ze Slovenska

Česky

Bratislava: Slovenské derby pro českého odchovance

Hvězdou nedělního odpoledne na závodišti v bratislavském Starém Háji byl jednoznačně česko-slovensko-španělský multišampión Václav Janáček, který z osmi startů pětkrát vyhrál, dvakrát byl druhý a jednou třetí. Ve vrcholu slovenské dostihové sezóny, jubilejním 30. ročníku Slovenského derby s favorizovaným Darling in Pink už už sahal po šestém triumfu, avšak skvělým závěrem ho o půl délky předčil vlastní odchovanec bookmakera společnosti Tipsport pana Pavla Karlíka Gasparini, kterého trenér Jan Demele nasedlal žokeji Jiřímu Palíkovi.

Koplíková Janáčková: Stronger Together se v Bratislavě přizpůsobí?

 Velký příběh jménem Stronger Together může v neděli dojít vytouženého cíle. Kůň, který se na poslední chvíli vložil do hry o České derby, v něm nakonec skončil těsně před vítěznou branou.  Novopečený svěřenec Ingrid Janáčkové Koplíkové se ale prezentoval výborným výkonem a pod Milanem Zatloukalem vybojoval druhé místo. V Bratislavě, kde jeho pražská přemožitelka nebude, se pokusí dosáhnout ještě výše…

Turf - Gala: Pod taktovkou stájí Lokotrans a Václava Janáčka

V neděli se na závodišti v bratislavském Starém Háji uskutečnil 43. ročník mítinku Turf – Gala, v jehož rámci se extrémně dařilo reprezentantům obou českých stájí společnosti Lokotrans, hlavního sponzora letošního ročníku tohoto mítinku a žokeji Václavu Janáčkovi, který navázal na sobotní úspěch v Madridu, kde s White Kingem ovládl letošní španělské derby a zvítězil hned čtyřikrát včetně obou nejvýznamnějších dostihů. Podtrženo a sečteno – z pěti jedničkových dostihů nedělního odpoledne české stáje ovládly čtyři, jen v závěrečné Velké ceně Slovenska se za asistence Václava Janáčka prosadil aktuálně nejlepší středoevropský vytrvalec Opasan, ve slovenském tréninku Josefa Chodúra.

Janáček: Opasan na Turf gala? Kvalita proti podmínkám

První letošní středoevropské vystoupení čeká v neděli při bratislavském Turf Gala Václava Janáčka.  Žokej, kterého zítra čeká španělské derby v Madridu, letos vévodí španělským statistikám, už má v tomto rocena kontě i ledový zápis ze Svatého Mořice, v Bratislavě by pak rád přidal také Velkou cenu Slovenska. Do té povede nejlepšího slovenského koně posledních let, Opasana.

Petarda v Bratislavě vládl Velké dubnové

Reprezentant stáje Dr. Charvát Petarda dnes v Bratislavě vyhrál tamní verzi Velké dubnové ceny. Svěřenec Pavla Tůmy pod vedením  Jana Vernera potvrdil, že na bratislavské dráze umí a navázal na své loňské výsledky. Kdy na tomto závodišti vyhrál i klasickou Velkou jarní cenu. Dnešní vrchol bratislavského programu vyhrál Petarda s náskokem půl délky před domácím Kaptain Joe, těsně třetí skončil další bratislavský specialista v českém tréninku, desetiletý Ideal Approach.

Bratislava: Hattricky pro Faltejska a Laubeho

Úvod dostihové sezóny na dráze v Bratislavě přinesl vítězné hattricky žokejům Janu Faltejskovi a Martinu Laubemu. První jmenovaný dominoval v rámci prvního dne slovenské dostihové sezóny  ve všech překážkových testech programu se svěřenci Pavla Tůmy, a ani v jednom případě se mu soupeři příliš nepřiblížili. Postupně vyhráli v Bratislavě v barvách stáje Dr. Charvát  Swinging  Thomas ve steeplechase na 3600 metrů. Arkalon v proutěnkářském Memoriálu Jindřicha Němčanského a a Roncal v Jarní ceně mestské části Petržalka, steeplechase na 3800 metrů.

Línek: Ve Švýcarsku jsme ostudu určitě neudělali

  Dva starty u ledu ve Svatém Mořici má za sebou v posledních dvou týdnech slovenský žokejský šampion Jaroslav Línek. V obou případech s maďarským zástupcem Arktiszem vybojovali druhá místa, tím ale jejich společná mise na švýcarském ledu skončila. Jak svou první zkušenost s vyhlášeným švýcarským zimním dostihovým střediskem Jaroslav Línek viděl?

Štangel: Vandual s Francouzem příští sobotu jede i pro výsledek

Čtyři zahraniční koně jsou přihlášeni do třetí pardubické kvalifikace, která je na programu příští sobotu.  Všichni pocházejí ze Slovenska a  pro slovenský turf jde o jeden z nejsilnějších mezinárodních ataků, jaké se v Pardubicích kdy registrovaly. Nejznámějším jménem je mezi potenciálními slovenskými hosty samozřejmě třináctiletý veterán Vandual, který ve v loňském ročníku Velké blýskl perfektním výkonem a třetím místem. Jak vidí tentokrát jeho ambice trenér Marián Štangel?

Lukášek: Derby bylo speciální pro mou rodinu

 Žokej Tomáš Lukášek po návratu z úspěšného katarského pobytu prozatím na středoevropských drahách prožíval „klidné“ období bez zásahů v největších dostizích našeho regionu. Až do neděle, kdy po vydatné bratislavské bouřce dovedl k triumfu v letošním Slovenském derby nečekaného premianta v podobě Rabbit Red Jazze.  Triumf, který čekal málokdo, mohl vítězný žokej oslavit hned z několika důvodů.

Stránky