Zpravodajství z domova

Luka: Nagano Goldovi dnes nepomohl Soumillon

  I mistr tesař se utne, praví česká lidová moudrost. Žokeji Christophu Soumillonovi se ji bohužel podařilo dokumentovat dnes ve 2400 m dlouhé Prix d´ D'Hedouville na dráze v Longchamp, do které vedl českého koně roku 2020 a 2019 Nagano Golda.  Dostih se i jeho zásluhou nakonec českému vyslanci nepovedl podle představ a v poli sedmi koní skončil  poslední…

Holčák: Arion po týdnu míři za handicapem

Slovenskou Velkou jarní cenu od té české dělí osm dní, přece ale někteří koně, kteří se na Slovensku tolik neprosadili, míří i do pražské edice.  Jedním z nich je reprezentant stáje Meridian Arion, kterého do Prahy v neděli přiveze trenér Radek Holčák. Kůň, s kterým by z Velkých Karlovic chtěli startovat v Českém derby, míří do Velké jarní ceny  přesto, že se v Praze koná i právě předzkouška vrcholu klasické sezóny.

Faltejsek: V Miláně se to opět povedlo

  Výborné jaro na závodišti v Miláně korunoval žokej Jan Faltejsek dalšími třemi úspěchy v rámci nedělního odpoledne. Úspěch, který získal zásluhou Iva  a tandemu svěřenců Pavla Tůmy,  Faltejskovi umožnil zvýšit náskok v čele italského pořadí žokejů pro letošní rok, a potvrdil také vysoké ambice žlutomodrých barev stáje Dr. Charvát v tamních elitních překážkových testech.

Mostecká klasika a nečekaný double do Bošovic

Druhou Jarní cenu klisen ve dvou dnech vyhrála bošovická tréninková centrála. V české edici dostihu, jehož domovem se v posledních letech stal mostecký hipodrom, se stala jeho papírově druhá šance Solemeena, která na startovní listině byla jedinou reprezentantkou domácího chovu plnokrevníka.  Klisna, kterou vedl v dostihu žokej Petr Foret, se v závěrečných metrech dostala před dosud neporaženou favoritku Devoir Rien  a k zármutku většinového majitele mosteckého hipodromu  Jiřího Charváta ji také porazila.  Modrožluté barvy stáje Dr. Charvát si zajistily“alespoň“ triumf v druhém z největších dostihů programu, vytrvaleckém  Memoriálu Vlastimila Smolíka . V něm totiž Jan Verner v sedle Faliraki rovněž nedopřál triumf favoritovi a porazili společně Francimora.

Havelková: Cacophonous? Lépe mu jde měkčí dráha

 Trenérka Martina Havelková se svými svěřenci v sobotu a v neděli obsadí elitní dostihy jak v Bratislavě, tak v Mostu,  Zatímco na Slovensko míří do tamní jarní klasiky,  na mostecké dráze vyzkouší Cacophonous po návratu z Francie místní Memoriál Vlastimila Smolíka. S jakými ambicemi Martina Havelková na cesty z Prahy vyráží?

Petrlík: Do Bratislavy pro překvapení, do Mostu pro "tabuli"

 Dva dny, tři klasické dostihy na území bývalého Československa.  Bratislavský program v sobotu přináší hned dvě klasiky, a k nim navíc souboj e elitních starších mílařů i vytrvalců, v Mostě se v neděli sejdou klisny při klasické Jarní ceně (a také místní divize starších vytrvalců ve Smolíkově memoriálu…).  Trenér Allan Petrlík, který momentálně vede český trenérský šampionát, posílá koně do všech tří klasik…

Stránky