Zpravodajství

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Breeders´Cup, část I.: Rekord dráhy pro koně trenérky-začátečnice (+ videa)


Prvních pět dostihů dnešního programu Breeders´Cupu  nepřineslo žádnou radost evropským účastníkům, zato se v Keenelandu radovali Mongolci, a padl také jeden rekord dráhy. Mimořádně zajímavou zprávou je, že jak mongolský kůň, tak vítěz BC SPrint vyhráli své dostihy bez asistence v Americe obvykle podávaného lasixu.

Velká Chuchle: Překvapení v růžovém

Jubilejní stý ročník jednoho z nejstarších dostihů u nás, supervytrvalecké Ceny prezidenta (I. kat., 3+, 3 200 metrů, 200 000 Kč), jejíž první ročník se běžel již v roce 1920, v neděli v Chuchle Aréně Praha překvapivě ovládla v kurzu 25:1 nabízená svěřenka Luboše Urbánka Lady in Pink, kterou pro stáj Lokotrans odjezdila Simona Laubeová.

Hrdinka Velké národní se vrací do sedla

Vítězná jezdkyně letošní Velké národní steeplechase Rachael Blackmoreová se po více než třech měsících vrací do sedla po zdravotní pauze. Nastoupit by v sobotu měla při dostizích v Galway, kde ji  trenér Henry de Bromhead  svěří druhého z Velké národní Balko Des Flos. Kůň, kterého v Liverpoolu v sedle Minella Times porazila, nastoupí v Galway do proutěných překážek.

Havelková: V Ceně prezidenta bychom rádi uspěli

 Jubilejní stá Cena prezidenta republiky přinese největší událost nadcházejícího dostihového víkendu, který zve  zájemce na tribuny v sobotu v Praze a v neděli v Pardubicích. Renomia cena Prezidenta má na startovní listině deset jmen, z toho dvě zahraniční,  mezinárodně nejostřílenějším účastníkem je ale nepochybně Cacophonous, který pod vedením své trenérky Martiny Havelkové začátkem měsíce nastoupil do nejprestižnějšího supervytrvaleckého dostihu v kontinentální Evropě, Prix du Cadran, na skvělou konkurenci tam ale nestačil.

Baffert: Breeders´Cup mu dal zelenou. S podmínkami

Velký troublemaker amerického turfu poslední doby Bob  Baffert dostal definitivní zelenou – jeho svěřenci se mohou zúčastnit letošního Breeders´Cupu v kalifornském Del Mar. Mítink, který se koná poslední víkend před znovuotevřením amerických hranic pro evropské návštěvníky,  tak nepochybně získá na atraktivitě, Baffert se ale bude muset podrobit speciálním podmínkám poté, co v letošním roce  série skandálů jeho svěřenců s dopingem vyvrcholila pozitivním nálezem u vítěze Kentucky Derby Medina Spirita.

Popelka: Larizano měl i kus štěstí

Triumf třináctiletého Larizana ve wroclawském Crystal Cupu  přinesl největší letošní překážkový úspěch trenéru Stanislavu Popelkovi, pro kterého je Larizano tak trochu speciálním koněm.  Takovým, u kterého se trpělivost bohatě vyplatila a po sérii polských druhých míst se tentokrát dočkal zaslouženého úspěchu…

Složil vyhrál v Meranu, slovenská radost v Baden Badenu

Hrdina Velké pardubické zpřed sedmi dní Pavel Složil vyhrál v Meranu závěrečný překážkový dostih programu. V dostihu nezvítězivších tříletých na proutěných překážkách k triumfu dovedl svěřenkyni Paola Favera Shanbaru.  Jinak se čeští koně a jezdci v Itálii dnes vítězně neprosadili, což platilo i pro rovinový start Achird v Římě. Svěřenkyně Miroslava Nieslanika tam dokončila sedmá.

Překážky dnes viděli i diváci ve varšavském Služewci, a v obou případech vítěze pro polské stáje vedl Rastislav Benš.  V Česku trénovaní účastníci Locomotive a Polish King si ve Varšavě zapsali ve svých startech čtvrté a třetí místo.

V Baden Badenu při dnešních dostizích se zviditelnil slovenský turf, závěrečný sprinterský Kaiser Cup se stal po velkém boji do posledních metrů kořistí Natty´s Star trenéra Marcela Mihálika. Jedno vítězství si v Baden Badenu zapsala Hana Juránková, už jistý německý šampion pro letošní rok Bajuržan Murzabajev si dnes připsal vítězný start dvakrát.

Stránky