z domova

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Velká Chuchle: Překvapení v růžovém

Jubilejní stý ročník jednoho z nejstarších dostihů u nás, supervytrvalecké Ceny prezidenta (I. kat., 3+, 3 200 metrů, 200 000 Kč), jejíž první ročník se běžel již v roce 1920, v neděli v Chuchle Aréně Praha překvapivě ovládla v kurzu 25:1 nabízená svěřenka Luboše Urbánka Lady in Pink, kterou pro stáj Lokotrans odjezdila Simona Laubeová.

Havelková: V Ceně prezidenta bychom rádi uspěli

 Jubilejní stá Cena prezidenta republiky přinese největší událost nadcházejícího dostihového víkendu, který zve  zájemce na tribuny v sobotu v Praze a v neděli v Pardubicích. Renomia cena Prezidenta má na startovní listině deset jmen, z toho dvě zahraniční,  mezinárodně nejostřílenějším účastníkem je ale nepochybně Cacophonous, který pod vedením své trenérky Martiny Havelkové začátkem měsíce nastoupil do nejprestižnějšího supervytrvaleckého dostihu v kontinentální Evropě, Prix du Cadran, na skvělou konkurenci tam ale nestačil.

Popelka: Larizano měl i kus štěstí

Triumf třináctiletého Larizana ve wroclawském Crystal Cupu  přinesl největší letošní překážkový úspěch trenéru Stanislavu Popelkovi, pro kterého je Larizano tak trochu speciálním koněm.  Takovým, u kterého se trpělivost bohatě vyplatila a po sérii polských druhých míst se tentokrát dočkal zaslouženého úspěchu…

Red Coral splnil roli Zimního favorita

Favorizovaný Red Coral na mosteckém hipodromu potvrdil roli favorita  a pod vedením Jana Vernera lehce vyhrál letošní  Cenu zimního favorita CHARVÁT AXL.  V sedmihlavém startovním poli vyhrál  s převahou tří a půl délky před Lady Sophií, třetím místem potvrdil kvalitní výsledek trenéra Pavla Tůmy a stáje Dr. Charvát Don´t Dreeam.

Charvát: Red Coral může "favorita" vyhrát

Sedm koní na startovní listině soustředí vrchol sezóny dvouletých v České republice, mostecká Cena zimního favorita CHARVÁT AXL. Dva z nich posílá do boje stáj sponzora dostihu a většinového majitele mosteckého hipodromu Jiřího Charváta.  Red  Coral ani Don´t Dream ale neběhali více než dva měsíce, a tak je jejich aktuální forma otazníkem. Podaří se jim v mílovém testu o 550 tisíc korun dát konkurenci mat?

Myška: Druhé místo? Postesknutí, ale především spokojenost

Druhé místo s Evženem ve 131. Velké pardubické. Pro žokeje Jaroslava Myšku  nepochybný úspěch, tak vysoko se ve výsledkové listině našeho nejbohatšího dostihu nikdy nedostal.  Samozřejmě ho ale mrzí ta jedna délka, o kterou nakonec nestačili na vítězného Talenta. Jak hodnotí stříbrný doběh žokej, který se ve Velké poprvé svezl v roce 2001?

131. Velkou pardubickou vyhrál skvělým závěrem Talent

Desetiletý Talent dnes zaskočil favority Velké pardubické a vyhrál 131. ročník největšího českého dostihu. Svěřenec Hany Kabelkové a reprezentant domácí stáje manželů Kabelkových dominoval dostihu pod vedením Pavla Složila mladšího. Jeden z nejpracovitějších mladých jezdců na české scéně si tak ve spolupráci s Kabelkovou připsal po velké wroclawské připsal triumf i v největším českém dostihu.

Posílí irský rekordman slovenské ambice v Pardubicích?

Třináctinásobný šampion irských amatérských jezdců na překážkách Patrick Mullins je pro Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou jménem, které k dostihu táhne pozornost britských i irských médií přesto, že se do Pardubic opět nedostane žádný kůň ze západní Evropy.  Mullins je synem trenéra  Willieho Mullinse, který  do Pardubic přivezl před devíti lety Uncle Juniora.  Toho ovšem k šestému místu ve Velké jezdil jeho bratr Emmett.

Stránky