Dubai World Cup pro favorita (+ video)

Modré barvy stáje Godolphin se podle očekávání prosadily na domácí dráze Meydan a triumfovaly v dnešním Dubai World Cupu. Dvoukilometrový test vyhrál s převahou favorit Mystic Guide a po smutné události v rodině dubajské panovnické rodiny z tohoto týdne tak domácím dal alespoň nějaký důvod k radosti. 

Jubilejní pětadvacátou edici Dubai World Cupu přibrzdily předstartovní problémy. Napřed se musela startovní listina obejít bez Frankieho Dettoriho, jehož se zbavil Great Scot  na cestě ke startu a poté, co oběhl na Meydanu jedno kolo bez jezdce, byl z dostihu stažen.  Poté startovní boxy podlezl Military Law, a bez Antonia Fresua v sedle rovněž odcválala z dostihu. Ten se pak odehrával podle očekávaných godolphinských not,  Luis Saez v sedle Military Law se držel na třetím místě, v cílové rovině ale na jeho závěr nikdo nenašel odpověď a americký vyslanec v modrých barvách si zapsal bezpečný triumf.  Japonský Chuwa Wizard si na druhém místě polepšil ve srovnání se svým vystoupením v Rijádu, a Magny Cours, jehož pro Godolphin trénuje Andre Fabre, dokončil ve své premiéře na písku na solidním třetím místě. Pátý dokončil německý odchovanec Soldier of Fortune, který  vládl na Meydanu předchozím velkým testům dubajského Karnevalu.

Svěřenec amerického trenéra Michaela Stidhama je už dvanáctým vítězem Dubai World Cupu, který je chystán ve Spojených Státech, a jeho úspěch se pro Američany určitou satisfakcí za Saudi Cup, kde jejich elitu porazil britský Mishriff.  Pro osmadvacetiletého panamského rodáka Saeze jde o největší úspěch mimo území USA, kam se má nyní vítězný tým vrátit a směřovat své úsilí především k Breeders´ Cupu.