z domova

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Wroblewski:Když by derby nevyšlo, Gangster zkusí překážky

 

Amazing Gangster vyhrál v pražské Chuchli v rámci rozjezdu letošní sezóny Michalův memoriál a hodně nahlas se hovořilo o tom, že jde pravděpodobně o jeho poslední rovinový start. Kůň, který působil nezvladatelným dojmem, ale poté vytěžil výborné druhé místo z klasické Velké jarní ceny a nyní míří i na start tříletého vrcholu při Českém derby.  A to celé za situace, kdy v něm jeho trenér stáje vidí velký překážkový talent.

R. Holčák: Kdo je nejlepší v Karlovicích? Uvidíme při derby!

Stáj Monte Negro už má pocity vítězství v derby z minulých let dobře vyzkoušené, a přesto, že modrobílé barvy v posledních letech na nejvyšším stupínku přenechaly místo na slunci konkurentům, v letošním roce  se  ale prostřednictvím Pacific Hilla opět hlásí s atakem na pozice nejvyšší. V pohledu sázkové kanceláře je svěřenec Radka Holčáka jedním ze spolufavoritů pro sobotní vrchol české sezóny, a přesto, že v červnové předzkoušce nestačil na vítězného Angkor Wata, ze všech indikací je jasné, že může mířit hodně vysoko…

Subway Dancer: Royal Ascot ne, dál se uvidí

Český Kůň roku 2018 Subway Dancer se v letošním roce nepodívá na mítink Royal Ascot tak, jak bylo původně v plánu, a  zápolení nejlepších koní na kontinentu bude jeho realizační tým sledovat jen z povzdálí. Trenér Zdeno Koplík vysvětluje, že jeho svěřenec v letošním roce  neměl v předpokládané přípravě na růžích ustláno,  a jeho další plány nejsou ještě úplně dané.

Tůma: "pozlacený" Northerly Wind je po Pardubicích v pořádku

 

Úspěch Northerly Winda v pardubickém Zlatém poháru trenér Pavel Tůma uzavřel slovy, že se uvidí, jak na tom kůň bude po dostihu. Nyní je ale ve středisku ve Dvorech nejnovější člen rodiny českých dostihových milionářů v pořádku, a tak může trenér definitivně zhodnotit nepříliš očekávané vítězství pozitivně, i když o dalších plánech pozlaceného Northerly Winda prozatím ještě úplně jasno ani on nemá…

Luka: Zock má pražský blok?

 Nečekaným, ale jistým vítězem mostecké Ceny Jezdectví se v neděli stal reprezentant stáje Joly Zock. Zimní favorit zpřed tří let si na dráze, kde dosud zapsal největší úspěch kariéry, zapsal další jedničkové vítězství a pod Davidem Liškou přesvědčil, že zdaleka nepatří do starého železa. O tom je ostatně přesvědčen i trenér Václav Luka.

Velká pardubická získá pět milionů od ministerstva

 

Vláda ČR na dnešním jednání podpořila návrh ministerstva zemědělství na podporu Velké pardubické steeplechase částkou pěti milionů korun. Tuto částku vyčlení ze svého rozpočtu ministerstvo zemědělství ČR.  Podle informace serveru eagri.cz poskytnutá podpora přispěje k zajištění kvality programu a zachování jednoho z nejprestižnějších dostihů v Evropě, který je neodmyslitelně spjat s Českou republikou. Dotace bude určena městu Pardubice.

Popelka: S Dangerous Gleamem není příliš co vymyslet...

Dangerous Gleam minulý měsíc skončil v přípravě na pardubický Zlatý pohár na štítě Lamuma, druhým místem ale veterán stáje trdelnik-Luka odmítl příslušnost do starého železa a počítat s ním je nutno i v sobotním Zlatém poháru, kterým vrcholí třetí letošní pardubický mítink.  Trenér Stanislav Popelka  ovšem konstatuje, že pro nadcházející start se svým svěřencem nemá příliš co vymýšlet, a na taktiku s ním příliš nespoléhá…

Váňa: S ambicemi do Mostu i Pardubic

 

Trenér Josef Váňa  staví o nadcházejícím víkendu do  hlavních dostihů v Pardubicích i v Mostu po jednom želízku do ohně, a v obou případech si může dělat naděje přinejmenším na slušné umístění. Zatímco Mister Westminster v pardubickém Zlatém poháru  patří podle sázkové nabídky Tipsportu k outsiderům, Father Frost jde do mosteckého klání v Ceně Jezdectví v pozici spolufavorita přesto, že se vrací do provozu po dostihové pauze…

Luka: Bratislavský hattrick udělal velkou radost

 

Dostihový mítink Turf gala se letos odehrál pod taktovou tandemu David Liška – Václav Luka. Tři vítězství z prestižního středoevropského mítinku jsou počin, který se často nevidí, a tým z jihočeských Bošovic tak může být oprávněně spokojen. Úspěšná bilance v podání Wirelesse, Beau Massagota a Ventarona je počinem, který se ve střední Evropě stále řadí velmi vysoko, což si uvědomuje i trenér Václav Luka.

Stránky