z domova

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Demele: Gasparini je na Turf gala připraven

Úřadující český kůň roku Gasparini má před sebou první velký letošní úkol. Vyhrát Velkou cenu Slovenska. Největší dostih tradičního mítinku Turf gala má v Bratislavě  na startovní listině devět koní, kurzovým favoritem se mezi nimi jeví i přes letošní porážku právě Gasparini. A trenér Jan Demele věří, že je na naplnění své role připraven…

Török: Naděje pro derby není žádným duplikátem

Trenér Dalibor Török zaznamenal v pondělí zásluhou účastnice mostecké Jarní ceny klisen Sendmeastar už čtvrté letošní francouzské vítězství.  Po úspěšné cestě do Wissembourgu se nyní v sobotu bude soustředit především na české dostihy – jeho svěřenec Duplikat si ve Velké červnové ceně může říct o potvrzení vstupenky na start letošního Českého derby.  Srovnávat s loňskou klasickou hrdinkou Queen of Beaufay ho ale trenér nehodlá…

Holčák: S trojicí pro nápovědu o derby

Trojici svých svěřenců  veze do Prahy na sobotní Velkou červnovou cenu z Velkých Karlovic trenér Radek Holčák.  Pro druhého koně ze slovenské edice Velké jarní ceny Charpentiera půjde o pražskou premiéru, pro tandem Vanrick – Well Golden o pokus vylepšení handicapu po minulých pražských startech ve Velké jarní ceně, resp. Frankerbergerově memoriálu.   S jakými představami jde do dostihu, který je prověřenou největší předzkouškou Českého derby, valašský trenér?

Luka: Salt Mix neuspěla,prosadí se srbský sprinter?

První pokus letošní české klasické vítězky Salt Mix o prosazení v západní Evropě dnes neskončil úspěšně. V německém Hannover v listed dostihu klisen narazila na silnou konkurenci a zatímco v Německu slavily světoznámé barvy stáje Godolphin, česká klasička dokončila pod vedením Jozefa Bojka mimo dotované pozice. Trenér Václav Luka vysvětluje důvody, a také to, proč se těší na konfrontaci elitního srbského sprintera se středoevropskou konkurencí při nedělním  mítinku Turf gala v Bratislavě.

Sparkle Shout zazářila v Ceně první dámy

Cena První dámy ČR, největší dostih dnešního programu na mostecké dráze, se stal kořistí pětileté Sparkle Shout. Žokej Petr Foret v jejím sedle zapsal své letošní desáté vítězství, z toho polovinu už jich přitom má na kontě z dostihů nejvyšší kategorie.  V sedle druhé favoritky dostihu přitom na poslední chvíli nahradil Arslana Kardanova.

Pozvánka víkend: Most s Cenou první dámy

Měsíc květen byl dostihovými událostmi přímo nabitý a na závěr tak přichází mírné uklidnění, když poslední květnový víkend hostí pouze jeden dostihový den – sobotní odpoledne na mosteckém Hipodromu, jehož vrcholem je vytrvalecký handicap první kategorie Cena první dámy ČR (I. kat., 4+, 2 200 metrů, 150 000 Kč), ve kterém se o triumf utká osm koní, přičemž na čele sázkové nabídky je jediný zahraniční účastník tohoto dostihu, slovenská Palmera (ž. Florian), již by největšími soupeři měli být „domáci“ Whirl Wind Girl (ž. Verner), respektive nízko zatížený Respekt (Fialová).

Havelková: Naší výhodou jsou v Mostu nízké váhy

Vrcholná událost zítřejšího vrcholu mosteckého odpoledne, Cena první dámy ČR (2200 m, 150000 Kč) má na startu dva reprezentanty stáje Pure Nutrition trenérsky Martiny Havelkové. Culihracha, který v posledním startu v Mostu vyhrál na stejně dlouhé trati, povede v dostihu sama trenérka, v sedle nejníže zatíženého účastníka dostihu Kenshibu bude Taťána Mášová. Jak zítřejší dostih vidí Martina Havelková z pohledu ambicí svých koní?

Foret: Ignacius Reilly jako zamlada

Reprezentant stáje V3J  Ignacius Reilly se podruhé zapsal do listiny vítězů Velké květnové ceny.  Její předloňský hrdina se po přechodu do tréninku Evy Záhorové v největším českém jarním mílovém testu starších koní nijak extrémně nezapotil, aby pod vedením Petra Foreta porazil kvalitní  konkurenci vedenou loňským nejlepším českým tříletkem Josephinem. Ten ale stačil ve své letošní české premiéře jen na třetí místo, když progres potvrdila svěřenkyně Jana Ráji Heidi High.

Stránky