Z domova

Velká Chuchle: Překvapení v růžovém

Jubilejní stý ročník jednoho z nejstarších dostihů u nás, supervytrvalecké Ceny prezidenta (I. kat., 3+, 3 200 metrů, 200 000 Kč), jejíž první ročník se běžel již v roce 1920, v neděli v Chuchle Aréně Praha překvapivě ovládla v kurzu 25:1 nabízená svěřenka Luboše Urbánka Lady in Pink, kterou pro stáj Lokotrans odjezdila Simona Laubeová.

Ze zahraničí

Hrdinka Velké národní se vrací do sedla

Vítězná jezdkyně letošní Velké národní steeplechase Rachael Blackmoreová se po více než třech měsících vrací do sedla po zdravotní pauze. Nastoupit by v sobotu měla při dostizích v Galway, kde ji  trenér Henry de Bromhead  svěří druhého z Velké národní Balko Des Flos. Kůň, kterého v Liverpoolu v sedle Minella Times porazila, nastoupí v Galway do proutěných překážek.

Rozhovor

Složil: Loňská chyba se neopakovala

Dříč,  perfekcionista, jezdec, který ví, co chce,  to jsou slova, která jezdečtí kolegové často používají v souvislosti s Pavlem Složilem mladším. Jezdcem,  jehož  dosavadní největší úspěchy byly spojené se zahraničními dráhami, ale který dnes naplnil sen svého otce a vložil jméno Pavel Složil do listiny vítězů nejslavnějšího českého dostihu. Čtyřiadvacet let poté, co jeho Složil starší v sedle Marketplace dokončil stejný dostih na druhém místě…