z domova

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Cena Masise: Barthesa nadále bez porážky

Svěřenkyně Heleny Vocáskové Barthesa dnes v Karlových Varech potvrdila svou převahu nad českým dvouletým ročníkem. Potřetí se reprezentantka barev Statku Blata Český Ráj postavila na start, a potřetí se radovala z jistého vítězství. Spokojen mohl být i trenér Miroslav Nieslanik, jehož svěřenci se seřadili na druhém a čtvrtém místě v pořadí Archird-Maverana. Třetí místo a progres proti minulému startu předvedl Torero trenéra Šavujeva, do jehož sedla přijel hostovat Martin Laube.

Germič: Do "Masisky" pro dvě umístění?

S tandemem svých svěřenkyň půjde do nedělního Gerschova memoriálu na karlovarském závodišti trenér Karel Germič. Poprvé se mezi „lepší společnost“ podívá vítězka z Lysé nad Labem Ambra a doplní tak druhou z pražské Simsonovy ceny Milušku Ex Meggle. S jakými představami svůj tandem Karel Germič na start do Karlových Varů poveze?

Netolice: Gejzir uzavřel hattrick

S radostí budou na dnešní dostihový den v Netolicích vzpomínat amatérky Tereza Jedličková a Kateřina Kuntová, oběma totiž přinesl jejich první životní dostihové vítězství. V hlavním dostihu, překážkové Velké ceně Netolic, zkompletoval letní vítězný hattrick dvanáctiletý Gejzir, tentokrát vedený Michalem Kubíkem.

Popelka: Kvalifikační tandem ladí formu hlavně na podzim

Tandem svých svěřenců posílá do třetího kvalifikačního testu na pardubické dráze nejenom Josef Váňa, ale také Stanislav Popelka. Oba jeho svěřenci – Stretton i Mahony – již kvalifikační podmínky pro letošní rok splnili, letní program na pardubické dráze ale trenér vidí jako optimální součást přípravy na podzimní důležité sezónní vyvrcholení.

Novák: S Playerem je ve hře i Velká

Jediného koně, který mezi startujícími sobotní kvalifikace v Pardubicích není přihlášen do říjnového vrcholu sezóny, povede Marcel Novák. Svěřenec jeho přítelkyně Lenky Kvapilové, sedmiletý Player, ale už letos předvedl v první z kvalifikací velmi kvalitní výkon a dokončil ji na třetím místě. Bez nadějí tedy nepůjde ani na start té zítřejší…

Váňa: V kvalifikaci nás čeká kvalitní konkurence

S tandemem svěřenců půjde trenér Josef Váňa do třetího kvalifikačního zápolení před Velkou pardubickou. Sobotní mítink, na kterém vrcholí program kvalifikační Cenou firmy Chládek a Tintěra, ovšem Josefu Váňovi před startem přinesl nejenom velká očekávání, ale i vrásky….

Změna trenérů stáje Monte Negro - rozšířená verze

 

O odchodu mimořádně úspěšné stáje Monte Negro z Velkých Karlovic od trenéra Radka Holčáka dnes informoval server Dostihy Fitmin.  Podle jeho informací míří vítěz Českého derby Pacific Hill do Lysé nad Labem k trenéru Tomáši Váňovi a další koně se stěhují k trenéru Radimu Bodlákovi.  Server www.dostihy.fitmin.cz cituje vyjádření majitele Jiřího Posáda: "Jeden příběh končí, jiný začíná. Kdysi jsem se rozhodl mít koně u Holčáků, teď jsem se rozhodl je mít jinde, víc nemám co bych k tomu dodal."

Wroblewski: "Skokani" zlobí - získali rovinový double ve Varech

„Ta to vidíte. Mám dva koně, s kterými si moc fandím na překážky, a oni si vyhrávají na rovinách,“ shrnul dnešní velký double v jedničkových dostizích v Karlových Varech trenér Greg Wroblewski.  „Oba ukázali, že tu třídu na rovině mají. A majitelé obou by si s nimi ještě rádi tu třídu na rovinách užili. Tak co s nimi mám dělat?“

Stránky