z domova

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Velká Chuchle: VJC pro českého odchovance Zamica

Nedělní odpoledne v Chuchle Aréně Praha přineslo jeden z vrcholů úvodní části letošní dostihové sezóny – 101. ročník první části letošní klasické Trojkoruny Velké jarní ceny tentokrát pod patronátem investiční společnosti Conseq a v konkurenci třinácti importovaných koní se prosadil jeden z dvojice reprezentantů českého chovu v tomto dostihu, nebyl to však „oficiální“ loňský zimní favorit a nejlepší dvouletý hřebec uplynulé sezóny Red Coral, který loňskou formu bohužel zatím marně hledá, nýbrž „pražský“ zimní favorit Zamico (ž. Zatloukal), kterého jeho trenér Allan Petrlík v pičíně připravuje pro stáj Rabbit Trhový Štěpánov jeho chovatele Zdeňka Jandejska.

Jandejsek: Zamico připomněl hrdiny Slovenského derby

Emotivní momenty prožil tým stáje Rabbit Trhový Štěpánov v neděli po prvním dostihu české klasické Trojkoruny. Suverénní triumf podceňovaného Zamica rozjásal  příznivce českého chovu, pro majitele stáje Zdeňka Jandejska ale emotivní momenty  rozezněly i speciální podtón, hrdina nedělného testu je totiž synem jím vlastněné vítězky českého oaks Rabbit Zamindar.

Pozvánka na víkend: Slušovický předkrm a nedělní klasické menu

Na nadcházející víkend jsou připraveny dva dostihové dny – v sobotu bude letošní druhého odpoledne hostit centrální moravské závodiště ve Slušovicích, kde bude hlavním bodem programu dvojková steeplechase Cena moravských podnikatelů, zatímco v neděli se v Chuchle Aréně Praha uskuteční jeden z vrcholů první poloviny tuzemské sezóny – 101. ročník Velké jarní ceny, první části klasické Trojkoruny.

Seménka: Další klasika,další umístění?

Stejně jako před týdnem do Mostu, i tentokrát do Prahy pojede trenér Zdeněk Seménka s ambicí uspět v klasickém dostihu. Poté, co z Mostu přivezla jeho svěřenkyně Dally Top druhé místo, se pokusí o další úspěch ve Velké jarní ceně s hřebcem Like Magic, který se dosud českému dostihovému publiku nepředstavil.  A přece by nebylo radno nad jeho ambicemi ohrnovat nos.

Luka: Favorit jde do Chuchle napravit dojem

  Velká jarní cena Conseq má v Prahe v neděli jediného favorita.  Je jím  nedávný adept startu ve francouzské obdobě tohoto dostihu Westminster Night. Reprezentant stáje Westminster Race Horses ve svém posledním startu ve Francii ale nepotvrdil tamní klasické ambice, a tak trenér Václav Luka po dohodě s majitelem zvolil odbočku do Prahy, vyšší ambicí by ale pro jeho svěřence mohla být německá Velká jarní příští týden.

Siglo de Oro potřebuje klid. Pak ve Francii boduje

 Už druhé letošní vítězství veterána Siglo de Oro ve Frrancii nepochybně potěšilo trenérku Ingrid Janáčkovou Koplíkovou, která si v sedle svého svěřence zapsala i další jezdecké vítězství.  Po solidním prezentaci ve Francii se nyní v Lysé nad Labem se svými svěřenci chystá ale i do pražské Velké jarní ceny, do níž posílá i francouzskými úspěchy ověnčeného Josephina. Také o jeho možnostech  a ambicích jsme s ní dnes hovořili.

Falcon Baby: "Smolíka" vyhrála místo Merana

Šampionská centrála Heleny Vocáskové v letošním dostihovém roce na českých drahách po celý duben mlčela, v květnu se ale koně z němčického střediska na českých dráhách ukázali, a po  minulém víkendu už mají na kontě tři vítězství. O to největší se postarala  dvojitá klasická hrdinka Falcon Baby,  která  pod vedením Venduly Korečkové zazářila ve vytrvaleckém Memoriálu Vlastimila Smolíka a zaskočila tak podstatnou část tuzemské rovinové elity vytrvalců.

Klasická hrdinka má splněno. Podívá se do derby?

První klasický dostih letošní sezóny překvapivě nepřinesl překvapení.  Queen of Beaufay zlomila všechna  pravidla o tom kdo a jak Jarní cenu klisen nevyhrává a aniž jim věnovala sebemenší pozornost, své soupeřky pokořila s velkou jistotou. Přinejmenším na mostecké dráze královské žezlo prozatím třímá pevně, přičemž její úspěch se rodil bez velkých problémů…

Stránky