Holčák: Porazit Němku je těžký úkol

Špičkovou sestavu rovinových koní do Prahy o víkendu veze také velkokarlovický trenér František Holčák.  Jedna z posledních letošních příležitostí na dostaveníčko rovinové elity  se stala lákadlem, na které se soustředila většina tuzemských stájí, a výjimkou není ani ta z Valašska.

„Věříme, že jsme dobře nachystaní, koně jsou ve formě a mohlo by to být dobré. Samozřejmě nás ale čekají těžké dostihy,“ míní velkokarlovický trenér.  „V Praze bude veliká konkurence, a le můžeme díky tomu čekat určitě hezké  dostihy.“

Mr Right, který v minulých týdnech ukázal excelentní výkonnost jak na míli, tak mezi sprintery,  stane  mezi vyzyvateli největšího dostihu víkendu, EJC Leram Million. Majitel patnácti vítězných startů by se v případě vítězství přehoupl přes čtyřmilionovou hranici na vydělaných dotacích, Holčák si ale uvědomuje, že takový úspěch bude hodně složitý… „ Je tam na startu německá klisna jin Jin, která bude hodně těžko k poražení, ta bude velkou favoritkou, ale Mr Right je ve velké pohodě a zkusíme co nejlepší výsledek,“ konstatuje. „Je ale pravda, že jemu vyhovuje spíš dráha v Mostě, než ta pražská.  Má ale velkou zkušenost a určitě je připravený prodat, co v něm je,“ dodává trenér na adresu osmiletého veterána, který ovšem v posledních startech prokazoval, že zraje jako víno.   

Mr Right v posledním pražském startu dosáhl na druhé místo, když těsně podlehl  výbornému Ignaciu Reillymu. Druhý byl při posledním pražském exkurzu také Arcturus, který je nyní favoritem sobotní Velké ceny českého turfu. „Věřím, že Arcturus se dostal do formy a i u něj by to mohlo být dobré, trať by mu měla vyhovovat a doufáme, že se to s ním povede,“  říká trenér o loňském vítězi slovenské klasické Trojkoruny, který od triumfu v bratislavském St Leger prozatím čeká na další vítězství, v letošním roce má ale na kontě prozatím dvě druhá místa.