Zpravodajství

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Breeders´Cup, část I.: Rekord dráhy pro koně trenérky-začátečnice (+ videa)


Prvních pět dostihů dnešního programu Breeders´Cupu  nepřineslo žádnou radost evropským účastníkům, zato se v Keenelandu radovali Mongolci, a padl také jeden rekord dráhy. Mimořádně zajímavou zprávou je, že jak mongolský kůň, tak vítěz BC SPrint vyhráli své dostihy bez asistence v Americe obvykle podávaného lasixu.

Německá double Korpase i Minaříka

Na německých drahách se dnes dařilo zavedeným „českým firmám“. Jan Korpas, který ještě před sedmi lety vedl Bremen Plana ve Velké pardubické, oslavil vítězný trenérský double při velikonočních dostizích v Hannoveru. Jeho Dantos dokonce pod Mircem Sannou vyhrál tamní Cup der Privatbank ODDO BHF na 2000 metrů se sázkovou  eventuálkou více než 20:1. Druhé vítězství se Zaphiras Adventure mu navíc pomohl realizovat český žokej Martin Laube. Jeho kolega Filip Minařík zase zaznamenal vítězný double na úvod dostihového odpoledne v Kolíně nad Rýnem a po návratu z Japonska se už propracoval do aktuální první desítky pořadí německého šampionátu

Amazing Gangster: Vítěz "Michala" místo klasiky na skoky?

Vítěz chuchelského Michalova memoriálu často bývá označován za koně, s kterým je nutno vážně počítat  pro úvahy o klasické Velké jarní ceně. Po letošním, jubilejním třicátém „Michalovi“, však nezní otázka, zda jeho vítěz bude pro „Jarní“ favoritem, ale zda ji vůbec poběží. Ani jeho trenér Greg Wroblewski na tento rébus neznal v pondělí odpoledne uspokojivou odpověď.

Žokej Cohen: 60 dní za udeření jiného jezdce...

Šedesát dostihových dní si nezajezdí americký žokej David Cohen. Exemplární trest mu vyměřili stevardi na závodišti Hot Springs v Arkansasu, kde Cohen podle jejich výkladu úmyslně  bičem zasáhl dalšího žokeje Edgara Moralese. Cohen se bránil, že ke kontaktu došlo neúmyslně a že neměl žádný úmysl druhého jezdce zasáhnout,  podle rozhodčích ale incident zavinil a jednal úmyslně. Jeden z nejtvrdších trestů v arkansaských dostizích  můžete posoudit sami.

Šavujev: Torque Powera v "Michalovi" čeká vyrovnaná konkurence

 

Bohatý velikonoční program na českých dostihových drahách se přesuinuje mezi Lysou nad Labem, Kolesy a pražskou Chuchlí. Tam pondělní pomlázka vrcholí tradičním Memoriálem profesora Michala, 1400 m dlouhým testem tříletých hřebců, s kterými se vesměs počítá do Velké jarní ceny. Na první dostih letošní Trojkoruny dvojitě zbrojí i trenér Arslangurej Šavujev, jehož svěřenci se slušnými výkony prezentovali už při letošní dostihové premiéře. Do „Michala“ půjde v roli sázkového spolufavorita  letos už jednou vítězný Torque Power.

Ženy známých mužů – Marie Piterková

Seriál představující drahé polovičky známých mužů dostihového sportu se vrací! Novou edici odstartujeme stylově, a to přítelkyní úřadujícího překážkového šampiona Sertashe Ferhanova. Tou je rodačka z Kadaně, absolventka obchodní akademie a také Střední školy dostihového sportu a jezdectví Marie Piterková. Na první pohled křehká rusovláska, která v únoru oslavila pětadvacetiny, aktuálně pracuje ve Francii a má spoustu různorodých zájmů. Nejen o nich, ale především o společném soužití se sympatickým „Serťou“, jsme si povídaly.

Stránky