Pardubický rámcový program: Hattrick pro Váňu a Kratochvíla

Rámcový  program dnešní Velké pardubické proběhl na liduprázdném závodišti na výborně nachystané dráze. Maratonský blok devíti překážkových dostihů letos nejvíce potěšil trenéra Josefa Váňu a žokeje Jana Kratochvíla. Zatímco v minulých letech se v rámci předprogramu "Váňovcům“ tolik nevedlo, letos si přípsali vítězný hattrick.

 Stříbrnou trofej na 4400 metrů si suverénně připsali s Dusigroszem (Joly),  který byl v určité části sezóny ve hře i pro start ve Velké pardubické, Cenu ČASCH kudy z nudy pro čtyřleté jednoznačně+ vyhrál Chelmsford (Javor) a naznačil obrovský potenciál do příštích sezón.  Hattrick uzavřel Kratochvíl s Váňou zásluhou velkého návratu Buonarrotiho (Jasna) v Ceně Vltavy – ceně hejtmana Pardubického kraje, velkým soupeřem mu zde však byl pětiletý Laverno.

 

Největší dostih předprogramu – Cenu Labe – si v posledních letech pronajali trenérka Štěpánka Myšková a žokej Jaroslav Myška a  svou „labskou odbornost“ prokázali i letos: Evžen (Englicovi a Kulhánkovi) po boji o půl délky udolal Lombarghiniho, který tak obhájil loňské druhé místo. Dva úspěchy v programu si zapsala stáj dr. Charvát, úvodní Zlatá spona tříletých vyzněla pro Roncal (ž. Faltejsek, tr. Tůma,) a   ve druhých proutěných překážkách programu – křišťálovém poháru – pak Aztek pod Maerkem Stromským pro trenéra Tomáše Váňu udolal stájovou kolegyni Cheminée. Memoriál Laty Brandisové si po boji s Rozinou zapsala Engelle trenérky Jirátové s Ondřejem Velkem a vítězný bod z Pardubic vezou i trenér Mimra a Pavel Složil mladší zásluhou úspěchu Del Rey (D+P Kopálek) v handicapu  o 90000 Kč