ze světa

Česky

Breeders´Cup, část I.: Rekord dráhy pro koně trenérky-začátečnice (+ videa)


Prvních pět dostihů dnešního programu Breeders´Cupu  nepřineslo žádnou radost evropským účastníkům, zato se v Keenelandu radovali Mongolci, a padl také jeden rekord dráhy. Mimořádně zajímavou zprávou je, že jak mongolský kůň, tak vítěz BC SPrint vyhráli své dostihy bez asistence v Americe obvykle podávaného lasixu.

Vítězný oblouk: Čtrnáctka čeká na doplnění

Čtrnáct koní je momentálně ve hře pro letošní nedělní Cenu Vítězného oblouku v Paříži. Největší dostih evropského kontinentu uzavře startovní listinu zítra, kdy se mohou další účastníci dohlásit za poplatek 120 000 eur.  Podle posledních zpráv o této možnosti vážně uvažuje tým kolem trenéra Aidana O´Briena s Continuous,  který by se stal prvním koněm, který ve stejném roce vyhrál britský St.

J. Charvát: First Of All i de Giles potvrdili v Gran Premiu kvality

Čtyřletá vláda L´Estrana v meranském Gran Premiu je u konce. I nový král největšího italského překážkového dostihu však přijel z Česka. Čtvrt milionem eur dotované Gran Premio na trati pěti kilometrů vyhrál First Of All. Svěřence Pavla Tůmy pro stáj Jiřího Charváta odjezdil bezchybně Francouz Felix de Giles poté, co stálý jezdec Jan Faltejsek pro zdravotní indispozici dostih absolvovat nemohl.

Merano: Po zranění Faltejska dvě možnosti pro Gran Premio

První den velkého mítinku v Meranu začal nepříznivě pro žokeje Jana Faltejska. Z dnešního mítinku si odnesl pohmožděné rameno a velký otazník je i nad jeho působením v druhém dni mítinku, kdy má jezdit jednoho z favoritů Gran Premia First Of All. K současné situaci  ohledně zítřejšího jezdeckého obsazení nám situaci upřesnil z Merana  majitel koně Jiří Charvát.

Meranské Gran Premio s českou převahou na startu

Plnou polovinu účastníků letošního 84. ročníku Gran Premia v Meranu vyšlou na start syn a otec Váňové, celkem  přitom do pětikilometrového dostihu o 250 000 eur nastupuje devět koní, chystaných v České republice.    Protože do Gran Premia letos nenastoupí žádný francouzský účastník, zdá se, že by se dostih měl i v letošním roce stát českou záležitostí.

Swinging Thomas vyhrál největší švýcarský překážkový dostih (+video)

Největší švýcarský překážkový dostih se dnes  stal českou záležitostí. 4200 metrů dlouhou Grosser Preis von Schweiz v Aarau vyhrál šestiletý reprezentant stáje Dr.Charvát Swinging Thomas,  kterého trenér Pavel Tůma nasedlal Pavlu Složilovi mladšímu. Swinging Thomas v dramatickém závěru dostihu o krk udolal houževnatého Fandanga a zapsal si jubilejní desáté vítězství své kariéry.  Od loňského července drží Swinging Thomas neporazitelnost v sedmi dostizích v řadě, Pavel Složil byl v jeho sedle poprvé.

Dvě umístění v Berlíně

Další dostihový mítink v berlínském Hoppegartenu  přinesl opět dvě umístění svěřenců Jana R8ji ze stáje Arenzo.  Šestiletý Anniemation absolvoval svůj letošní šestý start na německých drahách a i dnes se vrací s umístěním mezi nejlepšími třemi. Po srpnovém triumfu v Hoppegartenu dnes pod Sybille Vogtovou vybojoval třetí místo a své letošní konto posunul už nad tři sta tisíc korun.

Irové čelí skandálu s dopingem

Jedná se zřejmě o největší dopingový skandál v historii irských dostihů. Irský trenér  Luke Comer, mimořádně úspěšný hráč na trhu s nemovitostmi, má uhradit pokutu blížící se 840 000 eur  poté, co bylo 12 jeho svěřenců ve čtvrtek pozitivně testováno na přítomnost zakázaných látek methandienonu (MD) and methylestosteronu (MT). Mezi pozitivně testovanými koňmi kupodivu nechyběl He Knows No Fear,  který vyhrál v roce 2020 dostih nezvítězivších v Leopardstownu při sázkové kvótě 300:1, což z něj činí nejpřekvapivějšího vítěze dostihu v celé irské historii.

Apollon na francouzský hattrick nedosáhl

Úsilí o francouzský vítězný hattrick dnes nevyšlo svěřenci Zdena Koplíka Apollonovi. V Marseille  nenavázal na triumfy z Vichy a Clarefontaine a v dnešním handicapu na 2000 metrů skončil pod vedením Enza Crubleta sedmý. Lépe si vedla Zaryiannka, která v Marseille v prodejce na 1700 metrů obsadila čtvrté místo.  Druhé místo z Německa veze nová akcizice trenéra Jiřího Brože Letsgo, který pod Tomášem Romanem v Mnichově skončil druhý v mílovém testu o 4000 eur.

Stránky