z domova

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Luka: You Just Rock potřeboval čas. Zlepší se ve Varech?

Největší tuzemský dostih nadcházejícího  víkendu pod názvem Cena 95. MĚSTA KARLOVY VARY 125 leté výročí dostihového závodiště nalákal na start 2000 metrů dlouhé trati půltucet uchazečů. Nechybí mezi nimi majitel druhých míst z loňského českého i slovenského derby You Just Rock, který je ale letos spíše stínem koně, kterému loni blízce unikly obě největší středoevropské klasiky…

Německý "hattrick" Storm Kodi? Je to kvalitní klisna...

Trenér Jiří Brož má na letošním kontě šest vítězných startů. Čtyři z nich pocházejí z Německa, dva z českých drah.  Nejzdatněji mu přitom k vítězným číslům letos zatím pomáhá pětiletá Storm Kodi, která letos třikrát vyjela ke startům na německých drahách, a třikrát ve svých startech zvítězila.  V přehledu kariéry má ale místo hattricku z těchto vítězství zapsána jen dvě, to druhé si zapsala v sobotu po velkém boji v Magdeburku.  Obě pod vedením Tomáše Romana (na snímku)

Foret: Francis Gold měla derby bez problémů

Že Slovenské derby vyhraje host z České republiky, to se v Bratislavě o víkendu celkem předpokládalo. Že se tím vítězným hostem stane právě Francis Gold,  na to by si však vsadil málokdo.  Podle sázkových kvót měla totiž mít z českých nájezdníků nejmenší šance, a přece to byla právě ona, kdo jako jediný udolal domácího outsidera Hájka a tempo obstarávající Ninnu Best. Žokej Petr Foret tak v barvách stáje OZ Roza s.r.o. oslavil své třetí derby-vítězství kariéry, a  pro trenérku Vendulu Korečkovou znamenal úspěch v derby teprve šestý plný zásah v její  trenérské kariéře.

Bratislava: Derby pod taktovkou klisen

První polovinu slovenské dostihové sezóny v neděli uzavřel dostihový den, jehož vrcholem byl 32. ročník Slovenského derby. Překvapivou vítězkou se stala svěřenka Venduly Korečkové Francis Gold v sedle s žokejem Petrem Foretem, která předvedla nejsilnější koncovku a zvítězila před outsiderem Hájkem (Kvízová), zatímco třetí místo uhájila od startu tempo diktující Ninna Best (ž. Srnec).

Velká Chuchle: Mezi klisnami zazářila Quiera

Předěl mezi koncem jarní části sezóny vrcholící Českým derby a začátkem podzimní části, kterou odstartuje St Leger tvoří na závodišti v pražské Chuhcle Aréně jediný dostihový den, a právě v rámci jeho vrcholu 45. ročníku Ceny Latiny, nejvýznamnějšího přípravného dostihu na srpnový čtvrtý klasický dostih sezóny Oaks,  se v sobotu utkalo deset klisen. Mezi nimi nejsuverénněji počínala vlastní odchovankyně svého majitele Marka Šimáka Quiera v sedle s žokejem Jiřím Chaloupkou, když se navzdory omezení, které jí způsobila navzdory snaze své jezdkyně Lucie Fialové bočící Inovace, prosadila o jeden a čtvrt délky právě před touto odchovankou Hřebčína Napajedla, jež se v závěru o délku ubránila snaze nejlepší z importovaných klisen Fabiola Hill (ž. Korečková).

Demo: Cheeky Boy je pro pražském derby ve formě

Páté místo z Českého derby po vítězství ve Frankerbergerově memoriálu v podání Cheeky Boye bylo potvrzením kvalit koně, který nepochybně patří mezi tuzemskou tříletou elitu. V neděli se s ním pokusí trenér i žokej Michal Demo uspět v derby své rodné země, a jeho dosavadní počiny signalizují, že do Bratislavy nepojede bez ambicí na velmi slušné umístění…

Palík: Na Pirla se v Bratislavě těší

 

Po těsném třetím místě v české edici derby půjde svěřenec Pavla Tůmy Pirlo do slovenského ekvivalentu nepochybně jako jeden z koní, které je na startu třeba brát velmi vážně. Reprezentant stáje Dr. Charvát je pro bookmakery pro Slovenské derby prvním fvoritem, a tuto roli akceptuje i Jiří Palík, který se na Pirla v jeho kariéře posadí poprvé, ovšem z minulosti už pocit vítězství v cerby v modrožlutých barvách poznal (na snímku po úspěchu s Josephem)…

Korečková: S dvojicí klisen na víkendové vrcholy

   Vendula Korečková v roli trenérky v letošním roce  slavila vítězství výhradně zásluhou klisen. Dvě z jejích   svěřenkyň nastupují také do vrcholných události nadcházejícího středoevropského víkenndu. Fabiola Hill po karlovarském vítězství bude spolufavoritkou chuchelské Ceny Latiny,  Francis Gold řadí kurzový výhled do středu pole ve Slovenském derby.  Prvně jmenovanou klisnu v Praze povede sama Korečková, Francis Gold bude ít v sedle Petra Foreta. A jak trenérka vidí před víkendem jejích vyhlídky?

Stránky