Páteční dění v Rijádu: Dettori, Ricardo a další

Páteční program na závodišti v Rijádu je sice jednoznačně ve stínu sobotního dění kolem nejbohatšího světového dostihu,   i tak ale už zítřejší dění zasluhuje velkou pozornost. Z českého hlediska jí samozřejmě vévodí start Zariyaanky s Ingrid Koplíkovou v sedle. Nejbohatší dostih zítřejšího programu,  mezinárodní handicap podporovaný Al Rahji Bank, ale také přivede na start elitní žokeje  v čele s Frankiem Dettorim.

Ten se ale nepostaví do dostihů mezinárodní žokejské soutěže, ve které Itálii už reprezentuje Cristian Demuro.  Jeho nejslavnějším soupeřem bude samozřejmě Jorge Ricardo, majitel světového rekordu v počtu vítězství, ale třeba i Portoričan v amerických službách Jorge Velasquez nebo britský žokej William Buick. Vítězství v soutěži obhajuje z loňska Sybille Vogtová, Švýcarka působící v Německu, a mezi jejími soupeřkami figurují početné další ženy v čele s populární Hollie Doyleovou.

Jak už bylo řečeno, Dettori  startuje v pátek jen v jednom dostihu. Ro Rijádu se přesunuje poté, co v Dubaji získal umístění v největších dostizích týdne, na vítězství ale nedosáhl.  I tak ostřílený borec tedy může mít  s saudské Arábii o motivaci postaráno…