Zpravodajství

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Breeders´Cup, část I.: Rekord dráhy pro koně trenérky-začátečnice (+ videa)


Prvních pět dostihů dnešního programu Breeders´Cupu  nepřineslo žádnou radost evropským účastníkům, zato se v Keenelandu radovali Mongolci, a padl také jeden rekord dráhy. Mimořádně zajímavou zprávou je, že jak mongolský kůň, tak vítěz BC SPrint vyhráli své dostihy bez asistence v Americe obvykle podávaného lasixu.

Holčák: Mr. Righta čeká několik kvalitních soupeřů

 

Českomoravskou cenu na 1400 metrech v loňském roce na mosteckém hipodromu vyhrál Mr. Right. Stejný kůň je jejím favoritem i v letošní edici, kdy se do jeho sedla poprvé vyhoupne o šampionský titul usilující Jan Verner. A trenér František Holčák doufá, že si s jeho svěřencem porozumí stejně jako loni Václav Janáček….

Luka: Královna zimní favoritkou? Proti může být dráha...

 

Velké double západočeských dostihů pro dvouleté se na mosteckém hipodromu pokusí  získat Fraga.  Reprezentantka stáje Leram a úřadující Zimní královna  Ceně zimního favorita bude horkou kandidátkou na vítězství poté, co na startu absentují někteří další špičkoví dvouletci v čele s hrdinou Gerschova memoriálu Ratem.  Jestli tuto pozici splní, to bude podle trenéra Václava Luky záležet zřejmě především na tom, jak si porozumí se specifickou mosteckou dráhou…

Tůma: Po Pardubicích myslí na Most

Loňský vítěz a letošní favorit Velké pardubické – Tzigane du Berlais – se po pádu na Taxisu naštěstí vrátil domů bez zdravotních problémů a podle trenéra Pavla Tůmy se pomalu může chystat na příští – snad lepší – ročník. Už na neděli ovšem Tůma ve Dvorech chystá účastníka mostecké Ceny zimního favorita, byť tentokrát favoritem rozhodně není…

Enable zůstane v tréninku i jako šestiletá

Tajné přání většiny světových turfmanů se vyplnilo.  Nejlepší kůň světa  v letošním roce se (prozatím) neloučí s kariérou porážkou. Pětiletá Enable, jejíž vítězná série skončila v Ceně Vítězného oblouku, se představí v dostizích i jako šestiletá.  Nečekanou novinku potvrdil její trenér John Gosden, žádné dostihové cíle ale nebyly momentálně jmenovány. Enable  se s největší pravděpodobností pokusí získat svůj třetí Oblouk a dá se čekat, že k tomuto cíli bude směřována celá její šestiletá kampaň.  Arc bude v příštím roce slavit stoleté výročí a klisna, která vyhrála dvanáct z posledních třinácti startů, by mezi jeho účastníky nepochybně byla ozdobou.

Vítek: Chicname Velkou mohl vyhrát

Trenér Pavel Vítek navázal na rodinnou tradici a získal umístění ve Velké pardubické.  Konkrétně třetí místo, a to s koněm, kterého tipoval před startem Velké na  nejvyšší pozice málokdo. Jeho Chicname de Cotte  se ale ukázal jako velmi kvalitní bojovník  přesto, že nastupoval na start se sázkovou eventuálkou 1770:10 a podle sázkařů byl vůbec největším outsiderem. Pavel Vítek samozřejmě názor sázkové veřejnosti nesdílel.

Trojnásobný vítěz Velké Bartoš: Sparťan s pohárem od Slavie

 

Josef Bartoš potřetí vyhrál Velkou pardubickou. S Theophilem se na triumf pořádně nadřel, nakonec jím ale uzavřel výsledkově nejlepších čtrnáct dní svého jezdeckého života.  Den poté  jsme s úřadujícím vítězem Velké, Gran Premia a italským šampionem hovořili také o tom, jak se cítí Sparťan vyznamenaný Slavií (byť pojišťovnou) i o otázce kdy a jak hodlá  zaútočit na metu tisíce vyhraných dostihů.

Stránky