Neuvěřitelný Mishriff. Po Saúdském písku vládl na dubajské trávě... (video)

Nejlepší kůň světa? Dnes pravděpodobně ano. Mishriff.  Porazil před měsícem nejlepší americké koně  na písku na trati 1800 metrů, a nyní navázal  vítězstvím na vytrvaleckých 2400 metrech nad nejlepšími japonskými klisnami. Dubai Sheema Classic, sportovní vrchol velkého dubajského mítinku,  se stala druhým velkým koncertem  v podání  skvělého vítěze loňského Francouzského derby pod vedením Davida Egana. Britský reprezentant  tak po Saudi Cupu opanoval svěřenec Johna Gosdena i Meydan po velkém souboji s favorizovanou japonskou klisnou Chrono Genesis a její krajankou Loves Only You, zbytek účastníků pětimilionového testu nebyl pro rozhodující fáze dostihu nijak podstatný.

Odpoledne v Dubaji začalo triumfem domácího Secret Ambition pod Tadhgem O´Sheo v Godolphin Mile. Nejdelší test dubajské sezóny, Dubai Gold Cup na 3200 m (gr2) viděl krach godolphinského favorita Scret Advisor a suverénní triumf vítěze francouzského St Leger z loňského podzimu Subjectivist, který na 3200 m dlouhé trati pod Joe Fanningem  získal Marku Johnstonovi úspěch o pět a půl délky před německou klisnou Walderbe s s Mickaelle Michelovou v sedle. Al Quoz Sprint přinesl na travnatých  1200 metrech úspěch amerického Extravagant Kid,  jehož trenér Walsh nasedlal Ryanu Mooreovi. I tady vyhořel godolphinský favorit Space Blues, druhým místem ho ale téměř zastoupila  stájová kolegyně Final Song s Christophem Soumillonem.

Plný ztásah modrých přišel až v UAE Derby Sponsored By Emirates na 1900 metrech, kde suverénně dominoval Rebel s Romance pod Williamem Buickem. Svěřenec Charlieho Applebyho dominoval o pět a půl délky před Panadolem, japonský favorit France Go De Ina se neprosadil. Pískový sprint Dubai Golden Shaheen poté  skončil triumfem 40:1 amerického outsidera Zenden pod Antoniem Fresuem. Svěřenec Carlose Davida do Dubaje přijel jako vítěz na scéně listed, nyní si zapsal jisté vítězství před japonským Red Le Zele.

 

Jediný favorit, který v dubajském předprogramu vyhrál, byl další ze svěřenců Johna Gosdena Lord North.  Dubai Turf na 1800 metrů opanoval pod vedením Frankieho Dettoriho o tři délky před japonským Vin de Garde a vyhrál tak poprvé od svého triumfu na Royal Ascotu.