Češi v cizině: Váňův hattrick v Meranu, vítězství z Varšavy, Bratislavy i Hannoveru

Výborná česká bilance z mítinku v Meranu se potvrdila i v druhém dnu programu vyvrcholení první části tamní sezóny.  Hned třikrát se vítězně trefil trenér Josef Váňa mladší, ve dvou případech však s reprezentanty stáje Scuderia Aichner, kteří měli být druhou stájovou šancí, stájová jezdecká jednička Josef Bartoš brala tentokrát jen jedno vítězství.

Hlavní dostih celého mítinku, Premio Stch De´l Europa na 4600 metrů zaznamenalo porážku loňského hrdiny Gran Premia L´Estrana, ten pod vedením Josefa Bartoše sice porazil opozici v čele s třetím Al Bustanem, nakonec ale nestačil na stájového druha Notti Magiche pod vedením Jana Faltejska, kterému podlehl o jednu a čtvrt délky. Další čeští účastníci – Capferret a Reki – dostih nedokončili stejně jako německý Serienlohn s Jaroslavem Myškou v sedle.

Jaroslav Myška ovšem triumfoval v rámci odpoledne v gr. 2 Criterio di Primavera pro čtyřleté, kde vedl Pour Vous et Nous a porazil Josefa Bartoše s Kolsche Jung o jednu a čtvrt délky. Favorit Night Moon s Janem Faltejskem v tomto dostihu dokončil na čtvrtém místě.  Jediné dnešní vítězství si Josef Bartoš po boji připsal v sedle Broughtona, s kterým vyhrál po boji nad Power Zarem (Faltejsek) 4100 metrů dlouho cross country

České zájmy dnes prezentovali především čeští jezdci také v Bratislavě, Polsku, Španělsku  a Německu.  Ve Služewci se vrátil o víkendu ,na "místo činuů žokej Martin Srnec a zapsal si na polské dráze v dvojdenním programu jedno vítězství a dvě druhá místa. Jeden úspěch si na konto dnes také zapsalů Filip Minařík při dostihovém mítinku v Hannoveru. Naopak Václav Janáček v Madridu tentokrát vyšel v rámci programu na dráze La Zarzuela z pohledu vítězných strartů naprázdno.  V Bratislavě  si jedné české vítězství zapsala letos už potřetí vítězná  Manolla trenéra Koplíka. Mítink, jehož se účastnila i početná bulharská ekipa (jeý i odvezla jedno vítězství)  se povedl  některým českým jezdcům: V Sedlech místích koní vyhrávali P. Filipová, P. Tůma, J. Odložil i M. Demo.