Zpravodajství z domova

Bartoš: V Cagnes-sur-mer jsme jeli do zdi

První starty na zimním mítinku ve francouzském Cagnes-sur-mer  mají za sebou svěřenci Josefa Váni mladšího, kteří v těchto týdnech mají na jihu Francie svou novou provizorní základnu.  V rámci pátečního mítinku se žádný z reprezentantů Scuderie Aichner neprosadil mezi nejlepších pět koní v dostihu,  jak ale konstatuje žokej Josef Bartoš, pomalejší rozjezd ve Francii se tak trochu dal očekávat.

Demele po úspěšné sezóně: Byl to nejlepší rok

Tři klasická vítězství Gaspariniho, to je jednoznačná dominanta nejenom letošní sezóny pro trenérský úsek Jana Demeleho. Ten si ve  Slovenském derby a obou exfederálních St Legerech zapsal prozatím největší trenérské úspěchy své kariéry a při bilancování letošní sezóny tedy těžko čekat, že by ve zpětném pohledu nacházel negativa.

Demele po úspěšné sezóně: Byl to nejlepší rok

Tři klasická vítězství Gaspariniho, to je jednoznačná dominanta nejenom letošní sezóny pro trenérský úsek Jana Demeleho. Ten si ve  Slovenském derby a obou exfederálních St Legerech zapsal prozatím největší trenérské úspěchy své kariéry a při bilancování letošní sezóny tedy těžko čekat, že by ve zpětném pohledu nacházel negativa.

Janáčková Koplíková: Po úspěších z Francie zamíří do Dubaje

Dvě vítězství tříletých svěřenců Ingrid Janáčkové  Koplíkové ve Francii v posledních dnech  potvrdily silný podzim  reprezentantů této české  tréninkové centrály. Účastníci letošních pražských klasických dostihů potvrdili ve Francii své kvality a zároveň oprávněnost ambicí na zimní starty na elitních světových mítincích…

Petrlík: Tři faktory na cestě k šampionátu

Po sedmi letech se vrátil Allan Petrlík na první místo trenérského rovinového šampionátu v České republice. V pičínském středisku nachystal letos na českých drahách 25 vítězů a to je počet, kterému se tentokrát nikdo z jeho soupeřů mezi trenéry nepřiblížil. Po skončení tuzemské sezóny jsme s Allanem Petrlíkem hovořili o tom, jak letošní šampionskou sezónu zpětně hodnotí…

Germič: S Lowe Wole bychom rádi do jarních klasik

O popularitu měla reprezentantka stáje Tahlo Šefraný Lowe Wole postaráno hned, když bylo zaregistrováno její jméno, které rozhodně není z kategorie zapomenutelných. Jenže svěřenkyně  Karla Germiče v sobotu v Praze prokázala, že to zdaleka není  jen její jméno, čím by si měla říkat o pozornost dostihové veřejnosti. Pod klidně si počínající Martinou Havelkovou si Lowe Wole počkala na svůj moment a v dostihu, který soustředil na startu i potenciální vytrvaleckou  smetánku příštího klasického ročníku, s přehledem vyhrála.

Török: S Duplikatem mezi elitní pětici?

Stáj DS Pegas v letošním roce v českých rovinových dostizích hrála první housle v klasickém ročníku i mezi staršími koňmi.  Dvouletí reprezentanti bílých barev ale v letošním roce na vítězství čekají, a v sobotu se to v Praze pokusí při pražské Zimním favoritovi pokusí změnit Duplikat, který v třetím životní startu poprvé zavítá na české dráhy. Bookmakeři mu přisuzují roli druhého favorita, trenér Dalibor Török ale naznačuje, že realizační tým bude spokojený s umístěním mezi prvními pěti.

Seménka: S Janáčkem bychom rádi spolupracovali častěji

Zatímco v loňském roce se na loučení s dostihovým provozem v Praze dostavil sám Bajuržan Murzabajev, letos nabídne odpoledne při pražském Zimním favoritu v akci jeho předchůdce v pozici českého šampiona, Václava Janáčka. Ten s převahou pěti úspěchů vede aktuální španělský šampionát a v do Prahy tentokrát přijede na pozvání trenéra Zdeňka Seménky.

Most: Českomoravská cena pro Caucasiana

Letošní poslední dostihový den na mosteckém Hipodromu se kvůli mlze málem neuskutečnil, avšak počasí se nakonec umoudřilo a dostihový den s hodinovým zpožděním odstartoval. Jeho vrcholem byl 96. ročník Českomoravské ceny Charvát CTS a. s., který jednoznačně ovládl svěřenec Konstantina Kobzareva Caucasian v sedle s jezdcem Lukášem Charvátem. V rámcovém programu se dařilo žokeji Adamu Florianovi, který díky triumfům s Beauty Approach a Askeranou zaznamenal vítězný double.

Stránky