z domova

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Luka: Jak vidí trenér trojici favoritů v EJC?

Trojici velkých dostihů zítřejšího pražského programu obsazuje trenér Václav Luka „těžkými váhami“ . Ve všech třech vrcholech  European Jockey Cupu jsou jeho svěřenci oprávněnými  favority, a mítink, který v minulosti bošovické centrále přinesl řadu úspěchů, se tak může stát při formě Lukových svěřenců dalším z nich…

Šavujev: Zraněný Royal Word míří do Ruska, ostatní budou bojovat

loňský Jockey Cup vyšel trenéru Arslangireji Šavujevovi náramně a jeho stáji zajistil jedno z nejúspěšnějších odpolední v kariéře ruského rodáka.  Letos  pojede do Prahy na stejný mítink opět s kvalitní sestavou,  ovšem jak přiznává, loňský zázrak zřejmě zopakuje jen těžko. Zvlášť když v sestavě jeho koní už navždy chybí letošní český klasik a hrdina Rakouského derby Royal Word.

No Time To Lose favoritem pro Velkou

Vítěz první letošní kvalifikace No Time To Lose je pro bookmakery favoritem letošního ročníku Velké pardubické se Slavia pojišťovnou.  Svěřenec Josefa Váni je v první kursové nabídce vypsán v poměru 3:1, následují  jej s odstupem a kurzem 5,5:1 loňský hrdina Velké Hegnus a další z kvalifikačních vítězů Evžen, do kurzu 10:1 se všeli ještě druhý z loňské Velké Player (8,5), třetí z kvalifikačních hrdinů Lombargini a druhý z posledních kvalifikačních dostihů Theophilos (oba 10:1). Vítěze poslední kvalifikace Kaiserwalzera si lze vsadit na vítězství v kurzu 20:1,  a největším outsiderem je pro sázkovou kancelář  Tipsport Beau Rochelais s kurzem 500:1.

Ve Slušovicích dominovala Slivka

Favorizovaná Slivka dnes dominovala hlavnímu dostihu programu ve Slušovicích. Svěřenkyně Radima Bodláka pod vedením Marcela Nováka  vyhrála Vzpomínkový dostih na pana MVDr. Víta Hrbáčka o suverénních dvanáct délek před Wotanem, na dalších místech se seřadili Sweet Red Wine, Kifaaya a Tex. Reprezentantka stáje U krále Matyáše Slivka zaznamenala desátý životní triumf.

Šafář: Role favorita se neobáváme

Největší událost dostihového víkendu, Cena zimní královny na karlovarské dráze, má hlavní favoritku v Porcinelle. Reprezentantka DS Gaudium už má na kontě čtyři starty, v nichž neskončila nikdy horší než druhá. Navíc má v sedle suverénního leadera žokejského šampionátu Jaromíra Šafáře, který se s ní role favorita nezříká…a to jak v boji o šampionský titul, tak v "zimní královně."

Luka: Markoni i Classa potvrdili výbornou sérii

Další dva velké úspěchy si o víkendu poměrně neočekávaně zapsala bošovická tréninková centrála trenéra Václava Luky. Markoni LP vyhrál ceněný maďarský Kincsem Díj, Classa poté v neděli zapsala klasický triumf v českých manévrech při slovenském oaks.  A týden po skvělém odpoledni v Praze mohli v Bošovicích opět slavit…

Sternkranz v Praze porazil obhájce

Zlatý pohár Elektrizace železnic v pražské Chuchli se dnes stal záležitostí svěřenců Josefa Váni mladšího. Dostih dotovaný 360000 Kč vyhrál Sternkranz pod Lukášem Matuským, který tentokrát zastínil obhájce vítězství Capivariho s Josefem Bartošem.  Reprezentanty stáje Josefa Aichnera od sebe v cíli dělilo půldruhé délky, zatímco třetí San Marino dělilo dalších deset délek.

Váňa ml.: Do Prahy pro obhajobu? Nebude to jednoduché...

Dvojice svěřenců Josefa Váni mladšího nastoupí v neděli v roli spolufavoritů do největšího překážkového dostihu na pražské dráže. Českým divákům se naskytne vzácná příležitost vidět v akci koně, kteří jinak své síly věnují francouzským dostihům. Sternkranz i Capivari si ve Francii vyzkoušeli úspěšné starty, nyní se v Praze představí  ve snaze navázat na loňský Capivariho úspěch. Jenže trenér Váňa upozorňuje, že vítězství zdaleka nevidí tak jednoznačně…

Luka: Billabong Cat nepaří do průměru

 Bošovická centrála trenéra Václava Luky měla v neděli v Chuchli důvody k oslavám. Vítězný hattrick jejích vyslanců vyšperkovala vítězství v obou největší dostizích, a klasický úspěch v kombinaci s triumfem ve Velké ceně Prahy v průběhu necelé hodiny je nepochybně něco, co se žádnému středisku hned tak nepovede.

Stránky