Rozhovor

Česky

Petrlík: V klasickém ročníku máme silnou sestavu

Poslední přípravy na start letošní tuzemské dostihové sezóny dokončují všechna tréninková střediska u nás. Výjimkou není ani pičínská centrála, ve které chystá koně stáje Rabbit Trhový Štěpánov Allan Petrlík.  A letos v zimě se měl. Se svým týmem co otáčet, v přípravě totiž má hned 36 plnokrevníků.  Jak se s nimi ohlíží za zimní přestávkou, a především – jak se dívá do nadcházející sezóny?

Tibor Cvik: Klisna prokázala, že do velkého dostihu patří

Reprezentantka stáje Lokotrans Slovakia Zariyannka  po včerejším leteckém přesunu ze Saúdské Arábie do Belgie dnes pokračuje v cestě z arabské pouště zpátky do svého boxu. Její majitel Tibor Cvik cestu z úspěšné arabské mise podrobně sleduje, a s výsledkem reprezentantky svých barev neskrývá spokojenost…

Tibor Cvik: Zariyannka vstoupí do historie

 Start reprezentantky stáje Lokotrans Slovakia Zariyannky (foto) v Rijádu příští pátek nabírá konkrétní kontury.  První část výpravy cestuje do Saúdské Arábie v sobotu, následně se na cestu vypraví v neděli klisna a v pondělí odjíždí zbytek týmu.  Jeho součástí však nebude slovenský majitel Tibor Cvik, který bude výkon klisny sledovat z domácích podmínek.

R. Holčák: "Dědek" Hegnus je v psychické pohodě

Jako třináctiletý by v letošním roce  mohl obhajovat triumf z Velké pardubické  její loňský hrdina Hegnus. Jak hlásí trenér Radek Holčák, je ostřílený matador uprostřed zimy ve Velkých Karlovicích ve velké pohodě a tak se ani přes jeho veteránský věk zatím o odchodu do dostihového důchodu příliš neuvažuje. Podzimní obhajoba triumfu je pro letošní rok u populárního reprezentanta stáje Ševců stále na stole...

Faltejsek: Do plné formy je ještě co pilovat

Dvojité vítězství z italské Pisy si přivezl z prvního vystoupení letošní sezóny žokej Jan Faltejsek.  S Night Moonem a Dominiquem zaznamenal vítězné starty, bilanci navíc vylepšil i druhým místem se Swinging Thomasem, a po zranění z Trevisa tak už zaznamenal v Itálii tři vítězství a potvrdil návrat do formy i když sám uznává, že do plné kondice mu ještě něco chybí.

Janáček: Po španělském titulu do Dubaje

   Sedmý titul šampiona mezi španělskými žokeji na rovinách získal v roce 2020 Václav Janáček.  Český žokej, který  se ve Španělsku i letos dostal nad 50 vyhraných dostihů, se vítězně srovnal s atakem domácího tandemu Fayos-Sousa a obhájil svou loňskou šampionskou pozici přesto, že před dvěma měsíci ani sám příliš o dalším titulu neuvažoval…

Bartoš: Věříme, že vítězství v Cagnes-sur-Mer přijdou

Dvě vítězství v Pise tento týden posunula do čela italského žokejského šampionátu Josefa Bartoše. Obhájce titulu se posunul před momentálně zraněného Jana Faltejska a před závěrečnými mítinky italského roku  je tak souboj českých žokejů v čele italského šampionátu otevřený.  Josef Bartoš jej ovšem sleduje z francouzské Riviéry, kde s týmem Josefa Váni mladšího setrvává na několikatýdenním mítinku v Cagnes Sur Mer.

Murzabajev: Šampion nyní míří domů

Bajuržan Murzabajev má za sebou letos v Německu báječný rok. V sezóně, kterou výrazně poznamenala koronavirová krize, si zapsal osobní rekord v počtu vítězství. První – a poslední – rok v pozici jezdecké jedničky u Andrease Wöhlera si užil královsky, o jeho německém titulu málokdo pochyboval od poloviny sezóny a i ve středečních Drážďanech zapsal na své konto dva vítězné zásahy.  V Německu tak letos vyhrál 118 krát.

R. Holčák: Hegnus potvrdil předpoklady. A nyní bude pokračovat

  Se skvělými pocity se do Velkých Karlovic v noci z pardubické výpravy vracela výprava trenéra Radka Holčáka. Jak by ne. Vezla si nového vítěze Velké pardubické. Úspěch v nejslavnějším českém dostihu se na Valašsko vrátil po 15 letech. A pokračovatel úspěšné rodové tradice si i dnes se všemi spolupracovníky užívá výtečné nálady…

Růžičková: Trochu smutná Velká. Ale hlavně, že bude...

  Trenérka Martina Růžičková v roce 2016 poslala Charme Looka k vítězství ve Velké pardubické.  Od té doby ale prošly stáje v Pohoří u Jílového řadou změn,  a letošní jubilejní ročník bude sledovat v pozici nezaujatého diváka.  Velké zaujetí pro dostihy a pardubické dění ji ale neopouští, jak dokumentuje i náš rozhovor nad vyhlídkami letošního „zvláštního“ ročníku slavného dostihu.

Stránky