Verner: Překážkami se občas jen tak bavím

O dostihovém víkendu, kdy programu českých závodišť vévodí překážky, je asi největším jezdeckým překvapením angažování rovinového žokeje Jana Vernera do sedla obhájce loňského vítězství v Zlatém poháru EŽ Praha Adiutanta.

Zda se v případě sympatického mladého žokeje nejedná o postupný přechod k překážkovým dostihům, jsme se jej zeptali přímo:„Nemyslím si, že by se dalo říct, že přecházím na skoky. Já se jimi občas jen tak bavím,“ uvádí na pravou míru možné spekulace majitel rovných 190 vítězství (z toho 184 rovinových a 6 překážkových). „Koním, které v překážkách jezdím, v podstatě jen ukazuju cestu. Moji rodiče z toho mají samozřejmě velkou radost, jen jim tím asi maličko kazím víkend a odlákávám je od sekání trávy na chatě,“ komentuje své překážkové starty se svým typickým humorem Jan, který se v srpnu opět přesunul do stáje Rabbit Trhový Štěpánov za tamním „staronovým“ koučem Allanem Petrlíkem.

„Šikovných koní tu máme hodně. Slušný chov, pan Vasil se o hříbata stará jako o vlastní děti,“ sděluje své dojmy šestadvacetiletý žokej, který v neděli bude rovněž v sedle dvou dvouletých klisen v majetku svého současného chlebodárce a předsedy Agrární komory ČR Zdeňka Jandejska. „Rabbit Bated, je mojí oblíbenkyní. Jezdím jí každý den v práci a věřím, že z ní něco bude. Všechno se ale ukáže až v neděli,“ dodává spiklenecky a ve stejném duchu pokračuje i co se týče ambicí v hlavním bodu programu, 11. Zlatém poháru EŽ Praha. „Adolf, jak Adiutantovi říkáme, dlouho neběhal. Uvidíme, jak se bude cítit. Skoky má ale rád, jak je vidí, je z něj hned jiný kůň.“