Rozhovor

Česky

Váňa: No Time To Lose bez ciziny. Tam zamíří jiní

Josef Váňa je v posledních letech u nás známý jako trenér, kterému nečiní problémy se svými svěřenci startovat v zahraničí. V této souvislosti jistě není bez zajímavosti, jak vidí možné zahraniční angažmá pro čerstvého hrdinu Velké pardubické No Time To Lose.  Přesto, že Váňa aktuálně provází výpravu svých svěřenců do Milána a odtud spěchá zpět do Prahy na „svůj“ pohár, má o budoucím uplatnění reprezentanta DS Paragan  celkem jasno:  No Time To Lose sebude nyní zřejmě věnovat zimní přestávce, a nadále se soustředí na starty v Pardubicích…

Kratochvíl: Zlatá náplast po složitém roce

Když před rokem a dvěma týdny Jak Kratochvíl vyhrál meranské Gran Premio, slavil tehdy největší úspěch své dosavadní kariéry.  A hned přesně věděl, o jaký další úspěch by stál Chtěl vyhrál Velkou pardubickou. Nyní se mu další meta bude vymýšlet hůře. V šestadvaceti má totiž na kontě triumfy v největších dvou dostizích, na které reálně český žokej dnes může dosáhnout. „Už můžeš jít do důchodu,“ radil mu žertem jezdecký kolega Jaroslav Myška s poukazem na tuto skutečnost.  Tam se ale Jan Kratochvíl ani v nejmenším nechystá..

Bartoš: Čeká nás nejlepší Velká posledních let

Před startem pardubického mítinku je nejúspěšnějším českým žokejem v říjnu 2017 Josef Bartoš. V posledních dnech si úřadující italský šampion na konto připsal v Itálii čtyři překážková vítězství, a do Pardubic se tak naladil na vítěznou vlnu. V neděli v největším dostihu sezóny povede Zarifa, s kterým  patří do širšího okruhu favoritů poté, co se společně ve Velké už umístili. Dosáhnou letos na nejvyšší pocty? A jak se ostřílenému žokejovi zamlouvá letošní pardubická konkurence? 

Novák: Nejsme z cukru, na Velkou může i pršet


Úspěšný rok letos prožívá žokej Marcel Novák. Od začátku sezóny vévodí pořadí tuzemského žokejského šampionátu a i když ještě nemá letošní korunu jistou, po Pardubicích se jí může přinejmenším výrazně přiblížit. V samotné Velké však nebude patřit k favoritům, i když s Kasimem už v minulých letech společně potvrdili, že společnými silami Velkou zvládají velmi dobře. Zda na své velké momenty navážou i letos, to je ovšem otázka, jak se totiž zdá z předpovědi počasí, nedělní odpoledne může Velkou proti minulým ročníkům výrazně změnit a znechutit ji účastníkům třeba i deštěm. Jak moc by něco takového Marcelu Novákovi vadilo?

Kratochvíl: Ve Velké si přejeme hlavně poctivé tempo

Úřadující šampion českých žokejů Jak Kratochvíl na trať Velké pardubické vyrazí se záměrem obhájit anebo vylepšit loňské druhé místo.  V jeho snaze ho ale nebude provázet  loni druhý Ange Guardian, ale  další člen silného kvartetu trenéra Josefa Váni, No Time to Lose.  S jakými vyhlídkami  po letošní, zraněním přibrzděné sezóně  půjde Kratochvíl do boje tentokrát? A jak hodnotí konkurenci na startu letošního ročníku Velké pardubické?

Stromský: Charme Look si umí poradit, budeme ale potřebovat i štěstí

Žokej Marek Stromský po minulých Velkých v sedle Nikase tentokrát „mění dres“ a v největším českém dostihu povede Charme Looka, obhájce loňského vítězství.  Jana Faltejska ze sedla  obhájce vítězství odvály povinnosti ve francouzské ekipě, a tak došlo k dohodě mezi Růžičkovou a právě Stromským.  Ten před  letošní Velkou doufá v přízeň paní štěstěny a samozřejmě věří v kvality, které Charme Look už v minulosti opakovaně prokázal…

Olehla: S Nikasem letos za důstojnou účastí

Přede dvěma lety se Nikas dostal do cíle Velké pardubické na prvním místě. Vítězství mu sebraly až výsledky dopingové kontroly. O rok později se značným očekáváním sledovaný návrat na „místo činu“  Nikase v cíli Velké nezaznamenal. Letos se do Pardubic vrací znovu, proti loňské situaci s novým jezdcem, novým trenérem, a také s podstatně nižšími ambicemi. Pokud by se mu i ve dvanácti letech podařilo udolat konkurenci v čele s Charme Lookem a silnými Francouzi, znamenalo by to senzaci. A to si uvědomuje i trenér Čestmír Olehla. 

Faltejsek: Velkou bych s Francouzem rád vyhrál. Proto dostihy jezdím...

Žokej Jan Faltejsek asistoval minulou neděli k vítězství Al Bustana v Meranu a mezi těmi, koho zarmoutil, byl také jeho bývalý francouzský zaměstnavatel, trenér Guillame Macaire.  Právě ten Macaire, kterému už začátkem letošního roku kývl  na nabídku jezdit jeho svěřence ve Velké pardubické roku 2017. Dostihj, který už se stal čtyřikrát jeho kořistí,  se tedy tentokrát pokusí napomoci „uloupit“ z rukou českých stájí. Proč?  A jak rád by se v příštích letech svezl ve Velké právě na Al Bustanovi, i o tom jsme s Janem Faltejskem hovořili…

Popelka: Merano? Měli jsme štěstí. A nejlepšího koně

Stanislav Popelka je po Čestmíru Olehlovi a Josefu Váňovi třetím českým trenérem, jehož svěřenec vybojoval nejvyšší pocty v meranském Gran premiu, dostihu,  který je považován za největší klasickou steeplechase Evropy mimo překážkové bašty v Británii, Irsku a Francii.  Včerejší triumf se urodil po vítězství nejenom nad vybranou společností italských, německých  a českých soupeřů, ale i  proti kvalitní sestavě francouzských soupeřů, a Al Bustan jeho zásluhou uzavřel hvězdnou sezónu, v jejímž rámci vyhrál velké dostihy na území tří zemí, Polska, Švédska a Itálie.  I tento ojedinělý mix umocňuje úspěch, kterého se reprezentantovi stáje Lokotrans povedlo dosáhnout.

Stránky