Překážky

Česky

Váňa ml. v české premiéře proti "svým". A proč ne?

První letošní start v České republice čeká suverénního leadera italského překážkového šampionátu pro rok 2017, Josefa Váňu mladšího. A shodou okolností se při premiéře představí hned „proti svým“, když ve Zlatém poháru nepovede žádného ze svěřenců svého otce, ale Kifaayu,  kterého sedlá Radek Holčák. Na otázku, proč  se na české dráhy vrací právě nyní a proč na Kifaayovi, odpovídá Váňa celkem jednoduše: A proč ne?

131. Velkou pardubickou vyhrál skvělým závěrem Talent

Desetiletý Talent dnes zaskočil favority Velké pardubické a vyhrál 131. ročník největšího českého dostihu. Svěřenec Hany Kabelkové a reprezentant domácí stáje manželů Kabelkových dominoval dostihu pod vedením Pavla Složila mladšího. Jeden z nejpracovitějších mladých jezdců na české scéně si tak ve spolupráci s Kabelkovou připsal po velké wroclawské připsal triumf i v největším českém dostihu.

Pardubická sobota: Dvojité úspěchy stájí Statek Blata Č. Ráj a Dr. Charvát

Ve znamení stájových double proběhly v Pardubicích největší tzamní testy na proutěných překážkách, které dominovaly předprogramu zítřejšího slavnostního mítinku.  Zlatá spona tříletých se stala festivalem růžových barev stáje Statku Blata Český Ráj,  Křišťálový pohár města Pardubic zase ovládla dvojice nositelů barev stáje Dr. Charvát.

Holčák: Obhajoba s Hegnusem? O té napoví i stav dráhy...

Obhájce triumfu z loňské Velké pardubické Hegnus v letošním roce sice nepotvrdil svou loňskou převahu, reprezentant stáje Ševců je ale nepochybně nadále vysoce kvalitním koněm a velkokarlovická tréninková centrála je v souvislosti s největším českým dostihem vždy střediskem, nad kterým nelze mávnout rukou.  Žokej Lukáš Matuský a trenér Radek Holčák i letos  tvoří tým, který jde na start s vysokými ambicemi…

Vítek: Naděj "Fracouzky" by posílila měkčí dráha

Jedničkou startovní listiny Velké pardubické letos  bude devítiletá svěřenkyně Pavla Vítka Vanesse, která absolvuje  svou středoevropskou premiéru.  Zkušená francouzská krosařka samozřejmě díky neznalosti českých poměrů může být sázkou do loterie, ale její zkušenosti ze země galského kohouta signalizují, že nemusí v neděli být jen do počtu…

V Lysé byl nejrychlejší World Speed

Sváteční Svatováclavské dostihy v Lysé nad Labem měly jako vrcholnou událost vypsánu steeplechase cross country na 3500 metrů a do ní si vátěznou formu z meranského Gra Premia přivezl žokej Josef Bartoš, který v sedle pětiletého World Speeda zaznamenal své třicáté letošní vítězství. Reprezentanta stáje Blata Český Ráj chystá Josef Váňa starší, který tímto úspěchem potvrdil vedení v letošním českém šampionátu překážkových trenérů.  Čtyři a čtvrt délky ztratila na vítěze Piraniya s Janem Odložilem, která se do cíle dostala po předchozích  dvou nedokončených dostizích.

Váňa ml: V Meranu velkými soupeři Northerly Wind i Francouzi

Dvanáct koní se sejde v neděli na startu letošního meranského Gran Premia. Plnou třetinu z nich posílá do boje trenér Josef Váňa mladší, který s L´Estranem obhajuje triumf z loňského ročníku největšího italského překážkového dostihu. L´Estran s Josefem Bartoše povede ekipu stáje Josef Aichner i letos, ve hře budou ale i Notti Magiche, Kapjahr a Il Superstite. Jak se jejich trenér na letošní startovní listinu dostihu o čtvrt milionu eur dívá?

Sternkranz v Praze porazil obhájce

Zlatý pohár Elektrizace železnic v pražské Chuchli se dnes stal záležitostí svěřenců Josefa Váni mladšího. Dostih dotovaný 360000 Kč vyhrál Sternkranz pod Lukášem Matuským, který tentokrát zastínil obhájce vítězství Capivariho s Josefem Bartošem.  Reprezentanty stáje Josefa Aichnera od sebe v cíli dělilo půldruhé délky, zatímco třetí San Marino dělilo dalších deset délek.

Bartoš: Vítězství ve Wroclavi? Cenné, ale lehčí než ve Francii

Do galerie úspěchů žokeje Josefa Bartoše v neděli přibyl největší polský překážkový dostih, Velká wroclawská.  Se svěřencem Josefa Váni mladšího Brunch Royalem dominovali dostihu, který se v posledních letech stal především českou záležitostí,  a jak potvrdil, úspěch na hlavní polské překážkové dráze udělal realizačnímu týmu radost.

Brečka: Kaiserwalzer je jako automat

  O příslovečném uchu, které se konečně utrhlo, mohl v Pardubicích přemýšlet trenér Jaroslav Brečka. Slovenský úspěch v poslední letošní kvalifikaci se sice zrodil v dostih podstandardně početně obeslaného dostihu,  jenže jeho svěřenec Kaiserwalzer porazil na cestě k tomuto úspěchu hrdinu Velké zpřed dvou let Theophila a o tom, že se jedná o cenné a perně vybojované vítězství, si dnes málokdo dovolí zapochybovat…

Stránky