České derby

Panov: K prvnímu derby pomohl Murzabajev

Drsné momenty v rozhodujících  fázích Českého derby přinesly ve vážnici řadu zlých hlasů. Žokej Vladimír Panov se na nich ale nijak nepodílel, naopak, byl samý úsměv. Jak by ne, do Prahy si zajel pro své první vítězství v derby, a i když  si na svůj jezdecký chléb vezdejší vydělává v Německu, sám uznává, že „derby je derby“ a úspěch v Německu někdy přes prsty nahlíženém Česku jej nesmírně potěšil.

Trávníček: Do derby s Francouzem i klisnou

 

Dva dresy a dvě naděje bude sledovat majitel Jiří Trávníček na trati letošního Českého derby.  Zatímco klisna Carmella je českým divákům dobře známým pojmem  a i přes příslušnost k slabšímu pohlaví už v minulém startu naznačila, že patří v ročníku ke špičce,  Dragon, reprezentující  Trávníčkovu francouzskou stáj Haras de Beaufay,  bude v našich poměrech nováčkem.

Váňa: Vyzraje Forever Dry až pro St Leger?

Mezi  trenéry,  kteří o víkendových vrcholech hrají „na dvou frontách“, celkem pochopitelně  nechybí ani ten největší (nikoli vzrůstem, ale počtem koní v tréninku).  Josef Váňa, který dnes posílá dva svěřence do bojů v Auteuil, se chystá do boje jak v pardubické kvalifikaci, tak v českém derby, ovšem z hlediska ambicí v „modré stuze“ tuší, že Forever Dry  je koněm, kterému může ještě cosi chybět.

Šavujev: Do derby se "zelenáčem"

Trenér Arlangirej Šavujev v minulosti opakovaně uměl připravit svěřence pro vítězství v Českém derby, naposledy se tak stalo v případě Gontchara před dvěma lety. Šavujev je tedy evidentně trenérem, jehož neradno opomíjet,  ovšem do letošního ročníku české „modré stuhy“ rozhodně nejde v pozici favorita. Jeho svěřenec Cape Freedom půjde do dostihu s nejvyšším startovním číslem a s Tomášem Lukáškem v sedle. A právě to může podle Šavujeva být velká deviza…

Tůma mezi Longchamp a Chuchlí: Do derby s nejmenším koněm

 

Týden plný cestování za významnými testy čeká trenéra Pavla Tůmu. Napřed se vydá v roli doprovodu úřadujícího Koně roku do Paříže, poté se zastaví v Pardubicích při kvalifikaci o Velkou a vše vyvrcholí v neděli při Českém derby. Na jeho startovní listině má sice dva koně, s největší pravděpodobností  ale nakonec nasedlá jen jednoho, a to mezi účastníky  toho nejmenšího…

Jezdci žáci tipují derby – Dana Bořánková

O povolání, kterému se učí, mají opravdový zájem. Objevují se pravidelně v žákovských dostizích, ale častokrát již po nich sáhnou i jiní trenéři a majitelé, než ti, k nimž dochází na povinnou praxi. Letošní ročník derby pro vás tipují žáci Střední školy dostihového sportu a jezdectví.

Jezdci žáci tipují derby – Lucie Fialová

O povolání, kterému se učí, mají opravdový zájem. Objevují se pravidelně v žákovských dostizích, ale častokrát již po nich sáhnou i jiní trenéři a majitelé, než ti, k nimž dochází na povinnou praxi. Letošní ročník derby pro vás tipují žáci Střední školy dostihového sportu a jezdectví.

Derby jako citová investice – Lubošovo princátko Sir Sun

Láska. Porozumění. Oddanost. Společná vůle bojovat a zvítězit. Slov, vystihujících letošní téma derby portrétů, by se našlo zcela jistě ještě víc. Neplýtvejme však jimi, ani časem, který neúprosně běží vstříc dni D a pojďme si  představit také druhého z letošních účastníků dostihu o modrou stuhu, který je také bez nadsázky „citovou investicí“ svého trenéra - Luboše Urbánka.

Derby jako citová investice – Maminčin mazánek Zock

Láska. Porozumění. Oddanost. Společná vůle bojovat a zvítězit. Slov, vystihujících letošní téma derby portrétů, by se našlo zcela jistě ještě víc. Neplýtvejme však jimi, ani časem, který neúprosně běží vstříc dni D a pojďme si  představit alespoň dva z letošních účastníků dostihu o modrou stuhu, kteří jsou bez nadsázky „citovou investicí“ svých trenérů. Jsou jimi šampion mezi dvouletými v ČR za rok 2016 Zock a vítěz prvního dílu klasické Trojkoruny Sir Sun. A jelikož dámy mají přednost, začínáme výletem do Lysé nad Labem, kde ze „stájového obdélníku“ zvědavě vykukuje a naslouchá, co vše o něm prozradí jeho dámy – trenérka Helena Blažková a ošetřovatelka Alice Paškrtová, ryzák Zock.

Stránky