z domova

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Wroblewski: Green Rockse nyní láká Auteuil

Svěřenec Grega Wroblewského Green Rocks se dnes podruhé v českém „posezónním“ čase vydal na francouzské závodiště ve Fontainebleau a podruhé na něm vybojoval vítězství. Dnes se tak stalo  v Prix Baron de Waldner na 3600 metrů a zaznamenal při té příležitosti sedmé vítězství z posledních osmi startů. Tentokrát po velké boji  o pouhý krk. Vítěze pro českou stáj I. Porkátová vedl jeden z nejúspěšnějších žokejů francouzské scény James Reveley.

Bartoš: Padesátka asi letos nepadne...

Dvě vítězství v Trevisu, kterými v tomto týdnu vylepšil svou letošní bohatou italskou bilanci trenér Josef Váňa, ze sedla „šéfovala“ jeho jezdecká jednička, Josef Bartoš. Jeho bilance letošního roku se tím podle statistik Jockey Clubu vyšplhala na 44 vyhraných startů. Loni, kdy na Josefu Váňovi vybojoval italský titul, jich přitom získal o jedenáct méně.

Tůma: Další zimní dostihy? Pokud povolí počasí

 

Dvě vítězství ve Francii v minulém týdnu trenéru Pavlu Tůmovi přinesla nepochybně radostné okamžiky, o to více proto, že zásluhou Cheminée se podařilo dobýt i svatostánek francouzských překážek v Auteuil. Ve Dvorcích se ovšem ani po dvojitém francouzském zásahu nespí zimním spánkem a trenér zvažuje, kam se vydá příště. I když je samozřejmě závislý především na počasí…

Janáček: Ve Španělsku bude boj až do konce

Tři vítězství ma náskok aktuálně v čele  španělského rovinového šampionátu jezdců Václav Janáček na průběžně druhého muže pořadí Ricarda Sousu. Pětinásobný španělský šampion z minulých let tak dotáhl v posledních týdnech hrozivou ztrátu a zdá se, že ve Španělsku se bude  i letos bojovat o šampionát až do posledních mítinků sezóny. 

Wroblewski: Green Rocks se po vítězstzví do Francie vrátí

Green Rocks trenéra Grega Wroblewského si přivezl triumf z překážek ve francouzském Fontainebleau a svým výkonem potvrdil, že se v Česku chystaní koně mohou prosadit i na francouzských drahách, pokud  se jim najde vhodná kategorie dostihu a odpovídající žokej. Tím byl v Green Rocksově  případě Sertaš Ferhanov, loňský český šampion, který letos jezdí ve Francii pro trenéra Macaira a Green Rocks znamenal jeho letošní osmou francouzskou vítěznou jízdu.

Kabelková: Talent po Nancy nastoupí zimní přestávku

 

Mítink ve francouzském Nancy byl mimo jiné také místem třetího letošního startu vítěze zářijové pardubické kvalifikace Talenta. Pod vedením Josefa Bartoše dokončil v hlavním krosu odpoledne čtvrtý, hned za dalším českým vyslancem Bridgeurem. Trenérka Hana Kabelková soudí, že nad takovým výsledkem se nehodí ani jásat, ani lomit rukama…

Myška: Závěrečná spokojenost v Nancy i v Chuchli

 

Úspěšné loučení s letošním rokem má za sebou tréninkové středisko Štěpánky Myškové.  Vítězství v pražské Zimním favoritu i třetí místo Bridgeura v největším překážkovém dostihu programu v Nancy  znamenaly jednoznačně úspěšné výsledky a  spokojený byl i Jaroslav Myška, který poslední francouzské starty na svěřencích své manželky pochopitelně absolvoval v pozici jezdce.

Nečekaný pražský "favorit": Rozhodla měkká půda....

Úspěšně se podařilo žokeji Petru Foretovi uzavřít letošní rok, v jehož průběhu ho trápila nepříjemná zranění a také v něm opustil dosavadní působiště u centrály Dostihové stáje Pegas. Se svěřencem Štěpánky Myškové Suprtuplem vyhrál „svůj“ dostih – pražského Zimního favorita, u kterého z dosavadních čtyř edicí vyhrál už potřetí. Suprtupl přitom rozhodně nebyl favoritem a i sám Foret přiznával, že si před startem dostihu myslel spíš umístění, než na to, že by početně vysoce obeslaný test vyhrál.

Stránky