ze Slovenska

Česky

Češi v cizině: Laube třikrát vyhrál v Bratislavě

Dvě vítězství si zapsali koně českých stájí na dnešních dostizích v Bratislavě. Na proutěných překážkách na 3600 metrů dominoval Almany trenérky Šomanové pod vedením Petra Tůmy a mezi dvouletými pak slavila Shabana, již Luboš Urbánek nasedlal Martinu Laubemu. Žokej Martin Laube v Bratislavě slavil vítězný hattrick, když vyhrál i hlavní dostih, Memoriál Karla Firbase v sedle domácí Eyes on you.

V Meranu se tentokrát neradoval žádný z českých účastníků,  vítězství na překážkách si tam připisovali výhradně italští koně i jezdci. Druhá místa na mítinku zapsali Josef Bartoš v sedle Passion Return a an Faltejsek s Kings Rockem, třetí byli také Big Mago s F. Plškem a dvakrát Pavel Složil – s Kliffem a s Charles Street.

Jozef Bojko vyhrál hlavní dostih programu v Hannoveru – tamní Derby Trial.  Slovenský rodák vedl v 2200 metrů dlouhém testu outsidera  Quebuena pro trenéra Carvalha. Z českých žokejů v cizině vyhrál v sobotu večer Václav Janáček na nočním mítinku v Madridu jednou, stejně tak jednou se dnes prosadil Martin Srnec ve Varšavě

 

R. Koplík: Opasan by mohl vyzkoušet Francii

 S dvěma triumfy se vracel z mítinku Turf gala žokej Radek Koplík, a zatímco s úspěchem z Velké ceny Slovenska v sedle Opasana se předem celkem počítalo, vítězství s Elsou v Ceně Arvy patřilo k největším šokům  mítinku posledních let. Jak Radek Koplík připouští, ani on sám před cestou do Bratislavy v dvojitý úspěch úplně nevěřil.

Turf gala:: Opasan králem, dvě vítězství i do Česka

V Bratislavě dnes první polovina slovenské sezóny vyvrcholila při tradičním Turf gala. Králem slovenské scény se stal Opasan, který po porážce z května tentokrát nenašel přemožitele a vyhrál Velkou cenu Slovenska. Čeští treníři z pěti mezinárodních dostihů okořistili dvě vítězství, ze Starohájského kritéria si zapsal úspěch Rex of Thunder a mezi sprinery byl nejrychlejší favorizovaný Jir Sun. 

Jir Sun vyhrál hlavní dostih v Bratislavě

Reprezentantům českých stájí se dnes dařilo na mítinku v Bratislavě, kde čeští koně  vyhráli většinu tamních dostihů včetně toho hlavního. Sprinterská Prípravná cena na 1200 metrů, která je předzkouškou jednoho z vrcholů mítinku Turf gala, přinesla letošní druhý úspěch svěřenci Luboše Urbánka Jir Sunovi, jehož k triumfu dovedl Martin Laube.  Jir Sun vyhrál o jisté čtyři a půl délky před tříletým vyslancem stáje Meridian Drish Venture a Myrnou.

Chodúr: Opasanova porážka? Nedalo se nic dělat

  Trenér Jozef Chodúr v Bratislavě v sobotu dokonale prezentoval, že jsou jeho svěřenci ve formě. Dvě vítězství, z toho  to v Jarní míli v podání Gray Touche  poměrně nečekané, by ho v Bratuslavě nepochybně těšila. Nebýt toho, že jeho neslavnější svěřenec přišel o neporazitelnou sérii v dostihu, který měl  být z jeho pohledu „proti nikomu“.

Slovenské klasiky: Syrenku následoval Petarda

 Jarní slovenské klasiky byly sice bez diváků, zato s hlasitými oslavami. A po obou z nich se hrála česká hymna.  Napřed se u Dunaje nadechla k suverénnímu vítěznému signálu Syrenka, a hodinu a kus poté  Starý háj a všechny přítomné  pro změnu oslnila Petarda (foto). Vlastně oslnil.  Oba favorité vyhráli pro své realizační týmy slovenskou Jarní cenu klisen a Velkou jarní cenu. Ještě předtím se ale v souladu se svým jménem stal domácí Killwort skutečným zabijákem  pro dosavadní neporazitelnou sérii Opasana. Hrdina českého derby a budapešťská Kincsem Díj z roku 2020 se musel na domácí scéně sklonit před podceňovaným soupeřem ve slovenské Velké květnové ceně…

V Bratislavě panoval Ideal Approach

Vítězství ve slovenské edici Velké dubnové ceny v Bratislav+ě dnes po boji dvou českých účastníků připadlo Ideal  Approachovi. Reprezentant stáje Lokotrans v tréninku Luboše Urbánka potvrdil, že na bratislavské dráze umí, a po boji udolal reprezentanta stáje Pegas Sagara, jehož v dostihu vedl Daniel Vyhnálek. Další půl délky ztrácela domácí Palmera, čtvrté místo si zajistila maďarská Cesta pod Janem Vernerem.

Troop Commander opanoval Slovenské derby

Po třetím místě v Českém derby dnes Troop Commander vyhrál derby slovenské. Trenér František Holčák a žokej Zdenko Šmida tedy obhájili loňský triumf v dostihu, který v letošním roce musel být přesunut do říjnového termínu a probíhal bez asistence diváků. Druhé místo v Bratislavě vybojovala Vivienne Wells před domácím Apollonem a tandemem dalších českých zástupců Francimorem a Bathesou.

Slovenské derby: Troop Commander s novou taktikou

Zítřejší Slovenské derby bude příležitostí pro obhajobu loňského triumfu pro trenéra Františka Holčáka v kombinaci s žokejem Zdenkem Šmidou. Společně loni vyhráli v klasickém červencovém termínu s Arcturusem, který posléze získal celou slovenskou Trojkorunu. Letos se o Slovenské derby pokusí znovu, tentokrát velkokarlovický trenér v Bratislavě tasí Troop Commandera, s nímž  v Českém derby vybojovali současné třetí  místo s dalším účastníkem bratislavské odvety Francimorem.

Stránky