Od slamáků až po trilby - dámy a pánové Oaks je tady!

Zdravím příznivce koní, dostihů a módy. Rok se s rokem sešel a v neděli nás opět čeká "derby klisen" – Oaks. Co myslíte, o čem dnešní článek k takové příležitosti bude? Ano správně o kloboucích a fascinátorech.

Aktuální modely pro rok 2016 zdůrazňují svoji propracovanost, eleganci a originalitu. Pokud jste byli vždycky odpůrcem čepic nebo klobouků je nutné změnit svůj názor. Vzpomeňte si např. na půvabnou Audry Hepburn, nebo původně modistku a později návrhářku Coco Chanel, která klobouky zbavila přebytečných ozdob a učinila je jednoduššími, ale o nic méně elegantnějšími. Když pomineme ty praktické výhody pokrývky hlavy (ochrana před sluncem, větrem nebo zimou) je to stylový doplněk, který klade důraz na originalitu, dobrý vkus a smysl pro styl své majitelky.

Trendy jsou klobouky pro ženy v pánském stylu. Tyto klobouky se dají kombinovat jak s typicky ženským kouskem jako jsou šaty tak s kalhoty nebo kraťasy, vestičkou a sakem. Pánský look pak můžete ještě podtrhnout kravatou nebo motýlkem.

Efektní dámské širáky se často kombinují se stylem Boho. Rozevláté dlouhé šaty s krajkou, nebo naopak kraťoučké šaty s potiskem květin a k tomu vysoké šněrovací boty tzv. gladiátorky. Nebo stále aktuálním overalem opět v delší nebo kratší délce.
Pak tu máme samozřejmě letní slamáky, které lze sehnat od těch nejjednodušších až po ty krásně a bohatě zdobené. Pokud si troufáte, můžete si svůj slamák vyzdobit podle své představy.

No a ještě tu máme fascinátory, ty se stabilně těší velké oblibě, nejen díky tomu, že výběr je veliký ale také díky své víceúčelovosti, poměrně příznivé ceně a snadnému uchovávání. Přece jenom krásný, propracovaný a originální klobouk stojí poměrně značné peníze a i na převážení a uskladnění, je náročnější. Pokud se mohu přimluvit, letos bych fascinátor vyměnila za nějakou originální čelenku, které se letos prodávají v nepřeberném množství. Taková čelenka z květin vypadá k letním šatům a střevíčkům nádherně.


Pro pány tu máme také pár typů na pokrývku hlavy. Typ Skimmer, jenž vypadá skvěle k džínsům i k obleku v Gatsby stylu. Klasika model fešáků zlaté éry Hollywoodu zvaný Fedora, nebo v Čechách oblíbený Trilby, který lze kombinovat s jeans, koženou bundou i separátním tvídovým sakem.

Doufám, že jsem Vás i tentokrát trochu naladila na slavnostní vlnu, přidala něco málo inspirace a dala krátké info o tom, jaké klobouky jsou nyní in. Ať už svůj outfit dozdobíte jakoukoliv zmíněnou pokrývkou hlavy, myslete vždy na to, že se musíte především v tom co máte na sobě, nebo na hlavě cítit dobře.

Jana Rumerskirch Šafaříková