Z domova

Česká výprava v Rijádu: Je Abha lepší než loni Stronger Together?

 Tisková služba letošního Saudi Cupu dnes přinesla rozhovor s trenérkou Ingrid Janáčkovou Koplíkovou, která na závodišti krále Abdulazize dnes absolvovala přípravu na nedlní dostihy s vítězkou Českého derby z loňského roku Abhou (na snímku z dnešní práce v Rijádu).

Ze zahraničí

Sir Alex Ferguson: Do Rijádu pro životní úspěch?

Saudi Cup se v letošním roce dočká v sobotu teprve pátého ročníku, za dobu své existence se ale stal místem setkání osobností všech zaměření a kategorií. V letošním roce se na tribuně závodiště krále Abdulazize usadí mezi čestnými hosty také Sir Alex Ferguson. Jeho mezinárodní věhlas se pojí sice především s obdobím, když trénoval Manchester United a kdy tento klub nebyl v Manchesteru až ten druhý,  do Rijádu ale Sir Alex zamířil především v roli dostihového majitele.

Rozhovor

Jana Vargová: Na dostihový blázinec musí člověk někde vydělat

Láska ke koním se vine jejím životem jako červená nit. Prostřednictvím nich se v Austrálii seznámila a dala dohromady se svým manželem a náklonnost a nadšení k těmto zvířatům sdílejí už i Janiny děti, třináctiletá Klaudie a jedenáctiletý Dominik. Nejen kvůli nim, ale také kvůli svému největšímu koníčku, dostihovým koním, před lety změnila zaměstnání, aby vše mohla pěkně skloubit, což se jí nyní daří.