Žokejové v Rijádu: Folley s trofejí pro Smullena

Covidový stán, který se vznáší nad světem, zhatil řadu plánů i pořadatelům Saudi Cupu a jeho doprovodných akcí. Poznali jste to i  na startovních listinách dvoudenního mítinku, které doznaly několika změn, a to i za situace, kdy plánovaným účastníkům  nezhatily jejich plány pozitivní testy.  Kromě Umberta Rispoliho se nakonec do Rijádu nedostal včas ani jeho americký kolega John Velasquez. Ten se měl zúčastnit mezinárodní soutěže žokejů v pátečním programu, a v sobotu v Saudi Cupu měl vést jednoho z největších favoritů Tacita.

Na nepřítomnosti svého kolegy tak vydělal Mike Smith, který loni neměl  v Saúdské Arábii nejlepší dny a užil si své se stevardy. Letos ovšem za Velasqueze zaskočil na startu žokejského čtyřboje a vítězstvím v prvním dostihu si zajistil také jednu z prémií.  Hlavním hrdinou byl ale jeho irský soupeř Shane Folley (na snímku), který doma jezdí pro trenérku Jessiku Harringtonovou a který  sympaticky připomněl nedávno zesnulého velikána irských dostihů Pata Smullena. „Kdyby byl mezi námi, asi by tady Irsko reprezentoval on,“ prohlásil v emotivním rozhovoru irský jezdec.  „Moje vítězství tady je určitě taky jeho, byl to velký člověk…“

Shane Folley ze Saúdské Arábie poslal radost do Irska,  průběh zápolení ale ocenili i ostatní účastníci a účastnice. Nejúspěšnější žokej světové historie, Jorge Ricardo,  sice tentokrát žádné vítězství na své konto nepřidal, těšil se ale na závodišti velkému zájmu a na závěr programu potvrdil, že „výlet“ z Argentiny na saúdský mítink z jeho pohledu určitě stál za dlouhou cestu.