Authentic po triumfu míří do hřebčína

Hrdina Breeders´Cup Classic a pravděpodobný americký Kůň roku 2020 Authentic ukončil kariéru. Hrdina letošního Kentucky Derby po porážce v Preakness Stakes ukončil sezónu skvělým výkonem v Breeders´Cupu. Kůň, který oficiálně startoval v barvách společenství Spendthrift Farm, My RaceHorse Stable, Madaket Stables a Starlight Racing měl při vyhlášení vítězů v Lexingtonu u sebe celkem 51 majitelů, celkem se ale prostřednictvím syndikátů na majitelství Authentica podílelo dokonce 53000 lidí, s kterými se rozloučil nejlepším možným způsobem. Nyní  jako plemeník míří na Spendthrift Farm, kde bude stát vedle svého otce Into Mischief.

Trenér Bob Baffert, který Authentica na jeho životní triumf připravil, se s ním pro americká média loučil slovy: „Vyhrál Classic proti jednomu z nejkvalitnějších polí, jaký ten dostih historicky poznal.  Má na kontě Kentucky Derby. Není toho moc, co by plnokrevník mohl ještě získat.  Byl typem fantastického koně, s kterým jsme mohli na Breeders´ Cupu vyhrát sprint, míli i Classic. Bylo mi ctí, že jsem jej mohl připravovat.“

Do Dubaje, Saúdské Arábie, nebo k obhajobě vavřínů v Breeders´ Cupu už jej ale Baffert nepovede, Authentic se s jeho stájemi rozloučí a bude stát na farmě svého majitele B. Wayne Hughes. Připouštěcí poplatek čerstvého hrdiny nejbohatšího amerického dostihu je stanoven na 75000 dolarů.

Foto: Breeders’ Cup/Eclipse Sportswire photo