Tisková zpráva Chuchle Areny k sezóně 2020

Dostihy 2020 v Chuchle Areně Praha

Praha, 11. června – Společnost TMM, pořadatel dostihů na centrálním českém závodišti Chuchle Arena Praha, zveřejnil termínovou listinu sezóny 2020. Ta byla sestavena na základě jednání s Jockey Clubem ČR a vychází z výjimečné situace letošního jara. Nejdůležitějším úkolem je zachování série klasických a dalších ročníkových zkoušek, které nelze v dalším roce pro daný ročník opakovat. Absolutní dostihový vrchol, 100. ročník Českého Derby, se tak uskuteční v neděli 6. září 2020.

Dvanáct termínů až do poloviny listopadu

Chuchelská sezóna 2020 začala se zpožděním 24. května a obsahuje celkem dvanáct dostihových dnů. Diváci budou mít na dostihy přístup od 21. června (pouze držitelé celoročních vstupenek) a od 28. června pak budou prodávány i jednotlivé vstupenky, jejichž počet bude omezen.

Oproti původnímu kalendáři byl přidán dostihový den 15. srpna, kdy se uskuteční Velká červnová cena, hlavní přípravný dostih pro České Derby. Vzhledem k posunům a úpravám jednotlivých dostihů proběhne závěrečný den (Cena prezidenta republiky a Pražský zimní favorit) v sobotu 14. listopadu.

Evropský pohár žokejů (EJC)

Mezinárodní zářijová akce, která si už za pět let existence vybudovala silné renomé, se letos v Chuchle Areně Praha bohužel nebude konat.

„V původně plánovaném termínu 26. září se uskuteční dvojice tradičních vrcholných srovnávacích zkoušek Velká cena českého turfu a Velká cena Prahy, dále důležitý test dvouletých koní Gerschův memoriál a z Derby dne přesunutá Sprinterská cena,“ říká Martin Pecka, ředitel závodiště Chuchle Arena Praha.

Zkrácený časový prostor sezóny 2020 jen obtížně zachovává návaznost a nutné odstupy mezi jednotlivými dostihy, přičemž pro konání výše zmiňovaných dostihů znemožňuje vypsání dalšího termínu.

„V letošní složité situaci tak nebylo možno nabídnout partnerům EJC prostor pro plnou realizaci tohoto jinak velmi zajímavého projektu. Pevně věříme, že v roce 2021 proběhne EJC v takovém rozsahu a kvalitě, aby důstojně navázal na tradici, kterou prvních pět ročníků úspěšně započalo,“ pokračuje Martin Pecka.

  

Termínová listina dostihů Chuchle Arena Praha 2020

 

neděle 24. května               Gomba handicap, Velká dubnová cena

sobota 6. června                 Memoriál J. Maška, Memoriál V. Michala

neděle 21. června               Červnový handicap

neděle 28. června               Velká jarní cena, Velká květnová cena

sobota 18. července            Memoriál JUDr. O. Frankenbergera, Cena tříletých klisen

sobota 15. srpna                 Velká červnová cena, Cena Nory Jeane

neděle 6. září                      100. České Derby

neděle 13. září                    Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha

sobota 26. září                    Velká cena Pražské plynárenské, Velká cena Prahy CK Martin Tour

neděle 4. října                     Memoriál Harryho Petrlíka

neděle 25. října                   St Leger, Cena běloušů CK Martin Tour

sobota 14. listopadu            Cena prezidenta republiky, Pražský zimní favorit