Komentáře

Česky

Vzpomínka na Chrise Richnera

Švýcarský občan Chris Richner se v České republice objevil kolem roku 1999 a brzy se tu stal významným majitelem dostihových koní. Zpočátku bylo jeho velkou ambicí vyhrát Velkou pardubickou. Řadu dostihových koní vlastnil po vstupu na českou scénu v tréninkových střediscích  v Lysé nad Labem a v Mimoni. Po několika letech dojíždění mezi Švýcarskem a Českou republikou se rozhodl žít převážně v České republice a založil si svého vlastní tréninkové středisko vedené trenérem Pavlem Kinským.

odešel šejk Hamdan

Po odchodu saúdského prince Chalída Abdullaha ztratil dostihový svět v krátkém čase druhého člena elitní skupiny nejvýznamnějších dostihových majitelů minulých dekád. Šejku Hamdanu al- Maktúmovi bylo pětasedmdesát let, a v dostihovém světě se pohyboval více než třicet let. Je starším bratrem dubajského vládce šejka Mohameda al-Maktouma  a v dostizích se svými koňmi vyhrál nejvýznamnější testy na všech kontinentech.

Zemřel Ing. Josef Vraný

Smutná zpráva dorazila ze západních Čech, kde včera ve věku 84 let podlehl krátké nemoci Ing. Josef Vraný. Tento rodák z Opavy, dostihový nadšenec, který svou nezištnou pomocí stál poslední tři desetiletí za úspěchy své dcery, trenérky Pavlíny Baštové z Osvinova, se jako majitel stáje Statek Stráž dočkal úspěchů i na nejvyšší scéně. Sám si nejvíce cenil třetího místa bělouše Chalcedona ve Velké pardubické 1995, přestože dvě jedničková vítězství mu přinesli jiní koně shodně na trati "domácí" Velké karlovarské steeplechase.

Pohlednice: Tři dny v Rijádu....

Návštěva světového dostihového kolotoče v arabské poušti je minulostí.  Nejzářivější hvězdy turfové scény se v neděli z Rijádu vydaly do svých domovů. Všechny  vybavené i zásluhou covidové doby silnými netradičními zážitky, a některé kromě toho také nemalými balíky nově vydělaných dolarů, které na chladném písku závodiště krále Absdulazize čekaly na vyzvednutí.

Juddmonte Farms pokračuje i po skonu majitele

   Jeden z nejúspěšnějších majitelů ve dostihovém světě,  saúdský princ Chálid Abdula, zemřel minulé úterý ve věku třiaosmdesáti let.  Saúdský monarcha, jehož plné jméno v anglickém přepisu znělo Khalid ibn Abdullah ibn Abdul Rahman ibn Faisal ibn Turki ibn Abdullah ibn Muhammad ibn Saud ibn Muhammad ibn Muqrin Al Saud,  proslul jako majitel Juddmonte Farms a pod  jeho jménem nebo jménem jeho hřebčína se na světových dostihových drahách prezentovali nejlepší koně planety  jako Dancing Brave, Frankel, Arrogate nebo Enable (foto).  

Jorge Ricardo dokázal vyhrát 13.000 dostih! (+ video)

Osmapadesátiletý brazilský fenomén v sedle to dokázal! Jorge Ricardo, nejúspěšnější žokej všech dob, zaznamenal vítězství s neuvěřitelnou visačkou 13 000 – slovy třináct tisíc. Žokej, který příští týden oslaví 59. narozeniny, oslavil neuvěřitelné jubileum na hipodromu Gavea v Rio de Janeiru po suverénním triumfu v sedle Gloriosa Negra.

Odešla Sixteen, dvojnásobná hrdinka Velké

Ve věku 20 let musela být uspána dvojnásobná vítězka Velké pardubické, bělka Sixteen. Někdejší reprezentantka barev stáje BUC Film trávila poslední roky života v pražském Suchdole při jezdeckém oddílu ČZU. Dostihovou kariéru ukončila v roce 2012 a na konto si připsala 51 startů, z nichž nastřádala 10 vítězství a na dotacích vyběhala přes devět milionů korun.

Pohled Martiny Růžičkové na problém ve Slušovicích

Vážení přátelé, kolegové, příznivci dostihového sportu.

  Jsem postižená tím, že celoživotně bráním ty, kteří sice mají pravdu, ale neumějí se za sebe prát a tak mám pocit,že se jich pak musím zastat. Tentokrát se jedná o nešťastný dostihový den ve Slušovicích, kde plno lidí odsoudilo pana Mgr. Zdeňka Karlacha-pořadatele dostihů, za řekněme nedbalostní (špatný stav dráhy) zavinění tří velmi smutných fatálních zranění koní, kteří se zúčastnili sobotních dostihů.

Skončia dostihy v Merane?

SKONČIA DOSTIHY V TALIANSKOM MERANE ?

(od našeho spolupracovníka)

Časovanou bombou na európskej dostihovej mape je istotne Taliansko. Krajinu na Apeninskom poloostrove, najmä priemyselný sever zasiahla pandémia Covid 19 s veľkou intenzitou (238 159 prípadov, 34 514 úmrtí). To sa podpíše aj na negatívnom hospodárskom vývoji krajiny, ktorá podľa analytikov už dlhé roky utráca oveľa viac ako je reálna ekonomická kondícia, kritizujú najmä obrovské výdavky verejného sektora.

Stránky