Verner: Zima ve Francii

„Do stejné vody dvakrát nevstoupíš“, to si na vlastní kůži vyzkoušel žokej Jan Verner. Třetí muž rovinového šampionátu 2017, který v létě po změně trenéra nastoupil opětovně do centrály stáje Rabbit Trhový Štěpánov, ještě před koncem sezóny svou tamní spolupráci ukončil. Kde tráví nyní zimní pauzu a na co se těší?


Jsem ve Francii u trenéra Charlese Gourdaina. Chtěl jsem zůstat v Čechách, ale nebylo kde. Tak jsem se vypravil do Pau. Je tu dobře, ale doma je doma,“ konstatuje jeden z nejobsazovanějších českých žokejů, který v pondělí 8. ledna zahájí své zimní působení ve Francii, když se objeví v sedle desetiletého Micka Santo. „Doufám, že zítra neudělám ostudu. Můj parťák má za sebou celkem 68 dostihů,  přičemž devětkrát zvítězil. Běhá na menších drahách a relativně se známe – už jsem na něm dvakrát seděl. Poprvé před měsícem, podruhé včera, neměl by být tedy problém,“ přibližuje okolnosti svého překvapivého angažmá Jan, který již místní dostihy navštívil a příliš okouzlen nebyl.

„Dostihy v Pau? Myslím, že je to takový průměr bez účasti jezdeckých hvězd,“ hodnotí majitel 195 kariérních triumfů, který už nyní „stříhá metr“ a těší se do Čech. „Původně jsem tu měl být do konce března, vrátím se ale dřív. Českou republiku miluju a už se těším na sezónu,“ vzkazuje ze země galského kohouta Verner, jehož tuzemské účinkování je zatím tajemstvím…