Z domova

Wroblewski: Do Strömsholmu pro další úspěch?

Tradiční vrchol skandinávské překážkové sezóny se odehraje v sobotu ve švédském Strömsholmu. Tamní Svenkst Grand National na 4500 metrů o 207 000 švédských korun se v posledních letech stala tradičním cílem některých českých výprav, a ani letos na startu nebude chybět kůň v českém tréninku. Je  jím pětiletý Pretty King, s kterým do Švédska odcestoval trenér Greg Wroblewski.

Ze zahraničí

Britské dostihy čeká změna vedení

První žena britské dostihové autority BHA končí. Julie Harringtonová oznámila své rozhodnutí nepokračovat v čele British Horseracing Authority s tím, že se dohodla na setrvání ve funkci do konce letošního roku tak, aby byl dostatek času pro výběr jejího nástupce. Její nečekané oznámení následuje zprávu o tom, že ve vedení britských dostihů končí rovněž další člen nejužší exekutivy Nevin Truesdale.

Rozhovor

Michaela Molková: Měla jsem megavelkou radost a šikovného koně

Narodila se ve znamení Raka, ráda chodí do sauny nebo plavat, baví ji jezdit na kole a většinu svého volna tráví s přítelem, případně se svými kamarády. Michaela Molková, sympatická křehká dívka, pocházející ze Zlína, jejímž snem je vyhrát žákovský šampionát Hipospol Cup. Což nemusí být nemožné, protože i její sestra Simona v něm zvítězila, a to v roce 2015.