z domova

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Šavujev: O dalších plánech napoví pražská neděle

 Tréninková centrála Arslangireje Šavujeva má za sebou první dva letošní starty v Mostu, při kterých její koně skončili hluboko v polích poražených. O nadcházejícím víkendu posílá zkušený trenér do boje sestavu starších koní, kteří vesměs zazářili na pražské dráze loni na podzim. Jak z krabčické centrály hodnotí ambice a možnosti svých svěřenců? 

Luka: Nagano až za měsíc, do Dubnové s nadějným nováčkem

První letošní staret Nagano Golda se měl původně odehrát v Paříži o minulém víkendu, nakonec si ale příznivce Koně roku budou muset ještě počkat. O důvodech jeho absence i plánech pro nadcházející chuchelský víkend hovoří trenér Václav Luka….

„Nagano Gold měl pařížský start naplánovaný na rozběhání v letošní sezóně. Nakonec jsme ale do Paříže nejeli na přání majitele, kůň byl na běhání nachystaný, ale nyní si premiéru odbyde  letos v Longchamp až za měsíc,“ vysvětluje Václav Luka mladší, který tak pařížské dostihy jen z povzdálí sledoval. 

Mostecká premiéra: Devoir Rien zůstala neporažená, Verner má double

Triumfem v hlavním dostihu a vítězným double odstartoval tuzemskou dostihovou sezónu úřadující žokejský šampion Jan Verner. Memoriál R. Deyla společnosti Tipsport opanovala jím vedená reprezentantka stáje dr.Charvát  Devoir Rien. Loni v Bratislavě neporažená klisna si svou dokonalou bilanci udržela i v prvním českém startu a předzkoušku Jarní ceny klisen vyhrála i přes závěrečný nápor v Itálii rozběhané Sparkle Shout. 

Devoir Rien? Klasické plány napoví neděle

Slovenská Zimní královna Devoir Rien se při mostecké české dostihové ouvertuře  předvede v Deylově memoriálu poprvé na českých drahách. Stejně jako její matka Dunmonia má na kontě triumf ve slovenské Zimní královně, který by nyní ráda potvrdila v Deylově memoriálu, dostihu, který zmiňovaná Dunmonia v roce 2014 vynechala a  vyhrála až následující jarní klasiku.

Luka: Muguruza? Především zkouška mostecké dráhy

Vyvrcholení prvního dne letošní dostihové sezóny v Česku nabídne Memoriál Rudolfa Deyla společnosti Tipsport, tradiční předzkouška Jarní ceny klisen na trati 1400 metrů na dráze v Mostě.  Na jeho startu figuruje tandem  favoritek, které loni zapsaly úspěchy  mezi dvouletými v Česku a na Slovensku. V Bratislavě neporařžené svěřenkyni Pavla Tůmy Devoir Rien by měla být největší soupeřkou podle sázkových kurzů sponzora dostihu Muguruza.

Faltejsek: Gatsby? Milánský vítěz je ještě děcko...

Čtyřletý Gatsby pod vedením Jana Faltejska vyhrál v Miláně tamní Premio Spegasso. Zatímco pro čtyřletého svěřence Pavla Tůmy ze stáje Dr. Charvát šlo o druhé životní vítězství ve třetím startu, Jan Faltejsem vyhrál letos v Itálii podeváté,  z toho podruhé v rámci milánského mítinku. I když šlo tentokrát o největší překážkový dostih programu, svůj úspěch ovšem nijak nepřeceňoval.

Luka. Vítězství z Lyonu mají velkou cenu

Dvě vítězství v průběhu jediného odpoledne, tak jak se to podařilo bošovickým reprezentantům v Lyonu na sklonku minulého týdne, to není  úkaz, který by v českém dostihovém prostředí  býval často k vidění. Global Man i Syrenka ale pro stáj Westminster Race Hosres zabodovali a trenér Václav Luka mohl být spokojen.

Bartoš: Ve Francii se našla cesta - na krosy...

První dostihový den  pro překážkové koně mají za sebou pro letošní rok v italském Milánu.  Pro Italy dopadly tamní dostihy nad očekávání dobře, tradiční export nejvyšších cen do Česka se totiž tentokrát nekonal i přes účast několika českých stájí.  Zvítězit se ale nepodařilo ani té, která italským dostihům v posledních dvou letech vládla.  Proč, to naznačuje žokej Josef Bartoš. A hodnotí také vítězný start ve Francii, kde s Brunch Royalem slavil triumf v tamním krosu.

Stránky