Olehla: Porazit Ignacia Reillyho se Soumillonem? To je hodně těžké

Parádní pražský dostihový víkend, který bude vyvrcholením tuzemské rovinové sezóny, nabídne samozřejmě  největší hvězdy v souvislosti s bošovickým týmem: Christophe Soumillon mezi žokeji a Ignacius Reilly mezi koňskými účastníky ze zbytku „pole“ vyčnívají, ovšem nikdo nemůže podceňovat ani jejich soupeře, kteří si dělají zálusk na překvapení na úkor favoritů.  Hned několik koní s vysokými ambicemi pocestuje do Prahy ze Zhoře, a reprezentanty stáje DS Pegas v sobotu přijede ze Španělska jezdecky posílit také žokej Václav Janáček.   S jakými ambicemi kvartet svých svěřenců poveze do Prahy trenér Čestmír Olehla?

„Samozřejmě, rádi bychom ve všech startech vyhrráli, ale bude to hodně těžké. V neděli v EJC Middle  stojí naše dvojice proti Soumillonovi na Ignaciu Reillym, a  to je  samozřejmě kombinace, která vypadá hodně těžko k poražení, ale i v sobotu naše koně čekají hodně složité dostihy,“ uvědomuje si trenér stáje DS Pegas.

„Sagar ve Velké ceně Prahy?  Myslím, že Václav Janáček má s ním od minule pro tento start něco vymyšleno, a já věřím, že Sagar ve formě momentálně je,“ soudí Olehla. „O řerských účastnících dostihu toho moc nevíme, ale určitě nebezpečný tam bude Torque Power, v minulém startu naznačil, že se  na podzim vrací do formy, kterou předváděl v minulosti.  Uspět v tom dostihu bude znamenat porazit právě tohoto soupeře,“ dodává.

„U dvouletých nám u většiny soupeřů chybí srovnání, je to tam celkem nevyzpytatelné. Vert Liberte má ambice uspět, určitě bychom v sobotu rádi domů nějaké vítězství přivezli,“ doplňuje.

Dvě nejsledovanější rovinové hvězdy stáje DS Pegas se prezentují až v závěrečném dostihu nedělního programu,  Rate i Black Canyon vyrukují do souboje s Ignaciem Reillym. „Rate tím startem pravděpodobně uzavře letošní sezónu.  Chystal se vlastně už od dubna a má za sebou hodně náročný program, věříme ale, že zkrácení distance po derby mu nyní prospěje,“ říká na konto letošního klasického vítěze z Velké jarní. „Black Canyon je v pořádku, a i on se pokusí na favorita něco vymyslet.“ Pokud jde o volbu žokejů na svých svěřencích, k preferenci lokálních matadorů říká: „Po dohodě s panem majitelem jsme se rozhodli jít touto cestou.  Bylo jasné, že Soumillon  pro nás k dispozici nebude, a tak jsme zvolili jezdce, kteří mají výhodu znalosti pražské  dráhy,“ vysvětluje, proč na své svřence angažoval Jaroslava Línka a Tomáše Lukáška.