Rozhovor

Česky

Ženy známých mužů – Vlaďka Kuchtová

Pochází z Brna, po vysoké škole udělala doktorát z psychologie a vrhla se na profesi psychologa. „Pokud to jde, snažím se na všem najít něco pozitivního a zaměřit se na to,“ to je heslo sympatické usměvavé dámy, která se již několik let objevuje po boku žokeje-světoběžníka Jiřího Palíka. O kouzlu, které Jiřího přitáhlo po letech domů, i o radostech „neobyčejného“ života s dostihovým jezdcem, jsme si povídali se šarmantní Vlaďkou Kuchtovou.

Šavujev: Mamadysh do francouzské klasiky? Asi spíš do Chuchle..

Tři vítězství z chuchelské neděle trenéra Arlsangireje Šavujeva katapultovaly  v českém trenérském žebříčku do nejvyšších pater, a skutečnost, že jeho svěřenci pobrali dvě hlavní ceny nedělního odpoledne, tuto skutečnost jen dokreslila.  PO nevýrazných výsledcích z Francie se tak krabčické středisko dočkalo letošní vítězné premiéry, a Šavujev může ve střední Evropě spřádat plány na další velké útoky. 

Luka: Vyhrát tiercé? Na to potřebujete spoustu štěstí. A skvělého koně...

Triumfem u nás dosud prakticky neznámého svěřence Václava Luky Donuts Reyor v handicapu tiercé v Chantilly pokračovala letošní úspěšná sezóna bošovického tréninkového střediska na zahraničních drahách. Úspěch, doprovázený více než šesti sty tisíci korun, samozřejmě  samotného trenéra potěšil. O to více, že přišel v dostihu, jehož úrovně si považují i samotní Francouzi.

Váňa: Timekeeper i Tamarind Cove prozatím utekli skokům...

Se smíšeným i pocity mohl Josef Váňa uzavřít velikonoční dostihové dění.  PO několika týdnech, kdy se jeho tréninkové centrále dařilo prakticky vše, na co sáhla,  se totiž dostavily v symfonii letošní sezóny i první falešné tóny. Tím hlavním je pro tento týden zranění Josefa Váni mladšího, který stál za většinou italských úspěchů stáje v letošním roce, nyní se ale na  další období stane i v rámci italské sezóny jen  nedobrovolným divákem. Když se k tomu připočetly přerušené dostihy v Miláně, přišel vítězný hattrick v Lysé nad Labem centrále Josefa Váni jistě nadmíru vhod….

Kabelková: V Lysé je favoritem Mister Westminster, Turdus adeptem na "tabuli"

První letošní mítink v Lysé nad Labem má vrchol v „jedničkové“ Velikonoční STCH Statek Blata Český ráj.  Do boje s tandeme favoritů trenéra Váni – Sundarou a Mistrem Westminsterem – nastoupí půltucet koní včetně Turduse, jehož pošle na start trenérka Hana Kabelková. Šestiletý bratr populárního Trezora v Lysé nebude startovat jako favorit, a jak trenérka konstatuje, sama by byla spokojená s umístěním mezi prvními pěti.

Murzabajev: Father Frostovi jsem pro Dubnovou věřil

Žokejové se zahraničními licencemi letos svědomitě sbírají úspěchy ve velkých testech pražského dostihového dění. Zatímco vládce první neděle byl Szcepan Mazur, té druhé panoval někdejší český šampion, letos ovšem v Berlíně usídlený Bajuržan Murzabajev.  Ten využil skutečnosti, že na německých drahách se konala volnější neděle, a zastavil se v Praze, aby tu zaznamenal dvě vítězství.  Včetně toho ve Velké dubnové ceně v sedle Father Frosta, kterého si z nabídek, jež se mu sešly, vybral naprosto správně, jak konstatuje v našem rozhovoru.

Wroblewski: Dally Hit chceme v neděli prohnat

Trenér Greg Wroblewski se o minulém pražském dostihovém odpoledni vyšvihl do čela tuzemského šampionátu rovinových trenérů rezolutním způsobem a nyní je samozřejmě otázkou, zda a jak se mu bude obdobně dařit i o nadcházejících dostizích. Jak se dívá na dostihy, které  jeho koně vyhráli i to, jaká bude  další spolupráce s hvězdným polským žokejem Mazurem, prozradí v následujících řádcích…

Mazur: Dostihy u vás jsou o trochu dál než ty polské...

Žokej Szcepan Mazur je na polských drahách králem,  jehož vládu narušil jen předloňský titul Tomáše Lukáška.  V rámci polské sezóny talentovaný žokej ze země našich sousedů působí především ve Varšavě, zimní měsíc ale s oblibou tráví docela  v jiných dostihových podmínkách. V Dubaji. Tři zimy ve Spojených arabských emirátech nejenom chystá koně, ale také jezdí dostihy. A to je něco, co se až na drobné výjimky jezdcům z jiných postsovětských zemí nepodařilo. I proto byl Mazur velmi zajímavým prvkem nedělního odpoledne v pražské Chuchli, na dráze, kde se už b minulosti objevil v rámci evropského žokejského poháru. Tentokrát ale, narozdíl od EJC, pražským divákům předvedl nejenom to, že umí jezdit, ale i to, že dokáže v dostizích vyhrávat…

Ženy známých mužů – Monika Preislerová

Pochází z Mostu, vystudovala střední zemědělskou a ekologickou školu v Žatci a několik let pracovala jako recepční, nejdříve ve společnosti Cream Real Estate na rodném severu a poté ve wellness hotelu Horal ve Velkých Karlovicích. Právě tam se před více než rokem přestěhovala za svou láskou – jezdcem a ošetřovatelem Tomášem Bosákem. Hostem v naší nepravidelné rubrice „Ženy známých mužů“ byla půvabná fotografka, jejíž velkou láskou je ex-dostihová klisna Annabella, Monika Preislerová.

Stránky