Zpravodajství

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Breeders´Cup, část I.: Rekord dráhy pro koně trenérky-začátečnice (+ videa)


Prvních pět dostihů dnešního programu Breeders´Cupu  nepřineslo žádnou radost evropským účastníkům, zato se v Keenelandu radovali Mongolci, a padl také jeden rekord dráhy. Mimořádně zajímavou zprávou je, že jak mongolský kůň, tak vítěz BC SPrint vyhráli své dostihy bez asistence v Americe obvykle podávaného lasixu.

Luka: Jak vidí trenér trojici favoritů v EJC?

Trojici velkých dostihů zítřejšího pražského programu obsazuje trenér Václav Luka „těžkými váhami“ . Ve všech třech vrcholech  European Jockey Cupu jsou jeho svěřenci oprávněnými  favority, a mítink, který v minulosti bošovické centrále přinesl řadu úspěchů, se tak může stát při formě Lukových svěřenců dalším z nich…

Šavujev: Zraněný Royal Word míří do Ruska, ostatní budou bojovat

loňský Jockey Cup vyšel trenéru Arslangireji Šavujevovi náramně a jeho stáji zajistil jedno z nejúspěšnějších odpolední v kariéře ruského rodáka.  Letos  pojede do Prahy na stejný mítink opět s kvalitní sestavou,  ovšem jak přiznává, loňský zázrak zřejmě zopakuje jen těžko. Zvlášť když v sestavě jeho koní už navždy chybí letošní český klasik a hrdina Rakouského derby Royal Word.

No Time To Lose favoritem pro Velkou

Vítěz první letošní kvalifikace No Time To Lose je pro bookmakery favoritem letošního ročníku Velké pardubické se Slavia pojišťovnou.  Svěřenec Josefa Váni je v první kursové nabídce vypsán v poměru 3:1, následují  jej s odstupem a kurzem 5,5:1 loňský hrdina Velké Hegnus a další z kvalifikačních vítězů Evžen, do kurzu 10:1 se všeli ještě druhý z loňské Velké Player (8,5), třetí z kvalifikačních hrdinů Lombargini a druhý z posledních kvalifikačních dostihů Theophilos (oba 10:1). Vítěze poslední kvalifikace Kaiserwalzera si lze vsadit na vítězství v kurzu 20:1,  a největším outsiderem je pro sázkovou kancelář  Tipsport Beau Rochelais s kurzem 500:1.

Váňa ml: V Meranu velkými soupeři Northerly Wind i Francouzi

Dvanáct koní se sejde v neděli na startu letošního meranského Gran Premia. Plnou třetinu z nich posílá do boje trenér Josef Váňa mladší, který s L´Estranem obhajuje triumf z loňského ročníku největšího italského překážkového dostihu. L´Estran s Josefem Bartoše povede ekipu stáje Josef Aichner i letos, ve hře budou ale i Notti Magiche, Kapjahr a Il Superstite. Jak se jejich trenér na letošní startovní listinu dostihu o čtvrt milionu eur dívá?

Bodlák: Slivka do Pardubic? Asi až v příštím roce

Čtyři z pěti koní, které poslal v sobotu do Slušovic trenér Radim Bodlák, se na moravské dráze umístili, ale pozornost se po skončení mítinku soustředilo na jediného. Nebylo divu, Slivka vyhrála hlavní slušovický dostih a styl jejího triumfu signalizoval, že slušovické „dvojky“ pro ni v dalších startech rozhodně nemusí být výkonnostním stropem…

Dettori vstoupil do kanadské historie (+ video)

Padesátiletý Frankie Dettori slaví další pozoruhodný úspěch své bohaté kariéry. V noci na neděli našeho času se stal nejúspěšnějším žokejem v historii Canadian International na závodiště ve Woodbine, když se mu podařilo dostih o 608400 kanadských dolarů vyhrát v sedle Walton Street ze stáje Godolphin před dalším britským zástupcem Desert Encounterem. Triumf svěřence Charlieho Applebyho pro Dettoriho znamenal čtvrté vítězství v dostihu, který naposledy vyhrál před devíti lety v sedle Joshua Tree.  Dettori, který podstatnou část svých úspěchů v minulosti získal právě v barvách stáje Godolphin  vyhrál pro stáj arabských šejků první dostih gr. 1  od roku 2012, kdy v sedle Colour Vision vyhrál Ascot Gold Cup.   

Stránky