Zpravodajství

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Breeders´Cup, část I.: Rekord dráhy pro koně trenérky-začátečnice (+ videa)


Prvních pět dostihů dnešního programu Breeders´Cupu  nepřineslo žádnou radost evropským účastníkům, zato se v Keenelandu radovali Mongolci, a padl také jeden rekord dráhy. Mimořádně zajímavou zprávou je, že jak mongolský kůň, tak vítěz BC SPrint vyhráli své dostihy bez asistence v Americe obvykle podávaného lasixu.

Michaela Molková: Měla jsem megavelkou radost a šikovného koně

Narodila se ve znamení Raka, ráda chodí do sauny nebo plavat, baví ji jezdit na kole a většinu svého volna tráví s přítelem, případně se svými kamarády. Michaela Molková, sympatická křehká dívka, pocházející ze Zlína, jejímž snem je vyhrát žákovský šampionát Hipospol Cup. Což nemusí být nemožné, protože i její sestra Simona v něm zvítězila, a to v roce 2015.

Wroblewski: Do Strömsholmu pro další úspěch?

Tradiční vrchol skandinávské překážkové sezóny se odehraje v sobotu ve švédském Strömsholmu. Tamní Svenkst Grand National na 4500 metrů o 207 000 švédských korun se v posledních letech stala tradičním cílem některých českých výprav, a ani letos na startu nebude chybět kůň v českém tréninku. Je  jím pětiletý Pretty King, s kterým do Švédska odcestoval trenér Greg Wroblewski.

Britské dostihy čeká změna vedení

První žena britské dostihové autority BHA končí. Julie Harringtonová oznámila své rozhodnutí nepokračovat v čele British Horseracing Authority s tím, že se dohodla na setrvání ve funkci do konce letošního roku tak, aby byl dostatek času pro výběr jejího nástupce. Její nečekané oznámení následuje zprávu o tom, že ve vedení britských dostihů končí rovněž další člen nejužší exekutivy Nevin Truesdale.

Česká vítězství v Polsku, Německu i Itálii

Po jednom vítězství v neděli přivezli koně chystaní v České republice z mítinků ve Wroclawi, Berlíně i Meranu. Ve Wroclawi si své první překážkové vítězství zapsal svěřenec Evy Záhorové Nairobi Boy na proutěných překážkách o 20000 zlotých,  když pod vedením Jaroslava Myšky vyhrál o osm délek před Impasem, pětiletým polobratrem slavnějšího Imphala.  

Belmot Stakes: Překvapení jménem Dornoch

Překvapení se zrodilo v 156, ročníku Belmont Stakes konaném na dráze v Saratoze. Žádný z favoritů posledního dostihu americké Trojkoruny se nepodílel na souboji o vítězství, a pošesté za sebou se tak stalo, že každý dostih Trojkoruny vyhrál jiný kůň. Letošní Belmont Stakes vyhrál Dornoch, startující do dostihu s kurzem 17:1. Koně v majetku bývalé hvězdy profesionálního baseballu Jasona Wertha odjezdil Luis Saez.

Stránky