Pisa: Double pro Faltejska s Tůmou

  Na první vítězství koně v českém tréninku jsme v roce 2021 museli čekat do sedmého ledna. Úspěch –a hned dvojitý – se pro české barvy zrodil v překážkových dostizích v Pise, a o oba zápisy se postarali koně stáje dr. Charvát v péči Pavla Tůmy, které do jejich vítězných dostihů vedl žokej Jan Faletjsek (foto).

Night Moon  ve steeplechase pro pětileté a starší koně splnil roli favorita a navázal na prosincové vítězství na stejné dráze, tentokrát nejtěsnějším možným způsobem. Domácího First Daum porazil o nos, třetí Prince d´Orage pod Josefem Bartošem už ale ztrácel jedenáct délek. Josef Váňa mladší sedlal do tohoto dostihu ještě další dva koně, Santa Klara dokončila čtvrtá a Andoins

Na proutěných překážkách pro čtyřleté byl favoritem prosincový vítěz ze stejné dráhy South Africa, tentokrát ale pod Josefem Bartošem stačil jen na třetí místo. I v tomto dostihu byl z českých účastníků nejlepší svěřenec Pavla Tůmy pod Janem Faltejskem, tentokrát Swinging Thomas, který si se South Africa prohodil prosincové pořadí, nicméně oba tentokrát podlehli domácí Lady Mynx, která v minulém startu skončila za oběma českými zástupci třetí.

V proutěných překážkách pro pětileté a starší  se pak Jan Faltejsek vrátil na vítěznou pozici zásluhou Dominique. Vítěz předloňské Ceny prezidenta republiky v druhém italském startu zaznamenal první tamní vítězství, když  o sedm délek udolal bojující tandem „Váňovců“ Beau Saoinois (Kratochvíl) -  Grand Sud (Bartoš), čtvrté místo patřilo druhému svěřenci Pavla Tůmy v dostihu Peintre Elusif s Pavlem Kašným.