Zpravodajství

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Breeders´Cup, část I.: Rekord dráhy pro koně trenérky-začátečnice (+ videa)


Prvních pět dostihů dnešního programu Breeders´Cupu  nepřineslo žádnou radost evropským účastníkům, zato se v Keenelandu radovali Mongolci, a padl také jeden rekord dráhy. Mimořádně zajímavou zprávou je, že jak mongolský kůň, tak vítěz BC SPrint vyhráli své dostihy bez asistence v Americe obvykle podávaného lasixu.

Sv. Mořic: O ledový vrchol není zájem

 

Zklamání zavládlo ve Švýcarsku po uzávěrce přihlášek pro příští ročník Velké ceny Svatého Mořice. 2000 metrů dlouhý dostih o 111 111 franků už tradičně neláká žádné české účastníky, letošní počet přihlášek je ale dvakrát nižší než v minulém roce a to je pro pořadatele velmi nepříjemná zpráva.   Zejména ve Francii  podstatně klesl zájem o největší ledový dostih světa a místo loňských 13 přihlášek letos z Francie přišly jen dvě.  Celkem je přihlášených 15 koní,  z toho tři z Německa a dva z Velké Británie, zbytek zájemců o dostih, konaný 17. Února, pochází z domácích stájí

V Hongkongu vládli domácí /video(

Velmi neúspěšné vystoupení  má za sebou evropská reprezentace na letošním mítinku při Hong Kong International Races. Ty tam jsou doby, kdy Evropané ve všech čtyřech dostizích programu tamního  mítinku mívali nějaké naděje, v letošních roce ale neuspěli ani v tradičně úspěšné Hong Kong Vase na 2400 metrů, Všechny tři kratší testy na závodišti, které hostilo jezdecké soutěže pekingské olympiády, potvrdily marnost evropských snah…

Popelka: Spokojenost s italským loučením

Netradičně až do prosince protáhl dvěma svým svěřencům letošní sezónu i trenér Stanislav Popelka. Tandem jeho svěřenců Čáriray a Dangerous Gleam se v pondělí představil na dráze v italském Trevisu, a druhým a třetím místem rozhodně nezklamal. Stanislav Popelka po posledním letošním startu svých svěřenců tak mohl bilancovat s mírnou spokojeností. A proč mírnou?

Wroblewski: Smolař Neo se našel na písku

Trenér Greg Wrobewski vyhrál osmého dubna Gomba handicap a jistě netušil, že zásluhou Master of Golda zapsal své poslední letošní tuzemské vítězství. Přesto ale nebyla ani letošní sezóna z pohledu jeho svěřenců neúspěšná,  slušný počet vítězství totiž vozil ze zahraničí. To (zatím) poslední obstaral pětiletý Neo na pískové dráze v německém Dortmundu po triumfu o lehkých jedenáct délek. Výsledek, který byl šokem pro německé sázkaře, přišel poté, co stejný kůň předtím v Německu zapsal dvě poslední místa.  Jak se tak velkou změnu povedlo zařídit?

Změna na pozici generálního partnera Velké pardubické

Změna na pozici generálního partnera Velké pardubické. Otevírá se příležitost pro nová partnerství.

Pardubice, 23. listopadu 2018 – Jedno z nejdelších partnerství českého sportu končí. Po čtvrt století trvající spolupráci nastal čas na změnu. Česká pojišťovna, generální partner nejtěžšího a nejstaršího dostihu kontinentální Evropy – Velké pardubické, se rozhodla dát příležitost jiným společnostem podílet se na rozvoji dostihového sportu. 

Bartoš: O italský šampionát bude boj až do konce sezóny

 

Po jednom vítězství si v italském Trevisu včera připsali čeští jezdci Josef Bartoš a Josef Váňa.  Podle italského Hippowebu v letošním překážkovém jezdeckém šampionátu vede právě Bartoš před Váňou o tři vítězství, drama posledních týdnů  bude ale v boji o šampionát ještě větší. Předloňský šampion Bartoš totiž  kontstatuje,  že stav v šampionátu je ve skutečnosti vyrovnaný…

Stránky