ze Slovenska

Česky

Troop Commander opanoval Slovenské derby

Po třetím místě v Českém derby dnes Troop Commander vyhrál derby slovenské. Trenér František Holčák a žokej Zdenko Šmida tedy obhájili loňský triumf v dostihu, který v letošním roce musel být přesunut do říjnového termínu a probíhal bez asistence diváků. Druhé místo v Bratislavě vybojovala Vivienne Wells před domácím Apollonem a tandemem dalších českých zástupců Francimorem a Bathesou.

Slovenské derby: Troop Commander s novou taktikou

Zítřejší Slovenské derby bude příležitostí pro obhajobu loňského triumfu pro trenéra Františka Holčáka v kombinaci s žokejem Zdenkem Šmidou. Společně loni vyhráli v klasickém červencovém termínu s Arcturusem, který posléze získal celou slovenskou Trojkorunu. Letos se o Slovenské derby pokusí znovu, tentokrát velkokarlovický trenér v Bratislavě tasí Troop Commandera, s nímž  v Českém derby vybojovali současné třetí  místo s dalším účastníkem bratislavské odvety Francimorem.

Janáček: Slovenské derby? Favoritkou je Vivienne Wells

Sobotní Slovenské derby se podle dnešního sdělení na stránkách Závodiska Bratislava pravděpodobně uskuteční přesto, že na Slovensku si s vyhlášením nouzového stavu tamní generalita pospíšila ještě víc než ta naše. Dostihy by se měly konat  s vyloučením širší veřejnosti i většiny médií tak, aby se pořadatelům podařilo naplnit regule, platné na Slovensku už od tohoto týdne.

Derby i St.Leger na Slovensku budou v říjnu

Týden před Velkou pardubickou se odehraje letošní Slovenské derby. Bratislavské Závodisko vypsalo další tři dostihové dny na závěrečnou fázi letošní sezóny, která tak nakonec má na Slovensku čítat deset dostihových dnů. Jejím vrcholem bude Slovenské derby, které ovšem z loňské dotace 55 tisíc eur letos klesá na dotaci 20 000 eur.  V rámci derby-odpoledne jsou v Bratislavě zachovány vytrvalecký Zlatý pohár a Bratislavská míle, naopak v rámci odpoledne není vypsán tradiční jedničkový sprint ani dostih elitních klisen. Závěrečný klasický dostih slovenské sezóny, St Leger, se koná 31. října v rámci posledního dostihového dne s dotací osmi tisíc eur.

Eternity vyhrála Velkou jarní cenu v Bratislavě

Dostihové závodiště v Bratislavě bylo dnes dějištěm prvních dvou klasických dostihů sezóny u našich sousedů. V obou – Jarní ceně klisen i Velké jarní ceně – vládly klisny. Po úspěchu maďarské Centy v testu vyhrazeném „slabšímu“ pohlaví se prosadila – letos klasicky už podruhé – Eternity vedená Martinem Laubem

Slovenský host vládl Praze, v Bratislavě zatím otazníky

Dostihové Slovensko tento týden slavilo. Napřed se objevil na dohled start slovenské sezóny na dráze v Bratislavě, poté se v pražské Chuchli slavilo slovenské vítězství při Memoriálu Jaroslava Maška. Chilli Chocolate rozhodně při své české premiéře nepatřil do okruhu  největších favoritů, se svým úkolem se ale popral velmi sympaticky a český šampion žokej Adam Florian v jeho sedle slavil první úspěch letošní sezóny.

Hanáček: Na Slovensku zatím čekáme...

Zpestření chuchelského mítinku a i v době koronaviru také mezinárodní konkurenci přivezli do Česka slovenští účastníci.   Dostihy na Slovensku totiž zatím spí nedobrovolným spánkem, a tak jsou dostihy v Česku logickým cílem pro slovenské účastníky, kteří by jinak samozřejmě preferovali starty v bratislavském Starém Háji. O tom, jaký problém v současné době je pro naše sousedy startovat s koňmi v Česku, jsme při pražském mítinku hovořili s trenérským matadorem Jaroslavem Hanáčkem, který do Prahy přivezl dva tříletky a zásluhou Hailey si odvezl jedno čtvrté místo…

Bratislava: Hattrick pro Luku a Lišku-vyhráli Wireless, Ventaron a Beau Massagot

Velká hattrick slaví dnes v Bratislavě stáj Leram, trenér Václav Luka a nejúspěšnější český jezdec posledních měsíců žák David Liška. Společně si zapsali vítězství v obou největších dostizích mítinku Turf Gala, Velké ceně Slovenska s Ventaronem a Ceně ministerstva zemědělství Slovenské republiky s Beau Massagotem,  k tomu navíc přidali triumf i z mílové Ceny Scottish Rifla zásluhou veterána Wirelesse.

Brečka: Jediný cizinec míří do sedmičky, favoritem Hegnus?

 

Jediný zahraniční účastník letos míří na start Velké pardubické s Českou pojišťovnou, a do Pardubic to zpoza slovenských hranic nemá až tak daleko.  Sedmiletý Vajgaros  sice už ve své kariéře na pardubické dráze dvakrát vyhrál, v konkurenci špičkových krosařů ale  nepatří k favoritům Velké i přesto, že v jeho sedle se představí největší jezdecká hvězda letošního ročníku, dvojnásobný vítěz Velké národní z Liverpoolu Leighton Aspell.   Zkušenosti z Liverpoolu má i jeho trenér Jaroslav Brečka, který je momentálně na Slovensku nejvýraznější trenérskou postavou tamní překážkové scény. Na co ale bude jeho svěřenec stačit v Pardubicích?

Stránky