Ruby Walsh ukončil kariéru

Konec kariéry ohlásila jedna z nejvýraznějších osobností překážkových dostihů současnosti. Ruby Walsh, třetí nejúspěšnější překážkový žokej historie,  se v posledních letech prosazoval především ve spolupráci s irským trenérem Williem Mullinsem, a stal se legendou nejenom v Irsku a na britských ostrovech, ale i ve Francii nebo v Japonsku.  V průběhu 24 let své úspěšné kariéry se stal mimo jiné historicky nejúspěšnějším žokejem cheltenhamského překážkového Festivalu, a hned jedenáctkrát na tomto vrcholném podniku překážkového světa převzal odměnu pro nejúspěšnějšího jezdce.

Pro  rozlučku si vybral svou oblíbenou dráhu v irském Punchestownu, kde  konec kariéry oznámil nečekaně bezprostředně poté, co zvítězil v sedle Mullinsova Kemboye.  Hrdina celkem 59 dostihů v rámci Cheltenhamu svým rozhodnutím dostihový svět zaskočil, nicméně jeho  prohlášení zní definitivně: „Už mě nikdo na koni neuvidí,“ ohlásil totiž v emotivním prohlášení v Punchestownu.

Devětatřicetiletý Walsh se zapsal do srdcí dostihových příznivců prvním se svých dvou vítězství ve Velké národní v Liverpoolu, když v roce 2000 vyhrál s Hedgehunterem, jehož vedl pro svého otce  Teda  a „rodinným triumfem“  si získal především dostihové Irsko. Nejslavnějším bodem Walshovy kariéry se ale stalo partnerství s nezapomenutelným Kauto Starem, s kterým vyhráli dvakrát cheltenhamský Gold Cup a a získali neuvěřitelných pět úspěchů v King George Stakes v Kemptonu