Zpravodajství

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

Breeders´Cup, část I.: Rekord dráhy pro koně trenérky-začátečnice (+ videa)


Prvních pět dostihů dnešního programu Breeders´Cupu  nepřineslo žádnou radost evropským účastníkům, zato se v Keenelandu radovali Mongolci, a padl také jeden rekord dráhy. Mimořádně zajímavou zprávou je, že jak mongolský kůň, tak vítěz BC SPrint vyhráli své dostihy bez asistence v Americe obvykle podávaného lasixu.

Váňa: L´Estranova forma potěšila, Bartoš je blízko návratu

Pondělní L´Estranův triumf na meranském závodišti přinesl opakovanému hrdinovi největšího italského překážkového dostihu devátý triumf kariéry. Kůň, který se letos stal členem exkluzivního klubu českých „desetimilionářů“ se zdá být ve velké pohodě, což samozřejmě potěšilo i trenéra Josefa Váňu mladšího

 

Torquator Tasso v Badenu s Dettorim?

Nejlepší současný německý kůň Torquator Tasso se po  výborném vystoupení v Ascotu při letním King George nyní vrací domů, aby začátkem září absolvoval poslední přípravu na obhajobu loňského triumfu ve Vítězném oblouku při Velké ceně Baden Badenu. Je ale dost možné, že v sedle německé megahvězdy nebude tentokrát jeho stálý jezdec.

York: Baaeed 10 z 10, poprvé uspěl na delší distanci

Ve středu na závodišti v Yorku odstartoval Ebor Festival, přičemž vrcholem prvního dne byly dvoukilometrové Juddmonste International Stakes, ve kterých svou výjimečnost potvrdil akuálně nejlépe hodnocený kůň světa Baaeed (J. Crowley), když ve svém prvním startu v dostihu delším než dva kilometry porazil obhájce loňského vítězství Mishriffa (J. Doyle) o více než šest délek.

Netolice: Vítězné hattricky Radka Holčáka a Jana Odložila

Jediným dostihovým dnem uplynulého víkendu bylo dostihové odpoledne na malebném závodišti v jihočeských Netolicích, v těsném sousedství zámku Kratochvíle. Na programu bylo celkem devět dostihů, pět rovinových a čtyři překážkové. Nejvíce se dařilo svěřencům trenéra Radka Holčáka, kteří zvítězili ve dvou rovinových a jednom překážkovém dostihu a žokeji Janu „Čendovi“ Odložilovi, který zvítězil ve třech zbývajících překážkových dostizích, včetně vrcholu odpoledne Velké netolické, která se letos uskutečnila jako Cena Charvát Group s. r. o. a přátel netolických koní a dostihů.

Demele: Gasparini se v Meranu neztratil

Nečekaný hrdina letošního Slovenského derby (na snímku)  v Bratislavě se ve startu na italské listed – scéně prosadil na „tabuli“. Trenér Jan Demele ale přiznává, že si s Gasparinim věřili na o něco lepší výsledek. Nakonec ale páté místo z Merana bere jako solidní počin z testu, který bohužel potvrdil, že  z Německa do podobných dostihů mohou nasadit kvalitnější soupeře…

Stránky