Zanini se Složilem vyhráli v Pise

První starty svých svěřenců v letošním roce si dnes v Pise zapsal na konto trenér Josef Váňa mladší, kterému se v průběhu tohoto týdne podařilo po distanci italské dostihové autority  obnovit trenérskou  licenci. Hned první odpoledne po návratu mu také přineslo vítězství v největším dostihu programu, Gran Corsa Siepi di Pisa (gr.3) se stala po bojí kořistí jeho svěřence Zaniniho.  Devítiletý valach se prosadil v dostihu o 30000 eur  na 3500 metrů poté, co o půl délky udolal dalšího českého účastníka Dominiqua. V sedle vítěze se prosadil Pavel Složil mladší,  Dominoqua vedl jeho tradiční jezdec Jan Faltejsek.

Dominique tak nakonec neobhájil v tomto dostihu své loňské vítězství, stejně jako vítěz ale naznačil velké ambice směrem k vrcholu sezóny na hipodromu v Pise, který překážkáře čeká za dva týdny. Úspěšnou bilanci českých koní v Pise potvrdili také čtvrtý Linovsky a pátý  Roncal, mimo dotované pozice tentokrát dokončili Skins Rock, Beau Saonois a Nic Mountain.

Rodina Váňových mohla být spokojena i po úvodním dostihu dnešního programu, když  v Premio Chivas Regal na 3500 metrů dominoval už počtvrté na italských drahách Natam pod Ondřejem Velkem. Reprezentant stáje Scuderia Tania – Váňa porazil o dvě a půl délky domácího Normandy Dela Vega (pod Janem Faltejskem)  a třetí dokončil další zástupce Scudreie Tania Poet´s Shadow (Složil).

Dokonalou českou bilanci odpoledne v Pise narušily pouze proutěné překážky pro čtyřleté. Tam se nejvýše z českých účastníků dostal v cíli třetí Great Jelois trenéra Harise, jemuž pod  Janem Kratochvílem patřilo třetí místo, pátá dokončila Nathalea Great s Faltejskem, troiumf si zapsal domácí outsider Pride of England.