Lukášek: Pohár žokejů je bez Soumillona otevřený

Česká sestava v Evropském poháru žokejů – Tomáš Lukášek, Jan Rája, Jan Verner i Adam Florian – v souvislosti s nedělním mítinkem po odstoupení Christopha Soumillona  určitě není bez šancí výrazně do pořadí žokejů promluvit. Svou šanci si tu uvědomuje i současný leader tuzemského šampionátu Tomáš Lukášek.

„Je to tak, na letošní ročník poháru žokejů se můžu těšit. Zřejmě s největšími šancemi do mítinku půjde Maxim Pecheur, ale i já tam mám několik koní, na které se můžu těšit,“ konstatuje Tomáš Lukášek. „Hodně zajímavý je tam určitě Rate.  Zkrácení distance o derby mu určitě prospěje a jestli mu na konci sezóny ještě zůstaly síly, mohlo by to být dobré. Samozřejmě, bude to mít hodně  těžké a  hodně bude taky záviset na počasí, i kdyby ale bylo na konci víkendu hluboko, menší kůň jako on by s podmínkami nemusel mít problém.“

Ani sestava dalších koní podle Tomáše Lukáška není bez ambicí na body v žokejském zápolení. „Manoamano předvádí tradičně poctivé výkony a  je to určitě adept na umístění, a určitě to platí i  o klisně trenéra Harise, s kterou jsme se posledně umístili v Itálii.  A Gianina ve dvouletých,  jestli  se  dobře dostane ze startu minulý týden, tak i tam je určitě zajímavá šance,“ vypočítává Tomáš Lukášek možné bodové zisky.  V rámci víkendových vrcholů se ovšem v Praze těší i na sobotní start Rusela v Ceně turfu.

Po zrušení dostihového dne v Praze v příštím týdnu jsou starty svatováclavského dlouhého víkendu  zřejmě jedněmi z posledních příležitostí, kdy bude Lukášek v Česku k vidění, blíží se totiž start sezóny v Kataru, a to je destinace, která se v posledních letech stala hlavním pracovním poměrem Tomáše Lukáška. „Dohodli jsme se, že bych měl do Kataru letět po Velké varšavské,“ dodává žokej, jehož sezónu v Kataru letos na jaře ukončila první vlna epidemie.

„Jsme už v podstatě na všem domluvení, měl bych sice přijít o první dva mítinky, které se budou konat, ale naše stáj v nich nemá koně, a tak bych měl po karanténě nastoupit při třetích dostizích,“ doplňuje žokej, jehož ambice ve Velké varšavské budou zřejmě výrazně předurčeny tím, jestli v dostihu bude startovat Nagano Gold. „S ním na startu bychom všichni my ostatní asi hráli druhé housle, jinak si ale s loňskou polskou vítězkou derby můžeme myslet vysoko,“ myslí si k situaci kolem varšavského vrcholu....