Korečková: S dvojicí klisen na víkendové vrcholy

   Vendula Korečková v roli trenérky v letošním roce  slavila vítězství výhradně zásluhou klisen. Dvě z jejích   svěřenkyň nastupují také do vrcholných události nadcházejícího středoevropského víkenndu. Fabiola Hill po karlovarském vítězství bude spolufavoritkou chuchelské Ceny Latiny,  Francis Gold řadí kurzový výhled do středu pole ve Slovenském derby.  Prvně jmenovanou klisnu v Praze povede sama Korečková, Francis Gold bude ít v sedle Petra Foreta. A jak trenérka vidí před víkendem jejích vyhlídky?

„Fabiola se v Karlových Varech ukázala dobře, tamní trojky vyhrála stylem, který nás samotné celkem překvapil.   Po tom úspěchu nám vlastně nezbylo nic jiného,  než s ní zkusit tento dostih,“ říká Korečková o klisně, která se v západočeských lázních prosadila poprvé v kariéře. „Je to pro ní asi lepší cesta, než kdyby měla jít v dalším startu nějakou třetí kategorii proti starším koním. Minule nešla vůbec špatně, ale tentokrát proti ní půjde řada slušných tříletých soupeřek…“

Francis Gold, která má na kontě čtvrté místo v Jarní ceně klisen a druhou příčku z bratislavské Ceny Arvy,  nastupuje do Slovenského derby se znalostí bratislavské dráhy,  ale bez testu vytrvalosti nad 2000 metrů… „Na turf gala v dostihu pro kobyly ale zaběhla moc dobře, a tak se na přání majitele dohlašovala do Slovenského derby,“ říká Korečková.

Distanční schopnosti její svěřenkyně jsou ale samozřejmě něčím, co bude muset klisna teprve prokázat. „Uvidíme, jak prostojí 2400 metrů. Je pravda, že jako dvouletá se jevila spíš jako sprinterka, ale letos nás přesvědčila, že delší tratě může zvládat.  Těch 2400 metrů v derby, to je samozřejmě otázka a teprve uvidíme, jestli jí2400 metrů nebude vadit,“ konstatuje s dovětkem, že by ráda z Bratislavy vezla „tabulové“ umístění. „Kdyby sepovedlo umístění mezi prvními třemi, bylo by to výborné,“ dodává.

Obě její svěřenkyně by v případě kvalitních výkonů o víkendu mohly hrát zajímavou roli také v úvahách o karlovarském oaks,  před víkendovým běháním o něm ovšem zatím příliš mluvit nelze. „Uvidíme, jak se předvedou o víkendu. U Francis Gold je možné, že bude pan majitel chtít jít dále slovenskou cestou a mohla by se dohlašovat do jejich oaks, ale o tom budeme mluvit po neděli,“ dodala Vendula Korečková.