České derby

Koplíková Janáčková: Stronger Together potvrdil, proč jsme si ho vybrali

Zatímco vysoce ceněný Ariolo na trati Českého derby selhal, dva další koně, pořízení na poslední chvíli, svou trenérku alespoň částečně uspokojili. Ingrid Janáčková Koplíková sice nebyla nadšená z výkonu a výsledku Totally Gold,  zato sázkaři podceňovaný Stronger Together měl z druhého místa  vítězství na dosah a překonal veškerá očekávání. Snad až kromě trenérčina…

Török: Queen of Beaufay je klisna, která boří bariéry

 Sté druhé české derby skončilo v Praze velkými emocemi. Zatímco na pódiu stáli majitel vítězné Queen of Beaufay Jiří Trávníček,  její trenér Dalibor Török a žokej Petr Foret s vytouženými poháry, o tři sta metrů dál v cílové rovině křísila skupina dalších druhou reprezentantku stejných barev v derby Zaracampu, která po vypětí v nedělním nesnesitelném vedru bojovala s dehydratací. Nakonec šlo ale i v jejím případě o souboj s dobrým koncem a oslavy mohly propuknout naplno…

Ivana Porkátová: Dlouho jsem tomu nechtěla uvěřit

Vyučila sev Chuchli a jako pracovní jezdkyně a ošetřovatelka působila v několika českých stájích. V Rabbitu pak potkala trenéra Grega Wroblewskiho, což jí navždy změnilo život. Ivana Porkátová, jezdkyně s citlivou rukou a dobrým odhadem na koně, maminka dvou synů – dvanáctiletého Grečka a o tři roky mladšího Jana a od minulé soboty, tj. 18. června 2022 také trenérka, která se nesmazatelně zapsala do historie Švédské národní steeplechase: vyhrál ji totiž jí připravovaný sedmiletý valach Her Him.

Váňa: Ariolo v Česku? Pořádná anabáze...

 S bilancí opakovaných grupových umístění přišel od německého trenéra Markuse Kluga do přípravy Josefa Váni Ariolo. Jeho německé handicapové hodnocení 89.5 kg jej pasuje v pražském derby do pozice poměrně jednoznačného favorita. Jak jeho předpokládanou roli vidí trenér Josef Váňa? A jak se k němu Ariolo vlastně dostal?

Martin Laube: Shabana nechá na dráze vše

Patří k nejužší jezdecké špičce už několik let. Začínal u Josefa a Pavly Váňových, aby pak vystřídal řadu různých angažmá, včetně zahraničních. Právě z Německa, i přestože se mu tam dařilo, zamířil v půlce loňského roku do Újezdu u Boskovic, kde mu trenér Luboš Urbánek a majitel Karel Jalový nabídli pozici stájové jedničky. Stájové jedničky ambiciózní stáje Lokotrans, která do nedělního Českého Derby vyšle hned tři své zástupce – hřebce Darling In Pink a Ashata a také bělku Shabanu.

Janáček: Vítězný double při návratu do Prahy

  V sobotu Václav Janáček o čtvrt délky nestihl vítězství v Gran Premio de Madrid, v neděli se ale přesunul sedminásobný španělský šampion do Prahy a tady vyhrál oba největší dostihy  zdejšího programu. České derby v sedle Hazardera podle očekávání, Zlatý pohár s Grigri de Lancray jaksi „nad plán“, ovšem o to emotivněji.

Derby vyhrál favorizovaný Hazarder

Sto první edici Českého derby v pražské Chuchli vyhrál favorit. Hazarder, reprezentant stáje dr. Charvát, dovezl hostujícího sedminásobného španělského šampiona Václava Janáčka k jeho třetímu triumfu v Českém derby při letos prvním Janáčkově českém odpoledni. Úspěšnou bilanci španělského šampiona navíc potvrdil i Grigri de Lancray ve Zlatém poháru.

Demele: Pomůže Rex of Thunderovi počasí?

Rex of Thunder si impozantním závěrem v Bratislavě rezolutně řekl o pozici spolufavorita pro nedělní České derby. Jeho realizační tým se na pražský dostih díval s velkým očekáváním a důvěrou ve schopnosti koně, který svou letošní neporazitelnost budoval na podunajské dráze, nicméně deště, které i pražskou dráhu v posledních dnech skrápěly,  realizačnímu týmu na optimismu zřejmě nepřidaly.

Stránky