Rozhovor

Česky

Minařík si splní sen: Dostal japonskou licenci

Žokej Filip Minařík má za sebou další zkušenost v proslulém Japan Cupu. V sedle Guignola v Tokiu získal deváté místo, ze země vycházejícího slunce se však zdaleka nevrátil jen se skvělými zážitky z největší japonské dostihové události.  Po dlouhých letech marné snahy mu totiž Japonci nyní vyplnili jeden velký profesní sen, a Minařík se do Japonska  jako žokej vrátí. V únoru a březnu totiž obdrží tamní  krátkodobou žokejskou licenci a zapojí se do regulérního japonského dostihového provozu…

Lukášek: Polsko letos vyšlo skvěle. Jaký bude Katar?

 

Pro většinu českých dostihových jezdců sezóna o nadcházejícím víkendu definitivně skončí. Někteří se rozprchnou do světa, jiní zahájí domácí zimní přestávku. Do plné práce naopak zamířil Tomáš Lukášek, letošní vítěz Polského derby a dalších velkých testů na drahách u našich severních sousedů. Už podruhé zamířil na zimní měsíce do Kataru, kde se zúčastní tamní „zimní sezóny“.  Jak prozatím bilancuje letošní „polský rok“ a jaké jsou jeho vyhlídky na arabském poloostrově, na to odpovídá v následujících  řádcích.

V palbě otázek… Jiřina Andrésová

V rámci závěrečného pražského dostihového mítinku dvakrát zvítězila Jiřina Andrésová. Žena, která se v roce 2015 vrátila do sedla po dvojnásobné mateřské a hned získala třetí místo v bodovaném šampionátu jezdkyň – Nikon Ladies Cupu, na začátku října pokořila hranici padesáti vítězství a získala titul žokeje. Co to pro ni znamená a jak hodnotí sezónu, která právě končí?

Váňa: No Time To Lose bez ciziny. Tam zamíří jiní

Josef Váňa je v posledních letech u nás známý jako trenér, kterému nečiní problémy se svými svěřenci startovat v zahraničí. V této souvislosti jistě není bez zajímavosti, jak vidí možné zahraniční angažmá pro čerstvého hrdinu Velké pardubické No Time To Lose.  Přesto, že Váňa aktuálně provází výpravu svých svěřenců do Milána a odtud spěchá zpět do Prahy na „svůj“ pohár, má o budoucím uplatnění reprezentanta DS Paragan  celkem jasno:  No Time To Lose sebude nyní zřejmě věnovat zimní přestávce, a nadále se soustředí na starty v Pardubicích…

Kratochvíl: Zlatá náplast po složitém roce

Když před rokem a dvěma týdny Jak Kratochvíl vyhrál meranské Gran Premio, slavil tehdy největší úspěch své dosavadní kariéry.  A hned přesně věděl, o jaký další úspěch by stál Chtěl vyhrál Velkou pardubickou. Nyní se mu další meta bude vymýšlet hůře. V šestadvaceti má totiž na kontě triumfy v největších dvou dostizích, na které reálně český žokej dnes může dosáhnout. „Už můžeš jít do důchodu,“ radil mu žertem jezdecký kolega Jaroslav Myška s poukazem na tuto skutečnost.  Tam se ale Jan Kratochvíl ani v nejmenším nechystá..

Bartoš: Čeká nás nejlepší Velká posledních let

Před startem pardubického mítinku je nejúspěšnějším českým žokejem v říjnu 2017 Josef Bartoš. V posledních dnech si úřadující italský šampion na konto připsal v Itálii čtyři překážková vítězství, a do Pardubic se tak naladil na vítěznou vlnu. V neděli v největším dostihu sezóny povede Zarifa, s kterým  patří do širšího okruhu favoritů poté, co se společně ve Velké už umístili. Dosáhnou letos na nejvyšší pocty? A jak se ostřílenému žokejovi zamlouvá letošní pardubická konkurence? 

Novák: Nejsme z cukru, na Velkou může i pršet


Úspěšný rok letos prožívá žokej Marcel Novák. Od začátku sezóny vévodí pořadí tuzemského žokejského šampionátu a i když ještě nemá letošní korunu jistou, po Pardubicích se jí může přinejmenším výrazně přiblížit. V samotné Velké však nebude patřit k favoritům, i když s Kasimem už v minulých letech společně potvrdili, že společnými silami Velkou zvládají velmi dobře. Zda na své velké momenty navážou i letos, to je ovšem otázka, jak se totiž zdá z předpovědi počasí, nedělní odpoledne může Velkou proti minulým ročníkům výrazně změnit a znechutit ji účastníkům třeba i deštěm. Jak moc by něco takového Marcelu Novákovi vadilo?

Kratochvíl: Ve Velké si přejeme hlavně poctivé tempo

Úřadující šampion českých žokejů Jak Kratochvíl na trať Velké pardubické vyrazí se záměrem obhájit anebo vylepšit loňské druhé místo.  V jeho snaze ho ale nebude provázet  loni druhý Ange Guardian, ale  další člen silného kvartetu trenéra Josefa Váni, No Time to Lose.  S jakými vyhlídkami  po letošní, zraněním přibrzděné sezóně  půjde Kratochvíl do boje tentokrát? A jak hodnotí konkurenci na startu letošního ročníku Velké pardubické?

Stromský: Charme Look si umí poradit, budeme ale potřebovat i štěstí

Žokej Marek Stromský po minulých Velkých v sedle Nikase tentokrát „mění dres“ a v největším českém dostihu povede Charme Looka, obhájce loňského vítězství.  Jana Faltejska ze sedla  obhájce vítězství odvály povinnosti ve francouzské ekipě, a tak došlo k dohodě mezi Růžičkovou a právě Stromským.  Ten před  letošní Velkou doufá v přízeň paní štěstěny a samozřejmě věří v kvality, které Charme Look už v minulosti opakovaně prokázal…

Stránky