Český den na závěr překážkové sezóny v Miláně

Vyvrcholení překážkové sezóny na mílánské dráze se dnes konalo podle not trenéra Josefa Váni mladšího, největší dostihy mítinku vyhráli v obou případech koně vedení Pavlem Složilem.  Gran Corsa Siepi di Milano (60 000 eur, 4000 metrů) se stala kořistí Mauricia, zatímco Grande steeple chase di Milano (65 000 eur, 5000 m) vyhrál nezničitelný veterán Notti Magiche.

Mauricius navázal dnešním vítězství na triumf z největšího dostihu sezóny v Pise a poté, co v minulém startu v Miláně podlehl Skins Rockovi, se tentokrát s konkurenty nijak nemazlil.  Pět a půl délky za ním skončil Ivo s Janem Faltejskem, medailový doběh českých barev potvrdil třetí Piton des Nieges pod Josefem Bartošem, zatímco Skins Rock nenavázal na minulé vítězství a skončil pátý.  Bělouč Mauricius má na kontě pod vedením Josefa Váni mladšího čtyři starty, ve třech z nich vyhrál a na kontě za ně má více než milion korunn

To veterán Notti Magiche na sebe obvykle upoutával především v meranské Grande Steeple Chase d´Europa, kterou vyhrál naposled loni,  v Miláně ovšem už největší dostih sezóny vyhrál v roce 2019 a letos potvrdil, že se nechystá do starého železa. Do kariérních statistik zapsal čtyřiačtyřicátý překážkový start a patnácté vítězství, které jeho zisky katapultovalo už nad hranici osmi milionů korun. Třetím místem potvrdil stájový úspěch favorizovaný Sternkranz pod vedením Josefa Bartoše.

České manévry na milánském San  Siru potvrdili i vítězové dalších dostihů: Steeplechase čtyřletých vyhrál Josef Bartoš v sedle dalšího Váňova svěřence Ches Demonmirail, když třetí ještě dokončil Ocean Life s Pavlem Složlem, a proutěnky pro tříleté byly součástí vítězného hattricku Pavla Složila zásluhou úspěchu s Popem trenéra Wroblewského.  Corsa Siepi den 4 anni zase potěšila Jana Faltejska, trenéra Zdeňka Seménku a účastníka loňského Českého derby Machinose, který o čtyři a půl délky udolal další Wroblewského akvizici Isatis de l´Ecu