMM, organizers of events at Prague Velká Chuchle racecourse, have announced the cancellation of the meeting scheduled for Sunday, October 4th. The reasons given were lack of available funding due to the coronavirus situation, and a desire to concentrate available funding on the major meeting on Sunday, October 25th, when the feature race will be the Czech St Leger.   

Stránky