Rozhovor

Česky

Török: Vert Liberte paří do nejužší špičky

Tři starty, tři vítězství. Bilance Verta Liberte v letošním roce na českých drahách těžko mohla být  lepší. Třetí úspěch přišel v dostihu, který  je s nadsázkou „českým Vítězným Obloukem“ – tedy největší tuzemské mezigenerační vytrvalecké zkoušce, a tak se nabízí úvaha o tom, že je svěřenec Dalibora Töröka aktuálně nejlepším českým vytrvalcem v situaci, když český turf nedisponuje žádným mezinárodně úspěšným nástupcem Nagano Golda či Trip to Rhodose.

Jan Rája: Konečně mám čas sestavit si své priority

Za svou bohatou kariéru absolvoval více než tři tisíce dostihů a připsal si 523 vítězství. Třikrát byl českým rovinovým šampionem, vyhrál devět klasických dostihů včetně Českého Derby 2011 s Roches Crossem. Třikrát jel také Velkou pardubickou, v níž skončil nejlépe v roce 2003, když s hnědákem Fahrenheitem v tréninku Jaroslava Votavy finišovali osmí. Vloni, Jan Rája, nejúspěšnější jezdec čtvrtstoletí historie mosteckého Hipodromu a jedna z nevýraznějších osobností české rovinové scény, definitivně opustil české vážnice, aby se mohl naplno věnovat přípravě koní rodiny Nieslanikových. Rodiny, v jejíchž službách strávil několik posledních let jako asistent trenéra a od níž se před měsícem rozhodl odejít po názorových neshodách.

Miloslava Sedláková: Jsem ráda za každou příležitost

Když jsme si spolu povídaly před nedávnem, patřila mezi vycházející hvězdy španělského turfu a na návrat do ČR nepomýšlela. Rok se však s rokem sešel a situace si vyžádala radikální řešení. Právě to přivedlo Miloslavu Sedlákovou domů. Domů do Beskyd, kam se s dcerou Kristýnou přesunuly, aby začaly nový život se svými nejbližšími…

Vendula Korečková: Přejeme si, aby to byla jedna z nás

Už sedm týdnů se drží na čele šampionátu a pokud své tažení dotáhne úspěšně do konce, stane se první ženou v historii, která získá primát mezi českými rovinovými jezdci. Vendula Korečková, žokejka s aktuálně osmnácti letošními triumfy na kontě a sympatická mladá dáma, která se v neděli 4. září 2022 poprvé představila také v roli trenérky.

Palík: Gasparini je ideální vytrvalec

„Je nejlepší. Dnes to ukázal,“ oddechl si spokojeně trenér Jan Demele na konto triumfální jízdy svého svěřence Gaspariniho pražským St Legerem. Kůň, který v handicapovém hodnocení nedosáhl na startovní pole v Českém derby, se po meranském intermezzu vrátil na vítěznou cestu. V Česku a na Slovensku vyhrál  tři dostihy v řadě. Z toho dva klasické.  Po bratislavském triumfu si  tentokrát vychutnal i pražskou konkurenci po velmi pěkném souboji.

Ženy známých mužů – Veronika Řezáčová

Narodila se před pětadvaceti lety ve znamení ryb v rodině dostihové trenérky Jany Řezáčové a jejího manžela překážkového jezdce Zdeňka. Od té doby nejen vyrostla a zkrásněla, ale zvolila si také stejné povolání, jakému se věnují její rodiče. Veronika Řezáčová, dostihová jezdkyně, která před rovinami dává přednost překážkám a odvážně konkuruje mužům, kteří ji uznávají jako rovnocenného soupeře. Sympatická blondýnka s vytříbenýmvkusem a vrozenou elegancí a pár měsíců už také velká láska trenéra a jezdce Vladimíra Vernera.

Michal Demo: Dostihy jsou jako ruleta

Pochází ze Slovenska, za svou kariéru nasbíral celkem 60 triumfů, z toho pět jedničkových, a jeho jméno je v posledních pěti letech spojováno především se slušovickou stájí Březová majitele Jiřího Draga, kde působí společně se svým kamarádem a kolegou žokejem Jakubem Pavlíčkem. Michal Demo, devětadvacetiletý rovinový jezdec, který rok od roku zraje jako víno a od soboty 20.srpna také novopečený tatínek malé Sofie.

Urbánek: Nastupující hvězda střídá legendu

O jednom koni byla jednoznačně karlovarská Cena Masise. Místo očekávaného triumfu centrály trenérky Vocáskové se ale prosadil impozantně debutující Devil In Pink, a to stylem, který říkal o „standing ovations“. Reprezentant stáje Lokotrans od startu do cíle prakticky  absolvoval jiný dostih než jeho soupeři a David Liška se na další jedničkové vítězství své restartované  kariéry příliš nenadřel.

Seménka: Klasická vítězka? Ve stájích mám lepší tříletou klisnu

Byla to v Karlových Varech letos klasika prlná premiér. Zásluhou  Vignettina triumfu v Oaks si své první klasické vítězství  zapsali všichni kolem: Stáj Cardboard a její majitel Karel Klenovský, trenér Zdeněk Seménka, a také exšampion rovinových žokejů v Česku Adam Florian.

Jiří Chaloupka: Jezdit Araby? Je to trochu jiné, ale ne moc…

Už více než dvacet let patří ke špičce českých rovinových žokejů a posledních deset let se věnuje i tréninku koní. V neděli 31. července 2022 Jiří Chaloupka zaznamenal další zajímavý zásah kariéry, a to když premiérově triumfoval na varšavské dráze v sedle tříletého arabského plnokrevníka Štěpánky Myškové jménem Ocean Al Maury.

Stránky