Kabelková: Del Rey v srpnu opět do akce

Především Registanou proslavené modrožluté dostihové  barvy stáje Wrbna Racing v České republice  čekají osmý rok na další vítězný start.  V Lysé nad Labem při Memoriálu Evy Palyzové by se v jejich podání mohl dokonce povést návrat na pódium v nejvyšší kategorii.   Pokud by se vítězně prosadil v kurzové nabídce nepříliš preferovaný Reggaeton, který loni ve stejném dostihu skončil třetí. Povede se mu letos lépe?

„Loni se běželo v podobné konkurenci a on podal dobrý výkon,“ vzpomíná trenérka Hana Kabelková. „Věřím, že kvalitu potvrdí i tentokrát, dostih i dráhu už zná a je na neděli připraven,“ dodává na konto koně, který se loni blýskl třemi úspěchy v Polsku, na českých drahách ale zatím naplno nebodoval.  Letos má na kontě zatím jeden start v Pardubicích, nyní se ale vrací na travnatou steeplechase. „Mířili jsme s ním zase do Pardubic, na přání majitele se ale vrací do Lysé nad Labem.  Myslím ale, že by se mohl prosadit i v Pardubicích.“

Do těch na srpnovou kvalifikaci má zamířit její další svěřenec, od května roku 202 na  dráze absentují Del Rey, o jehož přípravu se Kabelková stará od loňského podzimu. „Jsme na něj hodně zvědaví. Opakované problémy s pohybovým ohybačem se nyní podařilo  zlepšit a Del Reynyní splňuje veškerou práci, kterou po něm chceme.  Absolvuje i vodní pás, který se nám osvědčil s Talentem, a tuto přípravu zvládá moc dobře,“ pochvaluje si trenérka, které momentálně po druhé kvalifikaci dělá radost i veterán Star. „Když se vrátil domů, vypadal, jako by ani neběžel,“ pochvaluje si Kabelková bělouše, který v poslední době drží vysoký standard.

Podobně dobré zprávy se ale bohužel netýkají Talenta, u kterého realizační tým v posledních týdnech bojuje se zdravotnímu problémy.  „Nejde o nic, co ho trápilo v minulosti,  bojujeme se zánětem podkoží,“ vysvětluje Hana Kabelková na konto vítěze Velké pardubické z roku 2021.