Török: S Makléřem do třetího místa

Získat za necelé dva měsíce tři klasická vítězství ve třech zemích, to se hned tak každému nepoštěstí. Trenéra Dalibora Töröka, kterému se tento „kousek“ povedl, jsme zastihli ve Francii, kde se dnes (čtvrtek 7. září) premiérově představí dvouletý irský odchovanec Sagar.

„Sagara dnes čeká debut. V jeho sedle bude francouzský žokej Stephane Breux a my očekáváme, že společně podají solidní výkon,“ komentuje nejaktuálnější dění týkající se startů DS Pegas kouč, který do tréninkového střediska ve Zhoři u Jihlavy nastoupil vloni na podzim po odchodu Michala Liska.

Francie je tak další zahraniční zastávkou realizačního týmu Jiřího Trávníčka po nedělním vítězném výletu do Ebreichsdorfu. Tam se v Rakouském derby prosadil „populární krasavec“ Black Canyon, vedený žokejem Petrem Foretem. „ Black Canyon je po dostihu v pořádku a samozřejmě nám udělal velkou radost. Nyní s ním plánujeme starty ve Francii, nic konkrétnějšího však zatím prozradit nemohu,“ přibližuje trenér, který bude mít své želízko v ohni i v sobotní kvalifikaci na Velkou pardubickou. „ Makléř je v pořádku, naší prioritou je zdárné dokončení dostihu, tedy úspěšné kvalifikování se do Velké pardubické. Čtvrtá kvalifikace vypadá podle startovní listiny lehčí než předešlé a já věřím, že bychom mohli skončit do třetího místa.“