Z domova

Bartoš: V Cagnes-sur-mer jsme jeli do zdi

První starty na zimním mítinku ve francouzském Cagnes-sur-mer  mají za sebou svěřenci Josefa Váni mladšího, kteří v těchto týdnech mají na jihu Francie svou novou provizorní základnu.  V rámci pátečního mítinku se žádný z reprezentantů Scuderie Aichner neprosadil mezi nejlepších pět koní v dostihu,  jak ale konstatuje žokej Josef Bartoš, pomalejší rozjezd ve Francii se tak trochu dal očekávat.

Ze zahraničí

Česká klasička v Baden Badenu nestačila

Česká klasická vítězka Vivienne Wells sned v Baden Badenu  dokončila neúspěšně svůj poslední letošní dostih. Svěřenkyně Bohumila Nedorostka se pod vedením Jozefa Bojka zúčastnila 2200 m dlouhé Winter Trophy, po problémech na trati ale doběhla daleko za startovním polem a forma z vítězství v českém St Leger  je dávno pryč.  Po jkednom jezdeckém vítězství si v Baden Badenu připsali slovenští rodáci Michal Abík a Jozef Bojko, dva starty svěřenců Michala Kalčíka v podobě Arkadaga a Silver Triggera  rezultovaly v osmá místa.

 

Rozhovor

Lenka Rájová: Z Francie jsem trochu zklamaná

Pochází z Českých Budějovic a s dostihovými koňmi začínala u Josefa a Marie Bartošových. Několik let strávila pracovně ve Švýcarsku a Anglii, ale jak sama přiznává, nejvíce jí do života dalo působení v šampionské centrále Václava Luky mladšího v Bošovicích a roky strávené u manželů Vítkových, připravujících mladé koně do francouzských dostihů. Lenka Rájová, amatérská jezdkyně, která se dostihům věnuje již 24 let, vítězka evropského utkání amazonek z roku 2010 a od letošního jara také držitelka profesionální trenérské licence, kterou zatím nechává spát…