Závodiště v Ascotu zavede vlastní sázky

Závodiště Royal Ascot rozjíždí svou vlastní sázkovou kancelář. Od příštího roku by při všech mítincích, vypsaných v Ascotu, měla návštěvníkům sloužit při dostizích společnost AscotBet.  Britským závodištím v letošním roce končí dlouhodobý kontrakt  s firmou Tote, která  měla dosud na starosti veškerý sázkový provoz na britské scéně na principu totalizátorových sázek. Vedení závodiště v Ascotu v rámci programu zlepšování služeb svým návštěvníkům ovšem od příštího roku hodlá převzít věci do vlastních rukou.

S firmou Totepool ovšem bude nadále spolupracovat a  obě firmy hodlají pro ascotské dostihy organizovat společný sázkový pool, do nějž budou sázející přispívat na závodišti prostřednictvím AscotBet a mimo závodiště  prostřednictvím Tote.  

Sázková společnost Totepool (Tote) vznikla v dvacátých letech minulého století a byla dlouhodobě státní organizací, v roce 2011 se ale stal jejím majitelem a provozovatelem bookmakerský řetězec Betfred. Ani pod novým vedením se ale totalizátorovým sázkám v Británii nedaří přiblížit podobné pozici, jako má ve Francii tamní totalizátorový monopol PMU, závodiště v Ascotu ale hodlá cestu k totalizátorovým sázkám podpořit. 

V loňském roce dostihy v Ascotu navštívilo celkem 600 000 diváků, z toho polovina byla pětidenním festivalu Royal Ascot v červnu. V průběhu loňského roku bylo na samotném závodišti uzavřeno na jeden a půl milionu totalizátorových sázek.