z domova

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Bartoš: Mauricius v Pise neměl velký problém

Třetí ze svých čtyř vítězství v tréninku Josefa Váni mladšího vybojoval bělouš Mauricius na dráze v Pise, a zdá se, že tamní zimní podmínky jsou jeho skutečnou doménou. Letos v sedle  vyměnil Josef Bartoš Pavla Složila, Mauricius si ale s přehledem připsal v Pise další grupový úspěch.  A jak Bartoš konstatuje,  nešlo tentokrát o zvlášť náročnou misi.

Janáčková Koplíková: Po vítězství v Lyonu už jsou koně na Riviéře

  První české rovinové vítězství roku si ve Francii zapsala pětiletá Agenda. Reprezentantku stáje Steffen Molks poslala k vítěznému startu v Lyonu trenéra Ingrid Janáčková Koplíková a pětiletá klisna si zapsala první úspěch v českém tréninku.  Pro trenérku, která o tomto víkendu rozbila provizorní tábor v Cagnes-sur-mer šlo jistě o pozitivní signál poté, co klisnu k francouzskému úspěchu nachystala v českých podmínkách.

Váňa ml:Výsledek z Francie? Prostě bomba...

Konec dobrý, všechno dobré, mohli komentovat čeští zástupci při odjezdu z překážkových dostihů v Cagnes-sur-mer. Mítink, na jehož začátku je provázela spíše smůla, uzavřeli největším vítězstvím, jaké lze na skocích na této dráze získat.  A tak trenéra Josefa Váňu mladšího nemuselo mrzet ani včerejší „kufrování“ při leteckém návratu domů.  To, co ve Francii na scéně grupy 3 předvedl jeho svěřenec Suroit,  se totiž vymykalo zažitým zvyklostem.

Nieslanik: Ponntos potvrdil, že se v Dubaji neztratí

Trenér Miroslav Nieslanik sledoval heroický výkon svého svěřence Ponntose v arabské poušti z Česka, i na vzdálenost šesti tisíc kilometrů  ho ale jeho svěřenec velmi potěšil. Není divu, třetí místo z dubajského dostihu kategorie listed je v našich poměrech mimořádným počinem, a to se přitom jednalo o první krok jeho arabského předjaří…

Bartoš: Nahradí "nováček" Sternkranze?

První leden, první letošní vítězství ve Francii. Bilancí jako z dostihového pohádky se mohou pochlubit Josefové Váňa a Bartoš, kterým se v rámci francouzského pobytu v Cagnes-sur-mer s blížícím se koncem tamního překážkového mítinku povedl zatím největší zásah. A to zásluhou koně, jehož jméno u nás dosud nepatřilo k často skloňovaným. Devítiletý Suroit ovšem přesvědčil, že  byl v loňském roce pro stáj Josefa Aichnera dobrou investicí.

Janáčková Koplíková: Z české zimy do Dubaje i Rijádu

Svěřenec Ingrid Janáčkové Koplíkové Josephino se už příští týden vydá z české zimy do Dubaje.  Jeho cílem bude připojit se k široké světové sestavě koní, na které čeká start v rámci tamního dostihového karnevalu. A pokud možno se také pokusit dubajský festival ozdobit českou stopou. 

Josef Váňa mladší: Dvoustovku jsem si uvědomil až dodatečně

  První vítězství při mítinku v Cagnes-sur-mer pro svěřence Josefa Váni mladšího mělo na sklonku minulého týdne příchuť speciálního triumfu. Trenér si totiž po úspěchu s Capivarim zapsal dvoustou vítěznou „čárku“ své kariéry, a to je pro každého trenéra hodně významný mezník. Ani majitel slavného českého dostihového jména není v tomto ohledu žádnou výjimkou.

Nieslanik: Pozvání pro Ponntose si vážíme

Nejvýše hodnocený kůň českého handicapu za rok 2022 Ponntos  byl dubajskými pořadateli vybrán  jako jeden z české dvojice, která je zvána na tamní dostihový Racing Carnival.   Reprezentant oranžovobílých barev se tak chystá, že koncem prosince přes Paříž vyrazí do Dubaje. S jakými vyhlídkami, na to jsme se zeptali jeho trenéra Miroslava Nieslanika.

Murzabajev: K šampionátu Jiřině gratuluji

Japonská mise někdejšího českého a aktuálního německého šampiona Bajuržana Murzabajeva letos začala devátým místem v Japan Cupu, od jedenáctého prosince ale populární žokej v Japonsku bude znovu,  do sedmého března tam v rámci dočasné licence bude usilovat o další úspěchy své bohaté a úspěšné kariéry.  Před odjezdem do Japonska  pro nás Murzabajev odpověděl na několik otázek.

Stránky