Rozhovor

Česky

Vendula Korečková: Dochází mi to v podstatě až teď

Trénuje teprve třetím rokem a na rozdíl od některých svých kolegů, kteří na derby-úspěch čekají mnoho let, ona už na svém kontě jeden má. Je čerstvý, pochází z Bratislavy a postarala se o něj zástupkyně bílo-růžových barev podnikatele Františka Rozy, klisna jménem Francis Gold. V sedle s Petrem Foretem nedala soupeřům šanci a zvítězila lehce o 2 a ¾ délky ve Slovenském derby, čímž potěšila nejen svou trenérku Vendulu Korečkovou, ale i její čistě dámský tým, který se v Lysé nad Labem podílí na přípravě patnáctky koní…

Martin Laube: Bude to hlavně o štěstí

Dlouhodobě patří do nejužší tuzemské jezdecké špičky a v neděli ve Slovenském derby povede asi nejvážnějšího domácího kandidáta na vítězství, premianta tamní Velké jarní ceny Boulevarda Blanqui. Jak vidí šance svěřence první dámy slovenského turfu Zuzany Kubovičové i dalších adeptů modré stuhy u našich východních sousedů jsme zeptali slovenského šampiona z roku 2022, který si letos brousí zuby na zisk šampionátu ve Švýcarsku, Martina Laubeho…

Michal Hrouda: Těším se zpět a uvidím, jak to půjde

Nepatří mezi jezdce, kteří umí upoutat pozornost tzv. na první dobrou, přesto talent, píle ani um mu nechybí, a to už od učení, kde si kromě rovinových dostihů občas vyzkoušel přeskákat i nějaký ten parkur či jízdu v klusácké sulce. Za pár dnů oslaví oslaví osmadvacáté narozeniny a možná nejhezčím dárkem pro rodáka z Prahy by bylo vítězství. Vítězství, na které čeká od dubna loňského roku, a to kvůli komplikovanému zranění kolene, jež ho vyřadilo „z provozu“ na více než šest měsíců. Podaří se mu smůlu prolomit již tuto sobotu v Chuchli?

Hana Minaříková: Zatím nemám v plánu nic měnit

Ke každému sportu patří emoce. Kromě výkonů samotných jsou tím, co nás na sportu přitahuje. Dívka, kterou vám představíme, umí ty své vyjadřovat tak, jako málo jiných – živelně a bezprostředně. I proto po „obyčejném“ učňovském dostihu 1. června 2024 a triumfu Chasmara zavládla na dráze taková radost, která se mnohdy nevidí ani u dostihů nejvyšší kategorie. Postarala se o ni Hanka Minaříková, žákovská jezdkyně, která hned svůj druhý životní start proměnila ve vítězství a jež si školu v Chuchli vybrala tak trochu stylem pokus-omyl.

Kingscote: Rád se vrátím, když se najde čas...

PO delší době do pražské Chuchle zavítala skutečná žokejská „těžká váha“. Obstaral ji sponzor letošního Westminster Českého derby Marian Ziburske v podobě Richarda Kingscotea, jehož angažoval do sedla své akvizice na startu. A udělal dobře, Kingscote v sedle polského Naughty Petera se ukázal jako dokonalý vítězný žolík. Přesto, že ho kůň na startu vyplašil hodně neurovnaným vstupem do dostihu, se mu povedlo svůj první start v Česku proměnit ve vítězství.

Zářící křišťál z Újezda – San Sebastian

Má akceleraci jako letadlo mířící na odlet, a třídu, kterou možná nedisponuje žádný z jeho soupeřů. Přesto je tady jedno významné ale. Ale týkající se jeho barvy. Prolomí v neděli San Sebastian prokletí běloušů v Českém derby a stane se tím prvním, který získá vavřínový věnec pro vítěze? Tým okolo Luboše Urbánka, mající na kontě už dva derby zásahy, a to slovenský z roku 2018 (Mon Cheri) a švýcarský z roku 2022 (Hello Hola Hay), by se určitě nezlobil...

Nevybroušený diamant – Cheeky Boy

Někdo se s talentem rodí, jiný získává dovednosti v průběhu času, ale o to cennější je pak jejich zúročení. A platí to u lidí i u koní. Tříletý Cheeky Boy, který se dostal na Březovou tak trochu náhodou, když byl na francouzské dražbě zakoupen Zdeno Koplíkem a následně nabídnut Jiřímu Dragovi, má obojí – talent i píli. Jaké to je, držet v rukou neopracovaný diamant, kterému je nutné dát ten správný brus, aby zazářil v pravý čas? Nejen o tom vám budou vyprávět trenér a jezdec Cheeky Boye Michal Demo a ošetřovatelka Klára Vajdáková.

Pravá perla z Lysé – Niamey

Každé Derby má své příběhy. Některé jsou silné a vybavíte si je do detailu i po letech, jiné s přibývajícím časem „blednou“, aby nakonec uvolnily místo jiným. Myslím, že do první kategorie, a to bez ohledu na výsledek nedělního startu, patří už nyní ten hnědky Niamey. Klisny, která byla pořízena na základě impulzivního rozhodnutí své trenérky Venduly Korečkové a s velkým přispěním dobrého oka bloodstock-agentky Hany Juránkové. Příběh, téměř pohádkový, kterému by tolik slušel velký happy-end, vám bude vyprávět čistě dámský tým, z něhož je i na dálku cítit pohoda, soulad a vzájemná důvěra.

Michaela Molková: Měla jsem megavelkou radost a šikovného koně

Narodila se ve znamení Raka, ráda chodí do sauny nebo plavat, baví ji jezdit na kole a většinu svého volna tráví s přítelem, případně se svými kamarády. Michaela Molková, sympatická křehká dívka, pocházející ze Zlína, jejímž snem je vyhrát žákovský šampionát Hipospol Cup. Což nemusí být nemožné, protože i její sestra Simona v něm zvítězila, a to v roce 2015.

Jan Červenka: Manželku bych za žádného koně nevyměnil – 2. díl

Trpělivost prý růže přináší… Pokud toto přísloví platí, náš respondent by měl nárok nejméně na celý růžový sad. Celých devět sezón totiž čekal Jan Červenka na vítězství, které mu 14. dubna 2024 zajistil kůň, do kterého se zamiloval na první pohled a kvůli němuž byl nucen hasit manželskou krizi. Nevěříte? Věřte! S dostihovým majitelem, advokátem, trenérem mladých volejbalistek, předsedou volejbalového oddílu Tatran Střešovice a v neposlední řadě i kandidátem do eurovoleb za stranu Mourek, se nudit rozhodně nebudete...

Stránky