Zpravodajství

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Breeders´Cup, část I.: Rekord dráhy pro koně trenérky-začátečnice (+ videa)


Prvních pět dostihů dnešního programu Breeders´Cupu  nepřineslo žádnou radost evropským účastníkům, zato se v Keenelandu radovali Mongolci, a padl také jeden rekord dráhy. Mimořádně zajímavou zprávou je, že jak mongolský kůň, tak vítěz BC SPrint vyhráli své dostihy bez asistence v Americe obvykle podávaného lasixu.

K. Vary: Dvojnásobnou míli získal Cacophonous

Nejúspěšnějšího rovinového supervytrvalce v Česku má momentálně v péči Martina Havelková. Její svěřenec Cacophonous (na snímku z Prahy) totiž po chuchelském vítězství na trati 2800 metrů zpřed dvou týdnů dnes v Karlových Varech svou pozici potvrdil triumfem  v karlovarské Dvojnásobné míli a pod vedením své trenérky dominoval o jednu délku před Dalandim, loňský  hrdina pražské Ceny prezidenta Dominique se musel spokojit se čtvrtým místem, nosil v dostihu ovšem o devět kilogramů více než vítěz.

Enable poražena, francouzské klasiky na ostrovy (+ videa)

Velké události se v dostihovém světě dnes konaly ve Francii i v Británii. Nejvýraznější kůň posledních let ve světovém turfu, Enable, byla poražena při prvním startu letošního roku. V Eclipse Stakes v Sandownu se dnes pod vedením Frankieho Dettoriho musela sklonit před vynikajícím výkonem   Ghaiyyatha. Godolphinský reprezentant pod vedením Williama Buicka provedl podobný výkon jako při vítězství v Coronation Cupu minulý měsíc, od startu se v sedmičlenném poli chopil tempa a až do cíle před sebe nikoho nepustil. Svěřenec Charlieho Applebyho po loňském triumfu ve Velké ceně v Baden Badenu letos zařadil nejvyšší stupeň a je momentálně zřejmě nejlepším koněm v Evropě.

Janáček v Madridu vyhrál Gran Premio Carudel před Lukáškem

Jedno vítězství si dnes na mítinku v Madridu zapsal na konto vedoucí muž španělského šampionátu Václav Janáček. Ve stejném dostihu získal druhé místo pro změnu vedoucí muž českého šampionátu pro letošní rok Tomáš Lukášek.  V dostihu Gram Premio Carudel na 1600 metrů o 30 600 eur vyhrál Janáček v sedle Amadeo Modiglian.  Hlavní událost dnešního programu  na madridské La Zarzuele ale opanovali hosté z Francie. Gran Premio de Madrid na 2500 m o 45 600 eur vyhrál šestiletý Cnicht trenéra D. Hendersona pod žokejem Forestem. Vítězství Václava Janáčka můžete vidět zde

Murzabajev šestkrát vyhrál v Dráždanech

Německý rovinový šampionát už na začátku července přestává být  dramatem. Někdejší český šampion, Bajuržan Murzabajev, totiž v cestě za obhajobou loňského titulu demoluje německou elitní scénu ve velkém stylu a v Drážďanech si v sobotu užil své nejúspěšnější německé odpoledne: Vyhrál v jeho průběhu z devíti konaných dostihů hned šestkrát. Mrzet ho mohlo, že se mu nepodařilo triumfovat v největším dostihu celého odpoledne, jinak ale těžko  mohl Murzabajev  hledat na  sobotním odpoledni nějaké mouchy…  Murzabajev má aktuálně v německém pořadí žokejů komfortní náskok dvanácti vítězných zásahů

Bartoš: V závěru už síly docházely...

Váňovští favorité v horkém pardubickém odpoledni nepředváděli špatné výklony, ale nevyhrávali. No Time To Lose skončil těsně druhý ve „Válečníkovi“, která se letos proměnil na „jezdectví“ Sansiro nestačil na evidentně živou vodou pokropeného Azteka. „Ale kvalifikačku, tu jsme vážně chtěli vyhrát,“ netajil se Josef Váňa ambicí chopit se žezla ve vrcholu odpoledne. Vypadalo to reálně, vždyť do boje posílal vítěze Velké v kombinaci s hrdinou z meranského Gran Premia.

Stránky