Dettori s Gosdenem opět psali historii: Stradivarius vyhrál (+ video)

Frankie Dettori s Johnem Gosdenem dnes opět psali historii. Tři dny poté, co Enable impozantně dominovala v Ascotu při tamních King George VI and Queen Elizabeth Stakes, se dnes na mítinku Glorious Goodwood prosadil počtvrté v řadě Stradivarius. Do dějin Goodwood Cupu, konaného od roku 1812,  se tedy zapsal  jako jeho čtyřnásobný hrdina.

Lanfranco Dettori  si ovšem dnes zdaleka nemohl vychutnat tak suverénní vítězství, jaké dosáhl v sedle Stradivaria nebo Enable v Ascotu. Dvoumílovou trať absolvoval ve volném tempu na třetím až čtvrtém místě, v rozhodujících  momentech se ale na klikaté goodwoodské trati dostal do problémů, když byl zavřený mezi soupeři a zdálo se, že nebude mít kudy útočit.

Nakonec se ale Dettorimu povedlo dostat favorita zleva k bojujícímu tandemu Nayef Road – Santiago a oba porazit, byť dlouho vedoucímu Nayef Roadovi nyní chybělo podstatně méně než při minulém duelu v Royal Ascotu.   Hrdina irského derby Santiago i před obrovskou váhovou výhodu v závěru starším koním nestačil a dokončil na třetím místě. Stradivarius podle trenéra Gosdenanyní opustí svou tradiční cestu vytrvaleckých testů v Doncasteru a Yorku, a bude se chystat na zářijovou Prox Foy v Paříži, aby otestoval své možnosti při letošní Ceně Vítězného oblouku.  Pokud by v Oblouku nastoupil, pravděpodobně by to znamenalo, že by v sedle neměl poprvé od roku 2017 Dettoriho, ten by se totiž při obdobné volbě posadil spíše na Enable…

I další grupové dostihy v Goodwoodu dnes viděly vítězné favority: Qatar Lennox Stakes (gr.2) na 7 furlongů vyhrál godolphinský Space Blues pod Williamem Buickem a Vintage Stakes  pro dvouleté vyhrál irský host Battleground pod Ryanem Moorem ve stylu, kterým se pasoval na favorta příštích 2000 Guineas.