z domova

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Lukášek: Pohár žokejů je bez Soumillona otevřený

Česká sestava v Evropském poháru žokejů – Tomáš Lukášek, Jan Rája, Jan Verner i Adam Florian – v souvislosti s nedělním mítinkem po odstoupení Christopha Soumillona  určitě není bez šancí výrazně do pořadí žokejů promluvit. Svou šanci si tu uvědomuje i současný leader tuzemského šampionátu Tomáš Lukášek.

Olehla: Porazit Ignacia Reillyho se Soumillonem? To je hodně těžké

Parádní pražský dostihový víkend, který bude vyvrcholením tuzemské rovinové sezóny, nabídne samozřejmě  největší hvězdy v souvislosti s bošovickým týmem: Christophe Soumillon mezi žokeji a Ignacius Reilly mezi koňskými účastníky ze zbytku „pole“ vyčnívají, ovšem nikdo nemůže podceňovat ani jejich soupeře, kteří si dělají zálusk na překvapení na úkor favoritů.  Hned několik koní s vysokými ambicemi pocestuje do Prahy ze Zhoře, a reprezentanty stáje DS Pegas v sobotu přijede ze Španělska jezdecky posílit také žokej Václav Janáček.   S jakými ambicemi kvartet svých svěřenců poveze do Prahy trenér Čestmír Olehla?

Muguruza zpět na trůnu. Po roce vyhrál Šavujev, premiérově Matyáš Luka

Hrdinka chuchelské Simsonovy ceny Muguruza v Karlových Varech po porážce z Ceny Masise opět našla vítěznou formu a vrátila své minulé přemožitelce Giannině  porážku v Ceně zimní královny. Největší český dostih dvouletých klisen tak  po loňském úspěchu Fragy opět zapsala na své konto  reprezentantka bošovické centrály Václava Luky mladšího, kterou tentokrát k nečekanému triumfu dovedl žokej Jiří Chaloupka.

Velká pardubická bude bez Irů

Irský kůň Our Sam, přihlášený do letošní Velké pardubické, nebude v letošním ročníku v Pardubicích startovat. Trenér Gordon Elliot  to potvrdil International Racing Bureau, která se zabývá propagací pardubických dostihů v zahraničí. Podle Elliotova vyjádření jsou na vině současné restrikce a nejasnosti s epidemiologickou situací v Evropě, trenér ale věří, že se v příštích letech do Pardubic s některým ze svých svěřenců podívá

Váňa ml.: První domácí vítězství je speciální

Osmdesáté vítězství jako trenér zaznamenal  Josef Váňa mladší v neděli odpoledne, a stal se prvním tuzemským  trenérem, který si prvních 79 zásahů v kariéře odbyl v zahraničí a až ten osmdesátý mu vyšel v Česku. Capivari pod  Josefem Bartošem vyhrál pražský Zlatý pohár elektrizace železnic v dostihu, který pro Bartoše byl prvním startem po zdravotní pauze.

Bodlák: Volný kůň v rovině nás znejistěl

Vítěznou jízdu Cosmic Magic ve Wroclawi v neděli nenarušil ani volný kůň v cílové rovině, a tak mohla svěřenkyně Radima Bodláka slavit třetí letošní wroclawský triumf, prozatím ten svůj nejcennější. „Českou“  Velkou wroclawskou vyhrála jistě, byť nijak výrazným rozdílem. Jak se dá její triumf srovnat s úspěchy jiné Bodlákovy svěřenkyně, Delight My Fire, která jako pětiletá vyhrála Wroclawskou právě před pěti lety? (mimochodem, z včerejších soupeřů své nástupkyně tehdy porazila Larizana a Stzorma…)

Barthesa: V Bratislavě klaplo všechno tak, jak mělo

Klisna Barthesa mezi dvouletými patřila loni k tomu nejlepšímu, co na českých drahách bylo k vidění. Letos se ale po premiérovém zásahu z předních pozic dostihových výsledků vytratila. Až do páteční Bratislavy, kde  přece jenom oslavila klasický zásah. Majitel stáje Statek Blata Český Ráj Josef Dufek za tím účelem do Bratislavy pozval španělského šampiona Václava Janáčka, a ten se potřetí v průběhu dvou týdnů ve středoevropském regionu už dočkal velkého triumfu. Zaslouženě.

Koplík: Zariyannka v Ebreichsdorfu? Uvidíme v sobotu

Týden po Českém derby je v rámci regionu ve znamená dalších dvou klasik. V pátek se v Bratislavě koná letošní Slovenské Oaks, v neděli v Ebreichsdorfu proběhne letošní ročník Rakouského derby. Na startovních listinách obou dostihů má po jedné zástupkyni i český trenér Zdeno Koplík. D Bratislavy posílá klisnu Tos Sia, v Rakousku by se mohla objevit znovu na start účastnice Českého derby Zariyannka….

Stránky