ze Slovenska

Česky

Martin Laube potvrdil slovenský šampionát

Žokej Martin Laube je letošním šampionem jezdců na Slovensku. Titul potvrdil v rámci dnešního posledního dostihového dne ve Starém Háji, když vyhrál dva dostihy.  S napětím očekávaný návrat Ideal Approache na bratislavskou dráhu v tamní Velké říjnové ceně se ale nakonec neuskutečnil, protože dostihová komise po pátém dostihu pro nezpůsobilost dráhy dostihové loučení se sezónou na Slovensku ukončila.

Gasparini v Bratislavě uzavřel klasický hattrick

Svěřenec Jana Demeleho Gasparini pod vedením Jiřího Palíka uzavřel svůj velký klasický hattrick, když triumfoval v bratislavské verzi St. Leger. Reprezentant stáje Tippler Group tentokrát vyhrál 2800 metrů dlouhý test dotovaný 20000 eur převahou půldruhé délky před domácí klisnou Stratosferic pod Martine Liškou, třetí místo tři délky za klisnou jistil Agadir Gold pod Jaroslavem Línkem.

Slovenské Oaks vyhrála favorizovaná Shabana

Slovenské oaks se dnes stalo podle očekávání českou záležitostí. Centrála trenéra Luboše Urbánka a žokej Martin Laube se po švýcarském derby dočkali v roce 2022 také středoevropského klasického double  poté, co dostih opanovala favorizovaná Shabana.  Dvoukilometrový test vyhrála pro stáj  MS Racing s jistou převahou tří a čtvrt délky před Whirl Wind Girl, která předvedla zřejmě svůj nejlepší výkon sezóny a odsunula na třetí místo domácí spolufavoritku Stratosferic.

Bratislava: Slovenské derby pro českého odchovance

Hvězdou nedělního odpoledne na závodišti v bratislavském Starém Háji byl jednoznačně česko-slovensko-španělský multišampión Václav Janáček, který z osmi startů pětkrát vyhrál, dvakrát byl druhý a jednou třetí. Ve vrcholu slovenské dostihové sezóny, jubilejním 30. ročníku Slovenského derby s favorizovaným Darling in Pink už už sahal po šestém triumfu, avšak skvělým závěrem ho o půl délky předčil vlastní odchovanec bookmakera společnosti Tipsport pana Pavla Karlíka Gasparini, kterého trenér Jan Demele nasedlal žokeji Jiřímu Palíkovi.

Koplíková Janáčková: Stronger Together se v Bratislavě přizpůsobí?

 Velký příběh jménem Stronger Together může v neděli dojít vytouženého cíle. Kůň, který se na poslední chvíli vložil do hry o České derby, v něm nakonec skončil těsně před vítěznou branou.  Novopečený svěřenec Ingrid Janáčkové Koplíkové se ale prezentoval výborným výkonem a pod Milanem Zatloukalem vybojoval druhé místo. V Bratislavě, kde jeho pražská přemožitelka nebude, se pokusí dosáhnout ještě výše…

Turf - Gala: Pod taktovkou stájí Lokotrans a Václava Janáčka

V neděli se na závodišti v bratislavském Starém Háji uskutečnil 43. ročník mítinku Turf – Gala, v jehož rámci se extrémně dařilo reprezentantům obou českých stájí společnosti Lokotrans, hlavního sponzora letošního ročníku tohoto mítinku a žokeji Václavu Janáčkovi, který navázal na sobotní úspěch v Madridu, kde s White Kingem ovládl letošní španělské derby a zvítězil hned čtyřikrát včetně obou nejvýznamnějších dostihů. Podtrženo a sečteno – z pěti jedničkových dostihů nedělního odpoledne české stáje ovládly čtyři, jen v závěrečné Velké ceně Slovenska se za asistence Václava Janáčka prosadil aktuálně nejlepší středoevropský vytrvalec Opasan, ve slovenském tréninku Josefa Chodúra.

Janáček: Opasan na Turf gala? Kvalita proti podmínkám

První letošní středoevropské vystoupení čeká v neděli při bratislavském Turf Gala Václava Janáčka.  Žokej, kterého zítra čeká španělské derby v Madridu, letos vévodí španělským statistikám, už má v tomto rocena kontě i ledový zápis ze Svatého Mořice, v Bratislavě by pak rád přidal také Velkou cenu Slovenska. Do té povede nejlepšího slovenského koně posledních let, Opasana.

Petarda v Bratislavě vládl Velké dubnové

Reprezentant stáje Dr. Charvát Petarda dnes v Bratislavě vyhrál tamní verzi Velké dubnové ceny. Svěřenec Pavla Tůmy pod vedením  Jana Vernera potvrdil, že na bratislavské dráze umí a navázal na své loňské výsledky. Kdy na tomto závodišti vyhrál i klasickou Velkou jarní cenu. Dnešní vrchol bratislavského programu vyhrál Petarda s náskokem půl délky před domácím Kaptain Joe, těsně třetí skončil další bratislavský specialista v českém tréninku, desetiletý Ideal Approach.

Bratislava: Hattricky pro Faltejska a Laubeho

Úvod dostihové sezóny na dráze v Bratislavě přinesl vítězné hattricky žokejům Janu Faltejskovi a Martinu Laubemu. První jmenovaný dominoval v rámci prvního dne slovenské dostihové sezóny  ve všech překážkových testech programu se svěřenci Pavla Tůmy, a ani v jednom případě se mu soupeři příliš nepřiblížili. Postupně vyhráli v Bratislavě v barvách stáje Dr. Charvát  Swinging  Thomas ve steeplechase na 3600 metrů. Arkalon v proutěnkářském Memoriálu Jindřicha Němčanského a a Roncal v Jarní ceně mestské části Petržalka, steeplechase na 3800 metrů.

Stránky