Rozhovor

Minařík: Diana je v Německu velmi ceněná

 

Triumf v düsseldorfské Preis der Diana včera pro českého rodáka Filipa Minaříka přinesl prozatím největší úspěch letošní sezóny. V sedle klisny  Well Timed  splnil očekávání a v roli  favoritů si společně zapsali jednu z největších událostí německé sezóny. Jak  ale zkušený žokej přiznává,  prožil si s letošním dostihem  těžké chvíle,  nakonec se ale s tlakem srovnal nejlepším možným způsobem.

Endalcev: Blessed Kiss absolvovala výborný dostih

Z posledního místa až téměř na první. Vítězka Českého derby Blessed Kiss v Bratislavě málem dokázala něco, co se na tamní dráze dokázat prakticky nedá – v početném startovním poli  se z posledního místa propracovat k poctě nejvyšší. Nakonec jí k dvojitému zásahu v derby scházely centimetry, a přebýval jeden velmi dobře disponovaný soupeř. Trenér Igor Endalcev ovšem i tak před klisnou obrazně smekl. Těžko také mohl provést něco jiného, i v Bratislavě odvedla jeho svěřenkyně skvělou práci…

Panov: K prvnímu derby pomohl Murzabajev

Drsné momenty v rozhodujících  fázích Českého derby přinesly ve vážnici řadu zlých hlasů. Žokej Vladimír Panov se na nich ale nijak nepodílel, naopak, byl samý úsměv. Jak by ne, do Prahy si zajel pro své první vítězství v derby, a i když  si na svůj jezdecký chléb vezdejší vydělává v Německu, sám uznává, že „derby je derby“ a úspěch v Německu někdy přes prsty nahlíženém Česku jej nesmírně potěšil.

Váňa: Vyzraje Forever Dry až pro St Leger?

Mezi  trenéry,  kteří o víkendových vrcholech hrají „na dvou frontách“, celkem pochopitelně  nechybí ani ten největší (nikoli vzrůstem, ale počtem koní v tréninku).  Josef Váňa, který dnes posílá dva svěřence do bojů v Auteuil, se chystá do boje jak v pardubické kvalifikaci, tak v českém derby, ovšem z hlediska ambicí v „modré stuze“ tuší, že Forever Dry  je koněm, kterému může ještě cosi chybět.

Novák: Vítězství Sztorma? Lehčí, než jsem čekal

Wroclawské dostihové odpoledne včera přineslo řadu úspěchů českým hostům, v jejichž režii se odehrál také vrchol celého programu, tedy polská zastávka krosového seriálu Crystal Cupu. Tam si v sedle Sztorma zapsal jedno z dosud největších vítězství český šampion překážkových jezdců z roku 2017 Marcel Novák, který  tak samozřejmě hodnotil  wroclawské dostihy pozitivně. 

B. Ferhanov: Saul se "do dálky" ještě zlepší

Velká červnová cena na pražském závodišti vyzněla poněkud nečekaně ve prospěch realizačního týmu rodiny Vocáskových Saula, který se  dosud neprosadil výše, než na scéně třetí kategorie. Tentokrát ale jeho hra na čekanou slavila úspěch, který přinesl i dosud největší životní triumf bulharskému žokeji v českém angažmá. Beysimu Ferhanovovi.  Pokud dojde k očekávané dohlášce Saula do derby, bude si bulharský rodák moci i vychutnat jízdu na jednom z favoritů nejbohatšího derby střední Evropy.

"Klasický" Minařík: Letos méně honění a více radosti ? (+ video)

Žokej Filip Minařík prožívá pozoruhodný rok. V jeho úvodu se mu splnil sen a český žokej absolvoval úspěšnou japonskou stáž. Po návratu se pro něj v Německu sice s jezdeckými příležitostmi neroztrhl pytel, Minařík ale vyhrává velké dostihy a prozatím své úsilí korunoval triumfem v Německých 2000 Guineas, Mehl-Mühlens Rennen. Dostih vyhrál v sedle Ancient Spirita nečekaně, ale o to jistěji, a připouští, že šlo pro něj o velmi potěšitelný moment…

Helena Vocásková: Má úloha? Je jich mnoho...!

Předloni kralovala šampionátu rovinových trenérů, loni zcela senzačně přidala primát i mezi překážkovými kouči, když po 22 letech sesadila z trůnu Josefa Váňu. Helena Vocásková, dáma, která nerada stojí v záři reflektorů a je tak trochu paní Columbovou českého dostihového sportu. Co má ráda a jaká je její úloha v rodinném týmu, který šlape s přesností švýcarských hodinek?

Török: Čekali jsme boj, Sagar ho ale zvládl

Velký boj v podání tandemu zahraničních žokejů, k nimž se mohutně blížil i Jiří Chaloupka s Mon Cherim, to byl závěr pražské Velké jarní ceny Pražské plynárenské. Vyústění velkého souboje nakonec vyznělo pro jednoznačného favorita Sagara, a jeho trenérovi, Daliboru Törökovi, mohl spadnout kámen ze srdce. Jediný kůň barev stáje DS Pegas, který prozatím letos zaznamenal vítězství, si tuzemskou neporazitelnost udržel i v prvním z trojkorunových testů na českých drahách. A trenér přiznal velikou úlevu.

Stránky