Zpravodajství

Česky

Breeders´Cup, část I.: Rekord dráhy pro koně trenérky-začátečnice (+ videa)


Prvních pět dostihů dnešního programu Breeders´Cupu  nepřineslo žádnou radost evropským účastníkům, zato se v Keenelandu radovali Mongolci, a padl také jeden rekord dráhy. Mimořádně zajímavou zprávou je, že jak mongolský kůň, tak vítěz BC SPrint vyhráli své dostihy bez asistence v Americe obvykle podávaného lasixu.

Bodlák: Lysá i Wroclaw jsou přípravou na Švédsko

Ojedinělý souboj druhého a ttřetího koně loňské Švédské národní steeplechase ze Strömsholmu nabídne  prvního května na dráze v Lysé nad Labem tamní dostihový program.  Svěřence Stanislava Popelky Al Bustana, který  byl ve Švédsku druhý, vyzve  Rockinger. Ten na konci loňského roku přešel ze švédské přípravy do tréninku Radima Bodláka a jak trenér konstatuje, I letos je pro něj hlavním cílem sezóny právě návrat do Strömsholmu. Lysá nad Labem je ale na této cestě prvním velkým  přípravným krokem…

Ženy známých mužů – Vlaďka Kuchtová

Pochází z Brna, po vysoké škole udělala doktorát z psychologie a vrhla se na profesi psychologa. „Pokud to jde, snažím se na všem najít něco pozitivního a zaměřit se na to,“ to je heslo sympatické usměvavé dámy, která se již několik let objevuje po boku žokeje-světoběžníka Jiřího Palíka. O kouzlu, které Jiřího přitáhlo po letech domů, i o radostech „neobyčejného“ života s dostihovým jezdcem, jsme si povídali se šarmantní Vlaďkou Kuchtovou.

Holčák: Bratislavská tříletá spokojenost před cestou do Lysé

Velkokarlovické dostihové středisko se dočkalo prvního letošního úspěchu možná dříve, než jeho protagonisté čekali. Bratislavské testy tříletého ročníku se staly kořistí  koní z Velkých Karlovic a tandem ze stáje Františka Holčáka mezi tříletými hřebci  nečekaně obsadil „stupně vítězů“, na něž mezi sebe pustil jediného soupeře.  Zdá se tedy, že nejúspěšnější trenér historie Českého derby má v letošní sezóně opět nakročeno  do zajímavého klasického období….

Pallazzo Corsini: Test, který mnoho neřekl

Pallazzo Corsini sice zatím ozdobil svou kariéru pouze vítězstvím na úrovni třetí kategorie,  v rámci českého prostředí se ale stal fenoménem. Svěřenec Grega Wroblewského je na pražské dráze už dvojnásobným vítězem, přičemž jak Szcepan Mazor, tak Bajuržan Murzabajev po jeho triumfech měl pro potomka nejslavnějšího evropského plemeníka současnosti slova uznání a chvály. Samotný trenér Grzegorz Witold Wroblewski ale z komety na českém tříletém nebi má poněkud zamotanou  hlavu a uvažuje, po jaké další cestě se s disponovaným tříletkem vydá.

Vítězství v Nancy pro DS Pegas

Druhé letošní vítězství ve Francii slaví stáj DS Pegas a treér Dalibor Török. V Nancy se v Prix des Boutons na 4200 prosadil Monsieur Bachir vedený Thomasem Beaurainem a ukořistil tak dotaci 16320 eur.  Na pátém místě ve stejném dostihu dokončil Hubal trenéra Wroblewského, jehož si odjezdit jeho spolumajitel Jan Faltejsek. Čtvrté místo v rovinovém testu na 1950 m získal svěřenec A.  Šavujeva Stellar Speed a veze do Česka dotaci 2200 eur.

Váňa ml: Vyhrál i se zlomeným palcem a zvažuje i Španělsko...

Josef Váňa mladší si užívá v letošním dubnu pestrý program, jehož součástí jsou jak nemocniční vyšetřovny, tak vítězné pódium v Miláně.  To druhé je z jeho pohledu naštěstí tou nejčerstvější zkušeností, když se několik dní po zranění opět vítězně vrátil na milánské San Siro a zásluhou Azamourday šlo  o návrat vítězný. Jednoduché to ale nebylo ani v nejmenším.

Stránky