z domova

Česky

Bodlák: Lysá i Wroclaw jsou přípravou na Švédsko

Ojedinělý souboj druhého a ttřetího koně loňské Švédské národní steeplechase ze Strömsholmu nabídne  prvního května na dráze v Lysé nad Labem tamní dostihový program.  Svěřence Stanislava Popelky Al Bustana, který  byl ve Švédsku druhý, vyzve  Rockinger. Ten na konci loňského roku přešel ze švédské přípravy do tréninku Radima Bodláka a jak trenér konstatuje, I letos je pro něj hlavním cílem sezóny právě návrat do Strömsholmu. Lysá nad Labem je ale na této cestě prvním velkým  přípravným krokem…

Holčák: Bratislavská tříletá spokojenost před cestou do Lysé

Velkokarlovické dostihové středisko se dočkalo prvního letošního úspěchu možná dříve, než jeho protagonisté čekali. Bratislavské testy tříletého ročníku se staly kořistí  koní z Velkých Karlovic a tandem ze stáje Františka Holčáka mezi tříletými hřebci  nečekaně obsadil „stupně vítězů“, na něž mezi sebe pustil jediného soupeře.  Zdá se tedy, že nejúspěšnější trenér historie Českého derby má v letošní sezóně opět nakročeno  do zajímavého klasického období….

Pallazzo Corsini: Test, který mnoho neřekl

Pallazzo Corsini sice zatím ozdobil svou kariéru pouze vítězstvím na úrovni třetí kategorie,  v rámci českého prostředí se ale stal fenoménem. Svěřenec Grega Wroblewského je na pražské dráze už dvojnásobným vítězem, přičemž jak Szcepan Mazor, tak Bajuržan Murzabajev po jeho triumfech měl pro potomka nejslavnějšího evropského plemeníka současnosti slova uznání a chvály. Samotný trenér Grzegorz Witold Wroblewski ale z komety na českém tříletém nebi má poněkud zamotanou  hlavu a uvažuje, po jaké další cestě se s disponovaným tříletkem vydá.

Váňa ml: Vyhrál i se zlomeným palcem a zvažuje i Španělsko...

Josef Váňa mladší si užívá v letošním dubnu pestrý program, jehož součástí jsou jak nemocniční vyšetřovny, tak vítězné pódium v Miláně.  To druhé je z jeho pohledu naštěstí tou nejčerstvější zkušeností, když se několik dní po zranění opět vítězně vrátil na milánské San Siro a zásluhou Azamourday šlo  o návrat vítězný. Jednoduché to ale nebylo ani v nejmenším.

Myška: Na Reapera nyní nebude tlak, může se chystat na Velkou

Netradičně už v dubnu zná český turf prvního majitele kvalifikační jistoty pro letošní ročník Velké pardubické, který není obhájcem loňského vítězství. Ve francouzském Štrasburku učinil zadost kvalifikačním povinnostem potomek  hrdinky Velké z let 2003 a 2004 Registany Reaper. Svěřenec Štěpánky Myškové pod vedením Jaroslava Myšky dal svému jezdci  předčasný dárek ke čtvrtečnímu svátku a pátým místem změnil u svého jména kvalifikační otazník na „fajfku“ splněno.    A co na to Jaroslav Myška?

Koplík nahradil Murzabajeva. A získal velký double

Žokej Bayjuržan Murzabajev se vrátil v neděli do pražské Chuchle, aby sledoval z odstupu úspěchy koní, s kterými měl ještě v loňském roce hodně společného, Dashing Home i Mamadysh jsou totiž chystáni v krabčickém tréninkovém středisku u Arslangireje Šavujeva, který ovšem po odchodu kazašsakého jezdeckého talentu do Německa sáhl tentokrát pro hlavní dostihy po jezdeckých službách Radka Koplíka, žokeje, s nímž  už v minulosti mnohokrát spolupracoval. A tentokrát se jeho prostřednictvím trefil do černého. A to hned dvakrát. Pro Koplíka šlo v letošním roce o vítězství s pořadovým číslem jedna a dvě přesto, že už absolvoval dostihy na několika francouzských drahách a na střední Evropu se „adaptoval“ přií mítinku v Bratislavě o minulé neděli. 

Velká Chuchle: Šavujevovo kouzlo opět účinkovalo

Ústřední postavou letošního třetího dostihového dne na závodišti v Praze - Velké Chuchli byl ruský trenér Arsangirej Šavujev, jehož svěřenci ovládli tři dostihy, včetně obou vrcholů nedělního odpoledne. Memoriál prof. Michala, nejvýznamnější tuzemský trial na klasickou Velkou jarní cenu, ovládl reprezentant stáje Valentin Buchtojarov Mamadysh (ž. Koplík), když ve finiši o krk předčil zimního favorita Zocka (ž. Zatloukal), třetí s odstupem půl délky finišoval Riverton (ž. Šafář). Druhým nejvýznamnějším dostihem v rámci odpoledne byl dvojkový Memoriál Jaroslava Maška pro jedničkové sprintery, v němž se stylem start cíl lehce prosadil pětiletý reprezentant stáje čečenského prezidenta Ramzana Kadyrova Dashing Home (ž. Koplík), tři a půl délky za ním byl v boji o druhé místo úspěšnější sázkový favorit Master of Gold (ž. Murzabajev), když o tři čtvrtiny délky porazil na této scéně si překvapivě dobře vedoucí Celine my Heart (ž. Korečková). Třetím Šavujevovým vítězným triumfem byl tříletý Silver Ball (ž. Šafář), jenž stylem start cíl s finálním náskokem patnácti délek potupil konkurenci v úvodní Ceně Kaplan a naznačil zajímavý klasický potenciál.

  

Brno: Jarní brněnská steeplechase pro Tripolise

V sobotu odpoledne úvodním dostihovým dnem odstartovala letošní dostihová sezóna na závodišti v Brně - Dvorskách. Tradičními vrcholy prvního dne brněnské sezóny jsou Jarní moravská míle a Jarní moravská steeplechase. V rovinovém vrcholu Jarní moravské míli (III. kat., 4+, 1 600 metrů, 45 000 Kč), jež se letos uskutečnila pod patronátem společnosti Loko - Trans, se představilo sedm koní, přičemž stylem start cíl se mezi nimi prosadila sedmiletá tmavá hnědka Quaff (Hlubučková), když v závěru o půl délky odolala náporu o devět kilo méně nesoucí Ultimy (ž. Havelková), třetí s odstupem jedné a půl délky finišoval Monte Christo (ž. Laube). V překážkovém vrcholu Jarní brněnské steeplechase - Poháru hejtmana Jihomoravského kraje (stch III. kat., 5+, 4 100 metrů, 80 000 Kč) se radoval realizační tým okolo devítiletého valacha Tripolise (Odložil), který zvítězil jistě o jeden a tři čtvrtiny délky před Stefanem (ž. Matuský), třetí Purple Heart (Málková) ztrácel sedm délek.

Stránky