Zpravodajství

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Breeders´Cup, část I.: Rekord dráhy pro koně trenérky-začátečnice (+ videa)


Prvních pět dostihů dnešního programu Breeders´Cupu  nepřineslo žádnou radost evropským účastníkům, zato se v Keenelandu radovali Mongolci, a padl také jeden rekord dráhy. Mimořádně zajímavou zprávou je, že jak mongolský kůň, tak vítěz BC SPrint vyhráli své dostihy bez asistence v Americe obvykle podávaného lasixu.

Merano: Vítězství pro Hidden Flame

Jediné české vítězství v Meranu se dnes zrodilo na rovině. Hned na úvod odpoledne tam vyhrál Hidden Flame, který pod Federiocem Bossou vyhrál Premio Turistica Tirolo na 1600 metrů.  Překážky se v Meranu dnes soustředily na proutěnkářskou dráhu a na té si vedla v  Premio Raiffeisenkasse Tirol nejlépe slovenská Meny Bay pod svým trenérem Jaroslavem Brečkou, která porazila české favority v pořadí Noble House – Notti Magiche – Aztek. Posledním českým vítězem z Merana na skocích tak zůstává ze čtvrtka L´Estran, který tam udolala Al Bustana, Duszigrosze i hrdinu pardubického Zlatého poháru Northerly Wind

Cena Masise: Barthesa nadále bez porážky

Svěřenkyně Heleny Vocáskové Barthesa dnes v Karlových Varech potvrdila svou převahu nad českým dvouletým ročníkem. Potřetí se reprezentantka barev Statku Blata Český Ráj postavila na start, a potřetí se radovala z jistého vítězství. Spokojen mohl být i trenér Miroslav Nieslanik, jehož svěřenci se seřadili na druhém a čtvrtém místě v pořadí Archird-Maverana. Třetí místo a progres proti minulému startu předvedl Torero trenéra Šavujeva, do jehož sedla přijel hostovat Martin Laube.

Germič: Do "Masisky" pro dvě umístění?

S tandemem svých svěřenkyň půjde do nedělního Gerschova memoriálu na karlovarském závodišti trenér Karel Germič. Poprvé se mezi „lepší společnost“ podívá vítězka z Lysé nad Labem Ambra a doplní tak druhou z pražské Simsonovy ceny Milušku Ex Meggle. S jakými představami svůj tandem Karel Germič na start do Karlových Varů poveze?

Netolice: Gejzir uzavřel hattrick

S radostí budou na dnešní dostihový den v Netolicích vzpomínat amatérky Tereza Jedličková a Kateřina Kuntová, oběma totiž přinesl jejich první životní dostihové vítězství. V hlavním dostihu, překážkové Velké ceně Netolic, zkompletoval letní vítězný hattrick dvanáctiletý Gejzir, tentokrát vedený Michalem Kubíkem.

P. Feldstein: Zemřel náš kamarád Míla Mertha

V pátek 9. srpna 2019 podlehl v nemocnici Na Bulovce zápalu plic Miodrag Mertha. Bylo mu 78 let. Míla, jak mu všichni jeho přátelé a kamarádi, mezi které jsem měl tu čest patřit i já, byl náš první televizní komentátor, který dostihům skutečně rozuměl, miloval je a žil jimi, a který pro jejich popularizaci udělal tolik jako snad nikdo před ním. Dlouhá léta se jim věnoval nejprve v Československé, respektive České televizi, a v závěru své profesní kariéry také na Nově. A to nejen za mikrofonem, ale i v zázemí sportovních redakcí jako dramaturg.

Minařík úspěšný v Shergar Cupu

Velké pocty se dostalo českému turfu při tradičním sobotní Shergar Cupu v britském Ascotu. Filip Minařík se stal členem týmu evropských žokejů, který v tradičním měření s domácími žokeji,  „zbytkem světa“ a týmem žen v sedle letos získal druhé místo.  V hodnocení jednotlivců v průběhu odpoledne Minařík dokončil soutěž na velmi dobrém třetím místě. Nejúspěšnější český žokej v historii byl prvním Čechem, který se při Shergar Cupu představil.

Stránky