Saudi Cup nabízí 20 milionů dolarů

Devětadvacátého února 2020 je datum, které bylo stanoveno pro konání prvního ročníku nového nejbohatšího dostihu světa. Po letech, kdy se o tento primát přetahovaly Dubai World Cup a floridský Pegasus, se novým nositelem primátu stane Saudi Cup, konaný na pískovém King Abdulaziz Racetrack v saúdskoarabském Rijádu. Dotace nového vrcholu dostihového kalendáře je stanovena na 20 milionů dolarů, z nichž polovina bude čekat na vítězného koně.

Dostih je vypsán na trati 1800 metrů a zúčastní se jej maximálně 14 koní. Přihlášky ani startovné se v tomto dostihu neplatí. Saúdové svou myšlenku na nový vrchol dostihového kalendáře prezentovali na mítinku v americké Saratoze a věří, že už pro první ročník se stane Rijád centrem mezinárodního dostihového dění.
Nejbohatším dostihem světa byl dosud Pegasus World Cup 2018 (16 mil dolarů), letos pak primát patří Dubai World Cupu (12 mil). Na travnatých drahách je nejbohatší australský Everest (9.8 mil), 6 miliony disponuje Japan Cup a nejbohatší dostihy Evropy, Prix de l’Arc de Triomphe, dává do hry cca 5.6 milionu dolarů