z domova

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Amazing Gangster: Vítěz "Michala" místo klasiky na skoky?

Vítěz chuchelského Michalova memoriálu často bývá označován za koně, s kterým je nutno vážně počítat  pro úvahy o klasické Velké jarní ceně. Po letošním, jubilejním třicátém „Michalovi“, však nezní otázka, zda jeho vítěz bude pro „Jarní“ favoritem, ale zda ji vůbec poběží. Ani jeho trenér Greg Wroblewski na tento rébus neznal v pondělí odpoledne uspokojivou odpověď.

Šavujev: Torque Powera v "Michalovi" čeká vyrovnaná konkurence

 

Bohatý velikonoční program na českých dostihových drahách se přesuinuje mezi Lysou nad Labem, Kolesy a pražskou Chuchlí. Tam pondělní pomlázka vrcholí tradičním Memoriálem profesora Michala, 1400 m dlouhým testem tříletých hřebců, s kterými se vesměs počítá do Velké jarní ceny. Na první dostih letošní Trojkoruny dvojitě zbrojí i trenér Arslangurej Šavujev, jehož svěřenci se slušnými výkony prezentovali už při letošní dostihové premiéře. Do „Michala“ půjde v roli sázkového spolufavorita  letos už jednou vítězný Torque Power.

Váňa ml.: Trenérský hattrick v Miláně? Vyšlo nám to náramně...

 

Dostihový víkend z hlediska českých úspěchů v zahraničí nepatřil pouze triumfu Nagano Golda v Paříži. Výborný mítink mají za sebou také svěřenci Josefa Váni, kteří si zapsali výhry ve všech překážkových dostizích milánského programu a jemu na kontě přibyl další trenérský hattrick. Jedno druhé místo se navíc povedlo ukořistit v nedělním Štrasburku.

Tůma: Astoria a klasika? soupeřky se ještě vyrojí...

Vítězství Astorie v Deylově memoriálu na mostecké dráze svěřenkyni Pavla Tůmy pasovalo do pozice předběžné favoritky prvního klasického dostihu sezóny.  Jestliže měla předvést, jak jí chutná Most,  ukázala to nejlepším možným způsobem a kvalitní sestavě svých tříletých vrstevnic nedala mnoho  šancí. Cítí se Pavel Tůma nyní „jednou nohou“ klasickým vítězem?

V. Luka o Nagano Goldovi i francouzské chřipce...

 

Mezi jedenácti účastníky pařížské Prix Lord Seymour (2400 m, listed) by v neděli měl být i loni nejvýše hodnocený kůň českého handicapu, Nagano Gold. Reprezentant stáje V3J se z jihočeských Bošovic chystal na cestu dnes navečer,  a pokud půjde všechno podle plánu, v Paříži bude den před svým prvním letošním startem.  A co od jeho vystoupení čeká trenér Václav Luka?

Petrlík: V Deylově memoriálu se má zimní královna seznámit s Mostem

 

První mostecký dostihový den letošní sezóny se ponese z hlediska dostihové kvality zřejmě především v tuchu souboje tříletých  klisen.  Do Deylova memoriálu byla dohlášena pražská vítězka v první neděle Gold Memory, a právě ona bude jistě  zajímavým srovnáním pro nejlepší tandem karlovarské Zimní královny z loňského podzimu.  Vítězka z Karlových Varů, Dark Absolu, bude mít v sedle momentálně vedoucího muže jezdeckého šampionátu Jaromíra Šafáře, a k dispozici v dostihu bude mít i stájovou družky Motivator Lady.  Trenér Allan  Petrlík však – stejně jako většina jeho kolegů – bude především zvědav na projev klisny na specifické mostecké dráze.

Tůma: "Deylák" jako test mostecké způsobilosti

 

Vyvrcholení brněnské-mosteckého dostihového víkendu přinese až jeho úplně poslední dostih, poprvé v Mostu konaný Deylův memoriál, test tříletých klisen před klasickou Jarní cenou.  Druhou klisnu karlovarské Zimní královny, Astorii, posílá na start trenér Pavel Tůma, a jak přiznává, Deylův memoriál v jeho pohledu rozhodně není dostihem, ke kterému by se s klisnou nějak zvlášť upínal. Nicméně její matka Kolymbia ve stejném dostihu ještě v dobách, než se jej vzdal pražský pořadatel, obsadila druhé místo, a Astoria má dispozice k tomu, aby se vydala v jejích stopách.

Váňa mladší - O Auteuil, Miláně i otcově tréninku "na dálku"

 

Z další výpravy po evropských zemích se vrátil po událostmi napěchovaném víkendu  tým trenéra Josefa Váni. Jedno vítězství z Milána  v jeho poměrech neznačí mimořádný úspěch, i tak  je ale s vývojem sezóny Váňa spokojen, a i návštěva ve francouzské „jámě lvové“ v podobě závodiště v Auteuil z jeho pohledu nedopadla nijak zle.

Stránky