Velká wroclawská: Česká přesilovka v poměru 10:1!

Jedenáct jmen čítá startovní listina letošního ročníku Velké wroclawské, největšího polského dostihu na překážkách. Deset z nich patří koním chystaným v České republice, a tak  před nedělním startem polského překážkového vrcholu lze konstatovat, že pokud český desítka prohraje s domácím Nettem, nebude se jednat o výsledek, který by si český turf dal za rámeček. 

Pět kilometrů dlouhý dostih je dotovaný 200 000,- zlotých a na jeho startovní listině  nechybí ani minulí vítězové Wroclawské. Loni si při ní zapsal životní úspěch potomek slavné Registany Reki, a ten se pod vedením Pavla Složila mladšího pokusí o triumf i letos.  Svěřenec Hany Kabelkové v srpnovém wroclawském trialu potvrdil formu druhým místem a nepochybně je třeba s ním počítat i letos.  S wroclawskou neporazitelností v letošním roce jde ovšem na start nejmladší účastnice dostihu Cosmic Magic, kterou povede švédský žokej Niklas Lovén. Cosmic Magic může ve Wroclawi napodobit další svěřenkyni Radima Bodláka Delight My Fire, která první ze svých dvou vítězství ve Velké rovněž získala jako pětiletá. 

Podceňovat nelze ale ani enklávu podstatně zkušenějších koní v čele s předloňským vítězem Sztormem (M. Novák). Jeho trenér Wroblewski má na startu také Dallinu, a tandemy do boje vysílají i Pavel Poles (Pareto, Letegerto) a Stanislav Popelka (Larizano a Imphal). Českou desítku uzavírají na startu Le Grand a Cayras Star, jediným Polákem na startu je Netto, naposled třetí v trialu za dvojicí Cosmic Magic – Reki