Pegasus World Cup: Nominacím vévodí Baffert

Třiadvacátého ledna se v letošním roce odehraje Pegasus World Cup, první z letošních velkých, mezinárodně sledovaných dostihových událostí. Stejně jako loni, i v letošním roce se ale přívlastek „World Cup“  nedá brát příliš vážně, do dostihu ve floridském Gulfstream Parku totiž i v roce 2021 zvou  výhradně domácí, americké účastníky. 

Pegasus World Cup Invitational Stakes je i letos vypsán na  vzdálenost jedné míle a jedné osminy, a půjde v něm o tři miliony dolarů.  Z šestnáctky koní, kteří byli organizátory pozváni ke startu, jich dvanáct už v Americe uspělo v dostizích grade 1 nebo grade 2 a dostih tak v amerických poměrech nepochybně ponese opět známku vysoké kvality.

Pegasus World Cup se v Gulfstream Parku letos dočká pátého ročníku, nejlepší konkurenci měl přitom na startu hned ten premiérový, v němž zvítězil tehdejší nejvýše hodnocený kůň světa Arrogate.   Jeho trenér Bob Baffert  bude po triumfálním Breeders´Cupu i nejsledovanějším mužem  letošního vydání  v Gulfsteram Parku:  Pozvánky ke startu totiž obdrželi jeho svěřenci Mucho Gusto  (obhájce loňského vítězství, který ovšem  po vítězství v Pegasus World Cup už startoval jen v únorové Saúdské Arábii a poté se po dlouhé přestávce vrátil v prosinci čtvrtým místem v San Antonio Stakes) a Charlatan. Ten byl loni hodnocen jako nejlepší tříletek v USA po vítězství v Arkansas Derby, jenže tento triumf mu byl odebrán po pozitivním dopingovém testu a po následném zranění se Charlatan znovu objevil až  při vítězných prosincových Malibu Stakes (gr1) v Santa Anitě.

Mezi největší soupeře Baffertova tandemu by měli po oznámení předpokládaných účastníků patřit vítězt Breeders´ Cup Dirt Mile Knicks Go i  druhý v tomto dostihu Jesus Team.  Stejný test absolvoval bez úspěchu také Mr Freeze, který se v loňském Pegasus World Cupu mohl pochlubit druhým místem.