Zpravodajství

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Breeders´Cup, část I.: Rekord dráhy pro koně trenérky-začátečnice (+ videa)


Prvních pět dostihů dnešního programu Breeders´Cupu  nepřineslo žádnou radost evropským účastníkům, zato se v Keenelandu radovali Mongolci, a padl také jeden rekord dráhy. Mimořádně zajímavou zprávou je, že jak mongolský kůň, tak vítěz BC SPrint vyhráli své dostihy bez asistence v Americe obvykle podávaného lasixu.

Váňa: Vyzraje Forever Dry až pro St Leger?

Mezi  trenéry,  kteří o víkendových vrcholech hrají „na dvou frontách“, celkem pochopitelně  nechybí ani ten největší (nikoli vzrůstem, ale počtem koní v tréninku).  Josef Váňa, který dnes posílá dva svěřence do bojů v Auteuil, se chystá do boje jak v pardubické kvalifikaci, tak v českém derby, ovšem z hlediska ambicí v „modré stuze“ tuší, že Forever Dry  je koněm, kterému může ještě cosi chybět.

Stoute novým rekordmanem mítinku Royal Ascot

 

Sir Michael Stoute se dnes stylově stal rekordmanem mítinku Royal Ascot. V Prince of Wales Stakes (gr.1)  jeho svěřenec  Poet’s Word nečekaně  pod vedením  Jamese Doylea zdolal jednoznačného favorita Craksmana a zapsal si tak své největší kariérní vítězství.  Vítězství znamenalo zároveň už 76. Vítězství svěřenců Michaela Stouta na královském mítinku, a tím se newmarketský  trenér osamostatnil v pozici nejúspěšnějšího trenéra v dějinách mítinku, kterou dosud se 75  výhrami sdílel s Henrym Cecilem.

R. Holčák: Do Pardubic s matadorem, do derby s "mezkem"

 

 

Mezi trenéry, kteří  zbrojí jak na sobotní pardubickou kvalifikaci, tak na nedělní pražský derby-mítink,  patří i velkokarlovický Radek Holčák. Ten  v letošní překážkové sezóně chystá Hegnuse, s nímž se pokusí splnit kvalifikační požadavky v Memoriálu majora Svobody. Tříletý King Heart na startu Českého derby sice už není tak výraznou osobností v rámci klasického ročníku, jako se zdál být na konci loňského roku, velkokarlovický tým by ale nepochybně tuto charakteristiku rád změnil  vrátil reprezentanta modrobílých barev zpět na vrchol ročníkových statistik.

Šavujev: Do derby se "zelenáčem"

Trenér Arlangirej Šavujev v minulosti opakovaně uměl připravit svěřence pro vítězství v Českém derby, naposledy se tak stalo v případě Gontchara před dvěma lety. Šavujev je tedy evidentně trenérem, jehož neradno opomíjet,  ovšem do letošního ročníku české „modré stuhy“ rozhodně nejde v pozici favorita. Jeho svěřenec Cape Freedom půjde do dostihu s nejvyšším startovním číslem a s Tomášem Lukáškem v sedle. A právě to může podle Šavujeva být velká deviza…

Ivan Kub 50!

Významné životní jubileum slaví 19. června 2018 žokej a trenér Ivan Kub. Patří k  lidem, kteří si sympatie a úctu zasloužili svým chováním, slušností, obětavostí, pokorou a zodpovědným přístupem k práci, kterou si dobrovolně a s láskou vybrali.

Stránky